Skoči na vsebino

Kupujem novega F30 - nasvet

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
523 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 145
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Context hvala, to je res dobre nasvet. Upam samo da ne bodo komplicirali glede pregleda na uradnem servisu pred samim nakupom. 

Sicer iscem lentik 2013 pod 100.000km, tak da me malo skrbi da če je uvožen s tujine, da ima zavrtene kilometre.

Trenutno si ogledujem avtomobile pri pooblaščenih BMW prodajalcih (Selmar) za nakup rabljenega.

Kar je napisal Context deloma drži. BMW se v primeru službenih vozil prodaja s paketom BSI (BMW service inclusive) in sicer 200.000km oz. 3 leta. Kar za večino podjetij ravno zadošča, saj tako ali tako menjujejo vozila vsake 3 leta. V tujini ni nič posebnega če službeno vozilo prevozi letno med 50 in 100.000km. Torej iskati letnik 2013 s komaj 100.000km je zelo optimistično. Službena vozila so ponavadi tudi nekoliko bolj skromno opremljena. Skoraj vsa imajo avtomatski menjalnik, navigacijo in prostoročno telefoniranje, pogosto pa se najde še gretje sedežev, osvetlitveni paket in kakšna malenkost, občasno tudi športni sedeži. Večina teh vozil nima line paketa, najpogostejši pa je 18d motor (pišem iz izkušenj, saj sem dve leti službeno vozil tak primerek).

Sicer obstajajo v tujini tudi izjeme in se najdejo vozila s kilometrino kot jo iščeš, so pa taki primerki redki in iz privatnega lastništva, ponavadi cenovno krepko višje kot službena vozila.

Predlagam da tudi v tujini pogledaš za kakšnim Premium selection vozilom, ki bo najbolj varen nakup.

LP Tristan01

Urejal tristan01, 08.04.2016, 19:23.

Prikaži več možnosti

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

Meni se pa zdi res noro, kako eni mislite, da je edina uporaba avta 50kkm na leto, s tem samo pokažete omejen obseg razmišljanja. Pojdi na špritmonitor.com pa boš našel gladko dizle, ki delajo 10kkm na leto v nemčiji.

Avto se konkretno pregleda in če je ok vzameš hudiča. V primeru da kupuješ F serijo ne vem če boš ravno bankrotiral, če se kaj pokvari za par 100€, razna premium selection in avte z garancijo bi pa v tem razredu preplačal 3k€. To je preventivna menjava veliko kosov če smo že na tem.

Če se že gremo iskat najboljše primerke, potem jih dobiš na nemškem BMW forumu, tam so tudi taki, ko delajo vmesni servis na 15kkm pa privat avti so ne iz flote. Moj ma luknjo v servisni zgodovini pa je bil pač veliko bolj ohranjen in lep kot ostali ko sem gledal, izrednih popravil nimam nič, ketna pa ni glasna pa imam 208kkm. Zdaj v mojem lastništvu od 166kkm ni šlo nič za izredna popravila. Leta 2004 sem kupil prvi avto iz Nemčije in to mogoče celo najcenejšega na mobile.de in je vse bilo več kot odlično zame kot kupca.

Prikaži več možnosti

SlasH
SlasH

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: Avtobus:)

Ma nič določenega me ne zanima. Če bo ta avto dal za meni pravi denar bom vzel. Iščem pa drugače bencinarja, tako da je tukaj potem res malo lastnikov, mogoče celo več M3/4 lastnikov nabral. :P

tristan, da se dobit že za normalen keš in tudi E9x malo lepše so še zdaj 15k€ in več. Bi tudi E91 obdržal samo sem se naveličal kot se vsakega avtomobila po cca. 1 letu. :P

Hej,

Mam F30 316i. Mlinček je kar poskočen pri nižjih hitrostih, potem pa ga zmanjka. Enako ga utrudijo tudi klanci.

Sicer sem pa zadovoljen. V dveh letih (80.000km), še nisem imel problemov.

Prikaži več možnosti

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

Nisem vzel tistega takrat. Se ni odzval na mojo nižjo ponudbo. :P

Mam pa zdaj 99% kupljenega enega malo poškodovanega, samo prevoz urejam iz Nemčije.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.