Skoči na vsebino

Povračilo potnih stroškov

- - - - -

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
67 odgovorov v temi
Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 716
  • Avtomobil: 929rr

Mislim da dobijo ceno najcenejšega javnega prevoza če obstaja. Torej če se furaš sam zagotovo nič ne služiš s tem.:ok

Klobasa: stvari niso tako preproste za večino:ok Moraliziranje verjetno lahko zadržiš. 3/4 folku lahko ravno povrnitev prevoza predstavlja mejo med "plačane položnice" in "za položnice se poveča limit potem pa upa, da pride regres, da se mal poplača". Tko da pravilno, da se detajlno pozanimajo. Glede na plače v gospodarstvu (kmalu bo že minimalc odlična plača) zgolj potni stroški povečini še rešujejo, da folk ne začne živeti življenja kot je bilo to v srednjem veku. Žalostno a resnično.

Vsi naši "pogodbeniki" za določen čas imajo anekse, da se odpovedujejo povračilu stroškov za prevoz, razen mestnega.
Če tega aneksa ne podpišejo, čav, bav lep pozdrav.
Pogoj za stalno zaposlitev(ki pa je sploh ni) je isti aneks.

Urejal Damjan-doc, 01.06.2013, 10:02.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Saj verjamem da je marsikje tako.
Zakoni so itak pisani zgolj zaradi javnega sektorja.
V zasebnem je itak texas. "Take it or leave it" princip.

Urejal Beemer, 01.06.2013, 11:28.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 054
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Pogodbo za nedoločen čas imam že dalj časa, zadnja sprememba je iz leta 2009, kjer je pa bila edina sprememba napram prejšnji samo ta, da me firma lahko napoti na delo tudi v tujino. Nikjer pa ni sledu o kakšnem povračilu stroškov na delo
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 040

Mislim da dobijo ceno najcenejšega javnega prevoza če obstaja. Torej če se furaš sam zagotovo nič ne služiš s tem.:ok

Klobasa: stvari niso tako preproste za večino:ok Moraliziranje verjetno lahko zadržiš. 3/4 folku lahko ravno povrnitev prevoza predstavlja mejo med "plačane položnice" in "za položnice se poveča limit potem pa upa, da pride regres, da se mal poplača". Tko da pravilno, da se detajlno pozanimajo. Glede na plače v gospodarstvu (kmalu bo že minimalc odlična plača) zgolj potni stroški povečini še rešujejo, da folk ne začne živeti življenja kot je bilo to v srednjem veku. Žalostno a resnično.

Preprosto seveda ni, za nobenega! Nima smisla debatirat, ker bo vse skupaj prešlo v kreg.

Prevoz na delo in malica je delikatna tema in skupnega jezika ne bo nikoli. Vsak ima po svoje prav, tukaj je se regres, odpravnina, odpovedni roki...tako da res ni konca...

Stroski prevoza na delo je stvar posameznika in koliko le ta pomeni za podjetje. Nekaterim zaposlenim je marsikdo pripravljen placat prevoz na delo, zopet drugim ki ne odstopajo ne, zakon je pa tako ali tako neumen!

Vse to se bo spremenilo, verjami!

Lp

Urejal klobasa, 01.06.2013, 14:22.

“If you want to lead you must know how to follow.” :ok
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 895
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Delodajalci bi seveda želeli da te postavke ne bi bile plačane. Delavci pa bi želeli, da bi imeli plačano vsaj tako kot nekje v JU, kjer si nekateri s temi stroški plačjejo kredite za stanovanja.
...začaran krog.

Če bi bile plače pošteno visoke za pošteno oddelano delo se o teh dodatkih delavci ne bi pregovarjali. Tako pa so plače po večini mizerne in še odnosi znotraj podjetij napeti zaradi vseh odpuščanj in groženj, da če komu ne paše naj spakira...Dandanes so odnosi poden od podna, pa čeprav ljudje delamo vsi za isti interes-socialno varnost.

Prikaži več možnosti

911
911

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 713

Tako bom rekel, na trg delovne sile nastopam kot delodajalec (res je da imam poleg sebe redno zaposlenega samo še eno osebo) ampak potni stroški so nekaj najlepšega kar se je lahko zgodilo, saj praktično po res nizki prispevni stopnji svojemu zaposlenemu izplačujem normalne dohodke. Ne razumem pa pohlep majhnih/srednjih podjetnikov, ko jim enostavno nič ni dovolj, čeprav plačujejo daleč najnižjo prispevno stopnjo davka v EU 16-33% v povprečju, pa še to se pritožujejo da jim je težko plačevati 200-400 eur nadomestila za prevoz prehrano, res to mi pač ne gre skupaj, meni osebno je nekaj najlepšega, ko mi moj zaposleni pošlje družinsko sliko z dopusta pa dopiše "imamo se super" pač zato sem ustvaril posel za sebe, ne pa da mu bom te dni "ukradel" sam bom pa zato imel tistega tisočaka ali dva na leto več.

Urejal 911, 01.06.2013, 22:19.

Prikaži več možnosti
    • Jure24 in Beemer uporabnikom je všeč to sporočilo

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

takega razmišljanja več ni:

vsi imajo roke obrnjene proti sebi.....oz. je kot leglo hijen, ki nikoli nimajo dovolj...
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

911
911

BMW fanatik

• Uporabnik

takega razmišljanja več ni:

vsi imajo roke obrnjene proti sebi.....oz. je kot leglo hijen, ki nikoli nimajo dovolj...

A res, dej mal poglej države z najvišjo stopnjo dodane vrednosti po svetu. Mi imamo radi nemške/severne avte, a misliš, da normalnemu delodajalcu v Nemčiji pride na pamet da bi izplačal svojemu zaposlenemu manj kot 3000 eur (Bruto/bruto), pa četudi bi se vozil v Passatu ali v Mondeu. Pri nas ima pa vsak najmenik zakotne "oštarije" lizing do neba za ne vem kaj vse, svojih zaposlenih/študentov pa ne more plačati niti tretjino tistega kar plačujejo na severu. To je problem v Slo, samo priznati si nočemo. Raj mam svojo jadrnico/jahto u Tribunju, pa če crkne moj delavec, ko pa bo ga pa zamenjam.

Aja pa še to, "takega razmišljanja ni več" si predbral vse kar sem napisal? To je edino pravilno, ko dolgoročno stremiš k "eksistenci"

Urejal 911, 01.06.2013, 22:46.

Prikaži več možnosti

Kusar
Kusar

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 886
  • Avtomobil: Karjola

Tako bom rekel, na trg delovne sile nastopam kot delodajalec (res je da imam poleg sebe redno zaposlenega samo še eno osebo) ampak potni stroški so nekaj najlepšega kar se je lahko zgodilo, saj praktično po res nizki prispevni stopnji svojemu zaposlenemu izplačujem normalne dohodke. Ne razumem pa pohlep majhnih/srednjih podjetnikov, ko jim enostavno nič ni dovolj, čeprav plačujejo daleč najnižjo prispevno stopnjo davka v EU 16-33% v povprečju, pa še to se pritožujejo da jim je težko plačevati 200-400 eur nadomestila za prevoz prehrano, res to mi pač ne gre skupaj, meni osebno je nekaj najlepšega, ko mi moj zaposleni pošlje družinsko sliko z dopusta pa dopiše "imamo se super" pač zato sem ustvaril posel za sebe, ne pa da mu bom te dni "ukradel" sam bom pa zato imel tistega tisočaka ali dva na leto več.

Ko bi le več delodajalcev razmišljalo tako:ok2
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

911: nisi me pravilno razumel.

pohvalil bi tvoje razmišljanje in se zavedam da ga pri nas hudo primanjkuje pri delodajalcih.

moj tekst pa je bil mišljen kot jamranje oz. graja večini delodajalcem.
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

911
911

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko bi le več delodajalcev razmišljalo tako:ok2

Jaz sem samo majhen, sem sam in še eden, na dolgi rok pa tako razmišljanje pripelje do največjega profita, zato ne mislite da sem socialna ustanova (sem super kapitalist), samo vem kaj mi prinese denar, in to so ljudje katere je potrebno spoštovati, pa nisem edini ki tako misli, vse več jih/nas je, ko jih bo pa večina bo pa pri nas bolje prej ne :ok

Urejal 911, 01.06.2013, 23:04.

Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

Velika večina razmišlja popolnoma zmotno. Izhajate kako je super izplačat prevoz in z tem navidezno povečat prihodek delavcu ker je davčna stopnja nekoliko nižja! To sigurno ne bo prineslo napredka pa tudi dobro ni za tvoje podjetje na dolgi rok.

Izhajaj kako boš povečal brutto osnovo delavcu, saj bo od nje preživel bolniški dopust če se mu kaj zgodi in od osnove bo mel nekoč pokojnino ( sam sicer v to ne verjamem, ampak tako naj bi bilo ), da kakšnega stanovanskega kredita sploh ne omenjam!!!

Da so plače take kot so, da se "muti" z potnimi nalogi,, prevozom na delo in malico je izključno kriva država in zakon, delodajalec samo izkorišča ponujeno, najbolj žalostno pa je da se povečini delavci z tem strinjajo...to je bedarija, kasneje se pa jamra in piše, pritožuje...

Druga plat medalje je seveda zopet drugačna...da delodajalec postane "zajeban" in se drži pravil kot pijanec plota so povečini krivi delavci...:ok2

Lp

Urejal klobasa, 02.06.2013, 07:18.

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 895
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Velika večina razmišlja popolnoma zmotno. Izhajate kako je super izplačat prevoz in z tem navidezno povečat prihodek delavcu ker je davčna stopnja nekoliko nižja! To sigurno ne bo prineslo napredka pa tudi dobro ni za tvoje podjetje na dolgi rok.

Izhajaj kako boš povečal brutto osnovo delavcu, saj bo od nje preživel bolniški dopust če se mu kaj zgodi in od osnove bo mel nekoč pokojnino ( sam sicer v to ne verjamem, ampak tako naj bi bilo ), da kakšnega stanovanskega kredita sploh ne omenjam!!!

Da so plače take kot so, da se "muti" z potnimi nalogi,, prevozom na delo in malico je izključno kriva država in zakon, delodajalec samo izkorišča ponujeno, najbolj žalostno pa je da se povečini delavci z tem strinjajo...to je bedarija, kasneje se pa jamra in piše, pritožuje...

Druga plat medalje je seveda zopet drugačna...da delodajalec postane "zajeban" in se drži pravil kot pijanec plota so povečini krivi delavci...:ok2

Lp

O tem pisati, da je žalostno, da se delavci povečini strinjajo s tem je tako, kot bi rekel, da ja žalosto, da delodajalci sploh želijo zaposliti delavce, če jim ne želijo omogočiti visoke osnove za plačo. V samem štartu je potem to na delodajalcih in ne na delavcih, ki kasneje sprejmejo kar pač sprejmejo.
Če je kdo kriv za zgoraj označeno stanje, so to delodajalci, ki izkoriščajo in interpretirajo vsako besedo zakona v svoj prid, oz. izkoristijo luknje.
To ne leti na vse delodajalce, ker mnogim se tudi dela krivica v javnosti z metanjem vseh v isti koš. Dolgoročno neko podjetje ni in ne more biti uspešno, če vsaj do neke normalne meje nima urejenih teh zadev z delavci. Saj so taka podjetja potem le tranzitna za mnoge uspešne delavce, ki iščejo vsak dan boljši jutri drugje. S tem pa firma izgublja svoja vlaganja v znanje in čas za napredek.

Urejal Veljo, 02.06.2013, 07:45.

Prikaži več možnosti

Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 358
  • Avtomobil: kolo

Se strinjam da je omogačanje tega kr neki, ampak če ti država to omogoča, zakaj bi to bilo zate slabo na dolgi rok?
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 054
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Ob tem se šele vidi kako slabo je plačano delo v SLO. Da te ena urca vožnje v službo mesečno košta med 20-30% plače .....
Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

Ob tem se šele vidi kako slabo je plačano delo v SLO. Da te ena urca vožnje v službo mesečno košta med 20-30% plače .....

Ah...še marsikaj se bo spremenilo, to kar se trenutno tebi zdi ne fer je šele začetek!

Dejstvo je, da so osnovne plače premajhne...ni problem v prevozu....:ok

Vse je stvar dogovora...in popuščanja iz obeh strani...takoj ko so odvetniki je konec...

Jaz bi marsikaj spremenil in za večino bi bil udarec nemogoč!

Lp

Urejal klobasa, 02.06.2013, 12:26.

Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 041
  • Avtomobil: Ni €€€

Kolikor vem, pa dopuščam možnost, da slabo vem, se s spremembo bivališča spremenijo pogoji pod katerimi si bil zaposlen in ti lahko odpove pogodbo o zaposlitvi. Upam, da se motim in da sem slabo informiran.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 716
  • Avtomobil: 929rr

Jaz sem samo majhen, sem sam in še eden, na dolgi rok pa tako razmišljanje pripelje do največjega profita, zato ne mislite da sem socialna ustanova (sem super kapitalist), samo vem kaj mi prinese denar, in to so ljudje katere je potrebno spoštovati, pa nisem edini ki tako misli, vse več jih/nas je, ko jih bo pa večina bo pa pri nas bolje prej ne :ok

Komu boš prvo znižal plačo "sebi" ali še "enemu" v firmi, ki bo beležila upad prodaje-dohodka...:-D
Sicer pa vse pohvale za takšnega delodajalca kot si ti, če drži kar omenjaš.:clap
Plačilo prevoza in časa za malico je pa tako ali tako največja neumnost.

Urejal Damjan-doc, 02.06.2013, 12:30.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

:ok

Če pa ukinejo prevoz bo pa slo še bolj centralizirana. Država bo morala v tem primeru nekaj narediti magari v smeri kakšnih spodbud (če lahko subvencionirajo javni sektor lahko tudi to), ker da bo nekdo od dobrih 500EUR dajal še 200 za prevoz je precej no go. Ljudje se bodo le še bolj naseljevali v tistih nekaj večjih mest. Ostali pa bodo kraji duhov. Jaz si tega zagotovo ne želim.

Urejal Beemer, 02.06.2013, 12:41.

Prikaži več možnosti

klobasa
klobasa

BMW fanatik

• Uporabnik

Res me pa zanima razmišljanje ljudi, ki živijo recimo v Ljubljani in hodijo v službo x let, so zadovoljni, vse štima...odločijo se da bodo spremenili svoje okolje in se preselijo recimo v NM, od delodajalca pa pričakujejo, da bo to njihovo odločitev delno plačeval prav on...zakaj že?

Lahko se preseliš na luno, kako boš prišel v službo ni problem delodajalca...lahko si najde službo v novem okolju in z prevozom ne bo težav, delodajalec v Lj pa zaposli drugega, ki je iz Lj in zopet so vsi zadovoljni...

Se pa želim slišat drugo plat!?

Bi bilo popolnoma drugače, če bi se preselilo podjetje...

Kot sem rekel, vse skupaj je buča, zakonodaja neumna da bolj ne more bit! Delodajalec MORA pokrit stroške prevoza na delo...jea wright...

Lp

Urejal klobasa, 02.06.2013, 12:41.

Prikaži več možnosti