Skoči na vsebino

Zamenjave artiklov v garanciji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
66 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 659
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Zanima me, kako je s tem. A je tukaj kaj zakonsko določeno, da mora bit izdelek, ki ti ga dajo, nov, ali je lahko tudi recimo obnovljen?

Konkretna izkušnja je s trdim diskom, ki sem ga nesel na servis, kjer so ga označili za slabega in mi dali drugega - obnovljenega (ki je mimogrede še slabši). Zadeva me je presenetila, saj sem bil prepričan, da bi moral dobit novega.
Prikaži več možnosti

Adis-PGA
Adis-PGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 618
  • Avtomobil: #

Dali so ti "refurbished" izdelek, ki je bil popravljen pri proizvajalcu in imas 1 leto garancije od njih. Ce so pa dolzni dati popolnoma nov izdelek pa nebi vedel, verjetno ne, ker nisi prvi primer.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

To vem ja, kaj so mi dali. Zanima me, kaj so mi oni dolžni dat. Novo ali praktično karkoli? Je res edini pogoj ta, da mora biti zadeva enakovredna pokvarjeni in nič drugega?
Prikaži več možnosti

e21
e21

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 459
  • Avtomobil: E21 318i

To vem ja, kaj so mi dali. Zanima me, kaj so mi oni dolžni dat. Novo ali praktično karkoli? Je res edini pogoj ta, da mora biti zadeva enakovredna pokvarjeni in nič drugega?

Lahko izdaš za katerega proizvajalca diska gre?

Osebno so mi pred letom dni zamenjali WD Black 640GB, brez problemov z novim :ok
BMW - Brot Mit Wurst
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

WD.
Prikaži več možnosti

Darksun
Darksun

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 307

mora biti enakovredna ali boljša. ni razloga zakaj ti ne bi dali refurbished, saj je obnovljen po tovarniških specifikacijah. Garancijo pa ti morajo dati novo. Če je imel stari disk 3 leta garancije, mora tudi zamenjan imeti 3 leta garancije od zamenjanega datuma naprej.

Je pa tako, da se zgodi da nimajo takega modela in ti dajo drugega, popolnoma novega. To se lahko zgodi tudi če pošlješ direktno v tovarno. Enkrat sem npr dobil zamenjavo namesto 160Gb ATA diska kar 400Gb, pač niso imel nič drugega, pritoževal pa se tudi nisem (Seagate) :-D

lahko pa bi ti tudi npr vrnili kupnino. Tega se radi poslužujejo ko se določena stvar podraži (npr ravno diski par let nazaj je šla cena v nebo).
Prikaži več možnosti

Pravni-nasveti.info
Pravni-nasveti.info

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

Potrošnik lahko napake na blagu, ki ga je kupil, uveljavlja iz naslova garancije ali pa iz naslova stvarne napake v skladu z Zakonom o varstvu potrošnikov.

Zakon o varstvu potrošnikov določa:

Potrošnik, ki je pravilno obvestil prodajalca o napaki, ima pravico od prodajalca zahtevati, da:

– odpravi napako na blagu ali

– vrne del plačanega zneska v sorazmerju z napako ali

– blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali

– vrne plačani znesek

V primeru stvarnih napak je torej izbira kaj zahtevati na kupcu. Pogoj je, da se prodajalca o tem predhodno obvesti, in sicer v roku 2 mesecev odkar je napako odkril.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Od prodajalca sem dobil tak odgovor:

"Na žalost proizvajalec za zamenjavo ne daje »novih« diskov ampak diske označene »recertified«, ki jih smatra proizvajalec kot nove in imajo prav tako garancijo.

Lahko počakamo da pride zamenjava s strani proizvajalca za vaš disk in vam damo tistega (ki pa bo prav tako »recertified), kar običajno zaradi časovnega faktorja ne delamo."

Proizvajalec obnovljene diske smatra kot nove, torej sem tukaj mrzel, kar se tiče mojih zahtev po novem?
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 172
  • Avtomobil: BMW x

...
Proizvajalec obnovljene diske smatra kot nove, torej sem tukaj mrzel, kar se tiče mojih zahtev po novem?

Saj ti nikjer ne piše, da moraš dobit nov aparat, če se pokvari v garanciji. Od kje ti to?

Ponavadi se pokvarjen artikel v garanciji popravi pa naj se gre za drag avto, bicikel ali najcenejši televizor. Pa tudi garancija se ne obnovi na začetni čas npr. 1 leto ampak ti velja tista začetna - podaljša se le na zamenjane dele. Več ti prodajalec oziroma servis ni dolžan nudit.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj to sprašujem, kako je s tem. Sicer pri avtu ponavadi dobiš nov del, ne obnovljen. Primerjat disk s celim avtom pa tudi ni na mestu.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj to sprašujem, kako je s tem. Sicer pri avtu ponavadi dobiš nov del, ne obnovljen. Primerjat disk s celim avtom pa tudi ni na mestu.

Seveda ne moreš primerjat lahko pa tudi. Če ti pri avtu v garanciji ribne motor ga firma ne popravlja vendar v obstoječo karoserijo vgradi novega ker se jim popravilo ne izplača. Podobno je s hard diskom. V 90% je mehanska okvara na disku, ki se jim jo prav tako ne splača popravljat - je preveč zahteven postopek in potrebni prostori ter orodja, da bi se jim splačalo. Zato zamenjajo z novim samo mehanski del in vgradijo staro elektroniko, ki skoraj vedno preživi še tako dobro mehaniko diska.
Jaz bi bil s takim popravilom čisto zadovoljen :)

Je pa to odvisno od trgovine in dobavitelja. V naši firmi zamenjamo v garanciji vse vedno za novo v nekaj dneh, kar bi si tudi sam želel kot stranka, a pri večini trgovin ni tako.

Sem pa pred časom že nekaj napisal ravno na tematiko reklamacije enega HDja ... http://forum.bmwslo....86&postcount=16

Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: E46 323iA 06/2000

Ja ampak tukaj je proizvajalec diska WD označil, da je obnovljen disk kot "nov", če bi ti oni dali npr. trgovina obnovljenega to je lahko drugo ampak proizvajalec WD je disk testiral in dela OK in ga dal ponovno v prodajo in trgovina lahko tak disk normalno zamenja ali pa proda npr. v tvojem primeru ker disk je nov samo je pač obnovljen.

Recertifeid je obnovljen disk ampak proizvajalec WD ga je testiral in dela :ok in ga je dal v prodajo samo napisal, da je obnovljen ampak dela pa :ok. Čeprav ne dela OK, ker ropota enako kot prejšnji, ki je trgovina ugotovila, da je pokvarjen tako, da pošlji nazaj nimaš kaj drugega :) več kot boš čakal slabše bo.

Jaz bi ga poslal nazaj že isti dan ko bi videl, da ropota kot prejšnji in se pogovoril z prodajalcem in napisal, da ropota enako kot prejšnji. In povedal pač, da se bojiš ker ropota, da bo crknil in boš potem izgubil vse podatke....

Vem in vidim pa tudi, da stranke počnejo vse živo za uveljavitev reklamacije. Ravno danes sem na mizo dobil prelomljen tablični računalnik z izjavo "kar počil je", prejšnji teden pa hard disk, ki je imel alu rob udarjen za dobrega pol centimetra z izjavo "kar nehal je delat ..."

To je pa zanimivo kaj vse si folk izmisli sigurno dobiš veliko tega ? :)

Urejal Bostyan87, 08.05.2013, 16:42.

Največji DC++ Hub v Sloveniji.
dchub://europa-network.net:5000
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

... Čeprav ne dela OK, ker ropota enako kot prejšnji, ki je trgovina ugotovila, da je pokvarjen tako, da pošlji nazaj nimaš kaj drugega :) več kot boš čakal slabše bo.

Jaz bi ga poslal nazaj že isti dan ko bi videl, da ropota kot prejšnji in se pogovoril z prodajalcem in napisal, da ropota enako kot prejšnji. In povedal pač, da se bojiš ker ropota, da bo crknil in boš potem izgubil vse podatke....

O tem pa ni debate. Če ropota ga takoj vrni. Če imaš možnost prodajalcu reci naj tvojega in enega novega priključi na kakšen USB adapter za HDje (ki imajo zraven tudi napajalnik), da ne bi šarili po kakšnem PCju. 5 minut dela s tem pa se vse vidi in sliši ...

http://www.obchodny-...5760_2/katalog/

To je pa zanimivo kaj vse si folk izmisli sigurno dobiš veliko tega ? :)

Vsak dan najmanj tri različne zadeve - ne samo računalniške ... ampak, če je človek kulturen in vsaj malo pošteno obrazloži težavo se marsikomu tudi pogleda čez prste :ok

Urejal Iztok Z., 08.05.2013, 17:20.

Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsak dan najmanj tri različne zadeve - ne samo računalniške ... ampak, če je človek kulturen in vsaj malo pošteno obrazloži težavo se marsikomu tudi pogleda čez prste :ok

Ja verjamem hja nekateri izberejo neumno potezo....

Ampak, da dobiš taki disk ko si opisal, da je bilo ohišje udarjeno... kaj to potem razložite lastniku, da garancija ne velja ker je udarjen ali....... ?

Čudno je pa to poslal si jim disk, ki je ropotal oni so ugotovili, da je nekaj narobe z diskom in odgovorili, da ga bodo zamenjali z drugim in podatke prenesli na novega ampak to pomeni, da sta oba diska laufala oz. so probali oba diska zalaufat ampak kako niso slišali, da ropota enako kot prejšnji oz. @x-driver je napisal, da ropota še bolj kot prejšnji ampak kako so lahko prenašali podatke na "novega" ki jim je že tam ropotal....

Urejal Bostyan87, 09.05.2013, 01:23.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Mogoče so podatke prenašali v drugi sobi, kjer je bilo bolj glasno, ali pa starega diska niso slušno preverjali, pač pa programsko ali pa so ga odprli.
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja možno ja, da so prenašali v sobi kjer je bilo več hrupa in niso slišali....

No ja in kaj boš sedaj naredil? Poslal nazaj in vzel drugega ali kaj si se odločil... ali sem kje kaj izpustil...
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak, da dobiš taki disk ko si opisal, da je bilo ohišje udarjeno... kaj to potem razložite lastniku, da garancija ne velja ker je udarjen ali....... ?

Takšni primeri so najlažje rešljivi. Če so očitni vidni znaki nepravilne uporabe (deformacija ohišja) se to stranki pokaže in fotografira ter pojasni, da tega garancija ne krije. Če spet primerjam z avtom ... če reklamiraš pol leta star avto ker si ga treščil v drevo in razbil sprednji del s hladilnikom vred in še čim ti nihče ne bo priznal kot garancije.

Večina se s takšnim pojasnilom in pokazanimi dejstvi strinja, tisti ki postanejo nesramni pa dobijo hladno pojasnilo, da se lahko pisno pritožijo ali pa gredo na tržno inšpekcijo :cool

Do sedaj me v 7. letih inšpektor še ni obiskal ... :)

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdaj že 2 dni čakam njihov odgovor na vprašanje, če je možno, da vzamem drugega in jim dam tega v račun. Če to ne bo možno, bom pač še enkrat menjal. Sicer pri tem upam, da bodo s pregledom tega diska tudi ugotovili, da ni ok, sicer mi ga najbrž ne bodo hoteli zamenjat.
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdaj že 2 dni čakam njihov odgovor na vprašanje, če je možno, da vzamem drugega in jim dam tega v račun. Če to ne bo možno, bom pač še enkrat menjal. Sicer pri tem upam, da bodo s pregledom tega diska tudi ugotovili, da ni ok, sicer mi ga najbrž ne bodo hoteli zamenjat.

Morajo zamenjat mislim praviloma ja ker je v garanciji in pa ropota enako kot prejšnji kar pomeni, da nekaj ni vredu z diskom...

Koliko si pa daleč od njih, če bi šel z avtom?

@Iztok Z. = Hehe hja, če je videti, da manjka 1cm ohišja in je prav vidno, da je bil udarec bi moral bit res neumen, da bi prijavil inšpekciji :laugh
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem v centru Lj, oni so v Trzinu. Za z avtom ni problem, problem je, ker avta nimam :laugh
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.