Skoči na vsebino

Koliko bo vredna eno leto stara F31?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
110 odgovorov v temi
fisho
fisho

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 60
  • Avtomobil: 116d

Še malo pa bodo za -40%.

Kdaj pa kdaj je opcija dobiti bolj ugodno opcijo iz zaloge. V tem primeru pa kapo dol trgovcem, ki delajo za 1-2% bruto marže.

Pri meni je že toliko. V Cosmosu je v super mega špon akciji največ 25%, pa še to iz zaloge, pa kak 735i.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Pri meni je že toliko. V Cosmosu je v super mega špon akciji največ 25%, pa še to iz zaloge, pa kak 735i.

Super, bogastvo ti ne uide.

Si zadržiš 10% marže, kar bi bilo v popvrečju 3.500 eur na vozil. V Slo se proda realno okrog 900 novi vozil in s popustom 30% jih lahko sam prodaš vsaj 200, kar pomeni za tebe 700.000 eur na leto. Ni slabo.
Prikaži več možnosti

fisho
fisho

Novinec

• Uporabnik

Super, bogastvo ti ne uide.

Si zadržiš 10% marže, kar bi bilo v popvrečju 3.500 eur na vozil. V Slo se proda realno okrog 900 novi vozil in s popustom 30% jih lahko sam prodaš vsaj 200, kar pomeni za tebe 700.000 eur na leto. Ni slabo.

Čutiti je rahel sarkazem :blackeye, ampak o.k. :). Večji problem je ljudem dopovedat, da je razlika v procentih dejansko marža, s katero podjetja v prvi vrsti dobro zaslužijo, plačajo zaposlene, prostore...
Kakšen popust bi lahko dalo eno podjetje, s tremi zaposlenimi, in s 500 avtomobili na lagerju? :izbuljenpogled
Ni vse zlato kar se sveti, ni pa tudi vse nateg kar je poceni :)
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 289
  • Avtomobil: creative technologie

Če nimaš zadaj nekega salona za par mio€ in nekaj 10 zaposlenih je seveda marža lahko manjša, oz. minimalna :).

Prikaži več možnosti

fisho
fisho

Novinec

• Uporabnik

Če nimaš zadaj nekega salona za par mio€ in nekaj 10 zaposlenih je seveda marža lahko manjša, oz. minimalna :).

Če pa upoštevaš še popust, ker si redni odjemalec, pol si pa že zelo blizu 40% :).
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 489

Upa kdo postavit konkretne podatke o cenah/maržah?

Jaz upam:laugh Bom dal en primer izpred 4 let.

EXW cena novega osnovnega Porsche Cayenna je bila dobrih 30k € (po spominu). Vmes je bil 13% DMV in 20% DDV. Prodajna cena se je začela pri dobrih 60k €...

:laugh
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Če pa upoštevaš še popust, ker si redni odjemalec, pol si pa že zelo blizu 40% :).

V sanjah, osnovna marža pri BMWju je zgoljo 8%, ostalo so bonusi ...

40%? Niti v sanjah.
Prikaži več možnosti

fisho
fisho

Novinec

• Uporabnik

V sanjah, osnovna marža pri BMWju je zgoljo 8%, ostalo so bonusi ...

40%? Niti v sanjah.

Kakorkoli, jaz sem svojega kupil 40% ceneje, pa v sanjah ali ne :ok
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 895
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Glede na to da si prvi lastnik in da si avto kupil pred kratkim, poskeniraj račun kjer bo razvidna oprema vozila in končna cena, pa bo natolcevanje končano. Seveda svoje osebne podatke komot zbrišeš.
Prikaži več možnosti
    • Brouky je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 389
  • Avtomobil: F10

Glede na to da si prvi lastnik in da si avto kupil pred kratkim, poskeniraj račun kjer bo razvidna oprema vozila in končna cena, pa bo natolcevanje končano. Seveda svoje osebne podatke komot zbrišeš.

Tega ti nobeden ne bo poskeniral.
Preverjeno januar 2013 X3 iz 61k€ za 40.500 €., (družinski član).
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

fisho
fisho

Novinec

• Uporabnik

Tega ti nobeden ne bo poskeniral.
Preverjeno januar 2013 X3 iz 61k€ za 40.500 €., (družinski član).

Hočeš ljudem dobro, da bi se vozili ceneje in ne plačevali ogromnih marž, pa izgleda kot, da jih prepričujem :napaka
Kot sem že povedal, ni vse zlato, kar se sveti, in ni vse nateg kar je poceni :cool

Urejal fisho, 07.06.2013, 08:07.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej si v mojih očeh in očeh verjeno večine ostalih drekač. Jaz sem za svoj avto dobil 18,5% popusta in mi absolutno noben problem poskenirat račun in ga vržt v tole temo. Nimam nič za skrivat.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 389
  • Avtomobil: F10

Torej si v mojih očeh in očeh verjeno večine ostalih drekač. Jaz sem za svoj avto dobil 18,5% popusta in mi absolutno noben problem poskenirat račun in ga vržt v tole temo. Nimam nič za skrivat.

Ja seveda, če bi dobil pa 30+ pa bi trgovcu obljubil, da računa ne boš kazal okol in če daš besedo jo pač držiš. Sedaj jasno čemu ne?
Enako je pri bankah, včasih si lahko mahal s kontra ponudbo in dobil boljše pogoje, sedaj je prektično nemogoče dobit sprintano ponudbo za ugodno obrestno mero.
lp

Urejal Plavi, 07.06.2013, 10:53.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

fisho
fisho

Novinec

• Uporabnik

Ti se vozi z nemcem z max opremo za 18.5%, jaz drekač se bom pa z 35%. :ok2
Pa spet se mi dozdeva, da nekoga prepričujem :)
Prikaži več možnosti

nič
nič

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 466
  • Avtomobil: g30

Za Touarega sem pred enim mesecem dobil približno 15% popusta, vi pa tukaj govorite o bajnih številkah :eek. Ne vem, če bi se zjokal, al kaj :crazy
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Sorry samo zame so taki izgovori debilni. Ce ponudbe ne mores pokazat/dokazat potem bodi tiho, saj si ja dal prodajalcu dal obljubo da bos bil tiho? Torej?
Prikaži več možnosti
    • Gardener je všeč

Ch4ng3
Ch4ng3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: e90

Jaz sem pa na avto dobil 70% popusta ... Ampak računa ne pokažem ... Ker pač ne.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Sorry samo zame so taki izgovori debilni. Ce ponudbe ne mores pokazat/dokazat potem bodi tiho, saj si ja dal prodajalcu dal obljubo da bos bil tiho? Torej?

Nima smisla....natolcevanja.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 946
  • Avtomobil: 535 PS

Zaposleni in bivši zaposleni v BMW tovarni imajo cca. 23% popusta pri nakupu novega avta-info iz prve roke. ;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Ch4ng3
Ch4ng3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: e90

Zaposleni in bivši zaposleni v BMW tovarni imajo cca. 23% popusta pri nakupu novega avta-info iz prve roke. ;)

Ampak!!! Če si VIP dobiš 40. lol
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.