Skoči na vsebino

Potopna črpalka za vodo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 199
  • Avtomobil: avtomatik

Živ,

za praznenje bazena bi potreboval eno potopno črpalko. Razlog: ne da se mi več na peš zalivat vrta in ostalih zadev :).
Kaj predlagate? Ima kdo kakšne izkušnje npr. s Fieldmann-om , Pecker-jem ali čim podobnim?
Več kot 50€ ne mislim dajat :ok2.

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 907
  • Avtomobil: F11 525dx; R 1100 RT

Izkušenj s konkretnima znamkama nimam, sam sem kupil pred dvema mesecema kaercherjevo za 50 eurov in je ravno tako made in p.r.c. kot verjetno več ali manj vse v cenovnem rangu pod 100 EUR. Kako se bo katera od teh obnesla bomo videli vsak za svojo čez npr. 10 let. V tem trenutku sigurno še nihče nima takšnih izkušenj, ker gre več ali manj za "sveže" modele na tržišču...:ok2

Zgolj v razmislek glede tipa (ne znamke) črpalke pa:
Potopne črpalke tega ranga imajo navadno črpalno višino 5-10m, kar pomeni izstopni tlak (na izstopu iz črpalke) 0,5-1 bar. Predlagana modela sta, kolikor vidim, na spodnji meji (5m). To pomeni, če je še višina tvoje roke s katero zalivaš vrt npr. 2 metra nad gladino bazena iz katerega črpaš vodo, plus nekaj pretočnih uporov v cevi, imaš na izstopu na voljo tlak max. 0,3 bar. To je manj kot 10% tlaka običajnega vodovoda. Če imaš potem na koncu cevi priklopljeno običajno pištolo za zalivanje, bo curek zelo zelo ubog, pretok pa razočarajoče majhen (recimo ranga nekaj 100 litrov na uro, vsekakor daleč od nazivnih 8 kubikov na uro).

Da prideš nekje blizu nominalnega pretoka pri takšni črpalki rabiš izstopno cev velikega notranjega premera (priključek na moji je npr. za cev DN25; 20m takšne cevi stane na palec vsaj toliko, kot črpalki na tvojem linku). Ta cev ne sme biti predolga in mora biti na koncu odprta - nobene pištole, pršilnika ali podobnega. Slednje pa za zalivanje navadno ni ravno praktično.

Zato bi, v kolikor naj bi bila črpalka namenjena zalivanju z bolj ali manj čisto vodo, predlagal da namesto potopne izbereš pretočno črpalko z ustreznim tlakom. Tu je ogromna izbira modelov s tlačno višino 40 do 50 metrov (4-5 bar). Kljub nazivno manjšemu pretoku taka črpalka zagotavlja za zalivalno pištolo tlak primerljiv tlaku vodovoda, dejanski pretok pa bo seveda nekajkrat večji kot v zgornjem primeru potopne črpalke. So pa malenkost dražje - nekaj primerov:

http://www.mimovrste...er-pvc-800-3200

http://www.mimovrste...metabo-p-3000-g

http://www.hofer.si/.../2867_28207.htm

Zadnja ima še presostat (se samodejno izklaplja, ko ni pretoka). Če tega ne rabiš, ima isti ponudnik kolikor se spomnim občasno v ponudbi podobno črpalko brez tega po ca polovični ceni.

LP, Skiny
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 891
  • Avtomobil: BMW x

Za tak namen si s črpalkami pod 50€ ne boš dosti pomagal. Take črpalke s pritiskom vsaj 2,5 bara za brizganje preko cevi stanejo od 100€ naprej.

Če te zanima več pa na PS ker me za to v zadnjem mesecu službeno kličejo vsaj trije na dan ... :)

Urejal Iztok Z., 31.07.2013, 00:38.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 390
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Lahko bi se kar tukaj malce razpisali. ;)
Ker tema je zanimiva.
Na primer, takšne/podobne črpalke pridejo v poštev pri črpanju deževnice iz globokih rezervoarjev. Kar je koristno za pranje avtomobila. :cool

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala lepa obema :)....
Za zalivanje vrta se mi ne gre ravno, da bi imel kak strašen pritisk na / v cevi. Bolj se mi gre za to, da mi ne bo treba več vodo z vedrom zajemat v bazenu in nosit na vrt. In če dam črpalko v bazen, cev za zalivanje položim na vrt in nekajkrat prestavim (oz. prečrpam vodo v vedra za zalivanje), mi je čisto dovolj.
Še to: bazen je v isti ravnini, kot vrt.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

zupys
zupys

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 123
  • Avtomobil: Ford Focus

Nekaj me zanima. Če pri pretočni črpalki, ki je potopljena v vodnjaku, na izhodu (cev za zalivanje) zapreš, kaj se naredi?
-pregret se ne more, ker je v hladni vodi
-kam pritiska vodo, če imam cev za zalivanje zaprto? Ali samo ustvarja tistih 3 bare pritiska, vetrnica pa samo meša vodo? Ali vse skupaj crkne in grem lahko po novo za 60 EUR?

Saj bi jo drugače itak izklopil iz električnega omrežja, samo z zamudo pol minute.
Prikaži več možnosti

klemn007
klemn007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 802

Še to: bazen je v isti ravnini, kot vrt.

A če potegneš na usta ti je pa premalo?
Mi o volku, volk iz gozda. :)
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Nekaj me zanima. Če pri pretočni črpalki, ki je potopljena v vodnjaku, na izhodu (cev za zalivanje) zapreš, kaj se naredi?
-pregret se ne more, ker je v hladni vodi
-kam pritiska vodo, če imam cev za zalivanje zaprto? Ali samo ustvarja tistih 3 bare pritiska, vetrnica pa samo meša vodo? Ali vse skupaj crkne in grem lahko po novo za 60 EUR?

Saj bi jo drugače itak izklopil iz električnega omrežja, samo z zamudo pol minute.

Odvisno od tega na kakšnem principu črpalka deluje. Če je med ohišjem in rotorskimi lopaticami (vetrnica) dovolj zračnosti se zgodi, kar sem zgoraj odbelil.
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...

V pol minute z zaprtim iztokom ji ne bo nič hudega. Šele po par minutah bi se začela pregrevat kljub temu, da je v vodi ker so tuljave elektromotorja električno in tudi toplotno izolirane od tistega dela kjer je voda.
V tem slučaju pa bi rabil tako, ki ima zraven presostat.

Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 736
  • Avtomobil: 929rr

Jaz z tejle podobni zadevi zalivam cca 1000m2 vrta.
Vodo črpam iz bližnjega potoka, po vrtu je speljanih več vej perforiranega šlaufa, zadeva dela bp.
Glavna cev je alkaten.
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 774
  • Avtomobil: e39 touring

Vodo črpam iz bližnjega potoka, po vrtu je speljanih več vej perforiranega šlaufa, zadeva dela bp.
Glavna cev je alkaten.
Objavljena slika

to je potopna ki doseže samo 1-3bare? (približno?), mi smo jo imeli pa je bila malo premalo za tiste škropilnike za travo, jih ni premaknilo, zdaj imamo pa pretočno črpalko imamo pa do 6barov pretoka, dela ko šus, pol vasi zalijem :laugh

cena je pa ista ... ?

Urejal klemen161, 11.08.2013, 22:05.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Vodo črpam iz bližnjega potoka ...

http://www.24ur.com/...icle_id=3975485

Imaš vsa dovoljenja za kaj takega kot to zahteva JU? :laugh

Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 301
  • Avtomobil: e61 535d

Jaz sem ravno zato, da imam zadosten tlak za črpanje vode iz 2 cistrn, ki jih imam na koncu nabavil hidrofor.

Sem pa pred tem kupil tudi potopno črpalko, ampak mi tlak enostavno ni bil zadosten.

Skratka, če komu zadošča potopna črpalka, imam eno cca. 2-3x rabljeno odveč....

LP
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 736
  • Avtomobil: 929rr

http://www.24ur.com/...icle_id=3975485

Imaš vsa dovoljenja za kaj takega kot to zahteva JU? :laugh

Khmm, sem mislil reč iz meteorne cisterne:-D

to je potopna ki doseže samo 1-3bare? (približno?), mi smo jo imeli pa je bila malo premalo za tiste škropilnike za travo, jih ni premaknilo, zdaj imamo pa pretočno črpalko imamo pa do 6barov pretoka, dela ko šus, pol vasi zalijem :laugh

cena je pa ista ... ?

No jaz močnega pretoka ne rabim, dovolj je da je...ker zalivam po tleh(razlivno).
Škropilec pa verjamem da rabi..
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

A če potegneš na usta ti je pa premalo?

Čuj - to pa nea gre :ok2. Če bi bil v bazenu :beer, bi se še nekako pomatral, za vodo pa...
:hihi
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

DejanL.
DejanL.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 543
  • Avtomobil: INSIGNIA OPC

V kolikor te zanima imam eno ACO črpalko, model UST, na zalogi. Črpalka je kupljena avgusta lani. Prodajam, ker sem kupil novo.

http://www.aco.si/2457.html

Lp
dL
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 428
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Jaz sem za potrebe zalivanja vrta, pranja vozil, zunanjega tuša, namakalnega sistema in še kako dodatna "pipo" bom dal v sistem, izbral Grundfos SBA 3-45AW z plavajočim odvzemom.

Do pomladi rabim najti še kaka pametno urco, da bo namakalni/zalivalni sistem krmilil ob nočnih/jutranjih terminih, ko ni tolikšnega izhlapevanja. :ok2

Urejal Taucher, 02.12.2015, 18:52.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Da bo še komu v pomoč pri izbiri:

http://www.rainharve...ataSheetSBA.pdf

http://www.rainharve...45-brochure.pdf

Urejal Taucher, 02.12.2015, 19:08.

Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

Jaz sem za potrebe zalivanja vrta, pranja vozil, zunanjega tuša, namakalnega sistema in še kako dodatna "pipo" bom dal v sistem, izbral Grundfos SBA 3-45AW z plavajočim odvzemom.

Do pomladi rabim najti še kaka pametno urco, da bo namakalni/zalivalni sistem krmilil ob nočnih/jutranjih terminih, ko ni tolikšnega izhlapevanja. :ok2

kako pametno urco , boš našel edinole namensko, najcenejša bo verjetno gardena ampak se izplača dat še kak € več da zna preko ventilov krmiliti vsako cev posebej , tako lahko naštimaš da npr. drevesa zaliva vsak dan 30 min travo pa npr 15 ...
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

kako pametno urco , boš našel edinole namensko, najcenejša bo verjetno gardena ampak se izplača dat še kak € več da zna preko ventilov krmiliti vsako cev posebej , tako lahko naštimaš da npr. drevesa zaliva vsak dan 30 min travo pa npr 15 ...

No saj to sem imel nekako v mislih, ker bom glavni vod iz vodnjaka pripeljal ven in bom potem preko ventilov vsako linijo naprej imel ločeno in na to potem, da ne odpiram in zapiram ventile, to želel tako urediti, da bi bilo možno regulirati avtomatsko oz. preko urce.

A imaš v mislih kak konkretni link oz. model? thx

Prikaži več možnosti