Skoči na vsebino

Hladilnik drugič

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 237
  • Avtomobil: E36-off to see the world

Bodočim generacijam v svarilo in poduk :-D

Torej, po mojih težavah s hladilnikom, ki jih nekako ni hotelo biti konca, sem se prejšnji teden odpravil k mehaniku, da rešiva zadevo. Najprej smo mislili hladilnik lotat, ko pa smo ga sneli, se je pokazalo, da je že tako na koncu, da se bolj splača novega. Torej sem naročil novega, ga po čudežu dobil še isti večer in zjutraj je bil avto spet vozen.

Ker pa nisem bil stalno navzoč med montažo, se je zgodilo slednje - mojster je pozabil montirati tesnilo pri senzorju nivoja hladilne tekočine, pa so se nabirale lužice pod avtom. Tesnilo sem dodal sam, uspelo mi je, ne da bi moral spustiti ven hladilno tekočino. Vendar zadeva še vedno po malem pušča. Tako pač vsake toliko zategnem objemke na ceveh in vijak senzorja ter upam, da bo kmalu nehalo puščati.

Pa še to - check control mi občasno javlja, da je nivo napačen, čeprav je pravilna količina tekočine noter. Moj mehanik je rekel, da je senzor dobro očistil in da bi moral delati pravilno. Kakšna ideja?
Ajd,

Y

"nič ni resnično, vse je dovoljeno"
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Borut
Borut

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: 528i in 316i

Da mehanik ni slučajno preveč dobro očistil senzor in ga poškodoval? Kolikor vem ta senzor deluje na magnetnem principu in je še posebej občutljiv na spremembe kovine v okolici.

Mogoče se bo čez čas nabral gor oksid in bo vredu, vendar ne čakaj predolgo. Morda pa bo enkrat za foro pokazal da je vse v redu (pa ne bo), in bo šla glava motorja - se je že zgodilo zaradi pregretja.

lp
Borut
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik

To ni senzor temperature hladilne tekočine - ta dela normalno. To je samo senzor check controla za količino hladilne tekočine - naj bi opozoril, če jo je premalo. No, hladilne tekočine je dovolj, Check Control pa se pritožuje :damn

Sem že naročil novega, kaj hočemo.
Ajd,

Y

Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 499
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

Eno vprasanje glede hladilnika, imam E30 318i, pa imam hladilnik od zunaj za pogledat ze ful bogi, no ful so tiste reze(rebra) optolcene od kamenckov pa me zanima, ce je to dobro zamenjat, ali kljub temu hladi tako kot more? lp martin
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik

Če ti dobro hladi in se avto ne pregreva, pa če ne pušča, je po mojem mnenju bolje pustiti pri miru. Brez veze v stroške se metat, dokler dela :ok2
Ajd,

Y

Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 499
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

To mas prov, ampak mi tudi malo pusca, pa razmislam o zamenjavi, pa ne vem ce se mi splaca! kje pa so najcenejsi deli oz. hladilniki, neoriginalni najbrz ce so poceni :)
Kaj pa ce bi dal gor rabljenega iz italije, k tam bi ga sigurno dobil, mislm kako kej to zgleda rabljen hladilnik, najbrz ni najbolj kajne?
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik

Če si prepričan, da pušča hladilnik in ne kaj drugega, ga zamenjaj, sploh če je tako star ali poškodovan, da se ti ga ne splača lepit, ker bi prej ali slej začelo puščat še kje drugje. Cene za rabljene niso pretirane (seveda moraš najti dobrega!), za kopije tudi ne - meni je moj mehanik zrihtal original iz Avstrije za 40 jurjev (320i M50 motor) - na pooblaščenem servisu cca. 80 jurjev :frown
Ajd,

Y

Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.