Skoči na vsebino

Servis za F10

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
105 odgovorov v temi
Stilus
Stilus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 791
  • Avtomobil: BMW 520d F10 SophistoGray

Živjo!

Treba bo počasi naredit prvi servis na F10 520d. Danes sem klical na A-Cosmos, kjer sem avto tudi kupil, informativno vprašal, koliko bo stal servis, vendar me je cena dobesedno vrgla na ***. Naj bi bilo nekaj manj kot 300 EUR!!! 5 litrov olja, oljni filter ter mikrofilter + delo je skupaj vrednih 300 eur???

Moje vprašanje je, če poznate kakšen pooblaščen servis, ki je kaj ugodnejši od tega ter, ali je potrebno menjati mikrofilter klime že na prvem servisu???

Ker to mi je res oderuško.

LP
BMW 520d F10 Sophisto Gray
Prikaži več možnosti

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 699
  • Avtomobil: e92 M3 DKG

Živjo!

Treba bo počasi naredit prvi servis na F10 520d. Danes sem klical na A-Cosmos, kjer sem avto tudi kupil, informativno vprašal, koliko bo stal servis, vendar me je cena dobesedno vrgla na ***. Naj bi bilo nekaj manj kot 300 EUR!!! 5 litrov olja, oljni filter ter mikrofilter + delo je skupaj vrednih 300 eur???

Moje vprašanje je, če poznate kakšen pooblaščen servis, ki je kaj ugodnejši od tega ter, ali je potrebno menjati mikrofilter klime že na prvem servisu???

LP

Hja, dejansko imajo takšne urne postavke, kar je glede na njihovo znanje totalno oderuško. Na a-cosmosu smo imeli v familiji že toliko slabih izkušenj, da tja ne pridem niti parkirat več, kaj šele na servis. Zadnje čase največ vozimo na Avtoval v Grosuplje, kjer moram priznati, tudi niso spet nevem koliko boljši. Enostavno prideš na koncu do tega, da bi se najraje vse naučil sam in opravil delo tako kakor se šika. Za moje pojme so še vedno najboljši neuradni servisi; Podlesnik, Mihold itd. Zdaj, kako so le ti na tekočem z F serijo pa ne vem, pomojem ne bi smel biti noben problem; motor ko motor.

Urejal TaDe330, 17.04.2013, 01:17.

Prikaži več možnosti

Stilus
Stilus

BMW fanatik

• Uporabnik

Hja, dejansko imajo takšne urne postavke, kar je glede na njihovo znanje totalno oderuško. Na a-cosmosu smo imeli v familiji že toliko slabih izkušenj, da tja ne pridem niti parkirat več, kaj šele na servis. Zadnje čase največ vozimo na Avtoval v Grosuplje, kjer moram priznati, tudi niso spet nevem koliko boljši. Enostavno prideš na koncu do tega, da bi se najraje vse naučil sam in opravil delo tako kakor se šika. Za moje pojme so še vedno najbolši neuradni servisi; Podlesnik, Mihold itd. Zdaj, kako so le ti na tekočem z F serijo pa ne vem, pomojem ne bi smel biti noben problem; motor k motor.

Ma to jst zamenjam doma in resetiram interval in vse, ni panike. Gre se mi bolj za garancijo ... avto je še v garanciji. Če bo karkoli odpovedallo (upajmo, da ne), bo sranje, če bo servis narejen na nepooblaščenem servisu....

A cene imajo vsi pooblaščenci enake al kako?
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 899
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kaj nimaš paketa BSI?
Prikaži več možnosti

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma to jst zamenjam doma in resetiram interval in vse, ni panike. Gre se mi bolj za garancijo ... avto je še v garanciji. Če bo karkoli odpovedallo (upajmo, da ne), bo sranje, če bo servis narejen na nepooblaščenem servisu....

A cene imajo vsi pooblaščenci enake al kako?

No ja saj ravno zaradi garancije smo tudi mi vozili našo f10 na uradni servis in jo pravzaprav še vedno damo, čeprav je le ta pretekla že, samo se bo to pomojem kmalu spremenilo. Cene kakor vem nimajo iste, ker se obravnava vsak servis zase in med sabo niso spet tako povezani; vsaj tako so nam zadnjič na Avtovalu povedali, ko smo spraševali za eno akcijo, ki jo je imel Cosmos.

Urejal TaDe330, 17.04.2013, 01:34.

Prikaži več možnosti

Stilus
Stilus

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj nimaš paketa BSI?

Danes je na kozmosu serivser preveril VIN in kao moj avto ne zajema paketa BSI, čeprav je v predračunu to napisano. Meni ni nč jasno.

Očitno bojo še tekli pogovori o tem... :)
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Če je na predračunu, potem si plačal in imaš. Vztrajaj :ok

Naš tudi ima to, pa ne piše tega na seznamu, če greš VIN preverjat. Predračun oz. račun velja, ker to ni del opreme, pač pa storitev, tako da VIN tukaj nima nič :ok

Urejal x-driver, 17.04.2013, 01:46.

Prikaži več možnosti

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik

Danes je na kozmosu serivser preveril VIN in kao moj avto ne zajema paketa BSI, čeprav je v predračunu to napisano. Meni ni nč jasno.

Če je avto uvožen iz določenih držav, kot je na primer Italija, potem BSI paketa, ki je bil dokupljen v Italiji ne moreš koristiti pri nas, ampak ga lahko koristiš le na Italijanskih BMW servisih. Medtem, ko če je avto uvožen iz Nemčije, lahko BSI paket, ki je bil dokupljen tam, tudi koristiš pri nas.

Urejal TaDe330, 17.04.2013, 01:52.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Sklepam, da njegov avto ni uvožen, pač pa nov :ok
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 519
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

To je čisto normalna cena na pooblaščencu, pa tudi 300€ je glede na ceno F10 pič*** dim :ok2.

Glede garancije pa res znajo komplicirat, če boš kaj na svojo roko delal, si vsekakor prej preberi garancijske pogoje in se dobro pozanimaj. :blackeye
========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

LOL f10 pa je problem servis olja al kaj? :laugh :-D

MIslim da ti garancija velja ce delas servis bilokje u EU na pooblascenem servisu, tko da ne vem probaj kaksna slovaska :-D
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 110
  • Avtomobil: F10

Živjo!

LP

300 € za olje, oljni filter, zračni filter, mikrofilter za f10 se meni pač ne zdi pretirana cena za pooblaščen servis. Tudi če kje dobiš za 250 a se ti splača vozit tja? čas, gorivo, etc... razmisli, če nisi morda kupil avta, ki si ga ne moreš privoščiti.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Kusar
Kusar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 886
  • Avtomobil: Karjola

300 € za olje, oljni filter, zračni filter, mikrofilter za f10 se meni pač ne zdi pretirana cena za pooblaščen servis. Tudi če kje dobiš za 250 a se ti splača vozit tja? čas, gorivo, etc... razmisli, če nisi morda kupil avta, ki si ga ne moreš privoščiti.

:ok :ok2
Prikaži več možnosti

zasavc
zasavc

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 106
  • Avtomobil: bmw F10 525ad, 3.0d

Imam prav isti problem!
Oziroma ni problem, saj imam pogodbo, kjer je napisano da avto zajema BSI.

Lp, B
Prikaži več možnosti

TaDe330
TaDe330

BMW fanatik

• Uporabnik

LOL f10 pa je problem servis olja al kaj? :laugh :-D

MIslim da ti garancija velja ce delas servis bilokje u EU na pooblascenem servisu, tko da ne vem probaj kaksna slovaska :-D

Pa sej se sploh ne gre za to, ali si lahko določena osebe, ki si lasti F10 privošči servis ali ne. Tukaj je samo fora, da dejansko uradni servisi za svoje storitve zaračunavajo takšne zneske, da te vsakokrat na rit vrže (preizkušeno večkrat na lastni koži). Ne bi rekel, da bi vsaj konkretno opravili svojo storitev. Ne, ponavadi so lih oni povzročitelj dodatnih napak na vozilu ali pa se samo spogledujejo med sabo takoj, ko je potrebno razmišljati malo bolj ''outside of the box'' o kakšni napaki na vozilu. Vse kar znajo za moje pojme opraviti je to, kar ti naredi vsak kmet z osnovnim znanjem o motorjih pod kozolcem, torej narediti servis. Pa še to proceduro so pri meni zajebali. Nimam namena očrniti nikogar, samo če zaračunavajo takšne cene naj jih potem tudi podprejo z strokovnim znanjem ter mojstri v ozadju.
Kar se pa tiče hipotez, da kdor ima doma F serijo mu pa avtomatsko raste denar na drevesu pred hišo in lahko z njim razsipava. Dejte no, prosim :crazy. A ta oseba pa ni morala delati za ta denar (dobro eni manj, eni več)? Plus to, da je razlog te teme predvsem BSI paket, v katerem imaš servise zastonj. Rad bi videl junaka, ki si lasti F10 in bi vseeno plačeval vse servise do 100k km.

Urejal TaDe330, 17.04.2013, 08:43.

Prikaži več možnosti
    • Uhec je všeč

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053
  • Avtomobil: stari model

122,83 € so cene oljneg, zračneg in filtra klime brez popusta. Kolko lahko olja stane pri pooblaščencu za 2.0d, okol 80 €? To pomeni da je delo okol 100 €... verjetno je kakšen priklop na tester vključen v to.

Ni ravno poceni, ampak tudi to je pooblaščenec, in nov avto od 50k €... :ok
Prikaži več možnosti

maw3rick
maw3rick

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 114

Fantje... Servis ni samo menjava olja in filtrov! Ampak pravi serviser pregleda še zavore in vse kar zraven spada, tukaj pa je potreben čas. In dejansko plačamo na servisu čas! Je*em jaz takega serviserja, ki naredi samo to, kar piše v knjigi ali zamenja samo tisto, kar mu rečeš! Potem pa prideš na cesto in ti pri drugem semaforju ugotoviš, da moraš nazaj, ker ti je ravnokar šla zavorna ploščica.

