Skoči na vsebino

Tik pred nakupom E60

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
614 odgovorov v temi
geekwow
geekwow

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: E60 525dA

Lep pozdrav vsem,

tudi jaz sem v fazi kupovanja/ogledovanja petic. Sicer se spoznam bore malo (nisem tehnični tip) a vendar bi nekomu ukradel 5min časa.

Nisem našel podobne teme katera bi ustrezala mojim željam.

Zanima me, kaj je potrebno preveriti ob ogledu vozila?
Kaj je potrebno večinoma zamenjati pri 525/530d, ki imajo 200, 250kkm prevoženih?
Mislim ga peljati v Vodice k Schumiju na celoten pregled, bi moral opraviti še kaj?

Če imate še kakršnekoli napotke, bom zelo zelo hvaležen. Ko bo pa avto pri hiši, boste pa deležni fotk absolutno! Pripravljen, sem tudi dati za rundo ob pomoči in za trud ni problema.

Sicer pa moj budget znaša okrog 12.000eur, želim pa 525/530d z m-optik.

Mišljeno je naslednje, če slučajno kdo pozna:

http://www.avto.net/ad.asp?id=7558584

http://www.avto.net/...=7552420&show=1

Najlepša hvala za ves trud in nasvete!
Lep pozdrav
S :ok
Prikaži več možnosti

penny3
penny3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 009
  • Avtomobil: Air Jordans

O prvem, ki si ga prlepil (cena 13.650€), se je govorilo že v drugi temi.

Evo:

http://forum.bmwslo....ad.php?t=109797
Live free or die tryin.
Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 215
  • Avtomobil: E60 535D, E30 318IS

Zdravo!
O prvem teče tema že tukaj:
http://forum.bmwslo....ad.php?t=109797

Drugega sicer ne poznam, ampak če drži napisano in če schumi to potrdi bi znal biti soliden nakup...

Načeloma pa je tako, da za tako majhen denar težko dobiš solidno e60.
Prikaži več možnosti

geekwow
geekwow

Banned

• Izključen

Z drugim sem se pogovarjal, pravi da je bilo menjano že veliko in da je avto pripravljen za prihodnost do 360kkm. Ima vse račune potrjene na pooblaščenih servisih in da je vse tipitopi. Tudi k Schumiju pravi, da ga lahko peljem.

Pravi da je bilo več ali manj menjano potrebno

- turbina
- izpušni kolektor
- sesalni kolektor in lopute
- roka in stabilizatorji
- volanska letev
- šobe
- dpf filter
- menjalnik

Za prvega bom komentiral v tisti temi, hvala lepa! Mogoče če ima kdo še par minutk, da opiše kaj naj preverim ob ogledu in pred nakupom in kaj bi bilo super da ima avto menjano/pregledano.
Prikaži več možnosti

geekwow
geekwow

Banned

• Izključen

Ima kdo od Schumija iz vodic kontakt?
Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 086
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Ima kdo od Schumija iz vodic kontakt?

http://forum.bmwslo....ead.php?t=58048
Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik

Z drugim sem se pogovarjal, pravi da je bilo menjano že veliko in da je avto pripravljen za prihodnost do 360kkm. Ima vse račune potrjene na pooblaščenih servisih in da je vse tipitopi. Tudi k Schumiju pravi, da ga lahko peljem.

- turbina
- izpušni kolektor
- roka in stabilizatorji
- volanska letev
- šobe
- dpf filter
- menjalnik

Za prvega bom komentiral v tisti temi, hvala lepa! Mogoče če ima kdo še par minutk, da opiše kaj naj preverim ob ogledu in pred nakupom in kaj bi bilo super da ima avto menjano/pregledano.

Če ti ga res dovoli preljati k Schumiju, in če on potrdi da je bilo vse to res menjano, in da je avto kot celota ok, potem mislim da ne rabiš več nikogar zraven...Schumi bo čisto ok referenca ( pa morda še Podlesnik iz Domžal ali Gregor Palčič in Novega Mesta, odvisno kje se avto nahaja).
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 797
  • Avtomobil: MB W212 AMG

- turbina
- izpušni kolektor
- roka in stabilizatorji
- volanska letev
- šobe
- dpf filter
- menjalnik

kolk pa ima avto km da je menju menjalnik in pa dpf:confused 500k +++
Prikaži več možnosti

geekwow
geekwow

Banned

• Izključen

To sem se tudi jaz vprašal, ampak sem mu ta spisek napisal jaz, on je pa odgovoril "večina je bila zamenjana, tiste pomembne stvari" ..grem pa danes/jutri na ogled. Tako da poročam
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 911

Če ni kilometrov v oglasu,jih zna imeti veliko.Verjetno kakih 300+ po števcu.
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

stonesour
stonesour

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 059
  • Avtomobil: avto

a bencinarja pa ne bi ?
jst bi raje bencinarja vzel, dizla pa samo, če je od frenda ali od žlahte.
Prikaži več možnosti

geekwow
geekwow

Banned

• Izključen

Pravi da jih ima 240000km

no sedaj pa:

Evo ravno iz ogleda http://www.avto.net/...=7558584&show=1 nazaj.

