|

|
V seriji E46/2 je BMW prvič v coupe modelu ponudil dva dizelska agregata. Popularnost dizlov je kot kaže strla še zadnjo utrdbo, kjer so bili dizli tabu.
Posebnost te generacije coupe-ja je omejena serija, imenovana M3 CSL. Avtu so z uporabo karoserijskih delov iz karbonskih vlaken in drugih lahkih materialov težo oklestili za slabih 200 kg, mu namenili 16 dodatnih konjev ter nekoliko spremenjeno aerodinamiko. |
M3 CSL so začeli izdelovati 3. junija 2003 ter vsak dan do konca leta 2003 izdelali po samo 10 primerkov. Avto je tudi serijsko opremljen s posebnimi napol dirkalnimi gumami, ki mu zagotavljajo še posebej impresivne zmoglji-vosti. Na sloviti progi Nordschleife je M3 CSL dosegel odličen čas 7 minut in 50 sekund.
CSL je bilo možno naročiti tudi brez klime, električno pomičnih stekel in druge opreme, ki povečuje težo. Skratka, civilni dirkalnik. |