Skoči na vsebino

E30: Dober prvi avto za mladega voznika?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
110 odgovorov v temi
mark_7
mark_7

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 506
  • Avtomobil: E36 323ti

Eno vprašanje malo izven.... Je že kdo zasledil v Evropi kakega E30 z airbagom na volanu? Vem da je tako stari airbag met skoraj bolj nevarno kot pa da ga ne bi imel samo pač še imam nekaj komentarjev od staršev :P

kar jst vem so imeli to samo touringi zadnjih letnikov

glede varnosti ni samo airbag problem, jst bi ti svetoval da naj ima tvoj prvi BMW vsaj ASC

Urejal mark_7, 08.08.2013, 16:15.

Prikaži več možnosti
    • Cotax je všeč

BMW_ROOKY
BMW_ROOKY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 356
  • Avtomobil: e30 318i, e39 530d

za prvi avto je e30 prav dober avto...pa tut porabe nima 9 litrov... js sm se z njim pozimi vsak dan vozo na roglo pa nism meu porabe 9 litrov... enkrat sm meu porabo celo pod 7,5...drugač pozim nobenih problemov da nebi pršo do službe zato po mojem mnenju ne boš nič zgrešil če uzameš kako lepo e30 pa z njo definitivno uživaš...če maš pa proračun 5000 eur pa lepo najdeš za 1500 eur eno lepo e30 (316i, 318i) pa daš še recimo 1000 eur da ga res u nulo zrihtaš(npr podvozje, vlek servis...)ostalo maš pa za registacijo pa bencin za uživat :ok2
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 176
  • Avtomobil: E46, E34

Ta is model, kolk sn bral nemške in angleške forume, dobiva samo pohvale, tak da če bi tega zrihtal mislim da bi bil top :)

http://www.avto.net/...=7471056&show=1

Urejal ALFAinBMW, 08.08.2013, 16:20.

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

@BMW_ROOKY

Kakšne pa maš ti izkušnje z avtocesto?
Prikaži več možnosti

kvasek
kvasek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 839
  • Avtomobil: e39 525d, e36 320i cabrio

e30 je čist zakon za prvi avto. Sem ga tudi sam imel, fergazerja, sicer je res pil, pa dobro tedi je še bil bencin po euro :)...glede odnašanja je pa tako, kolk mas v glavi :) sam ga niti enkrat nisem usuknil ne da bi ga pred tem imel namen :)

Urejal kvasek, 08.08.2013, 16:35.

Prikaži več možnosti

rus m3
rus m3

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 156
  • Avtomobil: Megane rs 275

Če ti je želja E30 nimaš kaj razmišlat kupi in vozi :ok

Tud sam sem imev precej novejši avto z vso možno opremo, ampak ni to to in sedaj imam e30 za vsak dan.
Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 178
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Jst sem imel E30 nekaj casa z 1.8is motorju od e36, sem ga uporabljal vsak dan. Ce ti je zelja od nekdaj imet taksen avto, si ga kupi, ti nebo zal. Rja je na teh avtomobilih velik problem, zato ti priporocam da si kupis enega, ko je brez rje. Pazit se bos moral po mokrem in po snegu, ker zadek je vesel po spolzkem cestiscu. Glede avtoceste je v kabini zelo glasen in nebos imel lepe porabe, ker diferencijal ima zelo kratko razmerje in obrate motorja bos imel visoke, drugace je avto zelo stabilen pri vecji hitrosti.
318iS motor je super za taksen avto, nudi dobre pospeske z ne-veliko porabo in nima zobatega jermena, kar pomeni stroski servisov niso dragi.
Ce se bos veliko vozil po avtocesti, si raje kupi kaksno e46 320d.

Ce ti je res velika zelja, da si lastis E30, si ga le kupi, ti nebo zal, ker je nekaj cisto posebnega je avto z duso.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 307
  • Avtomobil: Caravelle

E30 je E30, amapk je najmlajša stara 23 let pa do 30 let. In, da bi to vozil vsak dan kot prvi avto za mladega voznika? Znaš šraufati pa iskati dele na pamet? Sej nekje se je treba vse to naučiti, ampak bolje bo pri kakem golfu ali polotu, ki ga zna vsak drugi fušar popraviti z levo roko, delov je več okoli in na polici, pa še izbire imaš več, dokler si ne nabereš nekaj bonusa pri zavarovalnici, vozniških izkušenj pa kako življensko. Vmes si pa lahko prebereš vse kar je o teh avtih in se naučiš ločiti seme od pleva pri informacijah na forumih in drugje.

Pa kaj mu tezis s Polotom ali Golfom, ce tip hoce e30? Hitro naj gre po eno, sicer jih bo zmanjkalo, cez nekaj net.
In ne vem, zakaj bi bilo Polota ali Golfa lazje popravljat, kot e30? Oboje so enostavni avti, katere mora znat sravfat vsak vaski mehanik.
Izbere nal le primerek z i motorjem, pa bo tudi poraba sprejemljiva.
Prikaži več možnosti

bmwcs
bmwcs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 593
  • Avtomobil: Modra sulica

Ali pa za furat po obali v stilu :

http://www.avto.net/...=7520327&show=1

oz. nekaj manj stilskega :
http://www.avto.net/...=7545091&show=1

OK, vem da ni e30 , je pa vseeno lep in kul avtomobil. Vzdrževanje ni drago. Za beli je res krasen videt.
No guts, No glory !
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

Ali pa za furat po obali v stilu :

http://www.avto.net/...=7520327&show=1

oz. nekaj manj stilskega :
http://www.avto.net/...=7545091&show=1

OK, vem da ni e30 , je pa vseeno lep in kul avtomobil. Vzdrževanje ni drago. Za beli je res krasen videt.

ziher bolsa izbira kot e30
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

ghandaed
ghandaed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 461

Se strinjam s predhodnikoma.

E30 je nedvomno krasen avto, ampak v tem času, kot prvi avto, za vsakodnevno uporabo - meni popolnoma zgrešen koncept!

Če si ga res želiš in si ga lahko privoščiš si ga kupi, ampak zavedaj se, da je to hobi avto, s katerim se boš ukvarjal nonstop.

Moj predlog bi bil solidna e36. Ima 80% lastnosti, zaradi katerih ti je e30 tako všeč. Imaš veliko boljšo možnost, da najdeš e36tko v dobrem stanju, več boš imel freude am fahren in manj zajebancije okoli malenkosti, ki te bodo pri avtu, ki je v pogonu vsak dan zelo živcirale.
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 735
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

Živjo!

E30 je za začetnika kar konkreten avto. Seveda ob predpostavki, da se zavedaš dejstev in karakteristik. Najbolj smešno pa se mi zdi tvoje vprašanje glede varnosti...Halo? To je avto, ki je bil zasnovan v 80 letih in takrat pač ni bilo takšnih meril za 5 zvezdic euroNCAP... Morda bi zato bila izbira volva boljša. sigurno je varnejši. Kak 244 pa ima ravmo tako rwd ;)

Sam sem kupil e30 po dveh Cliotih 1. generacije, moram reči da bi ga z veseljem uporabljal v vsakodnevne namene, rabil bi "samo" sponzorja :)

P.S.: Če si resen glede namenov in ne samo troller, potem si z omenjenim budgetom privošči vsaj is-s, če ne kar šestaka.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za vse nasvete! Odločil sem se da še malo počakam in zberem malo več financ da si lahko kupim enga E46 dizla
Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 073
  • Avtomobil: Two wheel freedom machine

Na kero pot ste ga spravl zdej...e46 2.0 dizl.:jok A vam ni nc bad?:-D
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 581
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Hvala za vse nasvete! Odločil sem se da še malo počakam in zberem malo več financ da si lahko kupim enga E46 dizla

:blabla :blabla :blabla

:rofl

https://i.chzbgr.com...1792/hA11B5325/

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

BMW E30 še mi je vedno želja št. 1 samo če se res tako rad kvari in tako kot eni pravite da je drag za popravilo te je grši e46 boljša izbira.
Prikaži več možnosti

e30 diamantschwarz
e30 diamantschwarz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 735
  • Avtomobil: '96 felicia 1.9, '86 320i

BMW E30 še mi je vedno želja št. 1 samo če se res tako rad kvari in tako kot eni pravite da je drag za popravilo te je grši e46 boljša izbira.

Pa saj ni nihče rekel da je drag za popravilo. Nekateri deli so smešno poceni, nekateri malo manj. Dosti lahko tudi sam pošraufaš, kar je prednost starih avtov... Dejansko te lahko košta ogromno, če potegneš črto po nekajletni vsakodnevni uporabi (beri: sanacija rje+ostale potrošne "malenkosti"-z narekovaji ali brez). Avto je star in pri takih je vedno pametno imeti zalogo € za vsak slučaj, še posebej pa če je v redni uporabi. Poglej malo po forumu, prvi dan si prijavljen in očitno imaš veselje...ali pa res kar nekaj klobasaš in si spet eden od bannanih povratnikov, ki bi rad prišel nazaj.

E46 dizel te lahko tudi košta, če moraš recimo menjati šobe, pumpo, turbino...kaj šele skupaj s karoserijo, ki ima prav tako nekatere pomankljivosti (in nekaj let za sabo seveda...)

Konec koncev se z vsakim rabljenim avtom lahko zelo nategneš ali pa imaš blazno srečo... Ne vem, sam se odloči kaj in kako. Premisli, kaj je najboljše zate, tako po financah kot občutku, pojdi kakega pogledat in na preizkušnjo pa boš videl...

lp
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

fast & the furious
fast & the furious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 332
  • Avtomobil: BMW E30, E38 730 dA

ma ne slušaj te pičke. poskusi najt zdravo e30 z zdravim m20b25 motorjem. sicer težka ampak kot praviš e30 je e30
nisam ginekolog, al mogu da pogledam...
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik

ma ne slušaj te pičke. poskusi najt zdravo e30 z zdravim m20b25 motorjem. sicer težka ampak kot praviš e30 je e30

Šestak se mi zdi ful v redu samo bi mi 318is z m42b18 bolj ugajal kr ma manjšo porabo
Prikaži več možnosti

fast & the furious
fast & the furious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 332
  • Avtomobil: BMW E30, E38 730 dA

Šestak se mi zdi ful v redu samo bi mi 318is z m42b18 bolj ugajal kr ma manjšo porabo

vidim da si še zelen med e30 :) nič hudega
nisam ginekolog, al mogu da pogledam...
Prikaži več možnosti