Skoči na vsebino

E60 M5

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
363 odgovorov v temi
sasa88
sasa88

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 283
  • Avtomobil: e87, e92

:ok jst cakam ze 2leti....

In vsako leto je več šans, da dobiš jajc:laugh
....razen, če čakaš, da se proda ogledan avto od znanca:ok
Prikaži več možnosti

Jur3
Jur3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 907
  • Avtomobil: Mercator vozicek

to je pa 100% resnica

ampak se ne mudi..bo ze. Tacas pa LPP sopat ;)
Scared Money Makes No Money
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 975
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

saj vrjetno vse kar je na netu m5,m6, rs,s , amg bi se vse prodalo samo ne za nastavljeno ceno...proda se konkretno nizje...

je znanec prodajal e amg in ga je prodal za smešen denar, pa rekel je čez kak mesec mu ponudi tretjino manj denarja kot je on dobil in ga bo prodal...
Prikaži več možnosti

sasa88
sasa88

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 283
  • Avtomobil: e87, e92

To je tako pri vseh stvareh, pa naj bo to avto, jahta, vikend, ali pa zgolj Hi-Fi ali smartphone....
Lepi primerki se prodajo za lep denar, vse povprečno, pa se proda za ceno najbolj zmahanih primerkov...
Tako pač je in potrebno se je sprijazniti, da se na luksuzu največ popuši, pa neglede katere vrste je, ker folk, ki si privošči nov oh in sploh izdelek ne gleda nanj toliko skozi ceno, kot na statusni simbol. In zato je takemu folku bolkotne vseeno za koliko proda 3 leta star avto ali jahto, ker z njim pač ne more več nastopati in se šopiriti, zato gredo zadeve iz rok za smešno nizke cene, da je le na voljo prosto mesto za nove igrače.
Ja, tako pač je in vsi smo v bistvu otroci, ki barantamo z igračami in, ko se jih naveličamo jih zavržemo in iščemo nove, bolj imenitne in tako dalje.
Vedno pa se najde kak siromak, ki do konca ponosi zguljene kavbojke:ok
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

V takem primeru je mogoce bolje gledat top ohranjeno m5 e39 za recimo 15k eur
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

Saj pravim, iščem tako, ki bo imela preverjeno zgodovino, bo dobra na dvigalu in pregledu ter imela neko sprejemljivo ceno. V najslabšem primeru bom z nakupom počakal dokler ne najdem "taprave". Na silo sigurno ne bom šel v nakup.

Tak avto se prodaja... FL, vsa oprema in še dodelave na njem,.. Cena pa ugodna, sploh glede na to, da je facelift.
Prikaži več možnosti

Bavarian Murder Weapon
Bavarian Murder Weapon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 023

Tak avto se prodaja... FL, vsa oprema in še dodelave na njem,.. Cena pa ugodna, sploh glede na to, da je facelift.

kateri?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 455

@kn3z007
Vem kako ti je, samo v tem primeru rajši poslušaj glavo kot srce. Dal boš od oka 20k za avto, katerega se boš v dveh tednih naveličal, pol boš pa sam še robantil kakšni stroški so z njim, kako je neudoben, kva je menjalnik za en k....
Sem bil tam kjer si ti zdaj in vem kako je to če se zapališ za eno stvar in te noben ne bo prepričal v nasprotno. :fight
Jaz sem imel dober primerek M5 e60, pa mi je vseen šla sklopka(1000eu z delom).
S tem avtom se potem oženiš, ker prodat ga zlepa ne moreš.
Jaz sem bil z mojim srečen samo dvakrat-- ko sem ga kupil(prvi teden) in ko sem ga po dveh letih prodajanja končno "prodal"(dal v račun za nekaj še dražjega :crazy)
Vožnja z VW Boro tdi mi je bla na koncu v večji užitek kot ta požrešna krava. Ful je užitek dat 100eu vsakih 350km :napaka
Vzemi 535d pa ga načipiraj in verjemi, da si ti bo še dolgo smejalo, sploh na pumpah ter kasneje pri prodaji. :ok

Vprašaj se še, če dejansko rabiš 507 konj oz. kje in kdaj jih boš izkoriščal? :deda
Prikaži več možnosti

Panda
Panda

Ailuropoda melanoleuca

• Administrator
  • Sporočil: 3 319

Tak avto se je prodal... FL, vsa oprema in še dodelave na njem,.. Cena pa ugodna, sploh glede na to, da je facelift.

En droben popravek.
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 645
  • Avtomobil: F11&M3

Top. Sem mislil da je še, vsaj prejšnji teden je še bil... pokrit :)
Avto je res špica, tko da žal za "kupce" M5k, da niso šli v akcijo...

Urejal Gardener, 26.04.2013, 16:58.

Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 499
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

@kn3z007
Vem kako ti je, samo v tem primeru rajši poslušaj glavo kot srce. Dal boš od oka 20k za avto, katerega se boš v dveh tednih naveličal, pol boš pa sam še robantil kakšni stroški so z njim, kako je neudoben, kva je menjalnik za en k....
Sem bil tam kjer si ti zdaj in vem kako je to če se zapališ za eno stvar in te noben ne bo prepričal v nasprotno. :fight
Jaz sem imel dober primerek M5 e60, pa mi je vseen šla sklopka(1000eu z delom).
S tem avtom se potem oženiš, ker prodat ga zlepa ne moreš.
Jaz sem bil z mojim srečen samo dvakrat-- ko sem ga kupil(prvi teden) in ko sem ga po dveh letih prodajanja končno "prodal"(dal v račun za nekaj še dražjega :crazy)
Vožnja z VW Boro tdi mi je bla na koncu v večji užitek kot ta požrešna krava. Ful je užitek dat 100eu vsakih 350km :napaka
Vzemi 535d pa ga načipiraj in verjemi, da si ti bo še dolgo smejalo, sploh na pumpah ter kasneje pri prodaji. :ok

Vprašaj se še, če dejansko rabiš 507 konj oz. kje in kdaj jih boš izkoriščal? :deda

Lepo povedano. Pri koliko kilometrih si menjal sklopko? Zanimivo, da si se ga naveličal tako hitro? Kaj te je motilo? Poraba verjetno ne? Zakaj se ti je zdel neudoben? Koliko kilometrov si prevozil z njim v času lastništva? Si kaj uporabljal launch control? Jaz bi si jih rad ogledal še par, ampak zaenkrat še nimam sreče z ogledi. Če ne najdem prave bom pač počakal. Vem, da teh 509 konj ne bi spravil v dir vsak dan, verjetno le nekajkrat na leto, ampak imata V10 motor in zvok, k iga proizvede svoj čar. Poraba 7 ali 16L me ne moti toliko, 509 konjev je pač potrebno nahraniti. Če je avto dober in redno servisiran razen sklopke ne bi smel imeti kakih večjih težav. Seveda te lahko kaj preseneti, ampak je verjetno manjša kot pri zgonjen. Če je zgonjen je pa gotova jama brez dna.

Sem razmišljal tudi o 335, vendar je limuzin ali karavanov pri nas zelo malo. E90 M3 sem videl pred kratkim na avto netu samo eno. M5 pa je trenutno na avto netu kar nekaj, vendar nobena do sedaj ogledana/poklicana nima čiste zgodovine. Iščem pa nekaj, kar bi zamenjalo moj trenutni mlinček. 535 se sliši kot zanimiva alternativa, sploh ker lahko izberem tudi karavana, ki mi je mogoče še malenkost lepši kot limuzina. S tuningom verjetno postane prava zverina. Ampak če bi izbiral med E61 535 in E60 M5 bi se odločil verjetno za slednjega. Verjetno (bi moral voziti oba) :ok2.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 217

@kn3z007; kaj pa Alpina B5, ki se prodaja, ali pa kakšna 550i ?

Kolikor vem, sta v Slo. 2x B5, ena kot E60 in ena kot E61.
550i pa so 4x, od tega ena kot E61.

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

kn3z007
kn3z007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 499
  • Avtomobil: Orbitrek, samokolnica

@kn3z007; kaj pa Alpina B5, ki se prodaja, ali pa kakšna 550i ?

Kolikor vem, sta v Slo. 2x B5, ena kot E60 in ena kot E61.
550i pa so 4x, od tega ena kot E61.

Na avto.netu jih ni, torej smatram ,da se ne prodajajo :laugh. Je pa objavljena ena E60 540i za 9.000€, če koga zanima.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 653

Kupiti hud avto, in nato upati, da bo vzdrževanje avta poceni je utopija.

Iti iz M5 na Boro, in pri tem biti bolj srečen, pa meni samo pove, da je bila bolj poraba problem, kot kaj drugo.
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

Konje je treba futrat, to je treba vedeti. Tak avto ne bo žrl 3 litre, hehehe
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 339

Bo prej 22 kot 16 litrov:-D

Pri konjih je ful problem, ker se hitro privadiš na njih. Prvič ko ga boš peljal se ti bo zdelo, da ti bo vrat zlomilo od pospeška, po 14 dneh ga boš nažgal pa zraven še sms tipkal ljubici in se ti ne bo zdelo nič kaj posebnega. Problem je v tem, da noben avto nima takega čara, da bi bil vsak dan posebej zrajcan, da ga voziš. Na koncu si na tem, da taknaš in kolneš nad cukanjem, ker na to se pa ne navadiš kot si se hitro navadil na pospeške :ok2

Men gre pri trenutnem avtu najbolj na k... to, da moram skoz gledat, kjer se bom ustavil za tankat. Ko se peljem 200+ po AC pa se mi ne zdi nič več posebnega. Na 350-400 km iskat pumpo je matranje, men gre na živce, ker se dost vozim.
Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik

M5 ima nekih 508KM, teh se težko navadiš, oz jih je dovolj.
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

Sklepam da si s trenutnim avtom načeloma zadovoljen, ampak ti je postal prešvoh. V drugi temi si napisal, da bi rad pariral Vidovi 335, torej si želiš normalen avto, ki ga boš občasno pritisnil, takrat pa hočeš da leti kot sneta sekira.. imam prav?

Če ja, potem nisem prepričan da je serija 5 sploh prava izbira, vsaj zame ne bi bila. Petka se mi zdi ladja, v kateri se izgubi občutek da ti voziš avto in ne on tebe. Meni se v E60 zdi kot da se peljem na blazini, z volanom nadzorujem kam bom zavil, s stopalko za gas pa kako hitro. Takega pristnega in neposrednega filinga kot je pri seriji 3 pa petka nima. F10 je pa še bolj uglajen in gosposki.. Čar teh avtov je v tem, da se pelješ hitro, ampak se tega ne zavedaš, dokler ne pogledaš na števec. M5 sicer nisem peljal, sem pa vozil 545i E60 in M550d F10 ki imata tudi vrhunske zmogljivosti, pa bi vseeno kadarkoli raje vzel trojko. Za tako vožnjo, ki jo jaz iščem seveda. In kakršno sklepam da imaš tudi ti v mislih. Če se motim, nevermind :ok2

Meni se zdi 335i boljša in racionalnejša zadeva. Če ti rata premalo, je še zmeraj opcija nadgradnje, Vidov avto gre fenomenalno :mljask Vzdrževanje je pa še zmeraj precej bolj človeško kot pri M5, to pa tudi nekaj šteje.

Urejal iloveboobs, 27.04.2013, 19:21.

Prikaži več možnosti

Vabis
Vabis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 297
  • Avtomobil: C63...E92

Dvomim če je vzdrževanje na hard načipane 335 bistveno cenejše od M5?Me pa resno zanima zakaj je vzdrževanje 400,500 konjskih avtov tako drago,ker to stalno berem tu na forumu in po večini od tistih,ki takih avto nimajo.
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

Ker je manj narejenih, bolj specifični deli, dražji materiali, primerni zmogljivostim avtomobila itd... pa tudi zaradi znamke same so dražji deli. Poleg tega pa tako močni avtomobili zahtevajo svoj davek, vse komponente bolj trpijo in se prej obrabijo, sploh če ga voziš tako kot je treba.

Poleg tega tudi motor in menjalnik nista neuničljiva. Sicer nisem šel brat tistega vodiča pri nakupu in ne poznam serijskih napak M5, ampak glede na to da je nekdo govoril o tem avtu kot o time bomb, je pametno razmislit koliko stane nov motor ali menjalnik za 335 ali pa za M5.

Pri zavarovanju in registraciji ni take razlike. Pri gorivu tudi ne, če uporabljaš avto bolj malo. Ko se kaj pokvari, takrat pa veš da plačuješ za :mznak :ok2

Res je, da jaz takega avta nimam. Ampak že med 318i in 330xi so take razlike, da si niti slučajno nisem mislil, da je to možno. Sploh ker gre za x-a je sranje, ker so skoraj vsi deli s podvozja, izpuha, krmiljenja, itd. unikatni za 325xi in 330xi. Hudiča, še voznikov tepih je pri spodnjem desnem robu podaljšan zaradi grbine karoserije kjer poteka izpušna cev, ki je speljana po drugačni poti zaradi diferenciala! To pa pomeni, da skoraj ni možnosti, da bi se nek del dalo dobit rabljen, poleg tega je tudi aftermarket roba redka. Pa ne zdaj da bi škrtaril in iskal poceni rešitve, na mojem avtu je vse kar sem menjal OEM in novo. Ampak ko daš 130eur za usrano plastiko pod motorjem za 12 let star avto, se pa vprašaš kdo je bolj blesav. Tisti, ki določa cene, ali jaz, ki to kupim :napaka Kje je potem šele :mznak Kupit ni noben problem, problem je vzdrževat, sploh če se greš vzdrževanje na nivoju in nisi stalna stranka pri Eurotonu in podobnih trgovinah, pa kupuješ Delphi in slično robo :ok2 Ravnokar sem se lotil nadgradnje podvozja z Bilstein amortizerji. Pa sem se nategnil, ker sem vzel amortizerje za 330i, namesto za 330xi, na katerem so spredaj 10cm krajši. Avto mi od včeraj stoji na dvigalu, šele v ponedeljek izvem kdaj se jih bo dalo dobit, ker jih ni nikjer na zalogi. Niti cene mi niso mogli povedat, seveda ne pričakujem, da bo enaka. Dokler nimaš takega skreta ki je redek, se ti sploh ne sanja kaj vse to potegne za seboj :ok

Urejal iloveboobs, 27.04.2013, 20:22.

Prikaži več možnosti