Koliko se kaj spoznam bom napisal:

Avto uvožen 3leta nazaj iz Nemčije. Iz tam servisiran in potrjena servisna knjiga do 171000km. Po tem lastnik pravi, da je sam naredil 2 servisa redna (190 in 208) pri nas pri prijatelju (nepooblaščeni). Račune in potrdila ima. Pravi da je 2. lastnik, sam ne znam kaj več preveriti. M optik so pragovi, odbijači in podvozje je trše. M5 19col gume letnik 2011 43teden...kar solidno. Desno spredaj manjša praskica iz parkinga nič kaj takega, ima fullkasko in pravi da bo porihtal pred nakupom seveda. Spredaj levo pod lučjo me je malce zaskrbelo ker je plastika čisto malo izstopala slabe pol centimetra od luči. Pravi, da je zaradi tiste praske desno spredaj? Bo popravil pred nakupom pravi. Drugih prask ni. Notranjost, voznikov sedež kar ohranjen. Usnje ni zelo rabljeno, vendar malce ob ledvicah pri vratih umazano. Na vratih tam ko je držalo malce popraskano kot da bi bili ključi ali prstan, nič kaj večjega. Drugače noter super. Malce me je zmotila barva volana zgoraj/spodaj ker je siva kot usnje. Pravi, da je to serijsko ko ga je sam kupil. Avto je bil kupljen 3leta nazaj od tega lastnika v avtohiši v Gorici, pravi da je sam iskal dolgo dobro petico in jo našel, avto je tipitopi pravi. Pravi tudi, da ga lahko peljem kamorkoli na pregled naj pregledajo celoten avto in da vse štima, da je ispraven. Menjana je bila volanska letev, ker je imel volan luft pravi, pokazal račun 800eur, s kulijem sicer napisan na listu od servisa. Pravi da so bila štrihana leva vrata sprednja in zadnja ampak ne da bi bil zaleten to že od Nemčije..moram se še pozanimati kaj je bilo točno

Moti me edino malce, ker ni bilo nič drugega menjanega (kolektorji, lopute, roke, stabi, šobe, dpf, jermenica, vzstrajnik sklopka, ...)

Te stvari pač lahko toliko zdržijo ali bo pregled kaj več povedal? :)

turbine ne slišim oziroma se ne spoznam.

Na kaj naj bom še pozoren, kaj bi moral še preverit, peljal ga bom na pregled tako ali drugače...hvala za napotke in pomoč, slike pridejo ko bo avto doma! :)
Prikaži več možnosti

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik

Moj nasvet je da ga kar k mehaniku pelješ, ne želim te podcenjevati, ko sem jaz svojo kupoval se mi je ena potencialna zdela zanimiva, mehanik Podlesnik iz Domžal pa me je postavil na realna tla, tako da sem samo zijal...(ko sem seštel cene popravil da jo spravim v red, bi me prišlo čez 3000 jurje...), pa sam nisem popolnoma neveden in sem kupil cca 10 zelo dobrih avtov zase in za prijatelje, no E 60 ali 61 pa je popolnoma druga zgodba...

Odkartaj tistih 30 eur za pregled pri specializiranem mehaniku (amzs verjetno ne bo ugotovil nič, potrebuješ osebo ki se spozna na te avtomobile), pa si boš prihranil veliko skrbi in potencialnih stroškov...
Prikaži več možnosti

geekwow
geekwow

Banned

• Izključen

Evo fantje, naročil sem CarFax poročilo. Lastnik pravi, da ga je avtohiša uvozila v SLO in potem on kupil od avtohiše. Ampak jaz tukaj vidim spodaj piše 7 lastnikov v SLO v carfax poročilu ???

Objavljena slika

Objavljena slika

Ne spoznam se na ta poročila, je možno da je avtohiša 6x prepisala med seboj ali kaj?
Prikaži več možnosti

stonesour
stonesour

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 059
  • Avtomobil: avto

ulalala 7 lastnikov.

Urejal stonesour, 14.08.2013, 21:58.

Prikaži več možnosti

geekwow
geekwow

Banned

• Izključen

So ta poročila realna? Res je čudno, ker je prijateljev prijatelj, pa da bi mu tako lagal?? hm..
Prikaži več možnosti

7erE32
7erE32

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 117
  • Avtomobil: E 32 730i

So ta poročila realna? Res je čudno, ker je prijateljev prijatelj, pa da bi mu tako lagal?? hm..

:blackeye
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 620
  • Avtomobil: BMW logicno

Pa ni mi jasno zakaj sploh gledaš dizla, si morda kak rockfeler ali si na lotu sedmico zadel ??? :confused
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 477
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

A na https://e-uprava.gov...a/emrvl.euprava
si že preveril? Jaz bi mu na tvojem mestu omenil koliko lastnikov je avto imel in spremljal njegov odziv :laugh. Sicer ni nujno, da je z avtom kaj narobe, je pa statistično precej bolj verjetno, da je zjahan, če so si ga takole podajali!

Za prevožene km pa ga lahko pripelješ tudi k meni, pa bom pogledal v ključ pa še v kakšen drug "skrit kotiček". :ok2
========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

wazzap
wazzap

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 263
  • Avtomobil: BMW E60 525D

Pa ni mi jasno zakaj sploh gledaš dizla, si morda kak rockfeler ali si na lotu sedmico zadel ??? :confused

Haha :D
Prikaži več možnosti