Drugače pa ja, 300EUR za F10 ni veliko. Toliko za primer: Naša Kia Ceed je stara 3 leta in 1 servisni interval na pooblaščenem servisu stane 290 EUR (sem mislil, da bom skup padel, ko so mi povedali cifro), Za BMW E83 pa je bil servisrni interval od 150 EUR naprej, takrat še na pooblaščenem servisu, ker so imeli neko akcijo. Ampak če pogledaš ta dva avtomobila, koliko je pri vsakem za pregledat (mehanika po večini podobna), ampak je še vedno veliko razlike, veliko zaščitne plastike za odstranit pri BMW-ju,... In to ne odstraniš v sekundi, ker je res narejeno vrhunsko, če primerjam z drugimi avtomobili pri hiši.
Prikaži več možnosti

Pomi
Pomi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 859
  • Avtomobil: bmw 523i

Zakonodaja. Vtipkaj v google Uredba o skupinskih izjemah in vse piše. Na splošno:

Uredba o skupinskih izjemah (USI) 1400/2002/EC, ki je začela veljati 1. oktobra 2002 in leta 2010 vključila še dodatna določila, je zakonodajni okvir za distribucijo motornih vozil in njihovo servisiranje. Prav tako vsebujejo pomembne določbe za avtomobilski poprodajni trg. Cilj USI je ustvariti večjo konkurenco tako na prodajnih in servisnih trgih kot tudi na trgih za dobavo rezervnih delov. Evropska komisija tako želi ohraniti pravico voznikov, da imajo pravico svoja vozila servisirati, vzdrževati in popravljati v servisnih delavnicah po lastni izbiri in po konkurenčnih cenah.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa sej se sploh ne gre za to, ali si lahko določena osebe, ki si lasti F10 privošči servis ali ne. Tukaj je samo fora, da dejansko uradni servisi za svoje storitve zaračunavajo takšne zneske, da te vsakokrat na rit vrže (preizkušeno večkrat na lastni koži). Ne bi rekel, da bi vsaj konkretno opravili svojo storitev. Ne, ponavadi so lih oni povzročitelj dodatnih napak na vozilu ali pa se samo spogledujejo med sabo takoj, ko je potrebno razmišljati malo bolj ''outside of the box'' o kakšni napaki na vozilu. Vse kar znajo za moje pojme opraviti je to, kar ti naredi vsak kmet z osnovnim znanjem o motorjih pod kozolcem, torej narediti servis. Pa še to proceduro so pri meni zajebali. Nimam namena očrniti nikogar, samo če zaračunavajo takšne cene naj jih potem tudi podprejo z strokovnim znanjem ter mojstri v ozadju.
Kar se pa tiče hipotez, da kdor ima doma F serijo mu pa avtomatsko raste denar na drevesu pred hišo in lahko z njim razsipava. Dejte no, prosim :crazy. A ta oseba pa ni morala delati za ta denar (dobro eni manj, eni več)? Plus to, da je razlog te teme predvsem BSI paket, v katerem imaš servise zastonj. Rad bi videl junaka, ki si lasti F10 in bi vseeno plačeval vse servise do 100k km.

Seveda se gre zato ali si lahko servis privošči ali ne. Če kupiš nov avto veš, da ga boš moral servisirati na pooblaščenem servisu in to nikoli ni bila najcenejša rešitev. Meni se 300 € ne zdi drago za pooblaščen servis za tak servis, saj sem pri Kokalju, ki ni pooblaščen za mojega plačeval okoli 250 € +/- 30.
To, da bi komu rasel denar na drevesu je zraslo v tvoji glavi, jaz o tem nisem pisal nikjer, dejstvo pa je, da če ti 300 € za servis 1x letno na vozilu dela probleme nekaj ni vredu. (takega avto novega pač ne servisiraš pod kozolcem, ker..)
BSI ni bil predmet te teme od začetka in ne prilagajaj zdaj kot ti paše. (bsi ni bil niti omenjen v prvi temi).
Pa še to, vprašanje ali je nujno potrebno menjati mikrofilter ni nujno v prid.
Najhuje pri vsem tem pa je, da ravno tisti, ki jim je servisna ura 30 € draga svoje ure cenijo na več.
lp

Urejal Plavi, 17.04.2013, 10:39.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Zakonodaja. Vtipkaj v google Uredba o skupinskih izjemah in vse piše. Na splošno:

Uredba o skupinskih izjemah (USI) 1400/2002/EC, ki je začela veljati 1. oktobra 2002 in leta 2010 vključila še dodatna določila, je zakonodajni okvir za distribucijo motornih vozil in njihovo servisiranje. Prav tako vsebujejo pomembne določbe za avtomobilski poprodajni trg. Cilj USI je ustvariti večjo konkurenco tako na prodajnih in servisnih trgih kot tudi na trgih za dobavo rezervnih delov. Evropska komisija tako želi ohraniti pravico voznikov, da imajo pravico svoja vozila servisirati, vzdrževati in popravljati v servisnih delavnicah po lastni izbiri in po konkurenčnih cenah.

Ne pije vode...
Prikaži več možnosti