Skoči na vsebino

Praga, Brno, Bratislava, Budimpešta - trip

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
93 odgovorov v temi
Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 716
  • Avtomobil: roadsTTer

Cene so res hecne. Oktobra smo bili v enem lokalčku 200 metrov stran od glavnega trga, 6 ljudi, 5 večerij in 36 pirov, pa smo plačali mislim da okoli 35 eurov :D :D
Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 602
  • Avtomobil: OOOO

Cene so res hecne. Oktobra smo bili v enem lokalčku 200 metrov stran od glavnega trga, 6 ljudi, 5 večerij in 36 pirov, pa smo plačali mislim da okoli 35 eurov :D :D

hehe, ta je pa huda :metalc :beer

drugače pa glede hostlov...za 17 evrov dobimo nočitev, zajtrk, parking za kombi in imamo ubistvu skoraj nekakšno stanovanje, z lastno kopalnico seveda in lastno kuhinjo in to v centru, tako da ni potrebe po hotelu. Sicer pa not itak samo spimo :) Verjamem, da bi blo 2 dni premalo, če bi hoteli pogledati vse, kar je vredno pogledat, ampak naš road trip ni splaniran zaradi tega, tako da bo pomoje 2 dni popolnoma dovolj :)
podpis
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Pru dan si zmatran od vožne in spiješ 17 perov pa dol padeš, drug dan pa ustaneš ob 11h in greš hitr nadoknadt kar si prejšn dan prepil pol pa spet naprej furanje.. :)

http://www.exitchmelnice.cz/

Sm se splača it.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik

Pru dan si zmatran od vožne in spiješ 17 perov pa dol padeš, drug dan pa ustaneš ob 11h in greš hitr nadoknadt kar si prejšn dan prepil pol pa spet naprej furanje.. :)

http://www.exitchmelnice.cz/

Sm se splača it.

17? Dobr si, jst umrem po 17 ih perih :) ga malokrat pijem sploh :)
podpis
Prikaži več možnosti

echt-bmw
echt-bmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 896
  • Avtomobil: MINI COOPER F56

Priporočam tudi ogled Praškega ZOO-ja če se vam bo dalo, oz če bo čas...jst sem bil frapiran!
Prikaži več možnosti
    • Bavarian Murder Weapon je všeč

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Tamalih 17, tavelkih ene 12 pol pa zaspan ratam. No odvisno od pera :) Sam tokrat sm bil z drago in so se številke vrtele okoli 5.

Ko smo hodil na koncerte je bla pa mal drugačna zgodba. :)

evo nekaj mimobežnih utrinkov.. :ok2

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

kdo ve ker band je to? :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Urejal voith, 17.04.2013, 20:10.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Vesejak :laugh

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

bratislava - nek klub brez oken. Savna 80C.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik

Jaz sem prišel pa nazadnje takole nazaj :D

https://fbcdn-sphoto...689384903_o.jpg

Jutri grem spet, sicer nas gre 5 z enim avtom ampak bo spet naloudan do konca. Škoda, da nimam mreže za ločit prtljažnik od potniškega dela, bi lahko do vrha naložil :D :D
Prikaži več možnosti

Bavarian Murder Weapon
Bavarian Murder Weapon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 023

gre še kdo v kratkem.. bi imel eno prošnjo (Prosim ZS če greš)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

SMAJL
SMAJL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 377
  • Avtomobil: Z3 2.8

@Jure24: Glede parkinga v središču mesta ne vem dosti, sem imel samo lani poleti tu avto in sem ga imel parkiranega na varnem malo ven iz centra pri kolegici. V centru ne parkirat na modro cono, oz. sploh ne parkirat v centru, razen v kaki garažni hiši ali čez vikend oz. praznike. Ulica Korunni še spada v to območje z omejenim parkiranjem.

http://cdnstatic-2.m...aking_zones.jpg Lahko parkiraš pa malo bolj proti jugovzhodu, kot je razvidno na tej mapi.
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
Prikaži več možnosti

eagle
eagle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 74

In kaj pomenijo te parking cone? Cene?

Drugače pa misliva it za prvomajske z punco na Slovaško in Češko. Plan je nekje Bratislava in Praga pa pač to kar je vmes. Zanima me, če je tak skoraj nujno si vnparej rezervirat hostle ali je povečinoma fraj?
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik

@Jure24: Glede parkinga v središču mesta ne vem dosti, sem imel samo lani poleti tu avto in sem ga imel parkiranega na varnem malo ven iz centra pri kolegici. V centru ne parkirat na modro cono, oz. sploh ne parkirat v centru, razen v kaki garažni hiši ali čez vikend oz. praznike. Ulica Korunni še spada v to območje z omejenim parkiranjem.

http://cdnstatic-2.m...aking_zones.jpg Lahko parkiraš pa malo bolj proti jugovzhodu, kot je razvidno na tej mapi.

Sem ga pustil kar na park&ride, 380 kron oziroma 15 eur za parkiranje od četrtka do nedelje, kar je noro poceni. Pa lepo metro do Namesti miru, stanovanje pa čez cesto. :ok

Mesto je pa itak super, pa še sproščen si, ko ni potrebno skoz v denarnico gledat :)
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik

Pozabu nalimat...
Objavljena slika

Meter piva + en gratis = 11 komadov = 14 eur v takem pristnem lokalu blizu tv stolpa... :)
http://www.tripadvis...ue_Bohemia.html

8 pack kozla v sparu v Jihlavi: 4 eure
Objavljena slika

Češka je raj za ljubitelje piva in lepih deklet :)
Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik

In kaj pomenijo te parking cone? Cene?

Drugače pa misliva it za prvomajske z punco na Slovaško in Češko. Plan je nekje Bratislava in Praga pa pač to kar je vmes. Zanima me, če je tak skoraj nujno si vnparej rezervirat hostle ali je povečinoma fraj?

ko prideš nazaj malo napiši kako je kej v bratislavi, da vidim ali se splača ali je bolje da potegnemo kak dan več v Pragi ;)

@Jure24, ti pa lahko še kak lokal oz pub priporočiš :)

Urejal rok46, 22.04.2013, 15:01.

podpis
Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 763
  • Avtomobil: e39 touring

mi smo pili nekega primusa za 5€gajba :D

če gre kdo v Olomouc, nujno v DRAPAL na en tisti pravi biftek :ok :-D

domov sem pa prišel takole :laugh

Objavljena slika

Urejal klemen161, 22.04.2013, 17:13.

Prikaži več možnosti

eagle
eagle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 74

Ej javljam se iz mesta Klatovy. Mesto je za en kurac, ne dogaja se nič, za videt ni skoraj nic, pa skoraj vse je zaprto in prazno in ljudi nikjer... je pa res, da sem prišel ob 17:30 pa vseeno je glavni trg eno mrtvilo. Jutri pa čimprej v prago, pa dajte mi malo povedat kaj gledat, kaj se vam ni zdelo fajn. Z punco sva z avtom, parkirava nekje blizu centra in hostel imava tud nekje blizu. Res nekaj malega predlagajte, da se nebom zajebal tako kot danes z tem mestom, saj itak je bilo mišljeno, da samo prespiva in greva naprej ampak vseeno v mestu duhov pa nebi rad spal. Pa tud ste eni pisal za cene... meni se ne zdi tak zeeelo pozeni kot so mi nekateri opisovali, je to mogoče zato, ker sva bila večinoma pri avstrijski in nemški meji?
Prikaži več možnosti

greddy
greddy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 640
  • Avtomobil: Na štirih kolesih

Praga petek - sobota ziher nebo mesto duhov, le glejta da greta nekako v stari del Prage (Praha 1 in okolica). Ogromno lokalov, clubov je okoli itd.. (edino ne priporočam da se sred noči kdo sam sprehaja po mestu :crazy )
Za parking smo mi prvič parkirali na drugi strani reke nekje med ulicami brezplačno za cel vikend in šli potem peš čez most do hostla, v drugo smo pa avto parkiral poleg hostla pa smo plačali, nikol nobenih problemov :)
Kar se pa cen tiče pa tudi ni več tak raj kakor je bil par let nazaj, se mi zdi da so cene že skor enake kot pri nas, edino prenočišča v hostlih pa morda pivo v lokalih je še vedno poceni, ostalo je pa že kar nekje na našem nivoju.

Urejal greddy, 02.05.2013, 21:00.

Prikaži več možnosti

rok46
rok46

BMW fanatik

• Uporabnik

In,kej novga? Kako blo v Pragi? :)
podpis
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Hmm ... očitno velja pazit pri ponudnikih taxi storitev v Pragi. :blackeye

A non longer AAA contracted taxi driver in Prague / Czech Republic is manipulating the meter by pushing a hidden button under the leather covering the gearstick. Almost ALL AAA taxis has a special turbo meter and sources is saying that one reason can be the high monthly fees to AAA as a reason to rip you off.

Urejal Rottie, 09.01.2014, 20:12.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

Točno to se je nam zgodilo v Pragi za novo leto 1995/96. Peljali smo se s škodo favorit misleč, da bo ceneje. Taksimeter je lavfal nenormalno hitro. 100 metrov vožnje je stalo več kot eno pivo. Taksist je itak vozil po daljšnici. Ko nas je pripeljal pred hotel, smo ugotovili, da avto sploh nima kljuk od znotraj. Taksistu smo plačali, potem pa nam je odprl vrata od zunaj. "Drobiža" itak ni vrnil, napitnine si je vzel še cca. 20%. Tako smo za 10-minutno vožnjo, ki je bila itak 2x predolga plačali 100 mark, kar je bilo preračunano na današnje razmere še več kot današnjih 100 EUR. Celoten 4-dnevni novoletni aranžma z agencijo za mlade je takrat stal cca. 70 mark.
Prikaži več možnosti