Skoči na vsebino

Povračilo potnih stroškov

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
67 odgovorov v temi
tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 023
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Torej. Problem je sledeč. Do pred kratkim nisem bil upravičen do povračila potnih stroškov za prevoz v službo (sem pač bival v istem kraju kot je sedež podjetja kjer sem zaposlen). Pred kratkim pa sem se preselil v nov kraj, o tem obvestil delodajalca (potrdilo o začasnem bivališču), čakal na novo pogodbo. No, danes pa sem izvedel, da mi podjetje ne bo krilo nikakršnih stroškov prevoza na delo. :eek
Kakor sem jaz na hitro malo po googlav po spletu (vir) nikjer ne piše da lahko delodajalec odkloni povračilo stroškov, razen v primeru, da je kraj bivanja odaljen manj kot 2km od podjetja. V ponedeljek sicer grem do odvetnika, ki se ukvarja s temi vprašanji. Kaj lahko pričakujem......? Stroški goriva za prevoz v službo in nazaj pridejo okrog 250€ mesečno, računano na današnje cene goriva in porabo avtomobila

Urejal tratnika, 31.05.2013, 14:12.

Prikaži več možnosti

pery
pery

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 389
  • Avtomobil: e91

če se ne motim je baje nastopil nov zakon, v katerem piše, da ti delodajalec ni dolžan plačati te razlike, če je razdalja daljša kot je bila predhodna, napisana v pogodbi....

nekaj takega, pod domače rečeno, če imaš po pogodbi idrija-idrija, sedaj pa npr. idrija-godovič, ti ne priprada ta razlika, ker je bila predhodna krajša relacija in ugodnejša za podjetje:blackeye
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

130. člen

(povračila stroškov v zvezi z delom)

(1) Delodajalec mora delavcu zagotoviti povračilo stroškov za prehrano med delom, za prevoz na delo in z dela ter povračilo stroškov, ki jih ima pri opravljanju določenih del in nalog na službenem potovanju.

(2) Če višina povračila stroškov v zvezi z delom ni določena s kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti, se določi s podzakonskim aktom.

(3) Če se zaradi razlogov na strani delavca strošek za prevoz na delo in z dela naknadno poveča, ima delavec pravico do povračila tako povečanega stroška za prevoz na delo in z dela, če je tako določeno v kolektivni pogodbi na ravni dejavnosti oziroma če se tako sporazume z delodajalcem.

(4) Delodajalec je dolžan delavcu povrniti stroške v zvezi z delom mesečno v skladu s 134. členom tega zakona.

ZDR-1: http://www.uradni-li...21&stevilka=784
Prikaži več možnosti

Kusar
Kusar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 886
  • Avtomobil: Karjola

130. člen

(povračila stroškov v zvezi z delom)

(1) Delodajalec mora delavcu zagotoviti povračilo stroškov za prehrano med delom, za prevoz na delo in z dela ter povračilo stroškov, ki jih ima pri opravljanju določenih del in nalog na službenem potovanju.

(2) Če višina povračila stroškov v zvezi z delom ni določena s kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti, se določi s podzakonskim aktom.

(3) Če se zaradi razlogov na strani delavca strošek za prevoz na delo in z dela naknadno poveča, ima delavec pravico do povračila tako povečanega stroška za prevoz na delo in z dela, če je tako določeno v kolektivni pogodbi na ravni dejavnosti oziroma če se tako sporazume z delodajalcem.

(4) Delodajalec je dolžan delavcu povrniti stroške v zvezi z delom mesečno v skladu s 134. členom tega zakona.

ZDR-1: http://www.uradni-li...21&stevilka=784

Pod 3 je spet tako dvoumno napisano: Če je tako določeno v pogodbi, kaj pa če ni, če piše samo stroški prevoza so x€ po kilometru in pa če se sporazume, kaj pa če se ne:napaka Potem moraš dobesedno stožit firmo v kateri delaš:confused

@tratnika: A ni tako, da se ti plača toliko kot je bus/vlak vozovnica ali pa določeni € po kilometri, ne pa koliko tebi avto porabi, ker če sta 2 iz iste vasi/mesta eden ima mlinček 1.0 drugi pa 5.0 motor dobivata oba isto € za prevoz ne pa tisti s 5.0 več ker ima pač tak avto:ok2
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik

Nič ni dvoumno napisano. Napisano je, da je treba pogledati v kolektivno pogodbo. V kolektivnih pogodbah je to bolj natančno opredeljeno.
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

nekaj takega, pod domače rečeno, če imaš po pogodbi idrija-idrija, sedaj pa npr. idrija-godovič, ti ne priprada ta razlika, ker je bila predhodna krajša relacija in ugodnejša za podjetje:blackeye

In to naj pomeni, da moram/o živeti v hotelu mama????. Banalno sicer, kaj pa če ni možne druge izbire bivališča? Ima recimo vas 2 hiši, ki nista zapuščeni in se starejši sin/hčerka odloči odseliti se hotela mama v drug kraj......
Na nekaj takega se tudi firma izgovarja. Je pa tako, da je prvotna pogodba nična, če se podpiše nova ....:confused
Kdor je tole spisal si pa zasluži :batine :batine

Urejal tratnika, 31.05.2013, 17:28.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

@tratnika: A ni tako, da se ti plača toliko kot je bus/vlak vozovnica ali pa določeni € po kilometri, ne pa koliko tebi avto porabi, ker če sta 2 iz iste vasi/mesta eden ima mlinček 1.0 drugi pa 5.0 motor dobivata oba isto € za prevoz ne pa tisti s 5.0 več ker ima pač tak avto:ok2

To sem napisal kar tako ..... da se ve, da stroški niso majhni .....
Plačuje se (naj bi) kilometrina oz. stroški busa (npr), če ta obstaja oz. obstaja linija. meni najbrž bi verjetno računal km.
V aneksu (ki ga še nisem podpisal) piše, da so stroški nadomestila preveliki (torej so jih znal zračunat) in da jih firma ni dolžna poravnati.
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

če se ne motim je baje nastopil nov zakon, v katerem piše, da ti delodajalec ni dolžan plačati te razlike, če je razdalja daljša kot je bila predhodna, napisana v pogodbi....

Imaš kak link, da vidim tole napisano
Prikaži več možnosti

Kusar
Kusar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 886
  • Avtomobil: Karjola

Nič ni dvoumno napisano. Napisano je, da je treba pogledati v kolektivno pogodbo. V kolektivnih pogodbah je to bolj natančno opredeljeno.

Če ni si pa v P...:-D

To sem napisal kar tako ..... da se ve, da stroški niso majhni .....
Plačuje se (naj bi) kilometrina oz. stroški busa (npr), če ta obstaja oz. obstaja linija. meni najbrž bi verjetno računal km.
V aneksu (ki ga še nisem podpisal) piše, da so stroški nadomestila preveliki (torej so jih znal zračunat) in da jih firma ni dolžna poravnati.

Aha, jaz sem bolj razumel v smisli 250€ mam potnih stroškov pač toliko hočem :-D :ok2
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 756
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Jaz imam samo z benzinom stroška skoraj 200 EUR, povrnjenih imam pa 60 EUR :ok2 Kje je potem še vse ostalo, tko je :napaka Nimaš se kaj jezit :-D Ne delamo vsi v JU, kjer je bilo še pred časom lepo veselo glede tega. Tam bi mi verjetno še ene 100 EUR od tega ostalo :ok
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Gre se za privat firmo
Prikaži več možnosti

pery
pery

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 389
  • Avtomobil: e91

Imaš kak link, da vidim tole napisano

nimam,so mi pa punce z naše kadrovske to povedale,lahko ti pa v ponedeljek preverim in napišem vir :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

:ok

nimam,so mi pa punce z naše kadrovske to povedale,lahko ti pa v ponedeljek preverim in napišem vir :ok

Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj zdaj? A misli kdo ugotoviti, v kateri dejavnosti je firma in kaj piše v kolektivni pogodbi ali boste še naprej ugibali?

EDIT: V praktično vsem kolektivnih pogodbah piše: "Sprememba prebivališča delavca, ki ima za posledico povišanje stroška prevoza na delo in z dela, ne vpliva na povračilo stroškov prevoza, ki izhaja iz kraja, dogovorjenega s pogodbo o zaposlitvi." In to velja že ... kaj pa vem ... deset let?

Urejal Vinci, 31.05.2013, 20:32.

Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 040

Obstaja se ena varijanta...najdes sluzbo blizje kraju kjer zivis...ali ostanes doma...;)

Lp

Urejal klobasa, 31.05.2013, 20:35.

“If you want to lead you must know how to follow.” :ok
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj zdaj? A misli kdo ugotoviti, v kateri dejavnosti je firma in kaj piše v kolektivni pogodbi ali boste še naprej ugibali?

EDIT: V praktično vsem kolektivnih pogodbah piše: "Sprememba prebivališča delavca, ki ima za posledico povišanje stroška prevoza na delo in z dela, ne vpliva na povračilo stroškov prevoza, ki izhaja iz kraja, dogovorjenega s pogodbo o zaposlitvi." In to velja že ... kaj pa vem ... deset let?

KLIK kolektivna pogodba, beri 51. člen
Prikaži več možnosti

bemwa
bemwa

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 105

Stroškov prevoza se v privatnem že dolgo več ne plačuje. Če ni že med pogoji za delovno mesto urejeno bivališče v kraju dela, ti to podtaknejo v pogodbo. Ali pa se ob spremembi venvadijo kot se dogaja posterju te teme.
Se pa izplačujejo v javnem sektorju, tam pa toliko več, pravzaprav skoraj brez meje. Pa dnevnice, pa nadomestila za ločeno življenje četudi vsak dan spiš doma, pa...
Prikaži več možnosti

Uhec
Uhec

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 130
  • Avtomobil: 16V

Stroškov prevoza se v privatnem že dolgo več ne plačuje.

Od kje to teb. Seveda se plačuje.
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok, v kolektivni pogodbi torej piše, da delavcu pripada povračilo stroška prevoza na delo in z dela od kraja bivališča do kraja opravljanja dela, ki je določen v pogodbi. Če spremeniš bivališče, torej velja tisto bivališče, ki je navedeno v pogodbi o zaposlitvi. Navedba bivališča oz. prebivališča je obvezna sestavina pogodbe o zaposlitvi.

Vse kolektivne pogodbe, ki jih poznam, imajo takšno določilo, ker sprememba bivališča delavca ne sme biti okoliščina, ki bi lahko vplivala na pogodbo. Torej ne drži to, kar je pery napisal, da velja "ugodnejša za podjetje", temveč velja tista, ki je navedena v pogodbi.

Urejal Vinci, 31.05.2013, 21:28.

Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Jaz imam samo z benzinom stroška skoraj 200 EUR, povrnjenih imam pa 60 EUR :ok2 Kje je potem še vse ostalo, tko je :napaka Nimaš se kaj jezit :-D Ne delamo vsi v JU, kjer je bilo še pred časom lepo veselo glede tega. Tam bi mi verjetno še ene 100 EUR od tega ostalo :ok

Mislim da dobijo ceno najcenejšega javnega prevoza če obstaja. Torej če se furaš sam zagotovo nič ne služiš s tem.:ok

Klobasa: stvari niso tako preproste za večino:ok Moraliziranje verjetno lahko zadržiš. 3/4 folku lahko ravno povrnitev prevoza predstavlja mejo med "plačane položnice" in "za položnice se poveča limit potem pa upa, da pride regres, da se mal poplača". Tko da pravilno, da se detajlno pozanimajo. Glede na plače v gospodarstvu (kmalu bo že minimalc odlična plača) zgolj potni stroški povečini še rešujejo, da folk ne začne živeti življenja kot je bilo to v srednjem veku. Žalostno a resnično.

Urejal Beemer, 01.06.2013, 00:31.

Prikaži več možnosti