Skoči na vsebino

Nategi na bolhi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
147 odgovorov v temi
compadre
compadre

Lokalni MacGyver

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 242
  • Avtomobil: Discovery tdi

Hay!

...namesto iPhona je pošiljal bomboniero..

lp

joda

...kekse...
And on the 8th day God created Land Rover :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 097
  • Avtomobil: F10

Hay!

...namesto iPhona je pošiljal bomboniero..

lp

joda

Bajadera? :ok2
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 618
  • Avtomobil: marprom

To je še dobro, enkrat sem bral, da je tip namesto telefonov pošiljal sladkor.

Nikoli pa ne bom zastopil, kako lahko kupujete telefone preko pošte, takorekoč na lepe oči. Ajd, ne rečem če je nov, pa da ga prodaja pravna oseba, katere dejavnost je prodaja telefonov.. Pol že naročiš. Od "kr nekoga" je pa dober recept za sranje.

Pa še ena pripomba glede dejstva, da je telefon v garanciji. Ti nič ne pomaga, če je že on sam kaj šaril po telefonu, ker ne velja več, kljub temu, da imaš ti v rokah papir.

1. Avtor te teme je telefon kupil osebno - ne preko pošte. Prodajalec ga je po tem še poklical in ga vprašal če telefon dela normalno... pa je reku da super. :ok

2. Preko pošte sem prodal približno 30 telefonov... Vsakič brez problemov. Kupil sem jih manj... (nekje 10) prav tako brez problemov. Seveda pa so moji oglasi vedno polni slik, tudi vsaka poškodba je jasno vidna itd. Pri zadevah ki so bile v delni okvari (počen ekran) ponavadi priložim tudi video, da se točno vidi kaj je delalo in kaj ne. Tudi nobene zadeve brez detaljnih slik še nisem kupil prek pošte. :ok

Poglejmo zgodbo z druge MOŽNE perspektive... prodam popolnoma delujoč telefon, kupec v enem dnevu zamenja "digitazer" ali podoben del. Nakar me zvečer kliče, da je telefon zanič. Če sam vem da je prej delalo vse brez problema, mu absolutno ne bom vrnil denarja. Ravno iz tega vidika imam večino slik in videov prodanih telefonov, tudi izpred 8 let, še vedno shranjenih. :ok Vsekakor ne trdim da se je to zgodilo v tem primeru. Ampak kar se policije in podobnih prijemov tiče ni vse črno-belo. :ok
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

1. Avtor te teme je telefon kupil osebno - ne preko pošte. Prodajalec ga je po tem še poklical in ga vprašal če telefon dela normalno... pa je reku da super. :ok

2. Preko pošte sem prodal približno 30 telefonov... Vsakič brez problemov. Kupil sem jih manj... (nekje 10) prav tako brez problemov. Seveda pa so moji oglasi vedno polni slik, tudi vsaka poškodba je jasno vidna itd. Pri zadevah ki so bile v delni okvari (počen ekran) ponavadi priložim tudi video, da se točno vidi kaj je delalo in kaj ne. Tudi nobene zadeve brez detaljnih slik še nisem kupil prek pošte. :ok

Poglejmo zgodbo z druge MOŽNE perspektive... prodam popolnoma delujoč telefon, kupec v enem dnevu zamenja "digitazer" ali podoben del. Nakar me zvečer kliče, da je telefon zanič. Če sam vem da je prej delalo vse brez problema, mu absolutno ne bom vrnil denarja. Ravno iz tega vidika imam večino slik in videov prodanih telefonov, tudi izpred 8 let, še vedno shranjenih. :ok Vsekakor ne trdim da se je to zgodilo v tem primeru. Ampak kar se policije in podobnih prijemov tiče ni vse črno-belo. :ok

A si mu ti prodal telefon :laugh

Sploh pa se vsako šarjenje in poseg v telefon vidi, oz. se da preverit, da je nek del že bil menjan.

Papirji z grancijo. Hmmm, zakaj pa potem prodajalec ni zamenjal komplet display?
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 618
  • Avtomobil: marprom

A si mu ti prodal telefon :laugh

Sploh pa se vsako šarjenje in poseg v telefon vidi, oz. se da preverit, da je nek del že bil menjan.

Papirji z grancijo. Hmmm, zakaj pa potem prodajalec ni zamenjal komplet display?

Haha ne, sem razmišljal da bi zraven napisal da ne bo kdo podvomil. :laugh

Dobro "šarjenje" se da skrit... vse je odvisno od kvalitete serviserja. ;) Sicer pa je moja pravljica zgolj teoretična. :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Mah, rabljeno tehniko prodajati ali kupovati preko pošte je tema ... jst tudi ko kaj prodajam preko Bolhe grem le na osebni prevzem. Kupec si lahko zadevo ogleda, jo sproba, si vzame dan za premislek, če želi, a ko enkrat kupi, je zame stvar končana in ni več reklamacij (to mu tudi pred nakupom povem). To pa predvsem zato, ker nikoli ne veš kaj je folk delal s tvojo stvarjo, ko jo je imel ... lahko dobiš nazaj pokvarjeno, poškodovano, itd, pa se mogoče niti ne bo videlo ob prevzemu, potem se boš pa zafrkaval do onemoglosti z odškodnino, pa še vprašanje, če boš kaj dosegel. Če mu taki pogoji niso všeč, pač naj ne kupi.

Urejal Rottie, 14.06.2013, 15:25.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 956
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

bolha je videno kupljeno, med fizicnimi osebami. jaz tudi ne vračam denarja na bolhi, samo da ne pošiljam po pošti samo osebni prevzem.
ga ni zakona, tožba je pa drugo, tožiš lahko za vsako stvar.
če je telefon zanič pač jebat ga prodaj ga naprej, tako kot delajo z avti in zato ta forum obstaja.
Prikaži več možnosti

tadejMB
tadejMB

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 223
  • Avtomobil: SDI

Lej, jaz svoj denar zaslužim in ga nimam toliko, da bi ga razmetaval okoli, oz. da bi se pustil nekomu, da bi me nategnil.

Definitivno bi prvo naredil prijavo na policijo, inšpektorat itn...prvo vse po pravnih poteh, tožba tudi, če bo potrebna. Kot sem rekel, stvarna napaka se da uveljavljat, če pa ne veš kaj je to, si pa malo preberi obligacijski zakon. Da bi pa to on pokvaril v enem dnevu, je pa tolikšna možnost, kot da bi ti padel meteor na glavo.

In ja...če bi bilo potrebno, bi šel na dom, kaj je tu narobe. Si takoj pomislil na batine....saj je dovolj, da mu pozvnoim in mu rečem kdo sem. Chill....sej nismo Čak Norisi.

Sem vedo da se bo en pičo v to stvar spet :) ni letelo na tebe osebno, sicer pa kaj bi rešil če bi mu šel na dom? dosegel bi čisto isto stvar, ki jih dosežemo z mirnimi protesti brez izgredov..torej nič kaj dosti

ps. pa da nebo kdo mislo da zagovarjam bilokake nategancije, nasprotno:) samo način reševanja idi s kolegi do njega itd. so mi pa smešne, sploh na javnem forumu. Lp
Prikaži več možnosti

robyrunn
robyrunn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 698
  • Avtomobil: 3x e36

Jzt imam pa drug problem. Punca mi je za rojstnodnevno darilo kupila iPhone 4S. Vse lepo in prav, dokler nisem odvil darila. Primem telefon v roke... in takoj vidim da ni iPhone 4S, ampak iPhone 4. Škatla in vse ostalo je iPhone 4S , le telefon je iPone 4. Povem to punci in seveda šok. Pokličem policijo , mi rečejo da samo civilna tožba velja. Tip in baba od katerih je kupla telefon se seveda ne oglašata na telefon. Punca si je (nevem zakaj) zapisala reg. št od prodajalca. Sedaj me zanima kaj storiti. Civilna tožba pa je drag šport in nisem siguren ali bo na koncu trud poplačan, če sploh bo.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

eh na bolhi so nevarni men je mulc, ki je prišel na testno vožnjo z motorjem ki sem ga prodajal je motor odepeljal na testno vožnjo pa ni nazaj prišel ampak je ponesreči pri meni pustil denarnico z denarjem in vsemi dokumenti.
Šele naslednji dan ga je oče pivlekel do mene pa sta se oba opravičevala in sta mi želela motor vrniti jaz sem pa rekel, da še zmeraj ga lohka kupita pa sta ga.

Urejal ziga2004, 22.03.2014, 07:13.

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

nič
nič

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 466
  • Avtomobil: MacanS, A8 4.2 TDI

Jzt imam pa drug problem. Punca mi je za rojstnodnevno darilo kupila iPhone 4S. Vse lepo in prav, dokler nisem odvil darila. Primem telefon v roke... in takoj vidim da ni iPhone 4S, ampak iPhone 4. Škatla in vse ostalo je iPhone 4S , le telefon je iPone 4. Povem to punci in seveda šok. Pokličem policijo , mi rečejo da samo civilna tožba velja. Tip in baba od katerih je kupla telefon se seveda ne oglašata na telefon. Punca si je (nevem zakaj) zapisala reg. št od prodajalca. Sedaj me zanima kaj storiti. Civilna tožba pa je drag šport in nisem siguren ali bo na koncu trud poplačan, če sploh bo.

Pozabi stvar, ne se spuščat v postopek :ok
Prikaži več možnosti

robyrunn
robyrunn

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozabi stvar, ne se spuščat v postopek :ok

Ne najrajs bi zvedu kir kreten je to. Pa bi mu vrgu eno skalo u tistga grdga Audija. ( Drugač nimam nič proti Audi-ju, sam njegov je pač grd).

Urejal robyrunn, 22.03.2014, 09:34.

Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 990
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Sem bil sam enkrat v podobni situaciji. Je res veliko nategov s telefoni na žalost. Sem kontaktiral bolho, so prec nekaj komplicirali, policija še bolj. No jaz sem zvrtal kje je tip doma. Pa ne vem a je bil doma ampak sem potem zbudil cel blok, zvonil prav vsem na vrata. No kar sem od vseh sosedov zvedel me je pol le prepričalo, da naj pač pozabim in da nima smisla. Se je šlo pa za telefon dosti nižje vrednosti z manjšo napako. Zdaj nevem ravno kolikšna je razlika med 4 pa 4S ampam verjamem pa da te je ogoljufal recimo za eno ornk štipendijo in da te navadna 4-ka nebi zanimala niti za dosti manj, če kupuješ S želiš S. In to je nateg in . Da papolicija kar pritiska na civilno tožbo je pa samo to da so leni in tudi oni nateguni svoje vrste! Ti komot daš kazensko ovadbo, katero mora naprej vodit država kar zate pomeni nobenega stroška za njih pa opravilo svoje službe.
Prikaži več možnosti

robyrunn
robyrunn

BMW fanatik

• Uporabnik

Razlika je hočeš nočeš 80-100eur ali primer tako kot med samsung s3 in s4. Pač zmogljiv je bolj in par stvari ma izboljšanih. Uglavnem dost. Sicer jzt sn tako presrečn da mam iPhone po dolgem času, ampak razpidi me kr so oguljufali mojo punco. Sicer sem enkrat že imel sam podoben primer ko sem za 200eur kupil neuporaben telefon in nisem mogel nič. Imel pa sem podatke od tipa... zato smo šli s kolegi kake 3 mesce kasneje mal fasado uredit. Kr je bil čisti nateg. Zdej pa nevem. Na policiji so mi rekli da je možna samo civilna tožba. Zdej pa bom vseeno šel na policijo in skušal urediti stvar, ker pa seveda iz tega verjento ne bo nič, bo treba spet malo poizvedovat na okoli.... Ljudje so žleht za popizdit, nevem kak majo srce takle nategvat.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 575
  • Avtomobil: new age e39

Najdi audija in mu zadaj skljucem napisi S zraven A4
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

svizec.brus
svizec.brus

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 264
  • Avtomobil: BMW E39

Ful je Audi kriv, da je lastnik prevarant. Mislim ta mi je najhujša, ko se ti kdo zameri, pa se pol na njegov avto spuščaš.
Njega treba nekje dobit, pa se mal pomenit z njim.
Prikaži več možnosti

Hertz
Hertz

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 260
  • Avtomobil: FWD

Jaz sem imel podoben problem, kupil Prestigio tel. prek bolhe in opazil, da ima polno mrtvih pixlov. Klical sem tipa naslednji dan naj vrne denat pa je rekel, da to ni več njegov problem. :-D Telefon je bil itak v garanciji tako, da sem potem uveljavljal stvarno napako v trgovini in dobil povrnjeno kupnino ter profitiral 100€ :beer
So here I am in the Internet Cafe with the biggest fucking nigger I've ever seen reading every word I ty
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 402
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...meni ni jasno kako lahko kupite izdelek preden ga vidite:blackeye

....no po eni strani razumem (po drugi ne:)) ker tudi jaz pošiljam stvari po pošti (samo v primeru, da mi prej nakažejo polno kupnino in stroške pošiljanja) ampak OBVEZNO vsakemu povem, da če mu izdelek ne ustreza, naj ga PRINESE nazaj in mu vrnem kupnino....

...in nikoli nobenih problemov:ok...zdaj ne vem, al se jaz prevelik butelj, al sem pa preveč pošten:zmeden

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

robyrunn
robyrunn

BMW fanatik

• Uporabnik

Punca je telefon prevzela osebno, sam ce ne poznas dobro telefona ne opazis razlike me iphone 4 in 4s . Nevem kaj bom naredil... srecen sem usaj da je telefon brez napak, dela use ampak kaj ko ni 4s. V bmw svetu je to tako kot da bi hotel kupit 328i kupil pa si 320i. na pogled zelo podobno ampak kaj ko ne leti nikamor:/.

Kar se pa prejsnega posta tice, prodajlca sem jaz in prav tako punca klica ene 30x pa ni odgovora ne nic, kar lepo pove da mu do pogovora ni. Zarad mene ce bi vozu bmw,mercedes, tut ferrari. Avto in reg. st je edino kar vem o tem nategatorju in ce bi videl njegov avto bi z veseljem vrgu skalo na njega, sam verjetno preden bom videl njegov avto(ce ga sploh bom) , me bo vsa jeza in bes minila.
Prikaži več možnosti

Hz
Hz

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 205
  • Avtomobil: e39, e28

Ful je Audi kriv, da je lastnik prevarant. Mislim ta mi je najhujša, ko se ti kdo zameri, pa se pol na njegov avto spuščaš.
Njega treba nekje dobit, pa se mal pomenit z njim.

glihtk si napisal, kot da se bo znesu nad njegovim psom, mačkom, otrokom...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti