Skoči na vsebino

Evtanazija - zakaj smo tako nečloveški do ljudi

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
23 odgovorov v temi
Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Tudi po moje bi morala biti ta možnost na voljo. Ko se zdravniški konzilij odloči, da človeku več ne morejo pomagati in da je smrt neizogibna, bi morala oseba (ali pa njegovi svojci, če sam ni priseben) možnost, da stvar zaključijo predčasno. Težko je gledati človeka, kako se muči in umira.

Pri invalidih je pa tole malenkost bolj delikatna stvar, ker je težko potegniti črto, kje postane ta možnost primerna.

Urejal Vinci, 04.09.2013, 12:01.

Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Zadnjič sem bral presunljivo zgodbo nekoga, ki si je želel evtanazije. Sem že pozabil iz katere države prihaja. No, stvar gre nekako tako. Kot otrok je pri treh letih imel prometno nesrečo po kateri je postal tetraplegik (ni čutil nič od vratu dol). Sedaj pa se že dolgo bori, da bi mu odklopili dihanje (diha s pomočjo une naprave saj sam ne more). Sem že pozabil koliko je star (mislim da nekje proti 30im) in mu je očitno življenje prava muka saj nima ne prijateljev, nikoli ne bo imel družine, punce ipd. Skratka sedaj naj bi se že dolgo boril, da se mu odklopi dihanje in bi tako potem umrl. Ampak njegova želja ni uslišana, od tega da naj bi bil depresiven (:napaka) in je to kao prehodno do ne vem česa. Ne vem no, to se mi ne zdi človeško če se nekomu, ki se ne more niti premakniti, odkloni tako željeno smrt.
Not only must justice be done; it must also be seen to be done.:ok V Slo -> :thumbsdown
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 966

V svici je evtanazija legalizirana in cist v redu poteka. Pacienta pregledajo zdravniki in ce izpolnjuje dolocene pogoje, odobrijo evtanazijo. Vse poteka cisto profesionalno, strosk je 6.000 frankov, vse skupaj pa traja tri dni od sprejema v bolnico do injekcije. Tja hodijo iz cele evrope.
Prikaži več možnosti

Beemer
Beemer

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 854

Švica je res država kot se zagre. Vsaj oni so človeški do tistih, ki izgubijo upanje.
Not only must justice be done; it must also be seen to be done.:ok V Slo -> :thumbsdown
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.