Skoči na vsebino

Policija rekla da sem kriv, čeprav nisem

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
context
context

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 640
  • Avtomobil: F31 316d, Golf

Da najprej razjasnem situacijo

Na semaforiziranem križišču zavijam levo. Zapeljem v križišče ravno ko se ugasne zelena, do sredine križišča in se ustavim, ker iz nasprotne smeri pripelje avto brez smerokaza. Ko avto nakaže smer zavijanja levo (torej mimo mene) jaz speljem. V tem trenutku pa iz nasprotne smeri čez rdečo luč pripelje drug avto, ki obvozi prvega in se zabije vame. Voznica na začetku prizna krivdo, ko pa pride policija jo zanika in trdi da je bila zelena.

Ker ni nobenih dokazov policija ugotovi mojo krivdo, ker sem nasproti vozeči voznici zaprl pot.

Medtem ko sva čakala policijo se ustavi za mano vozeča voznica, ki se je za mano ustavila na rumeni luči, mi da številko in pove da je vse videla in da jo lahko pokličem če jo bom potreboval.

Seveda sem v zmedi potem pozabil na to žensko in sem se spomnil šele ko je bil postopek končan in smo se odpeljali.

Ker nimam kaska moram v tem primeru škodo na avtomobilu kriti sam, kar pa ni malo, zato želim da se dokaže tej voznici da je ona kriva in se mi krije škoda iz njenega zavarovanja.
Ali imam kakšne možnosti s pritožbo če navedem očividca in priložim njeno izjavo.
Kakšen je nadalnji postopek?
Lahko mogoče kdo, ki je bolj izkušen v tem pošlje kakšen vzorec pritožbe in izjave?
Naj plačilni nalog plačam (sedaj je polovička) in kasneje terjam vračilo ali ne plačam?
Prikaži več možnosti

iloveboobs
iloveboobs

BMW fanatik

• V potrjevanju
  • Sporočil: 2 448

Ko boš dobil s svoje zavarovalnice obrazec za prijavo odgovornosti, zanikaj krivdo, navedi dejstva in kot priče navedi omenjeno voznico. Potem pa upaj, da se razplete tebi v dobro. A križišče nima nobenih nadzornih kamer?

Kakorkoli, če se kasneje izkaže, da nisi kriv, lahko tvoja zavarovalnica regresira povzročiteljevo, pri tebi pa uredijo, kot da nisi koristil kaska in ti tudi vrnejo odbitno (če jo imaš) itd..
Prikaži več možnosti

Bogdan
Bogdan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20
  • Avtomobil: E46 320d

Da najprej razjasnem situacijo

Naj plačilni nalog plačam (sedaj je polovička) in kasneje terjam vračilo ali ne plačam?

Z novim ZP1, ki stopi v veljavo 13.junija, boš s plačilom polovičke priznal krivdo in izgubil možnost pritožbe
Prikaži več možnosti

context
context

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 640
  • Avtomobil: F31 316d, Golf

Hvala za pomoč, predvsem g. Bojanu. Zahteva za sodno varstvo je poslana in bo očitno sodišče reševalo primer
Prikaži več možnosti

Pravni-nasveti.info
Pravni-nasveti.info

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

Glede na opis dogodka, kot ste ga podali, seveda niste krivi in bi Vam škodo morala povrniti gospa, ki se je zaletela v Vas oz. njena zavarovalnica.

To, da ste dobili plačilni nalog je sicer problematično, vendar ste napisali, da se že vložili zahtevo za sodno varstvo, kar pomeni, da o krivdi ni odločeno in bo končna odločitev glede tega na strani sodišča.

Če bi sedaj vložili odškodninski zahtevek na njeno zavarovalnico, bi jo zavarovalnica zavrnila, ker voznica ne bi priznala krivde, vi pa ste s strani policije dobili kazen.

Lahko se sicer poskusi, lahko pa se najprej počaka na izid zahteve za sodno varstvo in se potem zahteva povrnitev škode od zavarovalnice. Če bi tudi v primeru ugodne rešitve zahteve za sodno varstvo zavarovalnica zavračala zahtevek, pa se lahko vloži tožba in se v sodnem postopku dokazuje, da je za nezgodo odgovorna voznica, ki se je zaletela v vaše vozilo. Zastaralni rok za povračilo škode je 3 leta od nastanka škode.

V kolikor želite dodatno pomoč v postopku v zvezi z zahtevo za sodno varstvo nam pišite na naslov pravni@nasveti.info
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.