Skoči na vsebino

Grožnje in nategi forumašev - prijave v to temo

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
259 odgovorov v temi
Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 327
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Nič kaj posebna feltna sam jebemu mater 50€ pa je vredna.tok so plehnate in se gre potem človek jebat za 5€ pa ne vem kaj še.Ma dobro da sem se že zdavnaj odločil da robe ki jo prodajam ne vozim nikomur nikamor (sicer zelo redko kaj prodajam) in ne gre od mene dokler ne dobim kolikor sem si zamislil in seveda brez urejenih papirjev če je le to potrebno...

Če bi bila felga ravna-izpravna, da daš na avto in samo voziš dalje, ne bi bilo nobenega problema-če rabiš moraš kupiti oz. plačati. Konec koncev je popravilo poškodovane vseeno še vedno ceneje, od nakupa druge, pa sem kljub vsemu rekel, bom rajši vzel drugo v želji da bo cela-ravna, izpravna. Nikoli nisem mu rekel, da mu ne bi dal željeno ceno ali da bi se izogibal plačilu, je sam privolil na benzin, itak pa če bi bila gotovina, bi šla isti hip na blagajno, bi tankal, ker sem ga vprašal na bencinski še enkrat ti dam gotovino ali ti palčam na blagajni? Konec koncev mu nisem jaz naredil nikakršne škode, ko sem se na začetku vsedel v avto je itak rekel, da mora tankati, da je že na hlapih od Kranja in da avto kar "pije", da ga boprodal, ker dokler je študent,.... pa ne bom bil tko nesramen kot je bil on se skušam zadržati vseh komentarjev, njegoviih in mojih.

Vendar ker felga ni bila brezhibna, sem dejal kaj sedaj, kaj naredima, njegov predlog, bo zato nižja cena? Bil sem v dvomih in pravim, žal moja napaka da nisem takoj rekel zame ni primerna.

Na koncu popravljam eno/obe, bo mir tudi z rezervo :-D

Urejal Taucher, 16.05.2013, 22:04.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Uhec
Uhec

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 130
  • Avtomobil: 16V

Če bi bila felga ravna-izpravna, da daš na avto in samo voziš dalje, ne bi bilo nobenega problema-če rabiš moraš kupiti oz. plačati. Konec koncev je popravilo poškodovane vseeno še vedno ceneje, od nakupa druge, pa sem kljub vsemu rekel, bom rajši vzel drugo v želji da bo cela-ravna, izpravna.
Na koncu popravljam eno ali obe, bo mir tudi z rezervo :-D

Škoda, da si se sploh odločil za nakup, če ti vulkanizer ni mogel potrditi točno stanje felge in bi raje dal staro popravit.

Je pa po svoje neumno in neodraslo in neresno, da je nastal takšen nesporazum zaradi ene felge.

Urejal Uhec, 16.05.2013, 22:07.

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 999
  • Avtomobil: e24 635csi

Ko bo ta 330 na prodaj mate zdej potrjeno, da se šalta na 1500 obrati.. Tko da je motor u nulo!
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Škoda, da si se sploh odločil za nakup, če ti vulkanizer ni mogel potrditi točno stanje felge in bi raje dal staro popravit.

Sem napisal, da je napaka, da sem ob vsej svoji natančnosti sploh ob obletanju, sploh še privolil v nakup. Po drugi strani pa ko pride človek v Lj, poleg drugega opravka, nisem hotel biti "žleht" in ga poslati nazaj. Saj na koncu že sam pregovor pravi, dobrota je sirota. Hočeš dobro, dobiš pa slabo.
Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Ko bo ta 330 na prodaj mate zdej potrjeno, da se šalta na 1500 obrati.. Tko da je motor u nulo!

Se prodaja, razen če je umakneno, ne vem ne spim na forumu. Med drugim je med vožnjo do delavnice bilo tud govora o tem kako gre ta avto, kako ga je kje že peljal, da ima že druge felge, cel kup, ki veliko besed-vsebine sploh nisem izpostavljal in ne bom govoril, ker je fant s novim nickom itak prfect.

Avto naj bi bil po vseh popravilih ok, motor tudi, le kje bi se mogoče našlo kaj, ki ni prfect :ok2

Pustimo vse skupaj, avto ni nič kriv :-D

Urejal Taucher, 16.05.2013, 22:15.

