Skoči na vsebino

Zamenjave artiklov v garanciji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
66 odgovorov v temi
Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: E46 323iA 06/2000

ja to pač nisem ker se mi je to zgodilo prvič..

Ja ko sem poklicou sem pač uprašal kako je s tem popravilom in povedal pač kaj se je zgodilo v resnici.
Potem pa sm jih jst uprašal koliko bi stalo v najslabšem primeru in so mi rekli da 180e. Toliko pa ne mislm dat, ker če bi ga sedaj prodajal nevem če bi dobil 230e (S.G. S3)..

Rekli so mi pa še da vsi slovenski operaterji (mobitel, tušmobil,..) pošiljajo k njim na popravila, tako da sm jst drug dan ko sem ga dobro posušil in vse odnesel na Tušmobil pod garancijo ker je telefon tam kupljen in ima še 13 mesecev garancije.

:crazy :confused

Sedaj pa čakam da me pokličejo da grem po njega ko prispe.

Če mi ne bodo nič popravili pod garancijo razmišljam da bi ga pošiljal toliko časa pod garancijo na servis dokler ne pride v roke nekomu drugemu, ki se mu bo zdelo da je potreben popravila pod garancijo ali pa celo zamenjave. ampak to bolj za šalo kot za res :laugh :napaka

Jaz sem kar direktno poklical na servis vprašal... napisal na list napako zapakiral in poslal in v nekaj dneh sem že dobil nazaj telefon. Jaz nikoli ne nesem na operaterja in, da mi oni potem pošiljajo :nono :) če je garancija potem ni važno kdo pošlje, ker na listku garancije piše, kdaj je bil telefon kupljen in koliko časa velja garancija to je vse kar potrebujejo. Lahko, da oni pošljejo takoj ali pa čakajo xx dni prej ko pošljejo tako, da jaz vedno sam pošljem sem bolj siguren :-D

Ali si napisal na list ali dal samo na operaterja povedal kaj se je zgodilo in to je vse?

Hja, če bi ga lepo spucal posušil... lahko bi ti ratalo :) pač bi napisal, da se ne vklopi več, ker sedaj ko so ga odprli je lahko bila še voda kje v kotičkih v tem primeru papa garancija :-D

Za 180€ to je šlo celo vezje in še... :) v tem primeru si ga na*** :frown

Odvisno, kaj se je pokvarilo lahko, da je šel samo ekran... lahko pa celotno vezje tako, da... težko ugibat.
Največji DC++ Hub v Sloveniji.
dchub://europa-network.net:5000
Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 799
  • Avtomobil: e90 320d

Je glih kolega delal na tušmobilu pa mi je reku da bodo poslali "jutri". Potem pa mi je še reku da se čaka od 14 dni do 3 tedne da pride nazaj.

Use napake in kar me je motilo sem napisal na listek, potem pa je te napake prepisal v računalnik in poslal še v elektronski obliki.

Jaz mislem da se je v te toploti moral posušit, ker ni moglo bit veliko vode notri in potem da bi se sušilo zelo dolgo, upam! ker sem gledal samo vezje, kaj je blo pod ekranom pa nevem.. ampak sem ga pod fenom obračal v vse možne strani in usmerjal fen v špranje in ostalo.

Upam na najboljše..

Mi je pa ta kolega reku, da so bli primeri ko je vezje odksidiralo zaradi švica, pač vlage.. tko da nevem kako bi se lahko zgovarjal..jst bom v tem primeru vstrajal da ni bil potopljen hehe :)
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Je glih kolega delal na tušmobilu pa mi je reku da bodo poslali "jutri". Potem pa mi je še reku da se čaka od 14 dni do 3 tedne da pride nazaj.

Use napake in kar me je motilo sem napisal na listek, potem pa je te napake prepisal v računalnik in poslal še v elektronski obliki.

Jaz mislem da se je v te toploti moral posušit, ker ni moglo bit veliko vode notri in potem da bi se sušilo zelo dolgo, upam! ker sem gledal samo vezje, kaj je blo pod ekranom pa nevem.. ampak sem ga pod fenom obračal v vse možne strani in usmerjal fen v špranje in ostalo.

Upam na najboljše..

Mi je pa ta kolega reku, da so bli primeri ko je vezje odksidiralo zaradi švica, pač vlage.. tko da nevem kako bi se lahko zgovarjal..jst bom v tem primeru vstrajal da ni bil potopljen hehe :)

14 dni do 3 tedne :eek kaj so Samsung tako slabi telefoni in imajo 1km čakalno vrsto :laugh Jaz ko sem poslal na Teleray sem dobil Nokio v 7 dneh že nazaj :) sem pa poslal sam nisem nesel na operaterja.

Ja tako kot si napisal tako tudi potrdi, da je bilo. Si povedal, da naj te pokličejo, če ne sprejmejo garancije, da ti povejo ceno popravila? jaz točno nevem kako to gre :-D ker nisem imel takega problema 2 telefona sem poslal na servis Teleray v 13 letih samo vedno je bila manjša napaka oz. so mi ceno že po telefonu povedali kakšna naj bi bila. Ker pomoje telefon ti bodo popravili nevem točno, ker se mi še to ni zgodilo :-D ampak nepopravljenega ti ne bodo poslali nazaj, če ti tega nisi napisal. Za prvi telefon sedaj točno nevem kaj je bilo narobe sem pa napisal na list št. da naj me pokličejo, če bo karkoli narobe višja cena itd.

Urejal Bostyan87, 10.09.2013, 23:43.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 571
  • Avtomobil: BMW x

...

Vlaga človeškega potenja je hujša od namočenja aparata v navadni vodi ... je enako kot namočenje v slani morski vodi. Obe vsebujejo soli, ki razžrejo tudi pozlačene kontakte.

Aparatu namočenem v slani vodi ali potu večinoma pomaga samo takojšnja odstranitev baterije in potopitev v destilirano vodo za par ur (izpiranje soli) in temeljito sušenje.
Samo sušenje aparata, ki je bil izpostavljen slani vodi ali človeškemu potu v kapljicah je brez takojšnjega izpiranja z destilirano vodo nesmiselno. Sol ostane notri in potem v par dnevih ali tednih že zaradi zračne vlage dokonča svoje "delo".

Sem imel v popravilu že nekaj takih zadev in vem kako obupno izgledajo primerki naprav namočenih v morje brez izpiranja ... :masa

Urejal Iztok Z., 11.09.2013, 00:02.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik

Vlaga človeškega potenja je hujša od namočenja aparata v navadni vodi ... je enako kot namočenje v slani morski vodi. Obe vsebujejo soli, ki razžrejo tudi pozlačene kontakte.

Aparatu namočenem v slani vodi ali potu večinoma pomaga samo takojšnja odstranitev baterije in potopitev v destilirano vodo za par ur (izpiranje soli) in temeljito sušenje.
Samo sušenje aparata, ki je bil izpostavljen slani vodi ali človeškemu potu v kapljicah je brez takojšnjega izpiranja z destilirano vodo nesmiselno. Sol ostane notri in potem v par dnevih ali tednih že zaradi zračne vlage dokonča svoje "delo".

Sem imel v popravilu že nekaj takih zadev in vem kako obupno izgledajo primerki naprav namočenih v morje brez izpiranja ... :masa

To da potenje vsebuje sol, vem..ampak problem je bil v tem da nisem imel v bližini sladke vode da bi lahko pravilno reagiral..

Telefon pa je biu od padca v morje do takrat ko sem ga hitro vzel ven cca 2-3 sekunde.. ker sem ga kolikor je mogoče hitro pobral.. kot sem že v prejšnih postih napisal.
Potem sem ga razstavil in obrisal, čez 10ur po tem pa dobro sfenal (cca 3ure)

Sem pa telefon še raztavil.. tko da sem opazil posledice samo pri vijaku ki drži tisti pokrov od vezja.. zgleda voda ni tako hitro prišla noter.. je pa vrjetno šla čez odprtino kjer se telefon polni... :napaka
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 061
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Drugace telefon vodijo na servisu z IMEI st in tudi ce ga bos poslal se 500x bo zavrnjen ker se najprej vpise imei in se takoj sprinta cela zgodovina. Se pa na telefone kupljene pri tusu caka najdlje ko pridejo na servis.
Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugace telefon vodijo na servisu z IMEI st in tudi ce ga bos poslal se 500x bo zavrnjen ker se najprej vpise imei in se takoj sprinta cela zgodovina. Se pa na telefone kupljene pri tusu caka najdlje ko pridejo na servis.

vidm da res.. :crazy

potem ostane alternativa samo še novi deli / nov telefon :napaka
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 061
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Ce ne bo slo skozi poslji pm pa ti bom dal kontakt za naprej.
Prikaži več možnosti

M5
M5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 601

Jaz sem novega Samsunga polil z mlekom (al je bil sok?:confused), star je bil 10 dni če je bil :napaka sem ga fino spral pod vodo in posušil, nato sem ga nesel na servis pod garancijo, ker ni delal, iz servisa me niso nič klicali 45 dni, ko je ta rok pretekel sem jih jaz klical in pač povedal kašne so moje opcije po 45 dneh, so se začeli ven vlečt, telefon je bil pod vodo, to ne spada pod garancijo, ampak sem vztrajal pri svojem, sem rekel, da bi me pač mogli obvestit, da ne bo popravljen in da bi prišel po njega in da sem pripravljen pristati na kompromis, če so tudi oni, drugače bom pač vztrajal pri tem, da so prekoračili rok 45 dni.

Kompromis je bil to, da so mi dali 50% rabata pri nakupu novega telefona (istega).
Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik

No ja.. pravkar prispeu domov - šel po mobitel, so me zjutraj klicali da je prišel in da ga lahko pridem iskat

Sreča ni bila n amoji strani..Popravljeno ni nič, ker so seveda videli da je bil potopljen.. :napaka

Spodaj pa prilagam izpis;
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik

Telefon dela.. samo barve in piksli ga zaj******

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

No ja.. pravkar prispeu domov - šel po mobitel, so me zjutraj klicali da je prišel in da ga lahko pridem iskat

Sreča ni bila n amoji strani..Popravljeno ni nič, ker so seveda videli da je bil potopljen.. :napaka

Spodaj pa prilagam izpis;

Hja vode/tekočine ne posušiš je toliko kotičkov pa plastik na vezju pa.... in oni ko to popravljajo ga itak celega rastavijo :)

Če bi takoj ko je padu v vodo vzel baterijo ven in ga pustil 24h na soncu pa malo pod fenom pa.... bi lahko še vedno delal ko pa vstaviš enkrat baterijo in, da ni prav posušen je malo možnosti, da bo delal :)

EDIT: Hm no ja za na bolho in za dele bo :-D No ja tudi ohranjen ni lih kot so napisali okrušeno ohišje... :-D jaz ko sem poslal svojo Nokijo je bi telefon kot nov samo ekran ni delal kao :-D Ampak za 240€ je kar veliko za zamenjat :)

Urejal Bostyan87, 11.09.2013, 14:14.

Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik

na bolho.. pa upat da čim več dobim :napaka
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

na bolho.. pa upat da čim več dobim :napaka

@Iztok Z. ti bo več povedal...

Samo prodaja za dele je malo """" ker se ne ve točno kaj ne dela ker napisali so, da se ne polni tako, da je tudi vezje pokvarjeno oz. tisti del... potem odrsan je veliko kot so napisali tako, da edino baterija če je :ok :laugh
Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik

Trenutno je problem samo prikazovanje barv..

Sem mu poslal ZS :ok

Imam ponudbo za 130e.. samo čakam odgovor na najbolj možno in ugodno rešitev za popravilo.
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

Trenutno je problem samo prikazovanje barv..

Sem mu poslal ZS :ok

Imam ponudbo za 130e.. samo čakam odgovor na najbolj možno in ugodno rešitev za popravilo.

Aha em, če imaš ponudbo, da ti ga nekdo kupi za 130€ kar prodaj, ker pomoje bojše ponudbe ne boš dobil...

A polni se telefon? ker so napisali, da se ne polni na list zato vprašam + pokvarjena baterija... samo meni se zdi, da so malo pretiravali nevem ampak, če se telefon vklopi in vse dela :ok razen ekrana bi rekel, da je samo ekran za menjat nevem ugibam :)
Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik

se polni, to sm jst napisu na listek da bi mi zamenjali baterijo in polnilec :-D ja men se tut to čudno zdi..ker deluje, sam ta slika ga zeza... :napaka

Urejal andriano, 11.09.2013, 16:17.

Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

to sm jst napisu na listek da bi mi zamenjali baterijo in polnilec :-D ja men se tut to čudno zdi..ker deluje, sam ta slika ga zeza... :napaka

Ja no saj je zaslon 150€ :laugh tako, da še baterija... hja in smo na 240€ :ok2

http://www.bolha.com...1280968499.html

Na hitro sem še preiskal in je cena za zamenjavo ekrana od 150-200€ na servisu. BERI: Kar sem jaz na hitro poiskal... pa še problem je, da pri S3 je vse skupaj steklo + zaslon tako, da je še x€ več.

Urejal Bostyan87, 11.09.2013, 16:20.

Prikaži več možnosti

andriano
andriano

BMW fanatik

• Uporabnik

sm gledou neki ja.. pomoje ga bo treba nekomu "uturit" pa kupt novga :-D :napaka
Prikaži več možnosti

Bostyan87
Bostyan87

BMW fanatik

• Uporabnik

sm gledou neki ja.. pomoje ga bo treba nekomu "uturit" pa kupt novga :-D :napaka

Hja ali pa S4 :-D meni ni všeč, ker imajo zelo velik zaslon dobro, če brskaš po internetu res veliko... je dobro drugače pa niti ne odvisno od uporabe...
Prikaži več možnosti