Skoči na vsebino

Oddajanje stanovanja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
153 odgovorov v temi
Camilee
Camilee

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 107
  • Avtomobil: Ferdinand

Soforumaši lepo pozdravljeni.

Imam par vprašanj glede oddajanja stanovanja študentom. Vanj bi spravil 4, najraje dekleta zaradi mirnosti in urejenosti a vseeno me zanima, na kaj je potrebno paziti, koliko se z oddajanjem zasluži ob vseh odtegljajih in kakšno ceno predlagate glede na to, da je stanovanje v centru velikosti 75m2?

Hvala lepa za vaš čas in pomoč že v naprej:ok
Lp, Camilee
Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Babe so hujše ko tipi ko so pijane:laugh
Prikaži več možnosti

330i
330i

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 340
  • Avtomobil: 530dA/F10, 420dA/F33

S študentkami imam precej slabe izkušnje. Bi si človek mislil, da so bolj čiste in mirne od fantov pa to sploh ne drži.
Če mene vprašaš, je bolje najti za nekaj manj denarja zanesljivo družino ali par. Pri študentih lahko računaš na max. 10 najemnin na leto, če so v stanovanju štirje, skoraj 100% kdo pred iztekom šolskega leta konča svojo študentsko kariero, pavzira...
What's the difference between men and boys?
The price of their toys!
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 079

Ce bodo 4 studentke se bos lahko tud za najemnino pogajal...

Realna najemnina za 3 sobno stanovanje je 600-700 eur, od tega placas25% davka. Ce bos pobiral v naturalijah je pa tax free:)

Urejal leonT, 15.05.2013, 21:05.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 126
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz sem v stanovanju z študentko (prej z dvema) in ti povem, da tista o čistosti in skrbi za stanovanje sploh ne drži :-D najemnina je pa 140 + stroški, kar je sicer glede na starost in lokacijo stanovanja malo.
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

Imam par vprašanj glede oddajanja stanovanja študentom. Vanj bi spravil 4, najraje dekleta zaradi mirnosti in urejenosti a vseeno me zanima, na kaj je potrebno paziti, koliko se z oddajanjem zasluži ob vseh odtegljajih in kakšno ceno predlagate glede na to, da je stanovanje v centru velikosti 75m2?

4 x 150 € + stroški. (če je stanovanje povprečno) in 200 če je top.
3 mesece varščine
pogodba za 1 leto z možnostjo podaljšanja
spol ni tako važen, imaš vse možno pri obeh. Človeka se da hitr ocenit iz 10 minutnega pogovora.

lp

Urejal Plavi, 16.05.2013, 06:56.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Glede davka je tako. Davek je efektivno 22,5%. Dohodek iz oddajanja v najem se zmanjša za 10 % normiranih stroškov (lahko tudi uveljavljaš dejanske stroške vzdrževanja), od tega zneska se pa potem odmeri 25 % dokončni davek.

Pri 600 evrih to pomeni, da je davčna osnova 540 evrov (600 evrov, zmanjšanih za 10 % normiranih stroškov), davek pa znaša potem 135 evrov (25 % od 540 evrov). Ta davek je dokončen in se ne všteva v letno davčno osnovo za odmero dohodnine na letni ravni.

Urejal Vinci, 16.05.2013, 08:02.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: marprom

Mislim da je optimalno če najdeš 2 para... ;) Ni 100% da so študentke bolj mirne in urejene... ;)
Prikaži več možnosti

Camilee
Camilee

Novinec

• Uporabnik

Hvala lepa vsem za odgovore:beer

Ce bos pobiral v naturalijah je pa tax free:)

:-D fino se sliši, ker so baje kazni mizerne, cca. 200-400€ kar ni nič:ok

Jaz sem v stanovanju z študentko (prej z dvema) in ti povem, da tista o čistosti in skrbi za stanovanje sploh ne drži :-D .

Kaj pa vem, seveda pa je odvisno od vsakega posameznika v kakšnem živi.

Glede davka je tako. Davek je efektivno 22,5%. Dohodek iz oddajanja v najem se zmanjša za 10 % normiranih stroškov (lahko tudi uveljavljaš dejanske stroške vzdrževanja), od tega zneska se pa potem odmeri 25 % dokončni davek.

Pri 600 evrih to pomeni, da je davčna osnova 540 evrov (600 evrov, zmanjšanih za 10 % normiranih stroškov), davek pa znaša potem 135 evrov (25 % od 540 evrov). Ta davek je dokončen in se ne všteva v letno davčno osnovo za odmero dohodnine na letni ravni.

Hvala lepa, odlično si mi obrazložil, laično in razumljivo. No potem pa nekaj profita le je, oz več kot sem si mislil.

Mislim da je optimalno če najdeš 2 para... ;) Ni 100% da so študentke bolj mirne in urejene... ;)

To je res, a dva para gresta redko skupaj v stanovanje, ker vsak hoče svoj mir.
Lp, Camilee
Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Kok pa se od plačila v naturalijah davek odvede? A to pride ena iz DURSa in potem še njo?:laugh
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 895
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Razglabljati o čistosti in o urejenosti punc ali fantov je čisto brez veze, ker je vsak osebek zgodba zase.
Tukaj ni pravila in ga nikoli ne bo ;).

