Skoči na vsebino

Policija: plačilni nalog

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
282 odgovorov v temi
Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 548

A meniš da se bo s tem rešil plačila prekrška ki ga je v resnici storil, ker so se policisti očitno zmotili in napisali napačen člen? Verjetno odvisno od sodnika ... ;)

Se zavedam, da sem bil v prekršku in da je to izključno moja napaka in to sem tudi priznal policistu, ki me je ustavil. Niti nisem probal kakorkoli se dogovarjati z njim ali mu lagati, da sem pozabil na registracijo...

Je le človek, ki je opravljal svoje delo. Ampak je storil napako (upam na to) in če obstaja način, da kazni ne plačam, bi ga rad izkoristil. Konec koncev bo šel denar DURSu, v najslabšem primeru pa še Policiji :jok

Mene me pa zanima kaj si potem storil? Pustil avto ob cesti in te je prišel kdo iskat?

Me je ustavil blizu doma, tako da sem pustil avto na parkirišču in šel peš naprej.
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 337

Nevem če si opazil in če ma to sploh veze vendar na prvem listu ki si ga objavil za odvzem tablic pise da so ti tablice vzeli po 75. členu...

Upam da najbolj ugodno rešiš zadevo

Lp Nixx
Prikaži več možnosti

Zigc_7
Zigc_7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 548

Nevem če si opazil in če ma to sploh veze vendar na prvem listu ki si ga objavil za odvzem tablic pise da so ti tablice vzeli po 75. členu...

Upam da najbolj ugodno rešiš zadevo

Lp Nixx

Sem videl. ZMV ne predpisuje plačila globe za 75. člen.

Prav tako ZMV ne predpisuje plačila globe za 7. člen.

In ravno zato je teh 500€ (250€) na plačilnem nalogu neutemeljenih.

Če prav razumem ZMV, bi bilo plačilo globe 500€ utemeljenih, če bi na plačilnem nalogu pisalo kršitev 26. člena 1. in 7. odstavek:

1. Za udeležbo v cestnem prometu morajo biti vozila registrirana, imeti veljavno prometno dovoljenje ali veljavno dovoljenje za preskusno vožnjo in biti označena s predpisanimi registrskimi ali preskusnimi tablicami, izdanimi za njihovo označitev.

7. Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali tretjim odstavkom tega člena.

Ne vem, mogoče rinem z glavo skozi zid, samo meni se plačilni nalog zdi povsem nesmiselno spisan...
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 397

Pa očitno imaš ljubljansko državljanstvo:laugh
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 616
  • Avtomobil: bel traktore

Prijatelju, bivšemu policaju, so plavi napisali kazen zaradi napačnega parkiranja. Izvlekel se je, ker se je policaj zmotil, ter napisal napačno hišno številko stavbe pred katero je stalo vozilo.
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 143
  • Avtomobil: e39 530iM

Ja, če računaš da te dobijo enkrat na leto, pa da se nikoli v nikogar ne zaletiš, ali pa kdo vate. Potem bi se splačalo in bi prišel ceneje skozi. V ostalih primerih pa veliko dražje. Če nimaš zavarovanega, potem vso škodo kriješ ti.

Ni nujno..do določene vsote kriješ ti, od tam naprej pa zavarovalniško združenje ki obravnava ravno take primere, neregistirana vozila, vozniki brez izpita, alko za volanom itd..Nekdo ki je socialno ogrožen ti pač ne mora poravnat nastale škode.. :ok

Če prometno nesrečo povzroči voznik nezavarovanega motornega vozila v Sloveniji, je za plačilo škode odgovorno Slovensko zavarovalno združenje s sredstvi Škodnega sklada. Škodni sklad odgovarja upravičencu oziroma oškodovancu enako kot odgovornostna zavarovalnica za zavarovanca, ki ima sklenjeno obvezno zavarovanje avtomobilske odgovornosti, vendar le do minimalne predpisane zavarovalne vsote. Oškodovanec v prometni nesreči z nezavarovanim motornim vozilom je torej izenačen z oškodovancem prometne nesreče, ki jo povzroči zavarovano motorno vozilo. To pomeni, da ni omejitev glede vrste škode (škode na osebah ali stvareh), do katere je oškodovanec upravičen.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Urke2609
Urke2609

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 039
  • Avtomobil: Ex-46; E39 530dA

Sporočaj kako bo... drugače veliko sreče :ok

P.S. mi lahko napišeš razlog za ne registrirano vozilo. :ok
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Prijatelju, bivšemu policaju, so plavi napisali kazen zaradi napačnega parkiranja. Izvlekel se je, ker se je policaj zmotil, ter napisal napačno hišno številko stavbe pred katero je stalo vozilo.

Zato, ker so mu pustili, da se je izvlekel. Pa ne želim rečt, da je imel kakšne hude veze samo nekdo je imel dober dan.

Takih napak je toliko, da glava boli. V večini primerov to pač popravijo v postopku naprej če jih na to opozoriš. :jok

Urejal dwdwdwwd, 15.07.2013, 13:16.

Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti

mihakk
mihakk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 696
  • Avtomobil: Fordova jajca

Ni sicer za tukaj, ampak saj ne moreš verjeti.

Ne vem sicer, kateri jezik pri nas govorimo?

Urejal mihakk, 15.07.2013, 15:52.

Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 823
  • Avtomobil: BMW 3 FL

:eek :eek :eek :eek
Prikaži več možnosti

*hawk*
*hawk*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 394
  • Avtomobil: Marsikaj

Samo uni policaj je tudi talent,slovenija ovde bre :crazy Pa bumbaru prvo se ti nauči slovensko.
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 061
  • Avtomobil: Two wheel freedom machine

Bejba mal lici na Robocopa s temi spegli.:laugh Drgac so pa vsi skp eni cepci!

Urejal -DIN-, 15.07.2013, 18:30.

Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Izvlekel se je zaradi odebeljenega tiska in ne zaradi napačne hišne številke, civilistu bi samo spremenili hišno številko, baje nepomemben faktor pri kazni:ok
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 925
  • Avtomobil: Ni €€€

Če izvzamem policistovo slabše govorjenje slovenščine, ki niti ni nujno slabo, dam čisto za prav. V Franciji recimo z mano noben ni hotel angleško govorit, niti v tujih državah govorijo z mano slovensko. Torej, kje je problem? V tem, da nekoga niso hoteli pustiti naprej zaradi 0,40€? Tudi to je prav. Jaz moram vse davke, kazni,položnice,..., plačat do centa natančno.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

Da ne odpiram nove teme bom kar tole uporabil:
danes sem bil zaustavljen s strani policistov, ki so mi napisali plačilni nalog na podlagi ZPRCP člen 99 odstavek 10 (se pravi naj bi po njihovo prevozil rdečo luč). Kazen je 250 € (polovična 125€) in pa 3 kazenske točke. Jaz vem da rdeče luči nisem prevozil lovil pa sem ORANŽNO luč. Sedaj me zanima kaj mi predlagate, da se pritožim na kazen (kar lahko za sabo povleče večje stroške) ali mi predlagate da plačam polovično kazen in pozabim na vse skupaj?
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav
Nixx
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 737
  • Avtomobil: F11 520 dA

Po novem zakonu je oranžna isto kot rdeča (zadnjih nekaj let).
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 917
  • Avtomobil: e24 635csi

A ni bilo še pred kratkim za rdečo luč 5kt ?

Dokazati ne boš mogel ničesar. Raje plačaj in boš imel mir ;)
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 823
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Kaj ni rumena barva ?
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

Po novem zakonu je oranžna isto kot rdeča (zadnjih nekaj let).

nebom trdil ampak zakon pravi drugače:

(9) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 2., 3., 4. ali 5. točke prvega odstavka ali petega odstavka ali 2. ali 3. točke šestega odstavka tega člena.

2. točka: rumena luč – prepovedana vožnja, razen v primeru, ko se vozilo pri vožnji z dovoljeno hitrostjo ne more varno ustaviti zaradi premajhne oddaljenosti od semaforja;
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj ni rumena barva ?

ja je ja rumena luč :-D
Prikaži več možnosti