Skoči na vsebino

Nazaj za volan tapravega avta

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
209 odgovorov v temi
Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 759
  • Avtomobil: Bmw e34, Fabia Mk3

Fantje, na vas se obračam za malo modrosti. Od prodaje e38 se mi hudo toži po V8 motorju. Enako ne morem reči za avto sam, ki je prevelik za kakšno resno uživancijo po ovinkih.
Tako že nekaj časa razmišljam o ponovnem nakupu avta, na katerem me je oče učil vozit, še preden sem dobro videl čez volan. Avta, ki je bil prvi BMW, katerega sem si sam kupil pri 18ih letih.

E34 :metalc

Zgubljam pa povno časa in denarja z vozakanjem gor in dol po Sloveniji v iskanju pravega primerka.
Videl sem nekaj 525i-jev, ki so se mi sicer dopadli pa tudi cene so bile sprejemljive z izjemo nekaj zlatarjev...ampak ni to to. Bolj kot se prepričujem, da bi bil 525i čisto soliden, bolj mi je jasno da s tem slepim samega sebe. Vem da vas bo cel kup reklo da je 525i "polna kapa", ampak NI.

V8 je V8 :cool

Kakšne dva tedna nazaj sem si podrobno ogledal 530i iz Bovca ter zanj dal ponudbo, katero sem kasneje zaradi dvomov umaknil. Iz jeze sem se zapeljal pogledati še modro 520i malo naprej od NG in bil presenečen, saj 23 let stara "kanta" ni imela niti pikice rje, ampak avto je le 2.0 :blackeye in razen šibedaha popolnoma brez opreme.

Mogoče bi bil 525i sprejemljiv.

Pri kolegu se kot nalašč pojavi bela 525i...potrebna precej dela, saj avto ni ravno bil ljubiteljsko vožen, kar dokazuje tudi odtrgana feltna, ampak zato po zelo primerni ceni. Nakup pa štrihanje pa novo tapiciranje notranjosti...eh. Vse bi še šlo, ampak bi se verjetno tolkel po glavi, ker jebi ga, V8 je V8.

Za porabo in registracijo mi je vseeno. Ne delam veliko kilometrov, karkoli uspeš registrirati pod jurja pa itak nikamor ne gre. Tako da, ja...

Definitivno V8

In tukaj nastane problem. Kje ga najti? Je kdo od lastnikov v SLO toliko utrgan da bi tak avto prodal (in obenem še po normalni ceni)?
Iskati v tujini? Kako sploh uvoziti '92 ozone layer depletor?

Help. Tresem se za solidno e34ko kot narkić za hors :jok

Prenovljen forum poln starih negativcev. Whoopty fucking doo!

Prikaži več možnosti
    • user_x je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 045
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Če še velja norma Euro 2, potem poišči tako ki te pogoje izpolnjuje. Tudi če motor ni Euro 2 se ga da predelat da te pogoje izpolnjuje. Je eden od forumašev tako uvozil avto.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

mojster
mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 463
  • Avtomobil: BMW 525D E60

Motor in letnik vozila za uvoz nista več pomembna :ok
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

:eek Kaj res? Končno!
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ja, samo pri dajatvah te pa tako ocurijo za tak star avto, da se ti kr vrti ;)
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 411
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Ja, samo pri dajatvah te pa tako ocurijo za tak star avto, da se ti kr vrti ;)

Aha... no, itak je vse odvisno od osnove, verjetno... no, spet sem se nekaj novega naučil :ok
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 324
  • Avtomobil: Citroen AX

Crno e34 530 V8 si gledal? Kaj te je zmotilo in kaksno ponudbo si dal?
Prikaži več možnosti

mojster
mojster

BMW fanatik

• Uporabnik

To velja že nekje od marca, dajatve so pa tako odvisne od izpusta Co2 in vrednosti vozila.
Prikaži več možnosti

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik

Crno e34 530 V8 si gledal? Kaj te je zmotilo in kaksno ponudbo si dal?

Kakšno ponudbo sem dal ne bom razkril. Previsoko glede na stanje avta. Zmotilo me je ogromno stvari.

Prvo kar je, je da se ta avto pri nastavljeni ceni ne bo prodal. Čefurski avto leta za jurja € je ratala e39 in iz tega vidika e34ka za 2 jurja ni interesantna.
Za to ceno pa tudi ni interesantna za nekoga, ki išče nekaj takega kot jaz.

Upam da mi lastnik ne zameri, ampak bom čisto odkrito napisal kaj me je "zmotilo", ker je malo daleč da se forumaši vozakamo v Bovec po kako je že bilo rečeno "eno bolj ohranjenih" e34.

- avto je v treh odtenkih diamant schwartz
- tej trije odtenki niso vrhunsko narjeni ter imajo poškodbe
- podvozje je gnilo
- izpušni lonec je gnil
- motor laufa čudno, mrzel trese hudo, segret sicer manj, ampak vseeno
- ogromno servisnih listkov manjka za obdobje lastništva, ker naj bi avto "servisiral" sam. Iz tega kar se je dalo razbrati hudo dvomom v kilometre na števcu
- na avtu so precej prestare gume, tako da je težko doreči kakšno je podvozje, ter tresejo
- M5 feltne so pobuškane, vprašanje če so ravne
- fedri so tako trdi da si zlomiš vrat ko povoziš pikapolonico (sem imel aftermarket fedre na e34 pa je bila vožnja dokaj udobna)
- avto gre zelo slabo. pospeški so primerljivi z e39 523iAT katerega trenutno dnevno vozil (beri gonim)

en ahhhh za intermezzo

- nedelujoče vse zavesce v notranjosti, tako elektronska kot ročne stranske
- obupno popravljane zadnje tapete (lepilo je steklo po celotni zadnji tapeti)
- BC se na nekatere skrite funkcije ne odziva
- neoriginalen ključ + aftermarket dalinjsko z alarmom
- nevzrževano usnje
- neki mi ni šlo skupaj s pragovi, ne vem...nekaj ni izgledalo tako kot bi moralo, ne vem pa točno kaj

Vse to in verjetno še kaj se je najdlo pa bi bilo vse za prebolet. Zaskrbljujoče je odgovarjanje lastnika. Nekaj stvari je sicer zamenal, takih samoumevnih kot so olje, filtri in sklopka + še nekaj malenkosti, ne spomnim se več kaj.

Na vse drugo je bil odgovor to je že bilo ko sem ga kupil.
Kdaj si ga pa kupil?
7 let nazaj.
Se pravi motor že 7 let trese?
Ja...:ok2 naj bi bili zabasani injektorji..
Že 7 let?

Dovolj napisano o vzdržljivosti teh motorjev, sploh s strani Jerryja :laugh ampak vseeno. Lahko da bo avto laufal še 7 let, lahko pa da do Ljubljane ne prideš.

Ko se je lastnik pripeljal na dogovorjeno mesto sem si rekel, tole gre danes z mano domov in sem dejansko tudi imel več kot dovolj denarja za nakup s seboj. Na mojo ceno (ki ni bila spet toliko nizka, da bi bila nesprejemljiva) lastnik ni pristal in se je odpeljal. In dalje kot sem sedel tam na pivu in razmišljal, bolj se zadeva cenovno ni izšla.

Pa ne da zdaj hodim okoli in izsiljujem ceno. Pripravljen plačat glede na stanje avta in oceno koliko moram vanj vložiti. Dobil sem občutek slabega vzdrževanja v času lastništva. Dejansko po logiki menjaj samo naj naj naj najbolj nujno.

In to je kurc :crazy

Prikaži več možnosti
    • hvilu je všeč

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik

Tell me more :)

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 324
  • Avtomobil: Citroen AX

Kakšno ponudbo sem dal ne bom razkril. Previsoko glede na stanje avta. Zmotilo me je ogromno stvari.
.
.
.
..

Vse si lepo razlozil, sam cene, ki si jo ponudil ne. Loh na ps? Ne bom naprej govoril :ok2

Je pa tko, da pri teh starih jajcih, je tezko za pricakovat, da bo vse tip top. Racunaj, da je avto star 20 let. Ce od cene odstejes vse stroske, ki naj bi jih imel, bi se prodajalec moral tebi nekaj placati. Primerjati kaksno e39 dobis za ceno te e34, je nesmiselno, ker e39, je (se) kot listja in trave, e34, pa ne vec. enako je z e30 in e36. Pred nekaj leti, smo se norca delali iz e30, danes pa solidne ni vec, za manj kot 2 jurja. Tko pac je. Sam pri sebi moras razcistit, do kam se financno lahko stegnes. In ali kupujes s custvi ali razumom. Ali mesanico obojega. Ko to razcistis, pa vidis, kje si. Kupis, ali pac ne.

Urejal miha84, 24.07.2013, 11:50.

Prikaži več možnosti
    • Octopus je všeč

mojster
mojster

BMW fanatik

• Uporabnik

Prej bi bil gotov, če bi napisal kaj je na avtu izpravno :laugh
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 218
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Če se ti toži po V8 in sploh po E38, imaš med oglasi enega, s katerim si gotovo ne boš kupil pameti. :obrvi

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse si lepo razlozil, sam cene, ki si jo ponudil ne. Loh na ps? Ne bom naprej govoril :ok2

Je pa tko, da pri teh starih jajcih, je tezko za pricakovat, da bo vse tip top. Racunaj, da je avto star 20 let. Ce od cene odstejes vse stroske, ki naj bi jih imel, bi se prodajalec moral tebi nekaj placati. Primerjati kaksno e39 dobis za ceno te e34, je nesmiselno, ker e39, je (se) kot listja in trave, e34, pa ne vec. enako je z e30 in e36. Pred nekaj leti, smo se norca delali iz e30, danes pa solidne ni vec, za manj kot 2 jurja. Tko pac je. Sam pri sebi moras razcistit, do kam se financno lahko stegnes. In ali kupujes s custvi ali razumom. Ali mesanico obojega. Ko to razcistis, pa vidis, kje si. Kupis, ali pac ne.

Jah lej, je pa ni za pričakovat. Ta drugi, 520i iz okolice NG. Ceno ima 1200€ in nimaš človeku kaj reči. Avto je...ja ko iz fabrke. Ni to kar iščem, ga pa toplo priporočam komurkoli si želi 520i, ker nimaš kaj sfalit. Brez pretiravanja, nima pikce rje, motor teče lepo, tisto malo opreme kar ima dela brezhibrno. Avto je lepo vzdrževan.

Prikaži več možnosti

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik

Prej bi bil gotov, če bi napisal kaj je na avtu izpravno :laugh

Šibedah :laugh

Prikaži več možnosti

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik

Če se ti toži po V8 in sploh po E38, imaš med oglasi enega, s katerim si gotovo ne boš kupil pameti. :obrvi

Od prodaje e38 se mi hudo toži po V8 motorju. Enako ne morem reči za avto sam, ki je prevelik za kakšno resno uživancijo po ovinkih.

Imel dva, ker je bila zaradi dolgih službenih in privatnih poti po takem avtu potreba. Če bo kdaj tretji, bo čez leta, ko bodo drugi bolj pomembni življenjski cilji doseženi. Bo pa ALPINA :obrvi

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 395
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Upam da mi lastnik ne zameri, ampak bom čisto odkrito napisal kaj me je "zmotilo", ker je malo daleč da se forumaši vozakamo v Bovec po kako je že bilo rečeno "eno bolj ohranjenih" e34.

- avto je v treh odtenkih diamant schwartz
- tej trije odtenki niso vrhunsko narjeni ter imajo poškodbe
- podvozje je gnilo
- izpušni lonec je gnil
- motor laufa čudno, mrzel trese hudo, segret sicer manj, ampak vseeno
- ogromno servisnih listkov manjka za obdobje lastništva, ker naj bi avto "servisiral" sam. Iz tega kar se je dalo razbrati hudo dvomom v kilometre na števcu
- na avtu so precej prestare gume, tako da je težko doreči kakšno je podvozje, ter tresejo
- M5 feltne so pobuškane, vprašanje če so ravne
- fedri so tako trdi da si zlomiš vrat ko povoziš pikapolonico (sem imel aftermarket fedre na e34 pa je bila vožnja dokaj udobna)
- avto gre zelo slabo. pospeški so primerljivi z e39 523iAT katerega trenutno dnevno vozil (beri gonim)

en ahhhh za intermezzo

- nedelujoče vse zavesce v notranjosti, tako elektronska kot ročne stranske
- obupno popravljane zadnje tapete (lepilo je steklo po celotni zadnji tapeti)
- BC se na nekatere skrite funkcije ne odziva
- neoriginalen ključ + aftermarket dalinjsko z alarmom
- nevzrževano usnje
- neki mi ni šlo skupaj s pragovi, ne vem...nekaj ni izgledalo tako kot bi moralo, ne vem pa točno kaj

Vse to in verjetno še kaj se je najdlo pa bi bilo vse za prebolet. Zaskrbljujoče je odgovarjanje lastnika. Nekaj stvari je sicer zamenal, takih samoumevnih kot so olje, filtri in sklopka + še nekaj malenkosti, ne spomnim se več kaj.

Na vse drugo je bil odgovor to je že bilo ko sem ga kupil.
Kdaj si ga pa kupil?
7 let nazaj.
Se pravi motor že 7 let trese?
Ja...:ok2 naj bi bili zabasani injektorji..
Že 7 let?

Dovolj napisano o vzdržljivosti teh motorjev, sploh s strani Jerryja :laugh ampak vseeno. Lahko da bo avto laufal še 7 let, lahko pa da do Ljubljane ne prideš.

Sranje :blackeye Predvsem tole s tresenjem motorja mi ni čisto nič všeč, res škoda da se ni avto bolj vzdrževal...
Prikaži več možnosti
    • Kodr je všeč

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik

Pomoje bo najbolje dobro naštuderat kako je z uvozom pa kakšni so stroški in via Schwabland po 540i :-D

Prikaži več možnosti

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali pa če bi se kaj našlo v Avstriji. Itak imam plan odpreti poslovalnico gor nekje...verjetno lahko še avto registriram na podružnico in se izognem DMVju :confused

Urejal Kodr, 24.07.2013, 20:30.

Prikaži več možnosti

Kodr
Kodr

BMW fanatik

• Uporabnik

Dej prosim kak link nalepi, brskam po čistopisih pa nikjer ne najdem.

Prikaži več možnosti