Skoči na vsebino

Zanesljivost in kvaliteta BMW vozil

* - - - - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
941 odgovorov v temi
Benyy
Benyy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 117
  • Avtomobil: E90 318D & E39 530D

Tudi jaz sem dobil vpoklic danes po pošti za obe E39-ki. Letnik 2000 navaden volan in eden letnik 2001 M sport volan (tovarniško).
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 750
  • Avtomobil: skunk :)

Včeraj na avtovleki že novi X3 :blackeye

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 717
  • Avtomobil: BMW

https://www.avto.net... serija 5: 520d
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 655
  • Avtomobil: E61 535D

zanimivo, ampak meni osebno je zanesljivost no1.  avto ki ga uporabljam vsak dan mi je odveč če moram žarnico zamenjat. za gušt mam avto l.1950 in tam mi je vseeno če menjalnik shodi vsak teden pa še to ni res....vzel sem neki ki je biĺo že takrat robustno in zanesljivo!

Sem hotel v eni drugi temi napisat pa itak brezveze....delal sem 260km na dan z suzuki swiftom l.1996...bolj bulletproff avta nisem imel. 80kkm brez menjave olja(iz inata nisem menjal češ koliko če izdržat). potem prodal kolegu gozdarju za 100eur....še danes avto laufa :eek

potem peugeot 407 obvezno 2,0hdi...prvi prodan z 721,000km drugega pa imam še danes komaj 320,000km. kar se mene tiče najboljši diesel motorji poleg 1,9tdi kar obstaja!

Jaz sem imel 407 2.2i, moj oče pa 2.9i. Meni je šlo tesnilo na glavi pri cca 140000km, crknil je navi (RT3), ABS senzor, ružil je kot da je dizel, še posebej ko je bil nezagret (znan bolezen Peugotovih 2.2i motorjev že iz časa 406). Pri očetu so šle tuljave, avtomatski menjalnik je včasih metal v rezervni način, pranje žarometov je odpovedlo, vsi ABS senzorji,... (oče ga je prodal pri 135000km), kupljen je bil od prvega lastnika (SLO avto), servisiran pri pooblaščencu. Pri obeh ni delovalo gretje sedežev (na obeh avtih je bilo prevoženih 113000km, ko sva jih kupila) Pri 130000km se je že začelo gubati in pokati usnje na sedežih (na obeh sem redno mazal sedeže). Toliko o kvaliteti...

Mogoče da so dizli boljši...

Urejal panki_86, 03.09.2019, 22:01.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 442
  • Avtomobil: Bmw

Jaz sem imel 407 2.2i, moj oče pa 2.9i. Meni je šlo tesnilo na glavi pri cca 140000km, crknil je navi (RT3), ABS senzor, ružil je kot da je dizel, še posebej ko je bil nezagret (znan bolezen Peugotovih 2.2i motorjev že iz časa 406). Pri očetu so šle tuljave, avtomatski menjalnik je včasih metal v rezervni način, pranje žarometov je odpovedlo, vsi ABS senzorji,... (oče ga je prodal pri 135000km), kupljen je bil od prvega lastnika (SLO avto), servisiran pri pooblaščencu. Pri obeh ni delovalo gretje sedežev (na obeh avtih je bilo prevoženih 113000km, ko sva jih kupila) Pri 130000km se je že začelo gubati in pokati usnje na sedežih (na obeh sem redno mazal sedeže). Toliko o kvaliteti...
Mogoče da so dizli boljši...

Dizel ni nikoli boljši, zlahtnk ga je imel, pa je bil avto več na servisu kot pa na cesti. Pri ccav180.000km ga je imel poln k... pa prodal gare. Sedaj ze nekaj casa fura hyundaia, pa pravi da ni šanse da bi sel nazaj na pežoja.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 515
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Moj foter vozi te pidžoje, trenutno ima 2016, 508, 2.0 hdi... z nobenim nikoli problemov.  :cool  Je pa res da je pred leti prepričal v nakup 508 mojega strica, stric je picajzel in je nabavil slovenskega, starega 2 leti in z 60k km... no kljub temu da ima dec ponavadi vsaj 7-8 let avtomobile, je zadevo prodal po enem letu. Je rekel da ne sme več slišat za Francoza, tako da totalno različne izkušnje.  :-D

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 586
  • Avtomobil: kombi

Peugeote se vozi do 100k km, pol se pa jih proda, ker so skret, da glava boli. Tu pa tam so izjeme, ki delajo.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: Z4

Dizel ni nikoli boljši, zlahtnk ga je imel, pa je bil avto več na servisu kot pa na cesti. Pri ccav180.000km ga je imel poln k... pa prodal gare. Sedaj ze nekaj casa fura hyundaia, pa pravi da ni šanse da bi sel nazaj na pežoja.

Sodoben letnik in Pežo z dizel motorjem, pa še da ni nov, to je hitro dobitna kombinacija (za servis, ne za lastnik, da se razumemo). :)

Prikaži več možnosti

bmwziga
bmwziga

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 161
  • Avtomobil: 320dA

mater je ta BMW ratal ena podrtija :-(

BMW.....ko razvada,postane navada
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 803
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Jaz imam 1998 e39 pa nisem nič dobil za vpoklic...

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Skip
Skip
  • Uporabnik
  • Sporočil: 191
  • Avtomobil: E34&E39

Tudi jaz ne, je pa M volan že serijsko bil vgrajen.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 803
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Ja moj tudi, vsaj VIN tako pravi.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 526
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Opa opa..

https://www.slovensk...omobilov-247903
Prikaži več možnosti

MiranK
MiranK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 168
  • Avtomobil: 2X BMW

Če bi sklepal po tem forumu, BMW sploh nebi smel biti na lestvici :ok
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 027
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Pa kdo dela te lestvice? Na enih so nemci na zadnjih mestih, na drugih lestvicah pa na prvih. To je en larifari. Vse te lestvice niso merodajne. Teh lestvic je kot blata in vsaka nabija nekaj po svoje.

https://www.google.c...buy-in-2019?amp

https://www.reliabil...dex.com/top-100

Urejal gepl, 16.11.2019, 18:37.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce svoje bemfe, ki sem jih mel pogledam, sploh tole f10 ko drzi. Nimam nobenih okvar. Sam servisi po protokolu. Egr je pa znana napaka in je bil ze brezplacno zamenjan pod vpoklicom.
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 027
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Ja sj verjamem. Sam to je stvar posameznika in njegove sreče. Moj direktor je imel 530d 2012 letnik od nove. Naredu skor 300.000 brez problema. On jo bo imel v dobrem spominu. Njegov kolega, ki jo je kupil od njega pa ne. :) saj se je potem pa veselica začela. Ljudje imajo vsak svoje izkušnje. Jaz imam c4 picassoja od 90.000.ze 5 leto. Prevozili še 90.000 km in praktično nobene izredne zadeve, razen malenkosti. Pa je bil avto z uvoza, brez preverljive zgodovine. Ko sem pa kupoval, sem pa toliko kritik prebral, da bi se kmalu premislil.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik

Pr 300 000 se pri vsakem avtu veselica dogaja. Sej menda je blo unemu , ki je ta avto kupil, najbrz za 10 procentov cene novega, jasno, da ne bo brez ogromnega vlozka naredil se 300?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 091
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pr 300 000 se pri vsakem avtu veselica dogaja. Sej menda je blo unemu , ki je ta avto kupil, najbrz za 10 procentov cene novega, jasno, da ne bo brez ogromnega vlozka naredil se 300?

Itak. Pri 300.000 so se začela popravila še na takih robustnežih, kot so bili E30, E32 in E34. Tisti ki kupi avto pri 300.000 km in misli da se bo samo vozil, je res malo čez les. 

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • miho1 je všeč

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 766
  • Avtomobil: E60 530DA 2003

Itak. Pri 300.000 so se začela popravila še na takih robustnežih, kot so bili E30, E32 in E34. Tisti ki kupi avto pri 300.000 km in misli da se bo samo vozil, je res malo čez les. 

Točno tako. Je pa res, da popravila nanesejo manj kot izguba vrednosti pri novem. Samo vnaprej moraš imeti par jurjev na voljo za popravila.

383827_3.png

Prikaži več možnosti
    • Jerry in miho1 uporabnikom je všeč to sporočilo