Prikaži več možnosti

J_I_N
J_I_N

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 576
  • Avtomobil: frči

Prav tako ne pozabi na, davek na premoženje, ki pa je odvisen od m2, če se ne motim.

lp

Urejal J_I_N, 16.05.2013, 12:41.

Spruhfolie - Film Spray
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Ni pravila. Veliko je odvisno tudi od njihove družbe. Po mojih izkušnjah so izkušeni stanodajalci veliko bolj srečni četudi dobijo malce manj a je manj menjav in so redna plačila. ;).

Ko sem zapuščal prejšnje stanovanje, me je malo danes prosila če ne bi ostal notri, da kje bo spet dobila nekoga ki plača točno na dan vsaki mesec in stanovanje ne le čisti ampak tudi rihta (beljenje, kakšna popravila)..

Veliko se jih je že nasankalo na več načinov.

Najbolj popularen način v SLO je ta da najemodajalec napiše na pogodbo manjšo najemnino zaradi utaje davka, in zelo pogosto kadar se obe strani skregata te lahko študent še kako fajn zajebe. Ali te prijavi da goljufaš državo, ali pa te zajebe tako da ti reče da ti bo plačal, pa ti na koncu porine toliko kot je po pogodbi, po možnosti ti na še na TRR nakaže da ima dokaz.

Če boš zahteval neke grozne varščine (varianta 2-3 mesečne najemnine), ciljaš na precej "razvajene" otroke.

Moj nasvet, izberi 3 skupine, pelji jih na pivo in se pogovarjaj z njimi. In boš takoj videl kdo ti najbolj ustreza. To da bodo pridni bodo itak vsi trdili, veliko bolje je da daš noter takšne da ko bo prva pizdarija da ti bodo vsaj po resnici povedali kaj se je zgodilo. In če imaš noter normalne 20 letnike , policijska prijava 1x na leto ne uide. :ok

Urejal Pepsi, 16.05.2013, 17:30.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 673
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

4 x 150 € + stroški. (če je stanovanje povprečno) in 200 če je top.
3 mesece varščine
pogodba za 1 leto z možnostjo podaljšanja

spol ni tako važen, imaš vse možno pri obeh. Človeka se da hitr ocenit iz 10 minutnega pogovora.

lp

:ok

...odvisno kje v centru in kako je stanovanje opremljeno:ok

...tako,da 200€/osebo + C če je OK in sorazmerno manj,če ni....vprašaj pepsija po koliko oddaja njegov frend v bloku flat,ki je v spodnjem rangu:-D in pa ti povem po koliko se 300m stran v zgornjem rangu:-D :cool

lp

joda

Urejal joda, 16.05.2013, 17:41.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Camilee
Camilee

Novinec

• Uporabnik

@Pepsi: hvala za odgovor, pametno govoriš. mi je jasno da je vse odvisno od človeka, čeprav še vedno stavim nekako na ženske, ker so same po sebi malenkost bolj mirne, če so kolikor tolikor normalne :-D
Je pa res, da je bolje delat vse po "reglcih" in lahko mirno spiš recimo, brez da bi te nategnili ali pa celo prijavili. Čeprav to vidiš s časom, če je oseba normalna se da vse zmeniti.

@joda: Ja, tudi sam se gibljem okoli te številke, ker je stanovanje kompletno prenovljeno, samo še pohištvo mu manjka, kar ni tak problem in prevelik strošek. Hvala za informacijo:ok
Lp, Camilee
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 099
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

:-D fino se sliši, ker so baje kazni mizerne, cca. 200-400€ kar ni nič:ok

Kazni za kaj?

Še eno vprašanje: kaj je lažje oddat študentariji, dvosobno stanovanje (za 4 osebe) ali garsonjero (za dve osebi)? Ima kdo kake izkušnje?
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 126
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Dvosobno za 2 osebi :hihi
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Dvosobno za 2 osebi :hihi

:funnypost
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 673
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Kazni za kaj?

Še eno vprašanje: kaj je lažje oddat študentariji, dvosobno stanovanje (za 4 osebe) ali garsonjero (za dve osebi)? Ima kdo kake izkušnje?

...oboje je lahko,vendar garsonjera je v osnovi pri nakupu dražja na m2 in manj dobiš iz nje,čeprav jo na osebo dražje oddajaš.....garsonjero za 2 osebi v 90% iščejo pari ki študirajo in hočejo svoj mir 4 osebe v dvosobnem pa v glavnem samski:ok2...evo pa sem odkril Ameriko:-D :-D :-D

...ma nabavi dvosobno in 4 bejbe noter,jaz bom hodil pa v inšpekcijo,ko boš v Maleziji,tako,da bo vse klapalo,za plačilo se bova pa že zmenila:-D :cool

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

...ma nabavi dvosobno in 4 bejbe noter,jaz bom hodil pa v inšpekcijo,ko boš v Maleziji,tako,da bo vse klapalo,za plačilo se bova pa že zmenila:-D :cool

Midva? :confused To se boš ti kar s študentkami zmenil... sicer pa mislim da bo dovolj že, če ti bo ena sama "plačala" :mljask :laugh :lmao
Prikaži več možnosti