Skoči na vsebino

BMW navigacija - kako posodobiti mape

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
17 odgovorov v temi
thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 828
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Pozdravljeni,

dobil sem kar nekaj vprašanj kako posodobiti mape na BMW-jih na navigaciji za CiC enoto, to so tiste s HDD diskom (nekje prelomno leto je 2008/2009).
Če imate takšne gumbe za iDrive potem imate CiC enoto, kar pomeni, da jo posodobite po naslednjem postopku.
Objavljena slika

Najprej preverite trenutno verzijo map, ki jo imate nameščeno na vašem vozilu:
1. na iDrive gumbu kliknite NAVI->option->Navigation system version
Objavljena slika

2.
tukaj vam piše katere mape imate in verzijo/letnico map (to si zapišite)
Objavljena slika

3. tukaj se začne "težji" del, ker potrebujete pri CiC navigacijah tako imenovano FSC kodo, katero lahko uradno kupite pri pooblaščencu (cca 200-250€). Ta koda je uporabna samo za enkratno uporabo za izbrano mapo. Sam sem posodobil že veliko verzij ponudnikov je zadnje čase veliko, vendar je pravtako tudi ogromno nategov. Sam sem našel preverjeno osebo. Kontaktni email (gre za nemca) : g_auto@aim.com Plačate preko paypal-a, pošljete svoj VIN vozila in v kratkem času dobite kodo na email ! Cena manj kot 40€ (se da dogovoriti za ceno).

4.
ko pridobite kodo za svojo verzijo map, vstavite svoj USB (pri sovoznikovem predalčniku glovebox) ali pa dvoslojni DVD. Za professional navigacije so potrebni DVD-ji, pri business navigaciji (mali display) če so brez dvd enote gre preko 3 ali 1-ga 32gb USB ključa. Mape kupite na pooblaščencu ali jih enostavno pridobite iz spleta (to je najmanjši problem) :blabla Ko vstavite prvi USB ali DVD počakate minutko in pojavi se okno za vpis FSC kode.

5. Nato sledite instalaciji, avto lahko vmes ugasnete, zaprete... karkoli, ker dokler niso vse mape prekopirane na disk, se zadeva ne bo "instalirala", po končani namestitvi lahko ugasnete vozilo in še enkrat prižgete, počakate par minutk in je to to :laugh
Objavljena slika Objavljena slika

Če ima še kdo kakšno vprašanje lahko na ZS ali pa kar tukaj, bi bilo dobro da postane ta tema "STICKY", glede na to da je novejših vozil čedalje več v "OBTOKU".
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 519
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

Tele FSC kode so res največji nateg. Tistega, ki se je to spomnil bi bilo pa tudi treba :fight BMW zna tudi svoje ovce strižt kjer se le da :napaka. Za 250€, dobiš danes že namensko ali nenamensko novo navigacijo, ki lahko deluje 3x bolje kot vsaka BMWjeva. No na srečo so te FSC kode nekateri že razbili :laugh.
========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

echt-bmw
echt-bmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 896
  • Avtomobil: MINI COOPER F56

Super uporabna tema,
torej če sem prav razumel za PRO navi pride v poštev le update preko DVD -jev ?
v tem primeru je potrebno zapečt DVD na kak poseben način oz z kakim posebnim programom ?

lahko na privat, morda kak preverjen file z zadnjimi kartami ?

lp
Prikaži več možnosti

ducy
ducy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 271
  • Avtomobil: F11

...so se pa pojavile še novejše navigacija "NBT" z HDD-jem, nekje konec 2012 in v 2013.
No upam, da bo uspelo tele FSC kode hitro skrekat oz. generirat z kakim programčkom, ki bo dostopen tud navadnim smrtnikom...
**BMW **the ultimate driving machine**
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 828
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Super uporabna tema,
torej če sem prav razumel za PRO navi pride v poštev le update preko DVD -jev ?
v tem primeru je potrebno zapečt DVD na kak poseben način oz z kakim posebnim programom ?

lahko na privat, morda kak preverjen file z zadnjimi kartami ?

lp

Tako ja, ni nobena skrivnost. Kupis dvoslojne dvd-je, snames mape in zapeces. Sam sem testiral ze vec razlicnih znamk DVD-DL(tudi tiste "no name") in je vedno delovalo... Ce so datoteke v formatu "slike", kot "iso" format zapeces kot sliko drugace kot normaln DVD-ISO. Zadnja verzija je 2013,2013-2.

Urejal thaking, 31.05.2013, 08:56.

Prikaži več možnosti

Kl3mzy
Kl3mzy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 763
  • Avtomobil: BMW E91 LCI 320d

Lepo napisano, moderatorji pa bi lahko tole v DIY sekcijo prestavili ;)
Lp, K.
Prikaži več možnosti

erzens
erzens

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 73
  • Avtomobil: 525d

Uredim lahko tudi life time FSC kode, kar pomeni, da je lahko koda uporabljena dozivljensko za vsako naslednjo posodobitev. definitivno se bolj splaca, kajti koda stane le 20 eur vec kot enkratno uporabna koda.
Prikaži več možnosti

domzalcan1
domzalcan1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: BMW F11 M Optic

pozdravljeni..

mi lahko gdo svetuje po korakih kajti nekaj mi se ne ujema na racunalniku namrec..

imam usb kljucek 64 gb iz exFACT je formatiran v NTFS..

na BMW software update utipkas vin stv in dobim navodila in 99.13MB za dawnload na usb kljucek..

zdaj me pa zanima S KATERIM PROGRAMOM MORAM DOWNLOD NAREDITI.. hoce mi ga lowdat z winrarom ali je topravi program ali mora biti kaki drugi ..?

prosim za pomoc fantje .

v naprej hvalezen vsem za odgovore ...

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 567
  • Avtomobil: BMW logicno

Prvič ključek si iz "pravega" exFAT formata , preformatiral v napačnega....   Sedaj nazaj z winsi ne bo šlo, samo z namenskimi programi gre nazaj. 

Ostalo več ali manj vse eno ......  FSC imaš ?

Urejal Mat xxl, 08.11.2019, 00:43.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 060
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Tele večji ključki so ponavadi vedno exfact format in v ntfs ne delujejo. Manjši pa v ntfs formatu
Ne razumem pa zakaj z winsi ne bi šlo nazaj v exfact?
Prikaži več možnosti

domzalcan1
domzalcan1

Začetnik

• Uporabnik

kaki fsc..?

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 473
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

kaki fsc..?

Firmware Supply Code, ki ga potrebujes za nadgradnjo kart. Ampak ce te jaz prav razumem, bi ti nadgradil samo firmware navigacijske enote (ne pa kart samih).

Ce se prav spomnim, je postopek priblizno tak:
- vpises VIN

- preneses .zip/.rar karkoli ze je na racunalnik

- PREBERES NAVODILA in se ravnas po njih, verjetno pa pise nekaj podobnega kot tele tocke spodaj:

- ekstrahiras (odzipas/odraras) preneseno datoteko

- formatiras kljucek v exFAT

- datoteke preneses na kljucek

- kljucek vklopis v USB port za nadgradnjo (v E90 je to tisti v gloveboxu)

- prizges avto in pocakas, da se nadgradnja izvede

Ce se ne znajdes z .zip in usb formati, priporocam, da das sosedovemu mulcu za 6-packa in ti uredi komplet zadevo po BMW navodilih, ki jih dobis ob prenosu datotek.

Ce pa bi rad posodobil navigacijske karte, pa potrebujes FSC kodo, ustrezne mape, kljucek, etc.

lp

Prikaži več možnosti

domzalcan1
domzalcan1

Začetnik

• Uporabnik

A ni obratno za usb kljucek iz exFact v Ntfs
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Tele večji ključki so ponavadi vedno exfact format in v ntfs ne delujejo. Manjši pa v ntfs formatu
Ne razumem pa zakaj z winsi ne bi šlo nazaj v exfact?

Stara zadeva 10 in več let, v glavnem probaj v Winsih in povej ali gre ;)  .  Pač nesmiselna blokada, ki pa je v Winsih. 

A ni obratno za usb kljucek iz exFact v Ntfs

Če vse veš, zakaj ti potem ne deluje........

Poglej moj nasvet, najdi nekoga , nekaj odkartaj, da ti to uredi, ali pa študiraj ene 5 ur , so vsa navodila na netu, pa ti bo tudi ratalo, če imaš viške časa, je to zadnje najbolje + učiš se..., ker vedno je še kak če , pa to, ki ga oni, ki je to že več krat delal pozna.....

Prikaži več možnosti

domzalcan1
domzalcan1

Začetnik

• Uporabnik

Ok kljucek sem nazaj formatiral v exFact in mi je nekako ratalo naloziti file na kljucek, zj sam nevem ali je lahko kot navaden file na kljucku,ali mora bit iso file kot slika ..?
Ce nebo uspelo bom pa res nasel nekoga da zadevo uredimo ...
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Navaden file  .....   iso služi le, da lažje daš potem nazaj v navadno....

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 251
  • Avtomobil: 523i

Kako/kdo bi updejtal biznis navi na f34 2014?
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 734
  • Avtomobil: F31 320d

Downloadaš karte, jih skopiraš na USB ključ (rabiš mislim da 32GB). Potem pa kupiš FSC kodo (recimo eBay). Vstaviš ključek v USB priklop v avtu, vtipkaš FSC kodo in počakaš da se karte skopirajo, najbolje kar med vožnjo.

Prikaži več možnosti