Skoči na vsebino

Policija: plačilni nalog

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
364 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

zastarlni rok v sloveniji za prekrske je 2+2 leti. Torej postopek morsj zacet v 2 letih, vse skupaj v 4 mora bit pa pravnomocno koncan.

A ni rečeno za prekrške v prometu v roku 30 dni?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 968
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

A ni rečeno za prekrške v prometu v roku 30 dni?

Za začeket postopka in ne koliko časa postopek traja. Torej, če te o storjenem prekršku ne obvestijo v 30h dneh, potem je šla zadeva u maloro. Če te pa v tem roku obvestijo, ti se pa pritožiš, pa je rok za dokončno rešitev 4 leta (če sem prav razumel @luta).

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 458
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

tako je
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 016
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Leta (mislim, da) 2011 je po 3 tednih prišla domov slika od radarja iz KP, takrat smo vedeli, da sem vozil jaz, mladi voznik, 1 leto imel izpit in takrat vozil e60, katero sem smel peljat samo v spremstvu staršev in posledično vozil po pravilih. Slika je prišla na očeta. On se je pritožil, nakar je trajalo leto ali 2, da je dobil poziv k sodniku za prekrške v KP, da da izjavo. Dol je pojasnil kompletno situacijo, da sem vozil jaz, v spremstvu, da smo takrat vozili v koloni, katero je po spominu ravno tam nekje, kjer je slika nastala, prehitel motorist (to se je dejansko zgodilo). Takrat ni dobil nobenega določenega odgovora, ampak se pa tudi od takrat ni zgodilo nič več, nič prišlo po pošti, skratka - nič. Zadeva je zdaj že zastarala, ampak kazni nismo plačali.

Menda sem peljal 85 ali 86km/h na 50 omejitve, kar orenk presežek omejitve, da bi si ga v zgoraj omenjeni situaciji takrat privoščil.

Tako da očitno se kakšna situacija tudi ugodno razreši :)

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 799
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Za začeket postopka in ne koliko časa postopek traja. Torej, če te o storjenem prekršku ne obvestijo v 30h dneh, potem je šla zadeva u maloro. Če te pa v tem roku obvestijo, ti se pa pritožiš, pa je rok za dokončno rešitev 4 leta (če sem prav razumel @luta).

No, saj tako se mi je zdelo, samo napisal je v tistem postu drugače, kar mi je bilo čudno ker v prejšnjih se je govorilo o 30-dnevnem roku.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti