Skoči na vsebino

Policija: plačilni nalog

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
282 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Lahko se pritožiš, da se nisi mogel varno ustavit, pa si šel čez (kar ti zakon dovoljuje, če si vozil po omejitvi) ... kako so pa sodniki dojemljivi za to, pa ne vem.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 337

Lahko se pritožiš, da se nisi mogel varno ustavit, pa si šel čez (kar ti zakon dovoljuje, če si vozil po omejitvi) ... kako so pa sodniki dojemljivi za to, pa ne vem.

no sej to me najbolj zanima če ima kdo podobne izkušnje oz. sej je že pritožil na to zadevo...samo verjetno je policajeva zadnja :blackeye

Urejal nixx, 17.12.2013, 18:57.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 850
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Sedaj je vse tako naravnano, da v proračun potegnejo, kar se da... tako da bo težka... le kako boš dokazal?

Na koncu je ponavadi res tako:

je policajeva zadnja :blackeye

Imamo doma izkušnjo (drugačen primer, a podobna zgodba)... plačilni nalog in sodba z različnimi navedbami policista... kateremu gre verjeti... ker ni razloga, zakaj mu ne bi.

Kakor da so sodniki nepismeni in da pravo ne obstaja... pritožba pa itak, da ni možna :crazy

Urejal LEO37, 17.12.2013, 19:03.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

jah nič bom plačal kazen pa je kar je....bo pa manj za darila :)
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 836
  • Avtomobil: 535 PS

jah nič bom plačal kazen pa je kar je....bo pa manj za darila :)

Boljše ja ... sicer bo pa več za darila, saj bi s pritožbo na koncu plačal mnogo več kot sedaj s polovičko ... v praksi je tako, da je čisto odvisno na kakšnega sodnika naletiš. Lahko te oprosti, v večini primerov pa ne ... :blackeye

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 850
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Bo treba defenzivno voziti... vsaj po mestih je priporočljivo
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

Bo treba defenzivno voziti... vsaj po mestih je priporočljivo

Absolutno...je bila pa draga šola
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 823
  • Avtomobil: BMW 3 FL

No no ce so bila sredstva za f10 pa f 20... bo pa tudi za to kazen, ne si sedaj uniciti se bozica, novega leta in se kaj:) :ok2
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 890
  • Avtomobil: DxxViii i CS

Jst ti bom tkole napisal: če si videl oranžno luč na semaforju, potem bodi vesel za tako malo kazen. :hipi :laugh

:peace

sem pa nekje enkrat prebral, da je nekdo plačal kazen (polovičko) in se nato vseeno pritožil, če se prav spomnem mu je pravnik rekel, da v primeru da se ugotovi, da ni kriv, da dobi povrnjeno kazen in stroške...vsaj tako se spomnem. Če je pa vse to sploh mogoče ti bo pa pravni strokovnjak povedal :).

edit: našel tisti post: https://slo-tech.com/forum/t490249/49..drugi post.

Urejal Veljo, 17.12.2013, 21:11.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Hm draga?! :confused :-D

Draga šola je recimo jurja in/ali adijo izpit .... :skrbast ;)

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 474
  • Avtomobil: BMW x

...
sem pa nekje enkrat prebral, da je nekdo plačal kazen (polovičko) in se nato vseeno pritožil, če se prav spomnem mu je pravnik rekel, da v primeru da se ugotovi, da ni kriv, da dobi povrnjeno kazen in stroške...vsaj tako se spomnem. Če je pa vse to sploh mogoče ti bo pa pravni strokovnjak povedal :).

To sem jaz naredil 1x pred leti in šele na koncu postopka na tretji obravnavi povedal, da mi vseh sodnih stroškov postopka in polne kazni ni treba plačat, ker sem že v začetku plačal polovičko in me za isto stvar ne morejo 2x kaznovat :cool

Sodnica je nato totalno popi**** :besen zakaj nisem to prej povedal a ni mogla nič ... prosila me je samo, če lahko skopira položnico plačane polovičke. Ostalo je pri polovički in mojem odhodu iz sodišča z nasmeškom :wave

Sedaj pa je baje tako, da plačilo (četudi polovičke) avtomatsko pomeni tudi priznanje krivde :blackeye

Urejal Iztok Z., 18.12.2013, 02:02.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • echo je všeč

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 519
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

To sem jaz naredil 1x pred leti in šele na koncu postopka na tretji obravnavi povedal, da mi vseh sodnih stroškov postopka in polne kazni ni treba plačat, ker sem že v začetku plačal polovičko in me za isto stvar ne morejo 2x kaznovat :cool

Sodnica je nato totalno popi**** :besen zakaj nisem to prej povedal a ni mogla nič ... prosila me je samo, če lahko skopira položnico plačane polovičke. Ostalo je pri polovički in mojem odhodu iz sodišča z nasmeškom :wave

:rofl

Sedaj pa je baje tako, da plačilo (četudi polovičke) avtomatsko pomeni tudi priznanje krivde :blackeye

Samo v primeru da bi uspel na sodišču, vprašanje če bi ti hoteli vrnit že plačano polovičko. :blackeye.
========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 298
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

je bil letos zakon spremenjen in v primeru plačila prekrškovni organ zahtevo za sodno varstvo zavrže. Torej, če plačaš polovičko, je zadeva končana
Prikaži več možnosti

1st
1st

Licence To Sell

• Oglaševalci (neaktivni)
  • Sporočil: 257

Da ne odpiram nove teme bom kar tole uporabil:
danes sem bil zaustavljen s strani policistov, ki so mi napisali plačilni nalog na podlagi ZPRCP člen 99 odstavek 10 (se pravi naj bi po njihovo prevozil rdečo luč). Kazen je 250 € (polovična 125€) in pa 3 kazenske točke. Jaz vem da rdeče luči nisem prevozil lovil pa sem ORANŽNO luč. Sedaj me zanima kaj mi predlagate, da se pritožim na kazen (kar lahko za sabo povleče večje stroške) ali mi predlagate da plačam polovično kazen in pozabim na vse skupaj?
Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav
Nixx

Načeloma je tako, da imajo interes polniti proračun, in se s takimi pritožbami preveč ne ukvarjajo, razen če bi zadevo speljali preko odvetnika, kateri bi znal pritožbo dobro napisati in čimbolj utemeljiti.

Drugače pa bi vam čez prste pogledali samo v primeru, da niste bili še nikoli kaznovani za kaj podobnega, in to tudi v pritožbi navedete, v takem primeru se lahko zgodi, da bo sodnik dal samo "opomin".

Tretja možnost je pa ta, če slučajno na tistem območju delujejo kamere, in ste 1000% prepričani, da niste prevozili rumene luči. V takem primeru bi se dalo s posnetki kamere dokazati marsikaj, ampak ponovno brez odvetnika ne bo šlo.

LP

Urejal 1st, 18.12.2013, 18:19.

1ST - Najprej poskrbimo za vas. [ www.1st.si | 040 150 200 | [email=""]info@1st.si[/email] ]
Brezplačna pomoč in svetovanje na področju zavarovalništva, bančništva, prava in nepremičninskega trga.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

V glavnem, se ne izplača ... sploh pa ne za tako minorno kazen (125eur in 3KT). ;)

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 474
  • Avtomobil: BMW x

V glavnem, se ne izplača ... sploh pa ne za tako minorno kazen (125eur in 3KT). ;)

Se strinjam. Navkljub stalni dinamični in hitri vožnji še nimam KT a bi plačal in pozabil.

Sem pa ob vsakdanjih vožnjah večkrat v oko padel forumašem kot policajem. Vem po tem, ko so me takoj po "nizkem preletu" klicali na :gsm in spraševali "A si bil tole ti?" ... :-D

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 004
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Plačaj in pozabi .... :fight
Ker rumena luč na semaforju ne pomeni da moraš stisnit gas do podna .....
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Plačaj in pozabi .... :fight
Ker rumena luč na semaforju ne pomeni da moraš stisnit gas do podna .....

Ne, ampak je pa to čist normalna reakcija, da šaltaš eno dol in podngas ... sj pri meni :ok2 :laugh
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 004
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Pol pa ni treba po forumu spraševat, kako se izognit kazni ..... sprejet posledice za svoja dejanja, pa je. Saj smo odrasli al kako:confused
Prikaži več možnosti
    • Eddy je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Pol pa ni treba po forumu spraševat, kako se izognit kazni ..... sprejet posledice za svoja dejanja, pa je. Saj smo odrasli al kako:confused

Vsak normalen se bo probal izognit kazni, če gre ... itak to ne gre v dobre namene, ampak za filat debele riti, ki nam vladajo... da ne rečem, da je v tujini dovoljeno voziti čez rumeno luč, samo pri nas so morali biti spet nekaj posebnega ... v negativnem smislu, kot po navadi.

Urejal Rottie, 21.12.2013, 19:20.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti