Skoči na vsebino

Policija: plačilni nalog

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
364 odgovorov v temi
branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 442
  • Avtomobil: Bmw

Jaz sem se nehal obremenjevat za tiste €, ki sem jih moral placat drzavi, edino pike so jebene.
Sem pa že ob priloznosti pokvarjenemu policaju direkt povedal, da mi ne more tako velike kazni napisat, ki jo jaz nebi zmogel plačat.
Pa drugic ko sem priletel na radar, je mislil policaj , da se bom kaj probal izgovorit da se izognem kazni , sem mu rekel, da naj ze napise tist pildek, da bom ze drzavo nategnil in ta denar z lahkoto not dobil.
V vsakem primeru je bil izraz na obrazu policaja priceless.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • rokxy in x-driver uporabnikom je všeč to sporočilo

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 782
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

16 dni. 8 dni imaš časa za pritožbo, po tem pa še 8 dni za plačilo.

​citiram iz enega drugega foruma:

Policist ti da plačilni nalog danes, ta nalog bo pravnomočen šele čez 8 dni če se nanj ne boš pritožil, rok pa je 8 dni po pravnomočnosti plačilnega naloga oz. kazni. To skupaj znese genau 16 dni.

(3) Kršitelj lahko v osmih dneh od prejema plačilnega naloga vloži zahtevo za sodno varstvo.
(4) Kršitelj, ki ne vloži zahteve za sodno varstvo v roku iz prejšnjega odstavka, lahko v osmih dneh po pravnomočnosti plačilnega naloga plača polovico izrečene globe, sicer se izrečena globa prisilno izterja v celoti. Pouk o tej pravici je del pouka o pravici do pravnega sredstva na plačilnem nalogu.

Urejal DJ Falco, 12.07.2019, 06:18.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 214
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

16 dni. 8 dni imaš časa za pritožbo, po tem pa še 8 dni za plačilo.

​citiram iz enega drugega foruma:

(3) Kršitelj lahko v osmih dneh od prejema plačilnega naloga vloži zahtevo za sodno varstvo.
(4) Kršitelj, ki ne vloži zahteve za sodno varstvo v roku iz prejšnjega odstavka, lahko v osmih dneh po pravnomočnosti plačilnega naloga plača polovico izrečene globe, sicer se izrečena globa prisilno izterja v celoti. Pouk o tej pravici je del pouka o pravici do pravnega sredstva na plačilnem nalogu

hvala za info, sem jim dal 7 dni od storjenega prekrška :)

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 045
  • Avtomobil: Ni €€€

Prekršek,radar. Pošiljatelj mestno redarstvo. Prekršek je storjen približno marca z enim od mojih avtomobilov. Se pritožim,ker sem v času prekrška delal in danes dobim odločbo,v kateri predvidevam da piše,dasem "opran" suma storitve prekrška,dobi pa tudi žena plačilni nalog,v katerem predvidevam,da jo bremenijo storjenega prekrška. Ali ni tako,da morajo v enem mesecu odod storjenega poslati plačilni nalog za prekršek,ker njej so zdaj poslali,za prekršek storjen pred skoraj pol leta?
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Kaj si pa napisal v pritožbo? si omenil ženo? 

Ker me zanima, kako so prišli na to, da ji kar pošljejo kazen...

Na tvoje vprašanje pa ne znam odgovoriti, me pa res zanima, kako je to... upam, da bo kdo podal odgovor.

Urejal LEO37, 22.08.2019, 15:24.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 045
  • Avtomobil: Ni €€€

Napisal sem,da sem bil v času prekrška v službi,kar so mi tudi v službi napisali,da pa avtomobil uporabljajo vsi družinski člani in ne morem z zagotovostjo trsiti,kdo je avtomobil dejansko uporabljal. Nisem žene ne nikogar eksplicitno izpostavljal.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 252
  • Avtomobil: BMW

Kakor vem pravi zakon da mora lastnik vozila biti o prekršku obveščen v max 30 dneh tako da je čudno da obravnavajo tako star prekršek

http://pravninasvet....acilnega-naloga

"Torej, v kolikor niste prepričani, ali so vas »ujeli na radar«, lahko obvestilo pričakujete v roku 30 dni – v kolikor ga ne prejmete v navedenem roku, postopek zastara."

Urejal prekov, 22.08.2019, 15:38.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Lokalni šerifi... probajo po domače, očitno :crazy

Našel sem člen v zakonu o prekrških (ZP-1-NPB18)

42. člen

(1) Postopek o prekršku ni dopusten, če pretečeta dve leti od dneva, ko je bil prekršek storjen. Če je prekršek storjen na področju varstva konkurence, postopek o prekršku ni dopusten, če preteče pet let od dneva, ko je bil prekršek storjen. Postopka o prekršku zoper varnost cestnega prometa, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in storilec s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Upam, da se javi kak pravnik...

Urejal LEO37, 22.08.2019, 15:42.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 112
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

A še velja, da če me je slikal radar v tujini, da imajo čas 1 leto, da mi pošljejo obvestilo?

Če velja, potem sem najbrž rešen skrbi za lanski 15.8. :ok2

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

:rolleyes

Kje v tujini? vsaka država ima svoje zastaralne roke... x-driver :napaka

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 895
  • Avtomobil: vse po malem

A še velja, da če me je slikal radar v tujini, da imajo čas 1 leto, da mi pošljejo obvestilo?

Če velja, potem sem najbrž rešen skrbi za lanski 15.8. :ok2

Kako opaziš da te radar slika. Recimo čez dan.
Jst nikoli ne opazim nič. Dobu sem pa sliko ko me je ujel skozi naselje.(avto radar).Tolko dobra slika da sem se prepoznal na njej.
Sicer malo cca 62kmh.
Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 593
  • Avtomobil: Passat CC

Evo kazen za pas 60 sitnih,..., zgledalo je pa takole:

Peljali ste se na ovinku brez žmigovca, kako prosim, striktno jih uporabljam? mi pravi OK  ustno opozorilo

Mi da za pihat, počakam par min, povem da sem spil eno pivo maloprej, pokaže   0,0, pravi: OK  ustno opozorilo pred vožnjo se ne pije

Peljali ste se prehitro, jaz pravim če mi lahko pokaže atestiran radar in meritev, pravi nimam, OK ustno opozorilo drugič bolj počasi

Mi pravi niste bili pripeti oba sva videla da se niste pripeli ko ste speljali ampak ste še vlekli pas ko ste se že vozili? Kako prosim, striktno se pripenjam,..res mogoče ne pred vžigom mašine kot v avtošoli ? Mi pravi: dobili boste  eno kazen in tri opozorila, ali želite še kako kazen?

In kaj naj zdaj?

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 600
  • Avtomobil: Bicikel

Peljali ste se na ovinku brez žmigovca, kako prosim, striktno jih uporabljam? mi pravi OK  ustno opozorilo
Mi da za pihat, počakam par min, povem da sem spil eno pivo maloprej, pokaže   0,0, pravi: OK  ustno opozorilo pred vožnjo se ne pije
Peljali ste se prehitro, jaz pravim če mi lahko pokaže atestiran radar in meritev, pravi nimam, OK ustno opozorilo drugič bolj počasi
Mi pravi niste bili pripeti oba sva videla da se niste pripeli ko ste speljali ampak ste še vlekli pas ko ste se že vozili? Kako prosim, striktno se pripenjam,..res mogoče ne pred vžigom mašine kot v avtošoli ? Mi pravi: dobili boste  eno kazen in tri opozorila, ali želite še kako kazen?

In kaj naj zdaj?

Placas in pozabis, life goes on
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

In kaj naj zdaj?

Jeba je k majhen clovek dobi oblast v roke...
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 044
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

In kaj naj zdaj?

Da meni kaj takega izjavi, pa sem primerne volje, bi bil zelo zanimiv dialog. 

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • anita_a in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 853

In kaj naj zdaj?

Evo, jaz sem imel zelo podoben primer pred leti. V Logatcu tam na koncu drevoreda (preljal se proti Logatcu), ki je skrit znak za mesto (vsaj vcasih je bil). In sem verjetno malenkost prehitro pripeljal (5-10 km/h na stevcu in brez odbitega odbitka), tako da verjetno me sploh ni mogel kaznovati za hitrost ...

Tako da tip me ustavil in rece, da sem sel malo prehitro ... in da bo opozorilo. Da pa me bo kaznoval za pas, ko sem ustavil avto sem se odvezal ... In potem jaz enako, halo, vedno se striktno privezem!? Ampak kaj sem hotel ... Dobil kazen .. Tako ta ocitno policaji imajo to foro in nategujejo folk, ce mislijo, da morajo nekaj najti, si pa izmislijo pas.

Skratka se enkrat 100% se vedno privezem, tudi za 10m. Nikoli in nikdar ne vozim brez pasa, ker kot mnogi veste, si tako navajen in niti ne mores vozit brez ... Tako, da tudi jaz lahko potrdim, da se pazite nategunskih policajev za pas ...

Da meni kaj takega izjavi, pa sem primerne volje, bi bil zelo zanimiv dialog. 

No me prav zanima, kaj bi naredil? Res me ... Takole po forumu je lahko srat in se delat tipkovnica junaka, realnost je pa druga ves.

Ker tudi ce gres na sodisce je preprosto beseda policaja proti tvoji ... Kaj bos?? NIC!!! To je realnost.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 799
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Evo, jaz sem imel zelo podoben primer pred leti. V Logatcu tam na koncu drevoreda (preljal se proti Logatcu), ki je skrit znak za mesto (vsaj vcasih je bil). In sem verjetno malenkost prehitro pripeljal (5-10 km/h na stevcu in brez odbitega odbitka), tako da verjetno me sploh ni mogel kaznovati za hitrost ...

Tako da tip me ustavil in rece, da sem sel malo prehitro ... in da bo opozorilo. Da pa me bo kaznoval za pas, ko sem ustavil avto sem se odvezal ... In potem jaz enako, halo, vedno se striktno privezem!? Ampak kaj sem hotel ... Dobil kazen .. Tako ta ocitno policaji imajo to foro in nategujejo folk, ce mislijo, da morajo nekaj najti, si pa izmislijo pas.

Skratka se enkrat 100% se vedno privezem, tudi za 10m. Nikoli in nikdar ne vozim brez pasa, ker kot mnogi veste, si tako navajen in niti ne mores vozit brez ... Tako, da tudi jaz lahko potrdim, da se pazite nategunskih policajev za pas ...

No me prav zanima, kaj bi naredil? Res me ... Takole po forumu je lahko srat in se delat tipkovnica junaka, realnost je pa druga ves.

Ker tudi ce gres na sodisce je preprosto beseda policaja proti tvoji ... Kaj bos?? NIC!!! To je realnost.

Ko mali ljudje, v tem primeru zafrustrirani policajčki, ki so se jim celo otroštvo smejali, v osnovni šoli bili predmet polemik in ustrahovanja iz strani sošolcev, "prijateljev", itd.....dobi v roke oblast, v smislu biti vzoren in pošten policist. In ko dokončno pride (po 6 mesečnem činga lunga usposabljanju) do uradnega naziva policist, se dogaja točno to, o čemur pišete. Vrniti vso sranje, ki so ga preživljali skozi življenje (zaradi svoje mrtve narave in nezmožnosti prilagoditve okolici) nam običajnim ljudem, ki sicer nismo brez napak, imamo pa spoštovanje in vrednote, ki jih te modri "gumpelci" nimajo. Mene pogrejejo tile modri vzvišani jebivetri, da ne znam povedati. Včasih so bili policisti ljudje, danes to novodobni že davno niso več. In ja, težko se je na takšne stvari pritoževati, ker njihova beseda proti naši...no go. Bo treba počasi namestiti kamere v avtomobile, na vsak stebriček in okno ....in dokazovati njihovo zmoto in provokacijo...

Urejal Borut30, 23.08.2019, 08:40.

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 508
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Ko mali ljudje, v tem primeru zafrustrirani policajčki, ki so se jim celo otroštvo smejali, v osnovni šoli bili predmet polemik in ustrahovanja iz strani sošolcev, "prijateljev", itd.....dobi v roke oblast, v smislu biti vzoren in pošten policist. In ko dokončno pride (po 6 mesečnem činga lunga usposabljanju) do uradnega naziva policist, se dogaja točno to, o čemur pišete. Vrniti vso sranje, ki so ga preživljali skozi življenje (zaradi svoje mrtve narave in nezmožnosti prilagoditve okolici) nam običajnim ljudem, ki sicer nismo brez napak, imamo pa spoštovanje in vrednote, ki jih te modri "gumpelci" nimajo. Mene pogrejejo te modri vzvišani jebivetri, da ne znam povedati. Včasih so bili policisti ljudje, danes to novodobni že davno niso več. In ja, težko se je na takšne stvari pritoževati, ker njihova beseda proti naši...no go. Bo treba počasi namestiti kamere v avtomobile, na vsak stebriček in okno ....in dokazovati njihovo zmoto in provokacijo...

Zadel u nulo, poznam dva takšna moja vrstnika.. No eden je zdaj po 30 prišel pameti in se je skuliral, drugi se še pa vedno igra šerifa.  :laugh  Sta pa oba bila v otroštvu tarči zbadanja in brez avtoritete. 

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 442
  • Avtomobil: Bmw

Hehe, menr so tudi par let nazaj inkasirali ljubljanski serifi z brda.

Med voznjo sem dvignil telefon, ker me je klical kolega ki se je pripeljal nasproti in mi rece dol fukni , policaji so za tabo.
Spustim telefon in normalno peljem, v kriziscu v centru domzal zavijem levo pri zeleni, in je res bila peska ki je korakala proti prehodu, vendar je imela do tja se vsaj 3m, in sem speljal. Policaj je moral pocakati nasproti vozecega in potem se pesko ki je takrat ze stopila na zebro...
Pri merkator centru se pripelne z lucmi za menoj in me da vkraj.
Itak prvo rece papirje, potem mi da za pihat dvakrat ker je bilo 10 zjutraj na soboto, nato pa zacne z: izsilili ste pesko, bo 500€ kazen, telefonirali ste, bo se 120€ pa pripeti niste, bo se kazen za pas.
Mi je dvignilo pokrovko, da je joj. Pol sva pa zacela. Na prehodu za pesce ni bilo nikogar, on pa, "seveda je bila peska, aaj sem jo moral pocakati", jaz pa, zame prehod za pešče ni na vogalu bajte (prodajalna od simobila), potem je znaril da nisem bil privezan. Sem mu odvrnil, da naj se poskusi norca delat iz koga drugega , da se jaz vedno pripašem ko se vsedem v avto, in da edino telefon priznam, ker sem se dejansko javil nanj.
No potem mi napise kazen, in da naj podpisem zapisnik, nisem ga hotel, temvec sem zahteval da mi spise dva potrdila o opravljenih alkotestih, pa da se bova zgovarjala na sodišču. Je ves besen sel v avto se pogovorit s pajdašem, nato mi je pa prinesel prometno in vozniško v katero mi je cisto na majhno zlozil zapisnik in mi kar vrgel vse skupaj v avto.
Sam sem bil tako togoten, da sem ob povratku domov tako nabijal s pestjo v zid, da sem imel krvave clenke.
Nato me je foter pomiril, in mi predlagal, naj placam in pozabim. No tako sem na koncu tudi naredil, ker je ceneje kot pa pritožbe (lastne izkušnje).

Dandanes pa ni neumno snemat voznje in pogovorov s inkasanti. Tudi ce posnetek se ne velja kot dokaz, ga bodo pocasi morali upostevati.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti