Skoči na vsebino

MB - Selmar ali Dumida?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
22 odgovorov v temi
halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 301
  • Avtomobil: F30 LCI

Kateri servis v Mariboru priporočate oz. imate izkušnje z njimi? Zanima me
glede cene opravljenega dela, kvalitete in ustrežljivosti.

Omogoča kateri od teh, da si svoje olje zraven prineseš (seved orig. BMW), ali imajo tudi tako ugodno ceno in ne oderuško za 25€+....

B.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ugodno ceno česa, dela? 25€+ za original servis ni oderuška cena, še za dobrega nepooblaščenega mehanika ni ravno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik

25€+ je bila mišljena cena olja, za ostalo vem, ja......
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Aja, sorry.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

A ima mogoče avto BSI ali je že potekel?

Sicer pa olje neseš zraven, menjava pa je tako ali tako standarizirana (AW).
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Če je BSI, je tako skoraj vseeno, kar zadeva ceno, kvaliteta opravljenega dela pa je drugo.

Ni problem olja zraven nest, problem je, ko sem moraš prepirat, ker potem nekdo noče več potrditi knjižice, kjer niso oni svojega "zlatega" olja not dali, pa čeprav enakega.....

Drugo pa so ostala popravila, kjer je cena in kvaliteta storitve pomebna, kakor tudi ustrezno svetovanje, da ti za brezveze ne zamenjajo pol avtomobila.....

Dandanes imaš občutek, da te za vsakim vogalom hoče nekdo "nate*....", ... na žalost v SLO občutek ne vara......

Dodatek: no, dobil info od stranke, ki je ravno iz rednega servisa (nima več BSI) od Dumide in zelo zadovoljna, pravi da k Selmarju ne več, žal pa
ni hotel povedat zakaj ne,.... tako da gre za subjektivno odločitev,.... naj bi bila Dumida cenejša,....

Urejal halozan, 23.08.2013, 13:57.

Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Servisna se mora potrditi kjerkoli, edino evidentira se, da je olje bilo strankino (v kolikor bi se iskalo vzrok za kakšno okvaro in se na analizi ugotovi, da je kvaliteta olja neustrezna).
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 450
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Jaz imam pa drugačno zgodbo...k Dumidi nikoli več..naročeni neki deli v ponedeljek, dostava predvidena najkasneje v sredo, avtoličar (ki je zelo zelo zaseden) rezerviran za petek...v sredo nič z deli, v četrtek nič, po klicu pa informacija, da bodo pa že verjetno v ponedeljek...pa so bili na začetku obveščeni, da je nujno. Je bil "kupec" zelo razočaran in je potem dobil del pri Selmarju, ker so imeli na zalogi.

Selmar pa zmeraj korekten odnos. Glede na slabo izkušnjo s pooblaščenim VW servisom ta teden, ki so računali 83 eur brez računa za slabi 2 uri efektivnega dela, potem pa narobe sestavili silent bloke, da so mi razpadli na dva dela med vožnjo in sem klical vleko...razmišljam, da bi raje začel voziti avto k Selmarju. Garaža mehaniki so v večini nezanesljivi in nesposobni šalabajzerji (vsaj na Koroškem), do Schumija pa imam tako daleč, da si že z stroškom bencina pokrijem razliko v ceni ure, za lažja popravila, na ta VW servis (AC Podrzavnik Muta) pa več ne peljem avta, čeprav so do sedaj bili korektni.

Tako, da priporočam Selmar!

lp,M

Če je BSI, je tako skoraj vseeno, kar zadeva ceno, kvaliteta opravljenega dela pa je drugo.

Ni problem olja zraven nest, problem je, ko sem moraš prepirat, ker potem nekdo noče več potrditi knjižice, kjer niso oni svojega "zlatega" olja not dali, pa čeprav enakega.....

Drugo pa so ostala popravila, kjer je cena in kvaliteta storitve pomebna, kakor tudi ustrezno svetovanje, da ti za brezveze ne zamenjajo pol avtomobila.....

Dandanes imaš občutek, da te za vsakim vogalom hoče nekdo "nate*....", ... na žalost v SLO občutek ne vara......

Dodatek: no, dobil info od stranke, ki je ravno iz rednega servisa (nima več BSI) od Dumide in zelo zadovoljna, pravi da k Selmarju ne več, žal pa
ni hotel povedat zakaj ne,.... tako da gre za subjektivno odločitev,.... naj bi bila Dumida cenejša,....

Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 401
  • Avtomobil: V8

A bi mi kdo zrihtal par tistih bmw dišav, ki jih ima selmar? BMW dišava(obesek):)
Prikaži več možnosti

bemwa
bemwa

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 105

Jaz pa imam ravno do mehanikov, ki delajo po garažah in počasi razvijajo svojo delavnico dobro mnenje.
Zakaj? Ker je človek samoiniciativen, če mu na začetku ljudje avte zraven vozijo potem nekaj že obvlada. To lahko potrdim tudi iz lastnih dosedanjih izkušenj.
Vsak, ki ni "šalabajzer", se prej ko slej na lastne noge postavi. Na uradnih servisih pa ostane ološ, ki pač dela za minimalca in temu tudi primerna kvaliteta. No, morda kdo od garažistov še ostane pri kakem uradnem servisu da ima odprto pipico do delov in predvsem, da kanalizira stranke v lastno garažo.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz pa imam ravno do mehanikov, ki delajo po garažah in počasi razvijajo svojo delavnico dobro mnenje.
Zakaj? Ker je človek samoiniciativen, če mu na začetku ljudje avte zraven vozijo potem nekaj že obvlada. To lahko potrdim tudi iz lastnih dosedanjih izkušenj.
Vsak, ki ni "šalabajzer", se prej ko slej na lastne noge postavi. Na uradnih servisih pa ostane ološ, ki pač dela za minimalca in temu tudi primerna kvaliteta. No, morda kdo od garažistov še ostane pri kakem uradnem servisu da ima odprto pipico do delov in predvsem, da kanalizira stranke v lastno garažo.

Nekaj je menjava diskov in ploscic, pa kaksnega senzorja, egr ventila,...vecinoma ljudje niso zraven, dele jim uredijo kao ugodno te mehaniki, proda ti recimo kao original za 20% ceneje,kot na servisu, vgradi pa ponaredek iz ebaya...nimas nobenega racuna, ce delajo na crno, niti garancije, v primeru, da gre kaj narobe.
Izjema je Schumi in se kdo, ki so res ljudje kot se spodobi, mu zaupam avto brez da zraven gledam. Taki so pa zlata vredni....

lp,m
Prikaži več možnosti

bemwa
bemwa

Banned

• Izključen

To je pa zgolj natolcevanje. Ko bi vedel kaj se vse na uradnih servisih dogaja, in da je marsikateri kos že v novem avtu cenen ponaredek, ker si je nekdo drug originala zaželel je po moje veliko pogostejši pojav.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

To je pa zgolj natolcevanje. Ko bi vedel kaj se vse na uradnih servisih dogaja, in da je marsikateri kos že v novem avtu cenen ponaredek, ker si je nekdo drug originala zaželel je po moje veliko pogostejši pojav.

To še je le mlatenje v prazno...

O katerem servisu to govoriš? Kdaj in komu se je to zgodilo?
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

Glej jaz ti povem lahko iz mojih izkušenj...mehanik me je prepričeval, da moram dati original ABS senzor, ga je dobil on za 70 eur. Ko ga je vgrajeval pa mi je bilo čudno, ker nikjer ni bilo na njem BMW znaka gor in serijske številke, pa tudi embalaža je bila sumljiva. Ker je gor pisalo FOR BMW me je želel prepričati, da je zato original...:napaka Enak senzor na ebayu 12 eur...
So mi pa res prejšnji teden narobe zmontirali silent bloke pri AH Podrzavnik, dobri dve uri dela, 83 eur brez računa,...pa so mi padli ven, ker jih je narobe sprešal...:crazy Sem želel, da mi vsaj povrnejo stroške avtovleke, pa so rekli, da kao ker ni original del (powerflex), da bi jaz moral povedati, kako so prav vgrajeni in da ni njihova napaka...za 40 eur na uro....:crazy

Tega glede neoriginalov na pooblaščenem servisu pa ne vrjamem...

lp,M
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Malo smo offtopic......

tukaj je govora o dveh pooblaščencih......razen, če že več kateri ni....
Prikaži več možnosti

bemwa
bemwa

Banned

• Izključen

V Mariboru je bil uradni servis za znamko (ne BMW), ki je izgubil koncesijo za opravljanje popravil iz naslova zavarovanja zaradi goljufij z neoriginalnimi rezervnimi deli, ki pa so seveda bili obračunani kot originalni.

@bmw330cd
Si pač narobe izbral. Malo pa mu le poglej po delavnici. V mojem primeru vgrajuje dele kot si jih pač želiš. Če prepustiš izbiro njemu so to kvalitetni neoriginalni deli (Lemforder, Meyle). In vedno te pričakajo stari deli, račun za nove in embalaža novih.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik

V Mariboru je bil uradni servis za znamko (ne BMW), ki je izgubil koncesijo za opravljanje popravil iz naslova zavarovanja zaradi goljufij z neoriginalnimi rezervnimi deli, ki pa so seveda bili obračunani kot originalni.

@bmw330cd
Si pač narobe izbral. Malo pa mu le poglej po delavnici. V mojem primeru vgrajuje dele kot si jih pač želiš. Če prepustiš izbiro njemu so to kvalitetni neoriginalni deli (Lemforder, Meyle). In vedno te pričakajo stari deli, račun za nove in embalaža novih.

Prosim za kontakt na PS...res iščem v okolici Maribora serviserja, ki je vreden zaupanja.

lp,M
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

.

Eh kdo je te izgubil koncesijo zaradi tega?

babačulababarekla
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Problem tega da grejo dobri mehaniki na svoje in ostane samo ološ je v tem, da prvi niso plačani svojem znanju/izkušnjam/... primerno. Če bi dobil on dvakratnik plače nekoga ki zna samo gume zamenjat (govorim na pamet, cifre so izmišljene) bi najbrž dvakrat premislil ali se bo šel j**at z vsemi "čudovitimi stvarmi" ki pridejo zraven h samostojnem podjetništvu (računovodstvo, davki,...), ali bi raje za dobro plačo delal pri nekom drugem.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dare47b
Dare47b

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 037
  • Avtomobil: BMW Exx

Eh kdo je te izgubil koncesijo zaradi tega?

babačulababarekla

Premalo veš o (Ex.) Integri,...

Prosim za kontakt na PS...res iščem v okolici Maribora serviserja, ki je vreden zaupanja.

lp,M

Sam si zapisal nedolgo nazaj:

Tako, da priporočam Selmar!

Dejstvo je, da si Selmar ne zasluži takega slavospeva, kot ga je deležen in tudi niso toliko boljši od drugih oz. sploh niso.

Kar nekaj tamkajšnjih ljudi je ex. Integra, veliko je tam Wannabe gospodov, tudi velika večina tamkajšnjih obiskovalec je enakih,..pa čeprav so tam z figo v žepu! Subjektivno se raje takih mest ne udeležujem in ne širim nekaj OHinSPLOH odličnega, če sem bil v preteklosti deležen samo kavice tam, dobava delov zamujala, po ETK problem najti ustrezno, naročilo napačno,...čakaš na vrsto kot mulo, zato ker se nekdo za pultom pogovarja: kako je bil vikend, kaj je novega bilo prejšnji dan v MB,..to se debatira v gostilni ali kje drugje, fluktuacija strank pa naj ne bo ovirana. Z denarjem prideš po nakup ure v izložbi, katero si ogledaš prejšnji teden, naenkrat pa ne najdejo cene, nato je to razstavni eksponat in je ne morejo prodati, lahko pa ti naročijo drugo, kjer je čakalna doba lahko več kot dva tedna.
Takim uslugam je dr.. ime.:ok

Rečte kaj čete, v MB je Dumida bivša lokacija AA na odlični poti napredka, razočaranj še ni bilo, opravila več kot zadovoljiva, pa ne pridem tja v kravati, dejstvo pa je, dobro se z dobrim vrača. Zdaj pa kako je kdo v tem pa naj vsak sam oceni.

Cene primerljive, ustrežljivost odlična, dobava solidna, podpora na mestu, delo opravljeno korektno, pri plačilu pa moraš tudi biti korekten, nikoli nisem prolongiral plačila, večino vpletenim dal napitnino ali vsaj častil kafe, pa je vedno vse na mestu,...

Spisano je sicer moje subjektivno mnenje in izkušnje, katere naj ne bodo merilo za ustvarjanje slike, brez tamkajšnjega obiska ali biti deležen tamkajšnjih uslug, pa naj bo kjerkoli od prej naštetega.:ok

Problem tega da grejo dobri mehaniki na svoje in ostane samo ološ je v tem, da prvi niso plačani svojem znanju/izkušnjam/... primerno..

LP Nixx,
vsak se mora v začetku ali nadaljevanju izpogajati glede OD, če to ne gre; vztrajaš ali greš. Tudi tukaj je od subjekta odvisno, kako je vešč v tem, v kolikor je prikazana samoiniciativnost v preteklosti ali prej opravljenem delu, času,..ne vidim razloga, zakaj se izhodišča nebi združila ali se našel skupen kompromis.

LP, D.

Urejal Dare47b, 05.09.2013, 07:29.

Rajši san lačen, kak pa brez BMW-ja!!!:ok2
Prikaži več možnosti