Skoči na vsebino

Prehitra vožnja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
313 odgovorov v temi
TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 777
  • Avtomobil: E46d,E30i,E28i

Imam vprašanje glede kolega.
Omejitev je 50, on se je peljal 81km/h.
Dobil je 5 pik in 500€ kazni, v 14 dneh polovička.

Zdaj pa imam vprašanje:
kako je s tem, če te ustavi na avtobusni postaji?????

Bi pritožba kaj pomagala ali bi še poslabšala zadevo???

Hvala za odg.
Lp
Drift is not a crime, is a different driving style
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 003
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kdaj pa se je to zgodilo? Jaz sem skoraj 2 leti nazaj priletel na radar v Kopru, namerili so mi 85kmh (nikoli ne bom verjel tej meritvi - relativno frišen voznik, mama v avtu, kolona pred mano, v naseljih vedno, ampak VEDNO pazim na hitrost) in je pač takrat prišlo obvestilo na očeta, ker je pač lastnik avta. Seveda se je pritožil, da ni on vozil in obravnava zanj je bila šele 2 dni nazaj. Zame šele pride. Naj bi pa potem jaz dobil kazen 3 točke in ne vem koliko €, ker so se vmes kazni nekaj znižale.
Prikaži več možnosti

TimiMB
TimiMB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 777
  • Avtomobil: E46d,E30i,E28i

1 uro nazaj so ga ustavili, peljala pa sma se pred njim jaz in še en avto s podobno hitrostjo
Drift is not a crime, is a different driving style
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Omejitev je 50, on se je peljal 81km/h.Dobil je 5 pik in 500€ kazni, v 14 dneh polovička.

Zdaj pa imam vprašanje:

Hvala za odg.
Lp

Zakaj bi se pa pritožil? Ker so ga ustavili na avtobusni postaji (kot je razvidno iz tvojega posta je hitrost v resnici prekoračil) ali ker so ustavili ravno njega in ne tudi tebe in drugega avta?

Moj nasvet: plača naj polovičko in v bodoče pazi ... :ok

EDIT: Policija te lahko ustavi tudi na avtobusni postaji, tako da na pritožbo kar pozabi. ;)

Urejal zigi, 25.05.2013, 21:13.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

svarkc
svarkc

Schwarzwald

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 481
  • Avtomobil: - Moder itak

Omejitev je 50, on se je peljal 81km/h.
Dobil je 5 pik in 500€ kazni, v 14 dneh polovička.

Zdaj pa imam vprašanje:

Hvala za odg.
Lp

Enemu kolegu so stornirali kazen zaradi te navedbe, ker so ga ustavili na kraju, kateri ni odrejen za zaustavljanje. Ampak, sem pa slisal drug primer, da baje lahko policaj tudi tam ustavlja in vem za primer, ko to ni vzgalo... Je res da je prvi primer bil pred cca 3 leti, drug pa mislim da lani, morda predlani... Najbolje da popolnoma preveri vse, potem pa spise pritozbo:ok

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

1. na prehodu za pešce in na razdalji manj kot 5 m pred prehodom. Če so na vozišču pred prehodom označena parkirna mesta, mora biti prepoved iz te točke označena s predpisano označbo na vozišču;

2. na kolesarski stezi, kolesarski poti, pločniku, pešpoti, kolesarskem pasu ali na tirnicah. Če je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno parkiranje na pločniku, mora biti za pešce zagotovljen najmanj 1,60 m širok del pločnika, ki ne sme mejiti na vozišče;

3. na prehodu ceste čez železniško progo in na razdalji manj kot 15 m od najbližje železniške tirnice;

4. na križišču in na razdalji manj kot 15 m od najbližjega roba prečnega vozišča pred križiščem, razen če je drugače določeno s predpisano prometno signalizacijo;

5. v predoru, galeriji in podvozu, ter na viaduktu, mostu in nadvozu;

6. na označenem avtobusnem postajališču. Zaradi vstopa ali izstopa potnika je dovoljena ustavitev na postajališču, ki je zunaj vozišča, če s tem ni oviran avtobusni promet;

7. na ozkem ali nepreglednem delu ceste (v ovinku, pod vrhom klanca ipd.);

8. na delu ceste, kjer bi bil prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in neprekinjeno ločilno črto ali usmerjevalnim poljem na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok manj kot 3 m;

9. na pospeševalnem, zaviralnem in odstavnem pasu. Na odstavnem pasu je za nujno potreben čas dovoljena ustavitev vozila v sili. Ob tem mora voznik storiti vse potrebno, da ustavljeno vozilo, osebe ali tovor ne ogrožajo udeležencev v cestnem prometu

Morda pa...

http://www.zurnal24....m-clanek-127010

http://www.24ur.com/...-avtobusov.html

Urejal svarkc, 25.05.2013, 21:04.

fear is not an option :metalc:burnout
Prikaži več možnosti

tberli
tberli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 743
  • Avtomobil: e46

No ta patron sem bil jaz pač sem naredil prekršek se bo treba sprijaznit,pelal sem pa se v zmoti da je tamle omejitev 70 kot je tudi bila pred nekaj časa sedaj pa je 50, je pa bil tudi tale odsek po tv da nekaj mučkajo tamle z omejitvami.Pač je šal dopust v Slo blagajno ter šola za naprej(pa še prva kazen).:jok :jok
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

1 uro nazaj so ga ustavili, peljala pa sma se pred njim jaz in še en avto s podobno hitrostjo

:blackeye :blackeye :blackeye
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 735
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

No ta patron sem bil jaz pač sem naredil prekršek se bo treba sprijaznit,pelal sem pa se v zmoti da je tamle omejitev 70 kot je tudi bila pred nekaj časa sedaj pa je 50, je pa bil tudi tale odsek po tv da nekaj mučkajo tamle z omejitvami.Pač je šal dopust v Slo blagajno ter šola za naprej(pa še prva kazen).:jok :jok

Smola ja. Plačaj to polovičko in po pameti, mislim da so vsakršna zavlačevanja in pritožbe le dodaten strošek.

lp
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tberli
tberli

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 743
  • Avtomobil: e46

Ja sej se bo treba sprijaznit .xd
Prikaži več možnosti

Pravni-nasveti.info
Pravni-nasveti.info

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

To, da se je voznika ustavilo na avtobusni postaji, nima nobenega vpliva na predhodni prekršek, torej na prehitro vožnjo.

V tem primeru je res najboljše, da se plača polovička, ker glede na dejansko stanje s pritožbo ne bi bilo mogoče uspeti.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Koliko možnosti imam jaz s pritožbo oz. sodnim varstvom, če se sklicujem na to, da sem bil mladi voznik, ko sem vozil še zelo po pravilih, mamo sem imel v avtu, vozil sem v koloni, pa takrat me je tam nekje prehitel en motorist za endurotu, če se prav spomnim, ki je šel ko strela, pa na sliki od radarja se vidita 2 avta nasproti. Namerili so mi 85kmh. Ni šans, da sem šel toliko.
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

A ni bilo to 2 leti nazaj? Kazen si verjetno že plačal, pike so se že zbrisale in zdaj si se spomnil, da bi pritožbo napisal?

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 954
  • Avtomobil: e24 635csi

Koliko možnosti imam jaz s pritožbo oz. sodnim varstvom, če se sklicujem na to, da sem bil mladi voznik, ko sem vozil še zelo po pravilih, mamo sem imel v avtu, vozil sem v koloni, pa takrat me je tam nekje prehitel en motorist za endurotu, če se prav spomnim, ki je šel ko strela, pa na sliki od radarja se vidita 2 avta nasproti. Namerili so mi 85kmh. Ni šans, da sem šel toliko.

Praktično nič.

Na avtobusni te pa lahko ustavi. Tudi, če te meri na drugi strani ceste in gre sred ceste pa čeprav ni prehoda za pešče na drugo stran cestišča te ustavit.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

A ni bilo to 2 leti nazaj? Kazen si verjetno že plačal, pike so se že zbrisale in zdaj si se spomnil, da bi pritožbo napisal?

Mislim da se mu zadeva še vleče, ker je najprej prišlo na očeta, šele sedaj enkrat pa ima razpravo on. ;)

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Kdaj pa se je to zgodilo? Jaz sem skoraj 2 leti nazaj priletel na radar v Kopru, namerili so mi 85kmh (nikoli ne bom verjel tej meritvi - relativno frišen voznik, mama v avtu, kolona pred mano, v naseljih vedno, ampak VEDNO pazim na hitrost) in je pač takrat prišlo obvestilo na očeta, ker je pač lastnik avta. Seveda se je pritožil, da ni on vozil in obravnava zanj je bila šele 2 dni nazaj. Zame šele pride. Naj bi pa potem jaz dobil kazen 3 točke in ne vem koliko €, ker so se vmes kazni nekaj znižale.

