Skoči na vsebino

Policija: plačilni nalog

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
282 odgovorov v temi
Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 548

Zdravo,

V torek so me ustavili policisti in mi napisali plačilni nalog zaradi vožnje z neregistriranim vozilom (če koga zanima zakaj sem se vozil z neregistriranim vozilom, mu lahko pošljem na ZS, ne želim pa smetiti teme). Zavedam se, da sem kriv in da bo denarnica trpela zaradi moje neumnosti...

Ampak, na plačilnem nalogu je pod kršitvami napisano:

predpis: ZVM člen: 7 alinea: 1

To je:

7. člen

(postopki ugotavljanja izpolnjenosti pogojev)

1. homologacija vozil;

In to me bega. Na vozilu je vse homologirano, očitno, saj je šlo vozilo brez težav čez tehnični pregled. Prav tako policist niti ni pogledal ali sploh zahteval homologacijskega kartončka.

Logično bi torej bilo, da bi dobil kazen na podlagi kršenja zakona DVM 26. člena, prvi odstavek, ki pravi: Za udeležbo v cestnem prometu morajo biti vozila registrirana, imeti veljavno prometno dovoljenje ali veljavno dovoljenje za preskusno vožnjo in biti označena s predpisanimi registrskimi ali preskusnimi tablicami, izdanimi za njihovo označitev.

V obeh primerih je globa 500€, me pa zanima če lahko kakorkoli izpodbijam kazen, ki je pomoje (glede na kršitev iz plačilnega naloga) neutemeljena.

Hvala za kakršnokoli pomoč.
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 903
  • Avtomobil: Laguna initiale 127 kw

Če je na plačilnem nalogu samo ta dikcija, potem res ni pravilno, ker sedmi člen nima predpisane globe, tako, da te ne morejo kaznovati po tem členu. Sestavi ugovor na plačilni nalog, pazi na rok 8 dni.
Ženske imajo problem za vsako rešitev !
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 222
  • Avtomobil: star

pomojem lahko ja... sam vseeno kopiraj razlago člena sm gor da vidmo kaj piše

pismu sam 500... a to je že polovička al polna kazan? ker če pogledam saj se ne splača registrirat avta... jst bi dal za mojga 1000€ da ga spravim na cesto... če te dobijo in je polovička 250?!
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik

pismu sam 500... a to je že polovička al polna kazan? ker če pogledam saj se ne splača registrirat avta... jst bi dal za mojga 1000€ da ga spravim na cesto... če te dobijo in je polovička 250?!

Ja, če računaš da te dobijo enkrat na leto, pa da se nikoli v nikogar ne zaletiš, ali pa kdo vate. Potem bi se splačalo in bi prišel ceneje skozi. V ostalih primerih pa veliko dražje. Če nimaš zavarovanega, potem vso škodo kriješ ti.
Prikaži več možnosti

Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako je. Na plačilnem nalogu je samo ena postavka, torej kršitev ZVM 7. člen 1. alineja. Bom potem v službi naredil scan in ga prilimam.
Prikaži več možnosti

Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik

500 je polna kazen.

7. člen

(postopki ugotavljanja izpolnjenosti pogojev)

(1) Postopki za ugotovitev izpolnjenosti pogojev iz 5. člena tega zakona so:

1. homologacija vozil;

2. homologacija delov vozil in zaščitnih naprav;

3. odobritev neoriginalnih in nehomologiranih delov in opreme vozil;

4. posamična odobritev vozila po splošnih ali posebnih zahtevah;

5. posamična odobritev predelanega ali popravljenega vozila;

6. redni in izredni pregled vozila po posebnih zahtevah;

7. identifikacija vozila, in

8. ocena tehničnega stanja vozila.

(2) Postopke iz 1. do 4. točke prejšnjega odstavka izvaja homologacijski organ, strokovne naloge preskušanja, preverjanja in kontrole proizvodov pa tehnična služba ali homologacijski organ, če te naloge opravlja sam. Če homologacijski organ opravlja naloge tehnične službe sam, mora izpolnjevati zahteve za tehnično službo.

(3) Postopek iz 5. točke prvega odstavka tega člena izvaja tehnična služba.

(4) Postopke iz 6. do 8. točke prvega odstavka tega člena izvaja strokovna organizacija.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 222
  • Avtomobil: star

na to kar si napisal lahko spodbijaš...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Bendzo1
Bendzo1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 542
  • Avtomobil: Rinold

Prej se pozanimaj, če ti lahko spremenijo kazen za pravi prekršek in koliko pride kazen za tvoj prekršek.
A ti ne zaplenijo vozila, če ni registriran?
Prikaži več možnosti

Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik

Prej se pozanimaj, če ti lahko spremenijo kazen za pravi prekršek in koliko pride kazen za tvoj prekršek.
A ti ne zaplenijo vozila, če ni registriran?

Ravno tega me je strah, da lahko spremenijo kazen, medtem poteče 8 dnevni rok za polovičko...

Avta očitno ne zaplenijo, pobrali so tablice in jih poslali na upravno enoto. Ravno zdaj jih grem iskat.
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik

Če je vozilo neregistrirano, potem je globa v višini 500 EUR, če registracija potekla več kot mesec dni. V nasprotnem primeru je globa 100 EUR. Ni mi jasno, kako so ti lahko napisali globo, če 7. člen ZMV ne predpisuje globe. Če je res samo to napisano na plačilnem nalogu.
Prikaži več možnosti

Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik

Če je vozilo neregistrirano, potem je globa v višini 500 EUR, če registracija potekla več kot mesec dni. V nasprotnem primeru je globa 100 EUR. Ni mi jasno, kako so ti lahko napisali globo, če 7. člen ZMV ne predpisuje globe. Če je res samo to napisano na plačilnem nalogu.

Meni je to vse jasno. Vozilo ni bilo registrirano mesec in par dni, tako da je globa povsem na mestu. Oz. bi bila, če bi na plačilnem nalogu pisalo 26. člen 1. alineja ZMV, ki pravi:

Za udeležbo v cestnem prometu morajo biti vozila registrirana, imeti veljavno prometno dovoljenje ali veljavno dovoljenje za preskusno vožnjo in biti označena s predpisanimi registrskimi ali preskusnimi tablicami, izdanimi za njihovo označitev.

ali 75. člen ZMV:

Inšpektor ali policist lahko pri opravljanju svojih nalog izloči iz prometa ali prepove uporabo pri opravljanju del vozilu:

1. ki ni tehnično brezhibno;

2. ki je tako poškodovano v prometni nesreči, da ni sposobno za varno udeležbo v cestnem prometu;

3. katerega skladnost s predpisanimi zahtevami ni bila ugotovljena v skladu s tem zakonom in predpisi, izdanimi na njegovi podlagi;

4. ki ne izpolnjuje posebnih tehničnih zahtev za namen, za katerega se uporablja;

5. ki je predelano ali spremenjeno v nasprotju s predpisi;

6. pri katerem vgrajeni deli niso homologirani za to vozilo, čeprav bi morali biti;

7. ki ni registrirano ali nima veljavnega dovoljenja za preskusno vožnjo ali za katero je potekla veljavnost prometnega dovoljenja;

8. katerega voznik ovira ali ne omogoči izvedbe inšpekcijskega pregleda;

9. ki ni obvezno zavarovano v skladu s predpisi;

10. za katero niso poravnane obveznosti plačila letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu;

11. ki ni ali ni na predpisani način označeno z registrskimi ali preskusnimi tablicami, ali

12. ki je označeno z registrskimi ali preskusnimi tablicami, ki niso izdane za to vozilo.

Na plačilnem nalogu pa je 7. člen 1. alineja, ki nima veze s potečenim prometnim dovoljenjem. Objavim scan, da ne bo nabijanja v prazno iz moje strani, samo da pridem v službo...
Prikaži več možnosti

Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik

Takole, prilagam oba dokumenta, če bo komu karkoli jasno... meni ni.

Pripete slike za predogled

• scan-1.jpg
  • scan-2.jpg
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede,da te za ta člen ne morejo oglobiti, ker sankcije za ta prekršek ni, podaj zahtevo za sodno varstvo.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede,da te za ta člen ne morejo oglobiti, ker sankcije za ta prekršek ni, podaj zahtevo za sodno varstvo.

Kakšen je postopek? Lahko tudi na ZS. Upam, da ti ne kradem preveč časa...
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 850
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

... da te za ta člen ne morejo oglobiti, ker sankcije za ta prekršek ni, ...

:-D :napaka

@wacko: :ok

Urejal LEO37, 05.07.2013, 14:38.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik

Kakšen je postopek? Lahko tudi na ZS. Upam, da ti ne kradem preveč časa...

Ti napišem čez vikend, časa imaš osem dni od prejetega plačilnega naloga, torej do drugega tedna.
Prikaži več možnosti
    • Zigc_7 je všeč

Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti napišem čez vikend, časa imaš osem dni od prejetega plačilnega naloga, torej do drugega tedna.

Hvala ti.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 836
  • Avtomobil: 535 PS

A meniš da se bo s tem rešil plačila prekrška ki ga je v resnici storil, ker so se policisti očitno zmotili in napisali napačen člen? Verjetno odvisno od sodnika ... ;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 850
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Napaka v postopku... si je pač policist sam kriv, če ne ve, kaj mora napisati... ni popravnega... prilika zamujena, ne vrne se nobena :ok2
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Cotax
Cotax

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 740
  • Avtomobil: E91 330xd

Mene me pa zanima kaj si potem storil? Pustil avto ob cesti in te je prišel kdo iskat?
BMW brez šestaka je kot riba brez plavuti :ok2
Prikaži več možnosti