Skoči na vsebino

530d počil vijak za odzrač. hlad. sistema

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
31 odgovorov v temi
Desk-Star
Desk-Star

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 134
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni,

danes mi je med vožnjo na števcu izpisalo opozorilo za prenizek nivo hladilne tekočine. Avto sem čimprej ustavil in prekontroliral stanje pod pokrovom motorja, saj hladilna tekočina ne sme kar izginiti. Prav tako sem pred prejšnjim postankom v trgovini, med vračanjem pod avtom opazil lužo. Vajen sem, da v vročih poletnih dneh na evaporatorju klime kondenzira veliko vode, tako da me luža ni preveč zaskrbela, je pa vendarle bila malo preveč spredaj pri motorju. Tako, da mi že tu ni šlo nekaj popolnoma skupaj, nisem pa si vzel časa, da bi preveril ali gre dejansko za hladilno tekočino. Nato pa se mi je po krajši vožnji prižgalo opozorilo. Pod motorjem v okolici ekspanzijske posode je bilo precej mokro. Po stisku cevi sem opazil, da v hladilnem sistemu ni pritiska. Ko sem stiskal cev je bilo pod sprednjo plastiko motorja, katero držijo trije imbus vijaki, slišati pihanje. Tako, da sem kar hitro posumil na vijak za odzračevanje hladilnega sistema. S kleščami sem odvil dva vijaka in odmaknil plastiko, in res, vijak za odzračevanje se je prelomil na pol. In sicer ne vzdolžno ampak prečno. Del z navoji je ostal v plastični cevi, v katero je privijačen, zgornji del s tesnilom pa je odpadel. Tako je voda odtekala po luknjici, katera je speljana čez vijak.

Gre za del pod številko 6 na spodnji povezavi.

http://www.realoem.c...331&hg=11&fg=35

Moram jutri naročiti na BMW servisu. Bi ga pa menjal preventivno že prej, če bi vedel, da se to lahko zgodi. Plastike okoli hladilnega sistema znajo biti res problematične... Toliko o tem, sem želel deliti z ostalimi na forumu, če bo kdo to mogoče preventivno zamenjal, da ga ne preseneti, tako kot je mene.

Pa še slika krivca:

Objavljena slika

Sem pa pred poletjem preventivno menjal vodno črpalko, termostat ter visko sklopko, da me okoli hladilnega sistema nebi kaj presenetilo, a me vseeno je. :)

LP

Urejal Desk-Star, 15.07.2013, 22:46.

Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 690
  • Avtomobil: f30 318d

Zanimivo, kakšna banalna napaka :)

Dobro, da ni hujšega in da si hitro ugotovil :ok

Če imaš možnost, slikaj še vijak, kako je počil in prilepi sliko gor.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 425
  • Avtomobil: star

ta šraufek je tudi meni poču... pa naj povem zgodbo... in sicer en dan se peljem v služno in po koncu šihta vidim lužo pod avto... pa nism bu sigurn da je moje to... gledam gledam nič ne vidim... pogledam vodo v eksapnzijski in je ni blo... ulijem notr cca 3 litre in se peljem domov... spet ko sm ugasnu avto je začela voda puščat... spet ene 3L... podrema malo plastike da bi kaj vidu in ni blo nič... potem mi ni blo nič jasno... natočim ponovno do vrha vodo in grem na test drive... palim 200 na uro, grem domov pustim avto užgan vse ok... avto se malo shladi ugasnem odprem haubo in vidim da mi teže vn iz oddušnika za vodo... uzamem čep od M3 zmontiram gor, notočim vodo spet 200 ponovim postopek hlajenja in ugasnem se ok... ugotovim da je čep fuč... naročim novega in voda ne pušča več... no en dan prekontroliram vodo, spet brez vode... hm... podrem plastike dobim 2 taka čepa jih odvijem nazaj privijem nakar mi en takoj poči,, ga pogledam pa vidim da je že cel oranžen... torej je mogu puščat pa je tam hodu zrak not oz voda vn in zato mi je zmankala... no za rešt silo sem dal ventil od traktorske zračnice (odličen za odzračit) naročim oba nova vijaka, dobim zamenjam in sedaj dela vse ok... voda je uredu, temperatura je OK nič ne pušča... avto 525d e39...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Desk-Star
Desk-Star

Novinec

• Uporabnik

To je ostalo privijačeno v cev, zgornjega dela pa ni nikjer najti:

Objavljena slika

Tisto večjo luknjo pa sem jaz zvrtal, da sem ga odstranil lahko.

etore, praviš, da sta dva taka čepa? Kje pa je drugi?
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 709
  • Avtomobil: BMW x

Standardna napaka E39 in E46, če se ta vijak zategne kot da je kovinski kar mehaniki radi pozabijo. Se je že tudi meni zgodilo isto in sem razmišljal kako ostanek vijaka dobiti ven ker je bil 1cm globoko v navojih ...

Potem sem se spomnil rešitve in star izvijač segrel z brenerjem in potisnil v ostanek vijaka, da se je izvijač malo vgreznil v plastiko in ohladil. Potem je šel ven kot navaden vijak z vrezano glavo ... :)

Od takrat naprej ta vijak zategnem samo malenkost in ob razgretem motorju preverim, če tesni. Še nikoli mi ga ni bilo treba dotegovat ker bi puščal niti se mi ni nikoli več odtrgal.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Desk-Star
Desk-Star

Novinec

• Uporabnik

Dobro si se spomnil to s segrevanjem izvijača Iztok. :)

Sem malo pregledal realoem in ugotovil, da ima moj BMW le en tak vijak, saj namreč nimam EGR hladilnika. Novejši letniki pa ga že imajo in tam pride še en tak vijak za odzračevanje in mislim, da še en termostat.
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

meni na e61 je pa ravno obratno počili i sicer čep je ostal cel, počilapa je cev kjer je navoj za za čep, in to prov po spoju ulitka:napaka
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 187
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

hello,

te vijake se da dobit tudi kovinske in sicer iz U.S. ebay.com.

http://www.ebay.com/...6a43047&vxp=mtr

to privijes in imas se tu mir..

LP
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

št 8

Objavljena slika

in številka 14

Objavljena slika

jst sm pa zabil križni izvijač v njega kar konkretno in potem sem ga odvil...

so pa smotano narejeni ker imajo praktično skozi vijak navpično lukno zaradi česar je glava vijaka zelo slabo povezana z navojem...
Prikaži več možnosti

Desk-Star
Desk-Star

Novinec

• Uporabnik

Ja, jaz nimam EGR hladilnika, tako da imam le en tak vijak. Tvoj pa ima dva. Sem bil ravno na Avtovalu BMW in kupil nov vijak. Cena 4,5 EUR z DDV. Škoda, da ti zaradi take malenkosti odpove hladilni sistem.
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 126
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

nekako mi ni najbolje jasmo kako lahko poči tale vijak saj ni potrebe po pretiranem zategovanju, ker ima itak gumico spodaj.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

ker ima luknjo praktično skozi njegovo os, edino na začetku navoja je cel... in kot zgleda ga temperatura uniči, da prepari plastika itd... in če si samo malenkost nepreviden takoj odtrže glavo proč... jst nism praktično zatisnu vijaka in je odpadla... in ko sm pogledu oba dela sm vidu da je plastika kjer je bla poka oranžna od antifriza torej je mogu bit počen že prej...
Prikaži več možnosti

sacbur
sacbur

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26
  • Avtomobil: Bmw e39 530d

Meni je dejansko ta cev kjer je ta vijak počila plus vijak :D
:drink:beer
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je dejansko ta cev kjer je ta vijak počila plus vijak :D

tudi meni... rok dobave 3,9,2013 :crazy
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 721
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Jao ta fak...ing vijak me je danes pustil v MB. Že naročil brass opcijo USA.

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 217
  • Avtomobil: E46 328i MT1, E34 M5 3.6

Rabiš danes? Imam enega rezervnega

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

bmw-expert
bmw-expert

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 905
  • Avtomobil: E61

Standardna napaka E39 in E46, če se ta vijak zategne kot da je kovinski kar mehaniki radi pozabijo. Se je že tudi meni zgodilo isto in sem razmišljal kako ostanek vijaka dobiti ven ker je bil 1cm globoko v navojih ...

Potem sem se spomnil rešitve in star izvijač segrel z brenerjem in potisnil v ostanek vijaka, da se je izvijač malo vgreznil v plastiko in ohladil. Potem je šel ven kot navaden vijak z vrezano glavo ... :)

Od takrat naprej ta vijak zategnem samo malenkost in ob razgretem motorju preverim, če tesni. Še nikoli mi ga ni bilo treba dotegovat ker bi puščal niti se mi ni nikoli več odtrgal.

:ok

:serviser

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 435
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Mene pa en dan prej na počivališču v Lukovici ampak sem na srečo imel ravno rezervnega v avtu :D 

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 721
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Za info...tale poljak jih ima najceneje  http://www.ebay.co.u...DwAAOSwzhVWsluN

Prikaži več možnosti

robicivava
robicivava

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 889
  • Avtomobil: Audi Q7 V8 , 525d

Za info...tale poljak jih ima najceneje  http://www.ebay.co.u...DwAAOSwzhVWsluN

Če bo kdo naročil take vijake ,se jaz priporočam za 2.kom.Plačam lahko že v naprej.L.P.Robert

Prikaži več možnosti