Skoči na vsebino

Pomoč ob prometnih nesrečah

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
55 odgovorov v temi
wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 903
  • Avtomobil: Laguna initiale 127 kw

Sem bolj na rajonu tvojega bivanja, čeprav tudi tvoja služba ni tako zelo daleč od tega rajona. Če še delaš na istem delovnem mestu, oziroma živiš na istem kraju.
Ženske imajo problem za vsako rešitev !
Prikaži več možnosti

zivkovicka
zivkovicka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 330
  • Avtomobil: e90 325, e36 325

Aha ... si deliva isti rajon :-D ... torej imam "zveze" :ok2
Upam, da nisi bil v tistem službenem modro-belem avtu s plavimi lučkami, ki se je pred dnevi v petih minutah 3x peljal okoli mojega avta parkiranega na sredini pločnika in je tam motil celo živkovičko ... :laugh

Potem bi bil res že čas, da se oglasiš na kakšen :beer ali vsaj :kava če boš v uniformi ker se že dolgo nisva videla. Uniforma me ne moti ker jih imam skoraj vsak dan na obisku ... da ne bo pomote - v službi :-D

Nauči se parkirat :laugh
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 571
  • Avtomobil: BMW x

Sem bolj na rajonu tvojega bivanja, čeprav tudi tvoja služba ni tako zelo daleč od tega rajona. Če še delaš na istem delovnem mestu, oziroma živiš na istem kraju.

Oboje je še isto :ok

Nauči se parkirat :laugh

Se nimam kaj učit ... omisli si še ti svoj privat pločnik in brez skrbi parkiraj na njemu :laugh

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

franci66
franci66

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3

Pozdravljeni, rabil bi vašo pomoč oz. mnenje.
Zgodila se je prometna nesreča in sicer sem iz stranske ceste zapeljal na glavno cesto(enopasovnica). Vozilo na glavni cesti se je ustavilo in dalo signal, da se lahko vključimo na glavno cesto. Pred mano je bil še en avto, ki je šel na glavno cesto. Ko sem zapeljal na glavno cesto (v nasprotno smer kot me je pustil avtoavto, ki mi je dalo prednost) se je motorist zaletel v moj avto (motorist se je peljal po nasprotnem pasu in prehiteval kolono vozil, ki so mi dala prednost).
Na zavarovalnici pravijo, da je to deljena krivda 50-50. Kaj mislite vi? Ali naj napišem pritožbo, saj sam menim, da nisem kriv.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

če te jaz prav razumem ti je vozilo A ustavilo na glavni cesti in ko si zapeljal na cesto je vate trčil motorist ki je prehiteval vozilo A?
Prikaži več možnosti

franci66
franci66

Začetnik

• Uporabnik

Tako je. prehitevalo je vozilo A in še dosti drugih vozil, ki so bile za vozilom A.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 377

Tako je. prehitevalo je vozilo A in še dosti drugih vozil, ki so bile za vozilom A.

Tukaj bi morala biti krivda 100% na motoristovi strani,saj so ti pred njim vozeči dali prednost za vključitev,kar pa on ni upošteval.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 423
  • Avtomobil: R6 topless

Se bom moral kar strinjat z yamasakijem.
Ker po tej logiki, če bi vozilo A ustavilo pri prehodu za pešče in spustilo pešča mimo, in bi motorist pripeljal kakor je ter zbil pešča...kako bi bila tukaj 50:50 krivda?

Logično mi je, da je kriv motorist, ki ni uopošteval kolone ter je hotel bit frajer (valda je nek razlog zakaj kolona stoji...).
Prikaži več možnosti

ghandaed
ghandaed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 461

100% motorist! V križišču ni dovoljeno prehitevanje.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

100% motorist! V križišču ni dovoljeno prehitevanje.

Po drugi strani se moraš pa ti, če zavijaš na neprednostno cesto sam prepričat, da je to varno storiti in ne boš koga izsili, ni dovolj "verjeti na besedo" tistemu, ki te je spustil in tudi kršiš zakon. Člen "vključevanje v cestni promet", ki to predpisuje pa imaš na prvi strani te teme...

Urejal Rottie, 26.05.2015, 15:11.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 378
  • Avtomobil: BMW E65

Roti imaš prav.
Ampak kako boš videl motorista, ki po levi strani prehiteva kolono vozil? Tudi če bi po centimetrih lezel ven iz stranske ceste, bi se motoristu težko izognil.
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 735
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

Pozdravljeni, rabil bi vašo pomoč oz. mnenje.
Zgodila se je prometna nesreča in sicer sem iz stranske ceste zapeljal na glavno cesto(enopasovnica). Vozilo na glavni cesti se je ustavilo in dalo signal, da se lahko vključimo na glavno cesto. Pred mano je bil še en avto, ki je šel na glavno cesto. Ko sem zapeljal na glavno cesto (v nasprotno smer kot me je pustil avtoavto, ki mi je dalo prednost) se je motorist zaletel v moj avto (motorist se je peljal po nasprotnem pasu in prehiteval kolono vozil, ki so mi dala prednost).
Na zavarovalnici pravijo, da je to deljena krivda 50-50. Kaj mislite vi? Ali naj napišem pritožbo, saj sam menim, da nisem kriv.

Preberi si zgodbo mojega prijatelja (post#1) in dejstva, ki si jih sam navedel. Podobna zgodba, ki se je končala s krivdo na prijateljevi strani... Ker se mu ni dalo ubadat z vsemi kolobocijami okoli sodišč in dolgim čakanju v precepu (ali dobiš, ali izgubiš+sodnija) je pristal na poravnavo in plačal nekih 500 ali koliko že evrčkov odškodnine motoristu. Če si na stranski cesti, nosiš veliko večji del odgovornosti, ne glede na to v kakšnem prekršku je tisti na prednostni. To potem urejajo policaji, ki ponavadi poberejo le kakšno kazen od voznika na glavni cesti, za nesrečo pa ponavadi krivec pride s stranske... Na žalost:crazy

Vožnja motorista je bila zelo nevarna in prav bi bilo, da se ga temu primerno kaznuje. Lahko, da bi ti ob pomoči kakega dobrega odvetnika celo ratala poštena razsodba, a menim, da je malo možnosti. Poleg tega vedi, da je možnost tudi, da nekdo na glavni cesti da žmigavec in si isti hip premisli. Če bosta v takem slučaju skupaj in tudi če imaš milijon prič, si na žalost kriv sam, ker pač prideš s stranske na glavno...

V kateri del avta pa ti je priletel motorist sicer?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Roti imaš prav.
Ampak kako boš videl motorista, ki po levi strani prehiteva kolono vozil? Tudi če bi po centimetrih lezel ven iz stranske ceste, bi se motoristu težko izognil.

Dejansko pač ne bi smel it ven in bi moral počakati, da gredo vsi mimo, kljub temu, da te nekdo v koloni želi spustiti čez cesto... sj tako meni to zgleda s stališča zakona. Realnost pa je seveda tukaj problem, ker lahko kje potem tako stojiš ure in čakaš, da zmanjka prometa. Kako gleda na take primere sodnik pa ne vem, zavarovalnica pa očitno to šteje kot deljeno krivdo.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ghandaed
ghandaed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 461

Udeleženec v prometu lahko upravičeno pričakuje, da se bodo ostali udeležeci držali cpp. Prav tako je v nekaterih primerih vključevanja praktično nemogoče opazit motorista, ki se po nasprotnem pasu, s preveliko hitrostjo ob nepravilnem prehitevanju približuje križišču. Tu je dovolj argumentov, da se v tem primeru voznika avtomobila razbremeni krivde.
Prikaži več možnosti

franci66
franci66

Začetnik

• Uporabnik

Na avtu je poškodovan levi blatnik ter voznikova vrata.
Motorist je priznal krivdo in to tudi napisal na evropsko poročilo, vendar so na zavarovalnici verjetno drugačnega mnenja.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 643
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Seveda, ker manj plačajo na ta način.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti