Skoči na vsebino

Zanesljivost in kvaliteta BMW vozil

* - - - - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1017 odgovorov v temi
Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 900

Pol pa naj naredijo avto za hitro vožnjo ne pa da te sili pa pol fse hin... 

Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 936
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Mogoče je bila časovna omejitev posredi, ne pa km.

Takšnih je mogoče 2%, ki svojega TDI-ja v 10-tih letih ne zvozijo do 210k km.......ker pa je napisal, da so 2x(morali) menjati jermen do 200k km, potemtakem je avto star 20 let in ni dosegel magičnih 200k km al kako? Bučke.........se prodajajo na forumu.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 146
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Takšnih je mogoče 2%, ki svojega TDI-ja v 10-tih letih ne zvozijo do 210k km.......ker pa je napisal, da so 2x(morali) menjati jermen do 200k km, potemtakem je avto star 20 let in ni dosegel magičnih 200k km al kako? Bučke.........se prodajajo na forumu.

Ne vemo letnika njegovega Audija. In starejši letniki so imeli menjavo predvideno prej, ker so zobati jermeni več zadev poganjali, kot to počnejo danes in so posledično manj obremenjeni. Če se ne motim je mel naš 1997 passat 1.9TDI menjavo jermena predvideno na 90kkm, 2.0TDI passat letnik 2012 je imel na 180kkm menjavo itd. 

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 021
  • Avtomobil: e90 M3

A menjave verige na audijevem 3.0tdi ne bo pa noben omenil? cca 2000€ je material z delom vred.

Je pa treba motor vn vzet.

Tko da un k pravi, da je porš zajeban al pa ferari k morš motor dajat vn za glavni servis, zgleda še ni mel audija :)

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 098
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

za reveže je VAG grupa.

BMW pa ni panike.

VAG-SLO niti svojega foruma nima tok so reveži, pol pa tle pr nas pamet solijo. spiz.. pa si naredite svojega

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti
    • Jerry in Milan P uporabnikom je všeč to sporočilo

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 259
  • Avtomobil: F01 730xd

VAGslo so/smo dejansko razpadli, MB forum je tut bogi. Od forumov so preživeli res samo najbolj fanatični ;) Je že prav tako, več kot je privržencev različnih znamk, bolj mavrično je. Dejansko bogatimo forum, če ne bi bilo kot v eni sekti hehe

Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 021
  • Avtomobil: e90 M3

Predvsem bi si lahko naredili portal s katerega bi CEL lučke analizirali hahahaha

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8 projekt.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 67 673
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

VAGslo so/smo dejansko razpadli, MB forum je tut bogi. Od forumov so preživeli res samo najbolj fanatični ;) Je že prav tako, več kot je privržencev različnih znamk, bolj mavrično je. Dejansko bogatimo forum, če ne bi bilo kot v eni sekti hehe

Hja, recimo - do neke mere. To je zelo podobno kot multikulti, do neke mere je dobrodošel, sploh ko so približno enakomerno zastopane različne rase in običaji. Takoj ko se ena manjšina preveč namnoži, pa že nastane problem ker se počutijo preveč domače in mislijo da lahko začnejo zahtevat svoje pravice. Ne morejo, sistem takrat propade. Forum preživi samo po zaslugi tega da je virtualen, lažje je nekoga bannat v virtualnem svetu kot pa nekomu odvzet državljanstvo oziroma dovoljenje za bivanje v RL. Če to narediš na forumu dobiš lahko kvečjemu onega smeška ki te strelja ali pa z dilo tolče po glavi, v RL dobiš pa tapravo kroglo pod rebra.

Tako da ja, s sekto ni nič narobe, saj smo jo imeli kar nekaj let in jaz sem njen zagovornik še zdaj. BMW forum je res preživel že ogromno, jaz se vsakič znova režim ko kdo odpre temo "ni več tako kot je bilo", saj se take teme odpirajo konstantno na vsakih par let. Jaz sem že toliko časa tu da se spomnim že vseh mogočih poskusov da bi se BMW forum uničil, ene par kekcev je recimo mislilo da bojo oni odprli svoj forum in bo ta crknil, ampak bedaki so potem sami pocrkali. Virtualno, seveda. Tudi kar resna konkurenca na FB ga ni uničila kar je najbolj zanimivo, po mojem mnenju zato ker je določen del folka še vedno normalen in jim pač neandertalski način komunikacije (par stavkov s čim več pravopisnimi napakami in zraven ena ali dve kar se da butasti fotki) ne odgovarja. Na eni strani imaš ljudi ki res ne znajo spacat skupaj več kot dva polomljena stavka, takih je presenetljivo ogromno, ampak po drugi strani se tudi pismen folk še kar ne predaja, zanimivo. Tehnični nivo BMW foruma je sicer nekoliko padel ker določenih ki so res obvladali ni več gor (schumi, joze2, UDM, itd.), jaz se še nekaj matram ampak se mi po 15 letih tudi ne da več toliko kot se mi je dalo včasih, takrat sem dejansko kontroliral ves forum in ni bilo ne bu ne mu, če nisem jaz tega dovolil. Zdaj so drugi časi, glavna zvezda BMW foruma je človek ki BMW-ja sploh nikoli še imel ni, lol. No pa mene to niti ne moti, važno je da forum zares živi in še nič ne kaže da bo kaj kmalu crknil. Mislim da gre zares prava zasluga za to temu da smo zabavni, BMW forum je nekakšen intelektualni kotiček kjer vsak lahko prijoka s svojim problemom in bo našel rešitev neglede na to ali se mu je zlomila noga na stolu (imamo mizarje), ali mu je crknil računalnik (imamo računalničarje), ali ima težave z neoriginal senzorji na bavarcu (tu bom jaz prevzel in ga napizdil kar se da), ali pa se ločuje in bi rad nasvet kako zrihtat da mu žena ne pobere vsega, vključno z mačko, psom in morskim prašičkom (imamo odvetnike). Če že rešitve ne dobiš, dobiš pa vsaj tolažbo ali pa te nekdo (običajno sem to jaz) napizdi, da se ti odprejo oči in sam poiščeš rešitev za svoj problem. Lahko bi rekel da smo kot ena virtualna država v državi, smo raznoliki in samozadostni, zato uspevamo. Glavna zasluga gre pa seveda vodstvu, tega ne smemo pozabit, zato adminoma jaz vedno častim palačinke ko ju srečam, no vsaj tistemu ki pride na srečanje. Tako da ja, BMW forum živi in bo živel, dokler bomo imeli dovolj energije za pisanje.

Everyone is gifted, some open the package sooner!

Prikaži več možnosti
    • bmwgavrin, Borut30 in Xandrej uporabnikom je všeč to sporočilo

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 271

Hondo bencinarja si nabavis pa ne bos znal vec haube odpreti. Imas potem vec casa za biznis, zase in babe. V tem vrstnem redu. :metalc

Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zakaj tutbina gre prej na bemflu kot drugje?
Roko na srce bmw te zene v dinamicno voznjo in v teranje. Mercedesa vsak bolj na izi vozi pravtako audija. Ker dejansko te bmw sili v hitro voznjo :)

Res bo nekaj na tem. Bavarca folk ne kupi za cijazenje, poleg tega ga ima rada tudi mafija in wannabe mafija, to je pa folk ki je spihan v glavi in avto pritisne ne glede na to ali je hladen, polhladen, premerno ogret ali razbeljen. In tudi servisirajo ga tako, kot ga vozijo. Glede na to kar vidim kako nekateri ravnajo z avtomobili, lahko rečem da je okvar še zelo malo. Če bi podloškarje receno vozili tako kot vozijo bavarce, bi bili po dveh letih že vsi na odpadu, edino mercedes pregovorno prenese vse, čeprav novejši modeli že tudi ne več, so neprimerno bolj občutljivi kot včasih. In če že omenjamo turbino, ta je prva na udaru ko folk brezglavo tišči ali pa ko se avto zanemarja kar se servisiranja tiče, občutljiva je tako na hladno turiranje kot na staro olje, zato toliko okvar turbine. Folk si je za okvare čisto sam kriv.

Prikaži več možnosti
    • Milan P je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hondo bencinarja si nabavis pa ne bos znal vec haube odpreti. Imas potem vec casa za biznis, zase in babe. V tem vrstnem redu. :metalc

Biznis oddelaš, hobijev se naveličaš, babo pofukaš, potem ti rata pa dolgčas, če nimaš bavarca. Jaz sem recimo neizmerno trpel ko sem vozil mercedesa in se nisem več srečeval s forumaši pri schumiju, zdaj te težave ni več (imam E60) in sem spet srečen. Honda je en sam dolgčas, njo lahko pelješ kvečjemu h kleparju zaradi rje, ta te pa nažene ker ne smeš viset pri njem in si v riti, tako da to ni rešitev. Go Bee-Em-Double-You Or Go Home!

Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

U2ros
U2ros

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 259
  • Avtomobil: F01 730xd

@jerry

No ne me narobe zastopit, meni je ta forum top, raja pa naj kar bo na facebooku. Uporabniki tu se jasno ne strinjamo o vsem, smo pa vseeno na enem nivoju (ponavadi). Nismo pa vsi tukaj da bi nabirali low level znanje o avtomobilih, ampak najdemo vsak zase kar nas pač zanima in k čemur lahko prispevamo. LeonT ob katerega si se pa obregnil je pa najbrž za tvoj okus preveč spavšaliziral oziroma zbanaliziral avtomobilizem ;) Kdo ve, morda pa en dan preseneti s kako E38 ali E38+1 in upraviči zvezdniški status kot praviš ;)

Urejal U2ros, 13.12.2019, 18:45.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 178
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Edini forum ki ga berem. Pa ne zarad BMW znamke. Enostavno edini zanimiv. Pa občasno citroen. Pa je bolj malo dogajanja. Vw pa itak sploh ni nič.

Urejal gepl, 13.12.2019, 18:51.

Prikaži več možnosti
    • U2ros je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik

Jp se najmanj dolgocasen splosen forum. BMWje kolnemo in na koncu vseeno kupimo sem ter tja kaksen primerek. Dogajanja je bilo pa vcasih vseeno vec. Zanimivo kako forumi kljub vsem ostalim socialnim omrezjem nikakor ne izumrejo. FB je denimo mrtev.

Biznis oddelaš, hobijev se naveličaš, babo pofukaš, potem ti rata pa dolgčas, če nimaš bavarca. Jaz sem recimo neizmerno trpel ko sem vozil mercedesa in se nisem več srečeval s forumaši pri schumiju, zdaj te težave ni več (imam E60) in sem spet srečen. Honda je en sam dolgčas, njo lahko pelješ kvečjemu h kleparju zaradi rje, ta te pa nažene ker ne smeš viset pri njem in si v riti, tako da to ni rešitev. Go Bee-Em-Double-You Or Go Home!

Prjatu, probleme z dekleti imas samo, ce se custveno zacnes zapletati. Dokler srce pustis zunaj in igras svojo igro je vse ok. :mljask  Ker ko spoznas pravo zensko naravo ni tezko. Z leti in izkusnjami pridejo tudi te modrosti in ta narava je fucking zajebana. Honde res rjavijo pa tudi na elektriko nisi imune, ampak to so redkosti, ker ko kaj crkne je res drago. :-D

Urejal jjjernej, 13.12.2019, 19:20.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 419
  • Avtomobil: Mašina

Ne vemo letnika njegovega Audija. In starejši letniki so imeli menjavo predvideno prej, ker so zobati jermeni več zadev poganjali, kot to počnejo danes in so posledično manj obremenjeni. Če se ne motim je mel naš 1997 passat 1.9TDI menjavo jermena predvideno na 90kkm, 2.0TDI passat letnik 2012 je imel na 180kkm menjavo itd. 

Ma to je vse odvisno od izvedenk motorjev. Tu igra vlogo toliko faktorjev, da ne razumem, zakaj želite uporabniki tako zelo vse posploševati??? Za to obstajajo

tehnična navodila! In ni to kar vse tako nekaj čez palec.

Ja 210kkm ima VAG v večini  interval na 2.0tdi CR motorjih, sam kaj ko prej spušča vodna pumpa v 80% primerov preden doseže ta interval, pa je pol potrebno

vse skupaj itak zamenjat?

Je pa ceneje zamenjati jermen kot verigo, to se pa strinjam. 

Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 703
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Zakaj tutbina gre prej na bemflu kot drugje?
Roko na srce bmw te zene v dinamicno voznjo in v teranje. Mercedesa vsak bolj na izi vozi pravtako audija. Ker dejansko te bmw sili v hitro voznjo :)

Jaz sem danes vozil novega S-a in sem bil ves čas pod omejitvijo. Brezvezen avto za voziti, ambient pa čudovit. Me je pa presenetilo, ves čas se ziba gor in dol in plava, recimo čez železniške tire ga pa bolj zatrese in zdela kot novo serijo 5 na navadnem vzmetenju in enakih gumah. Tu sem na več novih Mercedesih opazil (pa tudi Audijih), da podvozje ni na nivoju BMW-ja. Občutek je takšen, kot da ima bmw vse roke in vpetja občutno močnejša in lepše pobirajo te naše uničene Koroške ceste. Recimo M pa spet odstopa od ostale BMW linije, kako pobira podvozje napake v cesti tudi pri višjih hitrostih. 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

@jerry

No ne me narobe zastopit, meni je ta forum top, raja pa naj kar bo na facebooku. Uporabniki tu se jasno ne strinjamo o vsem, smo pa vseeno na enem nivoju (ponavadi). Nismo pa vsi tukaj da bi nabirali low level znanje o avtomobilih, ampak najdemo vsak zase kar nas pač zanima in k čemur lahko prispevamo. LeonT ob katerega si se pa obregnil je pa najbrž za tvoj okus preveč spavšaliziral oziroma zbanaliziral avtomobilizem ;) Kdo ve, morda pa en dan preseneti s kako E38 ali E38+1 in upraviči zvezdniški status kot praviš ;)

Tako je. Mimo Leona pač ne morem ker je po uradnem glasovanju zabavljač št. 1 na forumu, jaz sem na drugem mestu, tako da tu bo vedno rivalstvo med nama, jebi ga. Sploh ker ne maram podlošk, on jih ima pa rad, tako da sva že tu na različnih bregovih. Sem pa vesel da je roti spizdil, ta je bil pa res tečen s svojim preživetim socializmom, samo še eno in isto je ponavljal, dokler ni postal očitno že sam sebi pain in the ass. Tako da Leon bo čisto OK nadomestek, samo še na kako srečanje ga zvabimo pod pretvezo da ga tam čaka licitacija na kateri bo on sam edini udeleženec, pa smo zmagali. 

Zanimivo kako forumi kljub vsem ostalim socialnim omrezjem nikakor ne izumrejo. FB je denimo mrtev.

Slovenci smo pač še vedno dovolj pismeni, da rabimo včasih napisat tudi več kot samo dva stavka, zato forumi laufajo. 

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik

Hmm ni tako agresivnega uporabnika ze nekaj casa. :-D

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.