Skoči na vsebino

Screamer Radio 0.4.4 - Internetni Radio (96 Slovenskih postaj)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: E46 323iA 06/2000

No ja že kar veliko veliko časa uporabljam Screamer Radio zato sem se malo bolj poglobil v te zadeve in sem ga prevedel v slovenski jezik ampak na žalost šumnikov ne podpira to mene ne moti zato je prevedeno brez šumnikov -> SCZ.

Slovenske postaje:
Ker so postaje že zastarele in nekatere niso delale sem posodobil nekaj slovenskih postaj in dodal več kot 70 novih postaj trenutno jih je 96 slovenskih postaj.

BERI: Trenutno delajo vse postaje nekatere postaje ne predvajajo glasbe 24h nekatere postaje imajo dinamični IP in bo trajalo malo več časa, da dodam vse IP.

Snemanje in kvaliteta:
Skladbe, ki se predvajajo jih lahko tudi snemamo v kvaliteti od 32 kbps do 320 kbps. Seveda odvisno, če radijska postaja predvaja v večji kvaliteti drugače lahko nastavimo 320 kbps ampak, če postaja predvaja 128 kbps ne bomo pridobili nič. Privzeto sem nastavil na 160 kbps.

Ime skladbe in snemanje:
Veliko radijskih postaj omogoča, da se izpiše ime predvajane skladbe, če snemamo skladbo na postaji katera omogoča to funkcijo se nam samodejno preimenuje tudi snemana pesem, ki se shrani v mapo programa. V nastavitvah lahko dodamo še Uro in Datum kdaj je bila skladba snemana, čas trajanja skladbe in pa ime postaje na kateri smo snemali skladbo vse to se izpiše na ime datoteke, ki je MP3. Če dodamo / med kodo pomeni, da se bo naredila nova mapa! Primer ime mape Radio 1 in v tej mapi se potem shranijo skladbe, ki smo jih posneli na tej postaji.

Na žalost skoraj samo slovenske postaje napišejo ime z velikimi črkami.

Naslednja pesem:
Program nas obvesti 3 sek prej ko se bo začela nova skladba z obvestilom v sistemski vrstici (Tray) izpiše se nam ime skladbe, ki se bo predvajala naslednja.

Dodajanje novih postaj:
Če poslušate svojo priljubljeno postajo na njihovi strani ali... to ni problem samo napišite link strani. Link, ki ga potrebujem ga bom našel že sam to ni problem :)

Napake:
Vedno je možno, da je kje kakšna napaka ali kakšna postaja ne dela v tem primeru napišite spodaj post ali pa mi pošljete na PS.

BERI: Tuje postaje ne delajo vse, če vam je všeč kakšna tuja postaja in ni dodana ali ne dela napišite in bom popravil! Počasi bom posodobil vse postaje ampak kot vidite jih je velikoooo :)

Slovenske in tuje postaje:
Trenutno sem posodobil vse slovenske postaje zato nekatere tuje postaje ne delajo ampak bom tudi tuje postaje posodobil in objavil na strani. Vi samo prenesete presets.xml.gz v mapo programa in zaženete program to je vse.

Priljubljene in zadnja skupina:
Ko poslušamo priljubljeno postajo lahko to postajo dodamo med priljubljene tako, da kliknemo na -> Priljubljene <- in na -> Dodaj trenutno postajo med priljubljene <-. Pod postaje v spodnji vrstici sem nam shrani zadnja skupina/država... katero smo poslušali v našem primeru je Slovenia.

Pod -> Datoteka <- in -> Zgodovina <- se nam shranijo zadnje poslušane postaje trenutno je nastavljeno na 10 po želji lahko nastavimo tudi več!

Program in uporaba:
To je samostojni program za predvajanje glasbe na internetu in ne potrebujemo nobenega dodatnega programa. Program je že odprt tako, da datoteko RAR samo razširimo na varno mesto!

Prenesi Program: Screamer Radio 0.4.4 Slovenski (Trenutno 96 slovenskih postaj)

To je pač vse ne upam, da vam bo všeč :) Porabil sem več kot 20h za posodobitve :-D Spodaj je še nekaj slik....

Meni najboljši program ker je lahek, majhen in enostaven za uporabo!

Objavljena slika

Zgodovina postaj je nastavljena na 10 nastavite lahko pa po želji.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Funkcija Iskanje:
Poslušanje glasbe na internetu ; Internetni radio ; postaje na internetu ; slovenske postaje na internetu ; program za snemanje radijskih postaj na internetu ; predvajaj radijske postaje online .

Urejal Bostyan87, 04.05.2013, 02:33.

Največji DC++ Hub v Sloveniji.
dchub://europa-network.net:5000
Prikaži več možnosti
    • user_x in jurejecar1 uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 476
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Zanimivo, pohvalno za tvoj input. Moram rečt da programa ne poznam, ga bom pa sprobal, predvsem funkcija snemanja mi je zanimiva.

Aja, saj program nima kakega spama, reklam ali podobno?

Urejal Nixxon, 06.05.2013, 06:51.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo, pohvalno za tvoj input. Moram rečt da programa ne poznam, ga bom pa sprobal, predvsem funkcija snemanja mi je zanimiva.

Aja, saj program nima kakega spama, reklam ali podobno?

Privzeto sem nastavil, da ti v mapi Snemalna Mapa doda novo mapo ime postaje in v tej mapi potem dodaja datoteke/pesmi, ki bojo snemane. Pač zaradi preglednosti, da veš na kateri postaji si snemal... spet je enako tukaj, da če postaja nima imena napiše no name ampak redko katera postaja nima imena to sta 1 ali 2 slovenski postaji, ki so že skoraj neznane in potem nimajo naslova drugače imajo vse naslov!

Večina postaj vsaj slovenskih predvaja v kvaliteti 128 kbps kar je "normalna" za pesmi MP3. Nastavil sem, da snema kvaliteto 160 kbps.

Reklame itd. tukaj ni je popolnoma čist program za poslušanje radija :) Kot je tudi vidno na slikah...

Hja sei malo kdo pozna ta program meni je res zelo dober ker je samostojni program in ga imaš lepo odprtega ali pa ga minimiraš in niti neveš, da ga imaš in lahko normalno brskaš po internetu, če želiš. Ker poslušanje radija preko spleta mi ni dobro, ker moraš vedno imet odprto spletno stran in pa tudi ni nobene strani katera bi imela toliko postaj na enem mestu dodanih je 96 postaj 24h na dan jih dela 94+ kar je veliko sploh nisem vedel, da jih imamo toliko postaj na internetu :-D

Lepo, da ti je všeč :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 68 020
  • Avtomobil: E46 325i

iradio je tudi dober program za poslušanje net radija, podpira pa tudi snemanje posameznih komadov ...

Urejal Rottie, 06.05.2013, 12:03.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

iradio je tudi dober program za poslušanje net radija, podpira pa tudi snemanje posameznih komadov ... in je brez reklam :ok2

http://iradio.en.softonic.com/

Sem testiral

1) v 2 min 2x blokiral za 20sek
2) Ni v slovenskem jeziku
3) Ko kliknem tools blokira
4) kliknem na prve 3 postaji failed
5) Vseh postaj 15 in nobena ne dela
6) Vse zgornje funkcije blokirajo
7) Kliknem Play napiše Connecting.... in to je vse
8) Ali kaj posodabljajo to ? :laugh

To je vsaj pri meni :)

Urejal Bostyan87, 06.05.2013, 12:06.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 68 020
  • Avtomobil: E46 325i

Lista ne vem kolk je stara ... jst sem si svoje notri dal, ki so mi zanimive, te privzete pa vse izbrisal že dolgo nazaj. Dela pa sj meni brez težav že leta (imam malo starejšo verzijo, ne to zadnjo, ampak je v osnovi ista. Vse dela brez težav, nič ne kreša, blokira itd. :) Če imaš slabo povezavo, potem ti izgublja postajo, ker ne uspe sproti baferirat oz. moraš povečat buffer, če ti niha streaming... ampak to je problem slabega source-a, ne aplikacije.

Urejal Rottie, 06.05.2013, 12:08.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne niti povezat noče napiše Failed... kar pomeni, da postaja ne dela pa tudi veliko funkcij ima, ki jih 90% ne rabiš :-D

Sedaj pa dodajat vsako postajo je pa.....

Lahko, da je prejšnja verzija bolj stabilna ker ta sploh vse kar klikneš kar blokira...

Sem probal dodat svojo postajo kar blokiralo.... p*** kar pobrisal vse :-D Screamer radio dela vedno :ok na od windows 95 do Win 8 :)

Urejal Bostyan87, 06.05.2013, 12:21.

Prikaži več možnosti

tberli
tberli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 743
  • Avtomobil: e46

super zadeva uporabljam ze 3-4 leta :P
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Niti neveš, da ga imaš :P MAX 2% In imaš vse predvajanje in snemanje :)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Pobral dol, in res, v bistvu smo šli mimo ere kompliciranega in stylish. Zelo cenim ko najdem tako enostavno stvar. :ok2
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker vidim statistiko prenosov :) In ker vas je že kar nekaj preneslo me zanima ali kakšno tujo postajo pogrešate? Tako, da bi prvo pomembne posodobil in potem ostale drugače meni najboljša je 977 Hiti, ki je prikazano na sliki spodaj....

In pa slovenske postaje so vse ali kakšna manjka?
Prikaži več možnosti

sharp
sharp

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28

Tudi meni je všeč tale zadeva. Pogrešam edino ameriško postajo KIIS FM 102.7, pri kateri mi javi error.
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi meni je všeč tale zadeva. Pogrešam edino ameriško postajo KIIS FM 102.7, pri kateri mi javi error.

To misliš?
http://www.kiisfm.com.br/listen-live/
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Dodana je bila in dela :ok tisti, ki ste že prenesli lahko prenesete še enkrat ali kliknete na Link in prenesete samo .gz datoteko in jo zamenjate z staro, ki je v glavni mapi programa.

Postajo najdete na:

Postaje -> Category -> Popular Music [51-100] -> KIIS FM 102.7

In drugače kar dobra postaja zanimive nove pesmi...
Prikaži več možnosti

sharp
sharp

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28

To sem mislil ja, hvala :ok
Prikaži več možnosti

ms1959
ms1959
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: Opel Vivaro

Dober dan,

Kako je z ROCK RADIO ?

LP
M

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 988
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Kar se mene tiče edini radio (poleg Radio 101), ki ga jaz poslušam.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti