Skoči na vsebino

BAKS organizira: Trening varne vožnje na Vranskem

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 689
  • Avtomobil: e93 325i

Ker smo baje vozniki, nam priljubljene znamke vozil, med nevarnejšimi na cesti (tako se večkrat sliši govoriti naokoli :laugh), smo se na OZ BAKS spomladi pogovarjali, da bi letos izpeljali skupinski trening varne vožnje. Glede na opremljenost in modernost poligona na Vranskem, smo nekako prišli do odločitve, da bi to izpeljali ravno tam.

Govorili smo o začetnem in nadaljevalnem tečaju (ker nas je sigurno kar nekaj, ki imamo začetnega že opravljenega).

Program bi bil sledeč:

1. Osnovni tečaj (10 kandidatov na skupino)
Tečaj se začne s teoretično predstavitvijo osnov in seznanjanjem z načeli varne vožnje. Po predavanju se kandidati razporedijo v skupine in odpravijo na poligon, kjer si skupaj z inštruktorjem pravilno nastavijo položaj za volanom, nato sledi vaja za ogrevanje – slalom med stožci, za njo pa potem še ostale vaje (zaviranje na spolzki podlagi, zaviranje na spolzki podlagi v dolino z izmikanjem vodni oviri, lovljenje zadnjega konca vozila na drsni ploščadi s hidravlično ploščo, izogibanje vodnim oviram na drsni podlagi, vožnja v polkrogu na drsni površini).

Vsako vajo se ponovi nekajkrat z različnimi vstopnimi hitrostmi – odvisno kako inštruktor oceni posameznega kandidata. Hitrosti tukaj so od 20 do nekje 45-50km/h.

2. Nadaljevalni tečaj (8 kandidatov na skupino)
Razlika med osnovnim in nadaljevalnim je v tem, da se pri nadaljevalnem večina vaj opravlja na asfaltni podlagi, pri hitrostih med 50km/h do 100km/h (lahko tudi več, če inštruktor oceni, da kandidat "obvlada").

Enako, kot pri osnovnem se kandidati razdelijo v skupine in z inštruktorjem odpravijo na poligon, kjer inštruktor preveri položaj sedenja za volanom in ga po potrebi popravi, nato sledi vaja za ogrevanje – slalom med stožci, vendar pri višji hitrosti, kot pri začetnem. Kot rečeno se tukaj vaje odvijajo večinoma na asfaltni podlagi, pri višjih hitrostih (npr. izogibanje oviri z menjavo pasov), ena od vaj je tudi izogibanje vodnim oviram na drsni podlagi, v kombinaciji s spodnašanjem zadka na hidravlični plošči.

Tukaj so obvezna vozila z ABS. Na nadaljevalnega gredo lahko tisti, ki imajo osnovega že opravljenega.

Oba tečaja trajata cca. 8 ur, vmes je premor cca. 1 uro za kosilo (ki je vključeno v ceno).

Osnovne cene tečajev so 162 EUR za osnovnega in 180 EUR za nadaljevalnega. Skupine pa so do max 10 kandidatov pri osnovnem in do max 8 pri nadaljevalnem. V enem dnevu pa lahko zvozijo 5 skupin. Preden bi lahko potrdili končne cene tečaja, bi morali vedeti, kakšen je sploh interes z vaše strani, zato bi prosil vse zainteresirane, da se čimprej javijo v temo, ali meni na PS (če je koga sram javno priznati, da mu malo vaje na poligonu ne bi škodilo :skrbast) Vabljeni pa ste tako člani BAKS, kot tudi tisti, ki to (še) niste :ok2

V kolikor bi bilo dovolj zanimanja tudi s strani lastnikov starejših vozil (predvsem tistih, ki še nimajo ABS), bi lahko organizirali prilagojen tečaj za oldtimerje :ok

Glede na to, da se bliža čas počitnic in dopustov, bi to poskušali izpeljati zadnjo soboto tega meseca, ali v začetku prihodnjega, drugače bi se verjetno dogodek prestavil na čas po dopustih.

No... mislim, da je to zaenkrat vse in da nisem nič pozabil, če pa se mi je slučajno izmuznil kakšen pomemben podatek, pa ga še dopišem, oz. kar vprašajte in bom odgovoril :ok

Vsa mnenja in predlogi so, kot vedno, dobrodošla :ok

Pa prosim, da se temo ohrani troll and offtopic free. Saj vem, da znate, če hočete :ok

Urejal user_x, 06.06.2013, 14:47.

Prikaži več možnosti

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 709
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

A osnovni velja tudi za podaljšanje izpita? ( je enakovreden tistemu, ki ga moram opraviti dokler sem še mladi voznik? )
Če velja, me lahko šteješ zraven, ker varne vožnje še nimam opravljene, mlad voznik sem pa samo še teden dni...:ok
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

A osnovni velja tudi za podaljšanje izpita? ( je enakovreden tistemu, ki ga moram opraviti dokler sem še mladi voznik? )
Če velja, me lahko šteješ zraven, ker varne vožnje še nimam opravljene, mlad voznik sem pa samo še teden dni...:ok

Ne, ni enak tečaj. Tisti ima nekoliko drugačen program in nižjo ceno. Če me spomin ne vara je 125 eur :ok

EDIT: pa če se še nisi, ti priporočam, da se čimprej prijaviš, saj je ponavadi malo daljša čakalna doba. Opraviti pa ga moraš pred potem izpita, saj ti ga, kolikor sem seznanjen, v nasprotnem primeru ne podaljšajo.

Urejal user_x, 06.06.2013, 15:17.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 032
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Popusta ne dobimo nič na količino?

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Brouky
Brouky

Actually

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 383
  • Avtomobil: Fiesta 88

saj je rekel da mora najprej videti interes in da ne more še povedati končne cene...;) Torej iz tega sklepam da se kaj da dogovoriti, če boste napolnili vsaj 2 skupine pomojem ;)

Drugače se pa sliši fajn, vendar sem brez avtomobila, da bi pa tekal med stožci mi pa tudi ni...:ok2
Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 242
  • Avtomobil: Orientblau Metallic

Isto kot je PussyWagon vprasal me zanima je mozna tudi prijava, za ta tecaj za mlade voznike glede na to, da ni isti kot osnovni poligon.. Ker zdaj je tako ali tako obvezen in bi se tega rad resil cim prej. Nekaj kolicinskega popusta (seveda ce nas bo zadosti in se bo tole speljalo) bi pa ja lahko dobili, pa bi tudi za 5€ ce bo manj lahko vsi skupaj nato odsli se na vecerjo oz. pijaco za ta denar in bi se druzili tudi vsi skupaj po poligonu :ok
My heart doesn't beat... IT REVS!
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

saj je rekel da mora najprej videti interes in da ne more še povedati končne cene...;) Torej iz tega sklepam da se kaj da dogovoriti, če boste napolnili vsaj 2 skupine pomojem ;)
Drugače se pa sliši fajn, vendar sem brez avtomobila, da bi pa tekal med stožci mi pa tudi ni...:ok2

@Nos, tako kot je rekel Brouky. To so osnovne cene, ki bodo deležne popustov v primeru, da se nas nabere vsaj za 1 polno skupino (več je boljše :ok2)

Kolikor smo govorili na OZ, pa bodo imeli člani BAKS verjetno še kakšen dodaten EUR ceneje, ampak to je zaenkrat še vse stvar pogajanj, kalkulacij in seveda zanimanja :ok

Isto kot je PussyWagon vprasal me zanima je mozna tudi prijava, za ta tecaj za mlade voznike glede na to, da ni isti kot osnovni poligon.. Ker zdaj je tako ali tako obvezen in bi se tega rad resil cim prej. Nekaj kolicinskega popusta (seveda ce nas bo zadosti in se bo tole speljalo) bi pa ja lahko dobili, pa bi tudi za 5€ ce bo manj lahko vsi skupaj nato odsli se na vecerjo oz. pijaco za ta denar in bi se druzili tudi vsi skupaj po poligonu :ok

Žal pri tem tečaju ni možno pridobiti popusta, saj je tukaj cena določena s strani države in je enaka ne glede na to, pri katerem koncesionarju opraviš omenjeno obveznost :ok

Bom sicer malo povprašal, če bi se vseeno dalo stisnit kak EUR, vendar raje ne obljubim :ok

Urejal user_x, 07.06.2013, 12:04.

Prikaži več možnosti

bigMIKE
bigMIKE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053

Gre vsak s svojim avtom?
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 126
  • Avtomobil: avtomatik

Super ideja :ok. Kakšne so pa cene zunaj - mislim da nam najbližje v Celovcu?

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

Gre vsak s svojim avtom?

Seveda. Veliko vec bos imel od tega ce gres s svojim, saj tako bolje spoznas, kako se avto obnasa v dolocenih pogojih :ok

Drugace pa si lahko avto sposodis tudi gor. Mislim, da je cena 50eur, imajo pa VWje :)

Super ideja :ok. Kakšne so pa cene zunaj - mislim da nam najbližje v Celovcu?

LP A.

Odkrito povedano, ne vem. Imas mogoce kaksno vezo gor, da se lahko pozanimamo?

Kot sem rekel, predlogi vedno dobrodosli, ce pa lahko kdo "ponudi roko" pa se toliko bolje :ok2

Urejal user_x, 07.06.2013, 13:36.

Prikaži več možnosti

BMW<3
BMW<3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 242
  • Avtomobil: Orientblau Metallic

Žal pri tem tečaju ni možno pridobiti popusta, saj je tukaj cena določena s strani države in je enaka ne glede na to, pri katerem koncesionarju opraviš omenjeno obveznost :ok

Bom sicer malo povprašal, če bi se vseeno dalo stisnit kak EUR, vendar raje ne obljubim :ok

Vidis tega pa nisem vedel... Po tem pa nic, lahko pa vseeno vprasas ja :ok Pa bom jaz tist tecaj probal narediti na isti datum pa bi lahko mene kar zraven stel in bi bili skupaj gor :ok

Hvala :ok
My heart doesn't beat... IT REVS!
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 998
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz sem prijavljen 20.6. :metalc
Prikaži več možnosti

Lord
Lord

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2
  • Avtomobil: BMW 530i

A se da oba tečaja narediti v enem dnevu?

Kdaj okvirno so predvideni trmini?
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator

A se da oba tečaja narediti v enem dnevu?

Kdaj okvirno so predvideni trmini?

Ne, ker vsak traja 8 ur (začetek ob cca. 8:00, konec nekje med 16-17:00).

Termine smo računali na zadnji vikend tega meseca, ali prvi vikend v juliju :ok
Prikaži več možnosti