Skoči na vsebino

Nakup štirikolesnika - ATVja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
557 odgovorov v temi
romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 825
  • Avtomobil: ČRN KARAVAN

Spomladi bom šel verjetno v nakup štirikolesnika, ATVja.
Nekako imam željo po športnem ATVju, torej kaki Yamahi Raptor in podobno.

Ima kdo kaj izkušenj s temi tipi ATVjev? Kaj kupit? Aja, pogoj je homologacija, kar kar precej oteži nakup, oziroma zoža nabor ATVjev. Nekako sem opazil, da je kar nekaj Suzukijev homologiranih. Kako se kaj obnesejo?

Budget bo do nekej 4 -5k€. Več ne.

Delovni in 4x4 me zaenkrat ne zanimajo, ker bo bolj za nedeljske vožnje kot za lazenje po terenu. :ok2

LPR
BMW....:drink
BMW Dolenjska.... :respect :beer:drunk
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: marprom

Suzuki LTZ bi bil dobra izbira... bolj pri nakupu teh štirikolesnikov bodi pozoren na poškodbe ogrodja, če je bil kdaj vožen na dirkah mogoče poškodovan in nazaj sestavljen (zvarjen).
Načeloma Suzuki in Yamaha nista problematična, tudi deli niso neskončno dragi. Tako kot pri avtu glej, da ima čimveč dokazil o servisih, ker ko pride do hujše okvare motorja se začnejo konkretni stroški. :ok
Prikaži več možnosti

hrastuc23
hrastuc23

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 148

Načeloma z japoncem nimaš narediti nič narobe samo, da najdeš nek ohranjen primerek, ki ni bil 5x v drevesu in 5x v jarku :laugh. Sam sem vozil že kar nekaj atv-jev....Yamaha Raptor 350, 450, 700.....Suzuki ltz 400....Kawasaki kfx400, 450...... Honda trx 450r.....Polaris Outlaw 525:). Če si začetnik boš nad vsemi zgoraj naštetimi navdušen...... Glede na to, da iščeš homoligiranega boš najboljše razmerje, med ceno in zmoglivostjo dobil pri kawasakiju kfx450... je tudi edin od konkurence razreda 450ccm, ki ima vzvratno prestavo..... Lp Aljaž :) :ok
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik

A ga mogoče ti prodajaš tega kawasakija?
Prikaži več možnosti

en3rgie123
en3rgie123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: 580Nm

Priporocam ti kaksno hondo trx, KTM 525, suzuki LTR oz LTZ .. yamaha raptor 700. Kawasaki kfx 450 je nekako najbolsi ker ima vzrvratno prestavo kot ti je Hrastuc23 napisal. Izogibaj se kakrsnega koli kitajca :ok
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 811

Za nedeljske vožnje bo bolj primerna zadeva z "enduro" agregatom tako da bolj kot ne vsi 450ccm s "kros" agregati po mojem mnenju že v štartu odpadejo. Torej glej v smeri KTM 525xc, Polaris Predator ali Outlaw 500 oz. 525, Yamaha Raptor 700, Bomardier Baja 650 ali načeloma Suzuki LTZ 400, čeprav ta je že kar precej podhranjem napram ostalim. Če gremo na malce manj znane znamke je dobra izbira tudi SMC Ram 500 ali Dinli 450, katera dva imata enak Subaru-Fuji agregat kot je v Polarisu 500 (le da je v Dinliju malce "detunan", ampak še vedno gre za "enudro" zadevo). Pri nas jih je par že s krepko čez 50k km prevožnimi brez kakršnekoli generalke, kar katera izmed v prešjnjih postih omenjenih 450ccm zadev niti v najslajših sanjah ne bo dočakala.
Prikaži več možnosti

en3rgie123
en3rgie123

BMW fanatik

• Uporabnik

Matejd7 imas mogoce kaksne info glede dinlija oz SMC ? Kako je kej z vzdrzljivostjo tega atvja ? Vozil sem 5220RR in je presenetljivo hiter :ok

Urejal en3rgie123, 08.09.2013, 19:18.

Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Vzdržljivost je vrhunska, kot sem napisal je poreklo motorja japonsko (Subaru-Fuji), da bi imel kdo kakršnekoli težave z njim še nisem slišal in poznam kar nekaj lastnikov le teh. Edino kar je problem so tovarniško vgrajene puše v sprednjih rokah ki so plastične in pa zadnji smerokazi kateri imajo led diode ki se zaradi vibracij polomijo. Puše zamenjaš za takšne iz nuvilona, smerokaze pa za navadne z žarnico, to vse skupaj je strošek manj kot 100 eur., če kupiš rabljenega pa imajo tako ali tako to že vsi zamenjano. Edini minus napram bolj renomiranim znakam je malce slabše vzmetenje, ampak če se nimaš namena voziti po kros progah je tole zanemarljivo. Drugače pa malce prebrskaj po atv.si forumu, je o teh "mopedih" res ogromno napisanega.
Prikaži več možnosti

hrastuc23
hrastuc23

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 148

A ga mogoče ti prodajaš tega kawasakija?