:ok2

Dajte mal prebrat preden napišete post. :laugh ;)

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim da se mu zadeva še vleče, ker je najprej prišlo na očeta, šele sedaj enkrat pa ima razpravo on. ;)

:ok2

Dajte mal prebrat preden napišete post. :laugh ;)

:ok

Mene takrat niso nikjer ustavili, samo slika je prišla 3 tedne zatem domov, na očeta, ki je vložil zahtevo za sodno varstvo. Obravnavo je imel v četrtek. Zdaj čakam, da pride obvestilo s kaznijo domov, tokrat na mene. Nameravam vložit zahtevo za sodno varstvo in potem probat dokazat, da nisem šel toliko. Sicer bo težka, ampak baje naj bi bilo možno...
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

Dokaze je potrebno priložiti k pritožbi. Ne moreš se najprej pritožit brez utemeljitve, potem pa kasneje iskat dokaze. Brez tega ti pritožbo zavrnejo in zadeva je končana. Če nimaš dokazov, da je meritev napačna, ne boš dosegel nič. Razne navedbe, da si mladi voznik, ki se drži predpisov in da je bila mama v avtu sploh niso relevantne, še smejal se bo tisti, ki bo bral tako pritožbo. In tudi navajanje o motoristu brez dokazov, da je res vozil pred tabo, ne bodo držale vode. Magar če je tam kakšna nadzorna kamera, ki bi posnela prehitevanje pred radarjem, samo si pomoje tudi ta vlak zamudil, dvomim da hranijo posnetke 2 leti (če sploh obstajajo).

Urejal iloveboobs, 27.05.2013, 09:43.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj vem ja... Zanimivo je, ko je oče vprašal sodnico, koliko šans ima tak primer, mu sicer ni točno odgovorila, je pa rekla nekaj v smislu, da ni kar avtomatsko odločeno po sliki, pač pa da je odvisno od celega postopka. Kaj zdaj to pomeni pa bog si ga vedi.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Sicer je malo offtopic, ampak vseeno zanimivo...danes sem se peljal skozi Selnico pri Mariboru. Na MOL črpalki sem natankal avto in si kupil energijsko pijačo. Nato sem se vključil na glavno cesto proti Dravogradu, pred mano pa se je na cesto vključevala policijska marica z dvema policistoma, ki sta jedla sladoled. Vozimo lepo počasi, med 30-40 na uro, ko je bil na desni strani ob cesti cca. 70m za križiščem parkiran Kangoo z radarjem. Jaz ga seveda opazim, pogledam na števec, hitrost pod 40km/h. Vendar ko sem prišel pribljižno 5m do avta, je zadaj na radarju utripnila rdeča luč. Pogledam v vzvratno ogledalo in ni bilo nikogar za mano, prav tako ne na nasprotnem pasu. Sem pa v trenutku, ko sem se peljal mimo radarja, pil energijsko pijačo. Tudi videl nisem, če v kangooju kdo sedi ali pa je samo postavljen radar.
Zato me zanima, ali je možno, da je policaj v kangooju (če je seveda bil v avtu) "sprožil" radar, če je opazil da med vožnjo pijem? Mogoče sem celo povozil polno črto, ker je bil Kangoo deloma na bankini in deloma ob cesti in sem se moral malo umakniti.

Ali pa brezveze paničarim glede te rdeče luči, ki je utripnila.

Lp,
M
Prikaži več možnosti

Kusar
Kusar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 886
  • Avtomobil: Karjola

Sicer je malo offtopic, ampak vseeno zanimivo...danes sem se peljal skozi Selnico pri Mariboru. Na MOL črpalki sem natankal avto in si kupil energijsko pijačo. Nato sem se vključil na glavno cesto proti Dravogradu, pred mano pa se je na cesto vključevala policijska marica z dvema policistoma, ki sta jedla sladoled. Vozimo lepo počasi, med 30-40 na uro, ko je bil na desni strani ob cesti cca. 70m za križiščem parkiran Kangoo z radarjem. Jaz ga seveda opazim, pogledam na števec, hitrost pod 40km/h. Vendar ko sem prišel pribljižno 5m do avta, je zadaj na radarju utripnila rdeča luč. Pogledam v vzvratno ogledalo in ni bilo nikogar za mano, prav tako ne na nasprotnem pasu. Sem pa v trenutku, ko sem se peljal mimo radarja, pil energijsko pijačo. Tudi videl nisem, če v kangooju kdo sedi ali pa je samo postavljen radar.
Zato me zanima, ali je možno, da je policaj v kangooju (če je seveda bil v avtu) "sprožil" radar, če je opazil da med vožnjo pijem? Mogoče sem celo povozil polno črto, ker je bil Kangoo deloma na bankini in deloma ob cesti in sem se moral malo umakniti.

Ali pa brezveze paničarim glede te rdeče luči, ki je utripnila.

Lp,
M

Kolikor vem radar v romsterju, kangoju ipd. slika samo hitrost in tip ki notri sedi nima lih neke kontrole. Ker se jaz enkrat enega redarja v romsterju spraševal če lahko pogleda za en avto pa pravi da nemore nič.
Prikaži več možnosti