Prikaži več možnosti

Uhec
Uhec

Banned

• Izključen

Sem napisal, da je napaka, da sem ob vsej svoji natančnosti sploh ob obletanju, sploh še privolil v nakup. Po drugi strani pa ko pride človek v Lj, poleg drugega opravka, nisem hotel biti "žleht" in ga poslati nazaj. Saj na koncu že sam pregovor pravi, dobrota je sirota. Hočeš dobro, dobiš pa slabo.

Meni deluješ kot zelo pedantna in natančna oseba z dolgim forumaškim stažem in renomejem in me čudi, da si se sploh šel zapletati v tole :).

BOlje prva zamera kot druga. :).
Prikaži več možnosti

Uhec
Uhec

Banned

• Izključen

Z avtom je potrebno nežno kot z žensko. :ok2
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Meni deluješ kot zelo pedantna in natančna oseba z dolgim forumaškim stažem in renomejem in me čudi, da si se sploh šel zapletati v tole :).

BOlje prva zamera kot druga. :).

Ja vsaka šola nekaj stane, pa da ne bom na pregovorih, grem, ko se zbudim bo zagotovo tukaj dežja za brat... :-D
Prikaži več možnosti

julius
julius

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 382
  • Avtomobil: Superb

Danes me je klical "kolega" Taucher, ...

Ko sem te vprašal kaj bova sedaj, si bil itak bolj k ne tiho in neki cincal cmokljal. Meni ni bilo vseeno ...

lp, julius
Prikaži več možnosti
    • DrKo in Uhec uporabnikom je všeč to sporočilo

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

Osredotočil se bom samo na laži, s katerimi se vlečeš ven. Ostale nerelevantne zadeve bom preskočil, napisal si cel roman.

Glede cene pošteno ali ne, si podal ceno, sem vprašal ali je to zadnja, ne vem kaj je s tem narobe? Sem pa tudi rekel da prvotno imam namen svoje poškodovano platišče popraviti, če pa je možno dobiti samo eno pa bi tudi morda ga kupil v kolikor je uredu in brez potrebnega popravila. Namreč popravila enega platišča so različna od posameznika in se vrti od 20-25€ in naprej (dvisno). Glede popravila sem kontaktiral in se posvetoval tudi pri ostalih in prišel potem do zaključka da za malce višjo ceno naj bi dobil tudi izpravno platišče.

Že na mailu sem ti vsaj 3x napisal da je to zadnja cena, zniževal si mi jo tudi na poti k vulkanizerju, preden se je feltno sploh zavrtelo. Po testu te je vulkanizer vprašal če si jo skrivil, rekel si da ja in da kupuješ tole, na vprašanje za koliko je cena, si rekel 50eur, vulkanizer je rekel da je to dobra cena.

Za svojo feltno si pa rekel da nima zvitega robu, temveč je zvita na sredini in da se ne da popravit, zato rabiš drugo.

No gremo dalje: čakam malo, ne ti meni gospoda. Prvo sem te vprašal ali pridem do Kranja, ali s kej si sploh, ali je možno kje drugje, recimo v Lj? In ti si dejal ni problema, itak si večkrat v Lj za lastne potrebe, študij, knjižnica in ostalo in da boš itak ko boš v Lj mi javil. Sem rekel velja. Sva se dogovorila z nek termin, ki pa potem nisva prišla časovno skupaj, saj tebe ni bilo v Lj si zbolel. Pred vsem tem, si dejal da je platišče iz rezerve, po tvojem izpravno, ni zvito in da je z pnevmatiko, katera pa je že stara in dejansko oba vedela da je kljub profilu neuporabna.

Ja seveda, rekel si da si v Ljubljani na šihtu, kamor hodiš z vlakom, če se ne motim. Z avtom se ti pa ne splača hodit v Kranj. Takrat sem potreboval knjigo iz knjižnjice pf, vendar takrat ni bilo več nobenega prostega izvoda. V Ljubljano sem šel zato, ker sem že enkrat odpovedal, pa nisem hotel še 1x. Če se nekaj zmenim, izpeljem do konca.

To kar pišeš o mojih trditvah ni res. Povedal sem ti, da so bile vse feltne že vsaj 2x štrihane, ker nekdo ni znal vozit ob robnikih. Povedal sem ti tudi, da to vrjetno ni bilo prvotno rezervno platišče, ker ga je nekdo očitno zamenjal, po tem ko je porajsal prvo feltno novo pobarvanega kompleta. In povedal sem ti tudi, da ne vem v kakšnem stanju je, ker je nisem imel na avtu. Takrat si mi rekel, naj grem do vulkanizerja in ti javim stanje, vendar sem vztrajal, da to preveriva SKUPAJ, da vsa 4 ušesa slišijo isto izjavo vulkanizerja, ravno zato, da bi preprečil morebitna obtoževanja, da sem komu poturil krivo feltno.

Ko sva se dogovorila kaj in kako, si ti rekel, da ti pnevmatike ne boš dajal dol, da greva lahko do kakega vulkanizerja v Lj-da boš ti plačal, da pogledamo kako je stanje felge z pnevmatiko ali je ravno ali je zvito. Sem se strinjal, potem pa rekel, da ne bi bilo stroškov zate preverjanja na centrirki in dajanja pnevmatike dol, da te ne oškodujem za 5-10€, v kolikor se bi dalo to kako urediti, bom jaz poiskusil v eni izmed delavnic, da bi se to uredilo brezplačno. Lokacija te delavnice je bila če se ne motim v isti bližini centra Lj (za Jurmanom Moste), tako kot njegov predlog vulkanizerja kamor bi se sicer zapeljala. Tako da tukaj ugovarjam oz. je moj komentar kot sem ga napisal.

Rekel sem, da boš sam preverjal stanje, če se ugotovi da je feltna kriva, stroške krijem jaz (taka praksa je tudi pri pregledih avtomobilov pri nakupu). Zakaj torej takrat niste dali pnevmatike dol, če je brezplačno?

Dalje: ni res, ni rekel da je brezhibno izpravno, rekel je da ni popolnoma ravno, da rahlo opleta in da je z pnevmatiko težko ugotoviti kako ravna ali morda zvita je felga, oz. na kateremu delu točno je poškodovana, ker pnevmatika žal prekriva rob, sploh ker je stara trda pnevmatika gor in bi bilo dobro oceniti brezhibnost le če se demontira.

To da opleta si rekel TI, vulkanizer je rekel da je dobra, ti si mu pa skušal dopovedat, da opleta, čeprav tudi sam nisem videl nobenega opletanja. Vulkanizer je rekel da feltna uredu, če se tebi ni zdela uredu, ti je ne bi bilo treba kupit, ker te nihče ni prisilil.

Te teorije o preverjanju si ti slišal drugje, pri temu vulkanizerju ne, ker je cel postopek potekal kratko in redkobesedno. Tam sva najprej stala kot dva čuka kakšnih 20min, preden je sploh kdo prišel, niso naju šmirglali 100%. In to, da se feltno preverja brez pnevmatik sem tam zagovarjal samo jaz, ker so me tako poučili pri Boltezu v Kranju, ko sem kupoval komplet za mamin avto.

Ko sem te vprašal kaj bova sedaj, si bil itak bolj k ne tiho in neki cincal cmokljal. Meni ni bilo vseeno da sva bila že pri testu, da bi se za prazen nič porabil čas in ti dejal: ti prodajaš ti povej, kaj narediva? Sem pa dejal da se mi ne zdi pošteno da jaz plačujem nekaj na račun neizpravnosti (demontaže in potem še kontra nazaj, da bi imel ti na voljo felgo kot rezervo z pnevmatiko kot v prvotnem smislu).

Ker sem videl da ne bo s tega nič, sem te vprašal glede na to da se stirnjaš da ni popolnoma ravna ali bi zaradi tega ceno znižal za kakšen €? Samo potrdiš lahko z DA, ker drugega itak nisi izjavil-izustil, z kapico pokrit študent. In ja dodam k temu kar si ti pozabil napisati, si potem spustil če me spomin ne vara, ceno zaradi nezanesljivosti ravne felge za 5€. Aja, pa da ne govorim kako si roke lepo držal v žepih ko si se bal, da bi si roke umazal, med temo ko bi dal zadevo iz prtljažnika ven, sem presodil da si en "bohlonej" in potem sam zavihal rokave in zadevo dal ven, jo zanesel na centirko in potem tebi nazaj v avto, da si nisi umazal rok, ker so te mogoče zebli prstki-to ti veš.

To o neizpravnosti je bila zgolj tvoja teorija, jaz sem vztrajal pri 50, ker je vulkanizer potrdil tako izpravnost platišča, kot tudi fer ceno. Ker sem videl, da drugače kot da nekaj spustim ne bo šlo in se nisem hotel zastonj vozit v Ljubljano, sem ti spustil, ja ubistvu si me na prefinjen način prisilil, da sem se odločil za zame racionalnejšo izbiro.

Roke sem držal v žepih zato, ker me je zeblo, saj sva, kot zgoraj napisano, čakala vsaj 20min preden te je kdo sploh povohal in prišel zavrtet platišče.

In ja, ne hvalim se nikjer kar imam in kaj nimam, če ti to tko bereš in razumeš, tvoj-vaš problem in ne moj. Niti ne rabim računov polagati-sploh pa ne osebam kot si ti na BMW forumu in posamezni, ki mislijo da so edini za akterokoli področje na forumu in kljub temu da jih že nekaj let pustim na miru, še vedno trn v peti.

Celo pot si razlagal kaj vse si uštimal na Z4, koliko različnih platišč imaš, kako se ti dere auspuh.. obenem pa ugotavljal kako meni cvilijo sprednji diski, tresejo gume, itd..

Dalje: pri meni je nekaj časa ta komplet ležal, ker sem imel druge stvari bolj pomembne in po določenem času dal felgo narazen od pnevmatike in jo tudi zavrteli. Takrat je mehanik dejal da ni ravno blesteča felga in te takoj nazaj kontaktiral kaj sedaj, ker se je potrdil moj sum. Ti si dejal, da boš ostali komplet prodal in da če želim lahko kako drugo felgo izberem, samo da tebe nič ne zanima kaj in kako glede testov an centrirki in dajanja pnevmatik iz platišč dol. Še več v tem času celo nekaj dni ni bilo odgovorastem da na koncu itak tko kot prvič nisi bil pri volji, saj tako se mi je zdelo, da nisi pripravljen zvito platišče zamenjati za katerega od ostalih 4 ki so ti ostali na voljo.

Še več, ko sva se peljala v avtu, si sam lepo izjavil da ti vse felge in zimske gume abnormalno tresejo, da niso dobre, da jih boš prodal v kompletu v kratkem in da kolikor centirraš vedno čutiš tresljaje. Iz tega sem tudi razbral, da morda je tudi kako drugo platišče morda (ne vem?) rahlo zvito in da bi šel pa vsa ostala platuišča razkopavati in še po vrhu vse plačati in potem ugotoviti da ni nobeno primerno v piko ravno, pa hvala lepa. Zato potem ko sem dobil njegov odgovor, da si lahko pridem zamenjat in izbirat, pošteno povedano minilo, ker ostalih komentarjem in blatenja tebe kot osebe ne mislim spuščati na tak nivo in sploh ne provokacijo. Skratka od vsega sem potem odstopil in te tudi ne več kontaktiral.

Povedal sem, da so gor 5 let stare zimske gume s 3mm profila (če si pogledal s kritičnim očesom, so bile že malenkost pod dovoljeno mejo), da so nescentrirane in tresejo. Govoril sem za gume, ne za platišča. Spet prirejaš dejstva.

Drugače pa daj malo pomisli, koliko stane centriranje in premontaža 5 platišč 17 col in koliko si mi ti plačal za eno platišče. Da bom pa zdaj na 12 let starih feltnah ugotavljal katera je v piko ravna ter dajal za premontažo in centriranje več kot pa ti meni za feltno pa no comment. Lahko si naročiš novo za 250eur na servisu.

Danes sem peljal platišče dodatno pregledati predno bi namontiral pnevmatiko drugo gor, da se res prepričam pri enem drugem mehaniku in centrirki, če je morda kriva naprava, ali je res zvito platišče ali je zanesljivo brez ravnanja. In žal se je izkazalo, da je moj sum po zvitosti od prvega videnja pa do danes ostal upravičen. Skratka platišče je zvito in je potrebno popravila-ravnanja pa če to hočeš slišati ali ne.

Pred dvema mesecema sem šel ravnat svojo superleggero. Že pri montaži mi je vulkanizer pokazal kako zelo opleta, pa se med vožnjo to sploh ni čutilo (namestil mi jo je zadaj desno). Tako da mi ni jasno, glede na izjavo tvojega vulkanizerja in glede na videno - primerjavo med mojo krivo superleggero in tekom testirane style 44, kako je lahko feltna kar naenkrat skrivljena :napaka

Pa še enkrat, če si takrat videl, da je skrivljena, zakaj si jo potem vzel, če si pa potreboval popolnoma ravno in po tvojem mnenju ta ni bila ravna? In zakaj si potem nižal ceno, če pa mi zdaj po 4 mesecih spet težiš za plačilo stroškov ravnanja? Res si izjemen primerek :napaka

In tako sem te danes ponovno poklical, si vrnil klic, sem ti povedal situacijo, da je žal platišče resno potrebno ravnanja in ali imaš na voljo še preostali komplet. Ti si dejal da ne, da si prodal, da je nekdo vzel, ne veš pa ali je na forumu ali ne. to me je zanimalo zato, ker bi rad informacijo novega lastnika, ali so ostale felge ravne ali so ravno tako krive. Rekel sem ti, da je pri nas ravnanje popravilo felge med 30-35€ in da kaj bi naredila, ali poznaš kakega ki popravlja cenejše, pa si ti dejal da jih Kuret v Kmaniku tebi k si care popravi za 22€ in ti dejal, da ok potem pa dajva pol pol za popravilo? Si rekel da ne, nisem pa rekel da hočem vračilo denarja.

Vrjel ali ne, feltne sem šenkal za 190eur in ni bilo nobene pritožbe glede zvitosti. Kupec me je klical, tako da ne vem ali je forumaš. Povem lahko le to, da je iz okolice Kranja, na ogled platišč je prišel z Audijem A4, k vulkanizerju pa je prišel ponje s titansilber e46 320ci. Zdaj ga pa išči, ali pa naj se sam javi. Telefonske žal ne hranim več.

Nisem rekel da mi jih je popravil za tako ceno ker sem care, taka pač je cena, če tebe nategujejo za 35eur je to pač tvoja stvar. In Kuret je eden izmed boljših mojstrov, če ne celo najboljši, tako da niti nisem razmišljal, da bi vozil kam drugam.

Ja zbiram modele, pa če se ne motim sem jih tudi od tebe že kupil kakega, pa nisem to obešal na zvon, pa tudi še marsiakj zbiram, sam ti recimo orodja (če ni za avto), itak ne maraš praviš, ker ne znaš z njim delat in rajši na usnjenem kavču sediš/ležiš.

Od mene nisi kupil nobenega. Si jih pa od drugega forumaša in sem slišal, da si se tudi cenkal ob prevzemu, kljub že prej dogovorjeni ceni :napaka

Glede orodja in mazanja.. Stari, svoj avto sem razstavil in porabil dobrih 80eur, da sem ga pripravil na ličarijo. Večino del na svojem avtu opravim sam. Samo tebi pa res ne bom nosil feltne, sploh pa ne po vsem tem cenkanju :crazy

Na kere konce Lj si me vozil? Od centra do Zaloške je kok km? A nisi ti celo omenjal da imaš enega vulkanizerja ki je še dlje, kamor bi prvotno šla? Če bi v tej razdalji skoz žulil v prvi in ne šaltal pod 1500obrati, bi ti morda res verjel da si imel za to razdaljo tok stropkov in toliko malo zaslužka.

Jaz nimam nobenega vulkanizerja, iskal sem najbližjega.

Meni je to pač rahlo grenka izkušnja, mislite pa kar hočete in želite. Namreč ne vem kje sem/kot nekateri pišejo tebe "nategnil"? Tudi sam si ponudil da imaš itak poti v Lj in da ti je to brez problema dati v avto.

Če bi te potem takem "nategnil", ne bi plačal-tankal? ne bi se pogovarjal s teboj, povedal tebi in tukaj svoje mnenje,...

Jaz ne morem pomagat kaj drugi pišejo. Nateg je že to, da zahtevaš plačilo popravila po 4 mesecih.

In ja moja napaka je bila ta, popraviti se je ne da za nazaj, da po prvem pregledu in tvoji potrditvi, da felga res ni popolnoma ravna-izpravna, kljub vsemu izvedel nakup. Tako da, bi pa dodal to, da pometajte tudi pred svojim pragom, ne le forumaškim BMW.

Še tretjič, zakaj si jo potem kupil, če se ti je zdela kriva? :napaka

Prikaži več možnosti

Kusar
Kusar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 886
  • Avtomobil: Karjola

Zamorjen kot dizel brez turbine:hihi Šala,da nebo kdo užaljen:ok2

Urejal Kusar, 16.05.2013, 22:20.

Prikaži več možnosti

fast & the furious
fast & the furious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 332
  • Avtomobil: BMW E30, E38 730 dA

Z avtom je potrebno nežno kot z žensko. :ok2

ma nemoj :crazy
nisam ginekolog, al mogu da pogledam...
Prikaži več možnosti

Universe
Universe

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 228

Hay!

...midva bi težko poslovala:blabla :-D

pri meni je pa tako

1. Ko nekaj prodam/prodajam se obvezno dobiva z kupcem osebno.
2. Kupec robo pregleda, in se strinja z stanjem le te.
3. Absolutno vedno rečem,da je možna reklamacija......če ti roba ni všeč ali je nočeš jo prinesi nazaj in ti vrnem denar,ampak ne mi hodit nazaj po enem mesecu...po navadi rečem cca 14 dni...
4. Pred poslom,med in po koncu si lahko vedno moj prijatelj.
5. Plačilo možno izključno z gotovino ob predaji blaga.
6. Ni sporov in vedno vprašam koliko sem sedaj dolžan in če je kaj popusta:)

...do sedaj mi je samo eden prinesel nazaj robo in sicer zadnji MT2 spoiler,ker mu je njegov ličar rekel,da ni original...sem mu rekel,da ni problema in mu vrnil denar,ter rekel,da še dobro,ker ga je vrnil,ker ponj ravno prihaja nekdo drug,zato ker je original,pa še po višji ceni sem ga lahko prodal kot njemu,pa me tip samo :eek gleda:cool

lp

joda

Očitno ne bova nič poslovala ker prijateljstva/poznanstva ne mešam z poslom.:ok
Nikoli ne zahtevam vračila denarja če sem se nategnil z nakupom, žal izključno moja napaka. Ravno tako če sem kakšno stvar prodal, mi jo nimaš kaj nazaj nosit.
Zato sva tam ob osebnem kontaktu,da se pogleda kaj se kupuje/prodaja!

ps.: Bi pa vse opozoril kaj se kupuje preko foruma (v mislih imam avtomobile), ker vsaj za 2 avtomobila vem ,da sta bila totalno zguncana in zgonjena do konca ko sta se prodala forumašu. Ko pa sta se prodajala na forumu od tega forumaša sta bila pa predstavljena kot "top" ohranjena, ljubiteljsko vzdrževana itd...
Pri tem so še njegovi prijatelji forumaši potrdili vso to ohranjenost...in nekdo ki je naiven bo "peljal" vaše prodajne pravljice o ohranjenosti.

Danes in v teh časih se ne verjame absolutno nobenemu, tega se vsaj jaz osebno držim kot svetega.
Prikaži več možnosti

bimmer 5
bimmer 5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 839
  • Avtomobil: Bmw 528ia,VW Passat BMT

Ma, po moje napačne voze imate:-D

kolk je že burek v Ljubljani:ok2

Bimmer 5:-D
Stairway to heaven!
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 012
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Očitno ne bova nič poslovala ker prijateljstva/poznanstva ne mešam z poslom.:ok

...meni ni to nobena ovira,kvečemu prednost:ok,itak se pa na koncu vedno jaz odločim,ali bom z nekom posloval ali ne...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju

Taucher, da ti še pokažem, kako kredibilen si.

Če bi bila felga ravna-izpravna, da daš na avto in samo voziš dalje, ne bi bilo nobenega problema-če rabiš moraš kupiti oz. plačati. Konec koncev je popravilo poškodovane vseeno še vedno ceneje, od nakupa druge, pa sem kljub vsemu rekel, bom rajši vzel drugo v želji da bo cela-ravna, izpravna.

Tole si pa rekel glede svojega platišča, ki bi ga dal zdaj popravit:
KLIK

Felga je lahko tudi v centru zamaknena ali poškodovana (zvita), kar se na prvi pogled niti ne vidi. Ko pa jo daš na centrirko pa vidiš ali tudi centrično opleta in v takem primeru nimaš kaj ravnati, ker bo na vozilu še vedno treslo in lahko tako felgo vržeš stran.

In tudi meni si govoril da rabiš drugo, ker tvoja je zanič in je nepopravljiva!

Tole si pa rekel glede mojega avta, ki ga zdaj skušaš prikazat v slabi luči (kao nimam za vzdrževanje, vozim na hlape, šaltam na 1500, ga gonim, itd).

KLIK

Sicer ni ci + FL pa vseeno, je od forumaša, pa prej ga je tudi imel forumaš in so zadeve na avtu več ali manj "poštimane", tankaj, vozi.

Po eurotax-u je vrednost vozila okoli 4800€, kar pa ima več in glede na dejansko stanje vozila, oprema ohranjenost, pa prištevaj gor :)

http://www.avto.net/...=6874583&show=1

Sem napisal, da je ta cena za osnovo, letnik, km, motor, vozilo, potem pa prištevaš gor € na dodatno opremo, ki ni serijska in ohranjenost vozila. Nekaj opreme avto sicer ima (dodatno oblazinjen volan, s.s. + ročka), je pa še veliko dodatne opreme, ki je nima oz. če mene vprašaš je avto več ali bil serijski s tem motorjem. Ni usnja, navi, HK, el. paketa, memory, gretje sedežev, sonča streha, shadowline,...

Drugače pa ga je @defra poštimal kar mu je manjkalo, iX-a, pa mislim da se ne da zniževati kar se tiče podvozja. Bo pa še prejšni forumaš-lastnik kaj dodal, avto je lep-vzdrževan, so pa zimske gume gor, ki so glasne za popiiii... :)

V zadnjem citatu si še sam potrdil, da zimske gume niso ok, tako da se nimaš kaj zglaševat, da so bile kar vse 4 ostale feltne krive :crazy

Pa glede tvojega pisanja kako sem vozil avto. Ja normalno, saj zato sem ga kupil in tega ne skrivam. Moj avto je videlo in se z njim peljalo že kar nekaj forumašev, ki lahko potrdijo stanje. In tudi to, kako vozim :ok Očitno imaš potem ti avto samo za gledat, kljub temu da si dajal gor neke izpuhe, pa pacal z neko izolacijo, ecetere... Na šiht pa z vlakom.. Če se že spuščamo v te vode ;)

Urejal iloveboobs, 16.05.2013, 22:38.

Prikaži več možnosti

Universe
Universe

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 228

Hay!

...meni ni to nobena ovira,kvečemu prednost:ok,itak se pa na koncu vedno jaz odločim,ali bom z nekom posloval ali ne...

lp

joda

Seveda, po želji...:ok
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Tako kot sem že napisal: ti si avtor teme, začel in napisal svoje, jaz sem napisal svoje, vsakdo ima svoje mnenje komentarje, tako kot je kaka tvoja laž zame, je po tvojem kontra zame in tukaj kdo, kam, kako dolgega, kot benz vs. diezel, bremze take onake,... itaq ne pridemo nikamor, saj sam veš kaj si dejal glede foruma in vsega ostalega. Ne drezaj in ne provociraj preveč, ker ni vredno.

Prvotno mojo felgo, po mojem mnenju ne da se ne da popraviti, sem napisal kar sem napisal svoje mnenje. Po premisleku bolje kar drugo, če je ugodna, po preverjanju tudi s strani posameznikov, njihove izkušnje in mnenja, pa dovedla do tega (se s tem vsakodnevno ubadajo), pa je bilo rečeno, da se da vse popraviti tako tudi sredina ni nikakršen problem. Sedaj kar je je.

Sem povedal in priznal kje je bila moja napaka, če bi ti isto naredil, samo priznal, ja bila je morda tudi moja krivda da je bilo kot je bilo, ne bi bilo sploh treba. Tvoja šola, moja šola, to je to, jutri nov dan in uživaj ga.

Dokler pa si napak človek ne prizna, jih tudi težko popravi. To vem, da veš.

A ti še vedno verjameš ali si v svoji glavi zabetoniral, da sem jo jaz ta čas sam skrivil, ko je ležala doma, ali po tvojem da ti jo poturim nazaj, ko je samo stara guma šla dol in da smo jo tako ob tem posegu zvili? Če je to to, pol škoda vsake moje besede in res, ne da se mi več, nima smisla, škoda mojega časa in dokazovanja kaj ja in kaj ne...

Felgo sem plačal, popraviti sem jo dal, tko da se bo naprej vrtela tudi na novo prelakirana.

Pa še to, če se le da ne poslujem z gotovono (razen za kako pijačo in podobno), a zakaj?

Ker se konec koncu tudi najdejo taki, poznam primere, da ti rečejo, nisi mi dal toliko denarja potem pa dokazuj, kdo prav šteje, kdo narobe vidi, tako pa imaš v današnjih časih vsaj eno sled in dokaz, ne pa me opisavati kot da sem te ne vem kako opeharil in naredil škodo. In ja, povsod"gliham" in tudi bom, nisem edini. Ti pa če ne služiš s svojimi rokami še kruha, ti pa morda ni treba ali pa ne rabiš, ker imaš mami.

Nisem nič prikazal v slabi luči tvojega, povedal sem da si veliko porpavil, vednar se bi še vedno ker pač elta naredijo svoje našla kje kaka napaka oz. popravilo, kar je logično. Ne jemlji si toliko k srcu :)

Kaj sem pacal z izoalcijami? Pobral sem iz SG ven peno to je to, pa lahko jo dam tudi nazaj (kadarkoli), to pa ja ni nobena znanost. Ti k si tok tipi topi, bi to pa ja mogel vedeti. Vozim se veliko z vlakom v Lj, pa veš zakaj? Če bi vedel en bi take trobil pa ti bom izdal: ker gor lahko spim, lahko ta čas kaj pametnega koristnega naredim (kar prinese solde), pa se ne rabim sekirat kaj bo na cesti, kje bo ovira, ne rabim iskati parkinga, imam blizu postajo pisarna, lahko se greva "napucavat", ti kar me žali dalje...

Moja avta pa vozim samo jaz in moja, tako da za vse ostalo je tu (ker ga imaš tako očitno rad) MC/EC in sovoznikov sedež ali zadnja klop (lahko bi vedel da se avta in še kaj, ne daje iz rok oz. ne posoja), to prinesejo leta.

Urejal Taucher, 16.05.2013, 22:56.

Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju

EPILOG: Vseh 5 felten sem imel namen zrihtati zase, vendar si me prosil, da ti eno prodam. Žal mi je, da te takrat nisem zavrnil, začel sem razmišljat o drugih platiščih in sprejel tvojo prošnjo. Da se razumemo, platišč nisem prodajal, ti si hotel da ti eno prodam, zato sem imel upravičeno stališče - preverjaj in nosi si sam. Na koncu je pa iz tega nastala cela štala, kljub temu da sem ti platišče prodal po simbolični ceni. Za enako ceno @davidf1 prodaja udarjeno 16" platišče.

45eur za platišče = 180eur za komplet. Poglej po koliko se prodajajo kompleti, po 300-400eur. Poleg tega pa ni ravno enostavno dobit samo eno feltno, vsak prodaja cel komplet in ne ležijo naokoli ena po ena. In za ta denar, tudi če bi moral dati 50eur za popravilo, je glede na ceno kompleta/4 še zmeraj poštena cena.

Že takrat sem hotel napisat, naj se forumaši raje ognejo poslovanju s tabo, vendar sem se zadržal. Po današnjem klicu si me pa prepričal, da je pametno, da se zadeva objavi, sploh zaradi grožnje do koncu, ki ima pri meni ravno nasproten učinek od željenega.

In ne, nisem prepričan, da si sam karkoli skrivil ali hotel poturit. Hočem ti povedat, da možnosti je veliko in po 4 mesecih nekomu težit je tazadnja.

In mi je tudi popolnoma vseeno kam sem se vozil in kako sem prejel plačilo. To sem napisal kot utemeljitev mojemu pisanju.

Urejal iloveboobs, 16.05.2013, 22:54.

Prikaži več možnosti

Uhec
Uhec

Banned

• Izključen

Ti pa če ne služiš s svojimi rokami še kruha, ti pa morda ni treba ali pa ne rabiš, ker imaš mami.

Močna :-D-
Prikaži več možnosti
    • Ch4ng3 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.