Nep, lahko ti pa povem, da je kawasaki kfx 450 super zadevca, kar se tiče voznih lasnosti, pa tudi za vzderževanje ni zahteven :)......

Urejal hrastuc23, 09.09.2013, 14:01.

Prikaži več možnosti

Mad Max
Mad Max

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 65

Kak Can-AM bi tudi prišel v poštev...
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik

Can-AM Renegade 800 mi je kul, sam kaj ko je tako drag. Predvsem zato, ker gre za precej športen ATV, pa vseen je 4x4.

Še kake izkupnje in predlogi? Cajta imam do spomladi... :ok2
Prikaži več možnosti

en3rgie123
en3rgie123

BMW fanatik

• Uporabnik

Priporocam ti da se zapeljes do WBC .. Sticna. Tam bos lahko sprobal ATV-je.
Ne pomaže ni parfem, kad je čovek smrad.
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej to se bom, ko bom pred nakupom. Sedaj je tak brezveze. :ok
Do takrat pa lahko debatiramo.
Prikaži več možnosti

en3rgie123
en3rgie123

BMW fanatik

• Uporabnik

Priporocal bi ti kaksnega:
- Suzuki LTZ 400. Imas homologirane in nehomologirane. Cene rabljenih so tam od 3-4k€
- Yamaho Raptor 350 .. homologirana. Cene enake kot LTZ.
- Bombardier can-am 250 homologiran. Cena .. za 1550€ jo imas na avto.net
- Bombardier Renegade 500, 800. Ta mislim da nima konekurence glede moci in vzdrzljivosti. Rotax motor itd. Cene od 6k€ naprej
- Honda trx 400,450. Homologirane in nehomologirane. Cena cca 2500€
- KTM 525xc. Moznost je dobit homologiranega, vendar je moznost zelo majhna. Cena cca 6000€
- Kawasaki kfx 400. Mozna homologacija .. cene cca 3-4k€

To je to s sportnih atvjev. Moras vedit da ce bos kupil homologiranega da je cena drazja.
Js bi na tvojem mestu gledal za kaksnik KFXom al pa LTZ400, KTM .. vendar je malo drazji.

Glede Renegeda .. meni eden lepsih ATVjev ..
Ne pomaže ni parfem, kad je čovek smrad.
Prikaži več možnosti

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 890
  • Avtomobil: ...

Can-Am Renegade 800 je brutalna zadeva in ga lahko štejemo v sam vrh ATV-jev, je pa cena nekoliko višja od 6k€
Drugače pa kaka Yamaha Raptor 700 :ok
:bmw e36 325i, e39 528i, e36 318ti, e46 320i touring
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Renegade z izjemo oblike s športnim ATV-jem nima nič skupnega. Še vedno gre za 300kg težko kravo z 4x4 pogonom, CVT menjalnikom itd.
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik

No, da se razume. Jst ne iščem ATVja za na pisto, ampak za norenje po okoliških makedamskih poteh, offroad, nedeljsko vožnjo, pa koneckoncev tut kako cestno turco. AMpak nikjer nič extremnega. :ok Samo delovni mi ni všeč (zaenkrat).
Prikaži več možnosti

Mad Max
Mad Max

Novinec

• Uporabnik

Jaz imam can am DS 450 homologiran z akrapovič izpuhom, mogoče bo naprodaj, ker se premalo vozim ( naredim letno cca 10-15 ur vožnje po vasi in malo po makadamu ( ni ravno tiščan ), če te zanima mi javi ko boš kupoval, je pa res raketa od quada, top kvaliteta, moč itak brutalna, poraba presenetljivooo majhna.

LP
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik

A takega?

http://www.avto.net/....asp?ID=7852310
Prikaži več možnosti

Mad Max
Mad Max

Novinec

• Uporabnik

Ne, DS 450...je manjši in bolj HC, krajša razmerja, brez rikverca, 5 prestav, skratka igrača, ki pa ni glih za vsakogar ( za začetnike ) ker je predivji, no če je dovollj pameti v glavi ga lahko vozi tudi punca ( kot ga moja npr. ):metalc
Prikaži več možnosti