Skoči na vsebino

Nov E46 ključ

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
48 odgovorov v temi
bmw-expert
bmw-expert

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 904
  • Avtomobil: E61

To se reši v roku pol ure in zadeva preverjeno deluje. Izdelava je možna tudi, če so izgubljeni vsi ključi.  :ok

In koliko je potem to denarja, za pol ure verjetno ne veliko. Koliko ti računaš za to, ali tudi potrebuješ avto, ali lahko drugače?

:serviser

Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Torej, dela je nekje dobro uro, da se ne bi kdo spotikal na minutah. Komplet ključ stane 75€, lahko se naredi brez vozila, ampak potem je potrebno zraven poslat EWS enoto. Bi pa raje videl, da je avto na licu mesta, da se ključ preizkusi.  :ok

Prikaži več možnosti

kroket
kroket

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: 1998 E46 316i

No potem pa jaz pristavim svoj lonček:

Imam stare ključe torej ne v liniji ampak v trikotniku gumbke (en gori in dva spodaj... Pa sej razumete :D).
Sedaj me pa zanima ali se da ta ključ prešaltat na ključ s preklopom oz. na kak način? Ker pri diamantnem ključu ni panike, saj gumbi pašejo z gumbi na ohišju ključa s preklopom in tako samo menjaš ohišje, vezje pa ostane isto. Nisem pa nikjer opazil ključa s preklopom da bi vseboval vezje.

R.I.P. bendži:             http://www.mojalbum.com/bmw-3-

2005 -> 316i E46      ||      2005 -> 318i E46      ||      2016 -> 316i E46
Prikaži več možnosti
    • Falco je všeč

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator

Žal še nisem zasledil takšnega ključa za BMW, tako da vsaj pri meni ni izvedljivo.  :blackeye   :ok

Prikaži več možnosti

bmw-expert
bmw-expert

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej, dela je nekje dobro uro, da se ne bi kdo spotikal na minutah. Komplet ključ stane 75€, lahko se naredi brez vozila, ampak potem je potrebno zraven poslat EWS enoto. Bi pa raje videl, da je avto na licu mesta, da se ključ preizkusi.  :ok

V prejšnjih sporočilih je nekdo govoril, da je 40 normalna cena za tak izdelek.se mi je zdelo malo premalo.

Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator

Toliko (40€) stane dobro ohišje za ključ. Treba je razumet, da res poceni ohišja ne zdržijo dolgo, že samo kako je ključ "zasidran" v ohišje je katastrofa. Mislim, da 75€ ni pretirana cena za dobro opravljeno delo in kvalitetno ohišje. Sam ključ se rezka z avtomatsko vodenim CNC strojem.  :ok

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 430
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

V prejšnjih sporočilih je nekdo govoril, da je 40 normalna cena za tak izdelek.se mi je zdelo malo premalo.

...takšna je cena na bolhi in za katero sem spraševal, če je že kdo delal pri njemu?

...dobro ohišje ključa se dobi že za 10€, slabša so cenejša, ampak tudi tistim po moje nič ne manjka....kot pravim za e30 sem nabavil od inke, če se ne motim, komplet centralno z dvema ključema za 30€ pa je ključ takšen kot prvi dan...

Daljinsko-centralno-zaklepanje-2x-BMW-kl

lp

joda

Urejal joda, 28.03.2016, 11:59.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmw-expert
bmw-expert

BMW fanatik

• Uporabnik

Toliko (40€) stane dobro ohišje za ključ. Treba je razumet, da res poceni ohišja ne zdržijo dolgo, že samo kako je ključ "zasidran" v ohišje je katastrofa. Mislim, da 75€ ni pretirana cena za dobro opravljeno delo in kvalitetno ohišje. Sam ključ se rezka z avtomatsko vodenim CNC strojem.  :ok

Ja itak, da je dobra cena,..

Hay!

...takšna je cena na bolhi in za katero sem spraševal, če je že kdo delal pri njemu?

...dobro ohišje ključa se dobi že za 10€, slabša so cenejša, ampak tudi tistim po moje nič ne manjka....kot pravim za e30 sem nabavil od inke, če se ne motim, komplet centralno z dvema ključema za 30€ pa je ključ takšen kot prvi dan...

Daljinsko-centralno-zaklepanje-2x-BMW-kl

lp

joda

Samo da E30 nima code.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Ja itak, da je dobra cena,..

Samo da E30 nima code.

...nima to veze....govorimo samo o ohišju ključa....kjer pravim, da je dobro ohišje max. 10€, ker je tisto, ki sem ga jaz dobil v kompletu max. 5€ aii manj glede na ceno kompleta....

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 155
  • Avtomobil: E46, E34

Za 40€ sem jaz imel v mislih ceneno kitajsko kopijo, katera ima švoh ohišje in navadni poceni kovinski štrcelj. Imel sem primer, ko je pri enem drugem izdelovalcu dal en delati ključ za 50€ in je bila kovina štrclja tako mehka, da mu je ključ po enem letu zaštekal v ključavnici zaradi obrabe štrclja. V kolikor je kvaliteta na mestu, je 75€ zelo fer cena.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...verjamem, da so lahko določene kopije slabe :ok ...jaz pač za slabo kopijo smatram moje ključe, zato, ker niso original...plastika in štrcelj pa sta-morata biti kvalitetna...

lp

joda

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 519
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

Ne se slepit, tehnologija EWS E46/E39 je stara že 20+ let.
V zadnjih 5 letih, ko sem jaz rabil opremo zase, so cene tolikokrat padle, da je material za te ključe postal drobiž. Definitivno zanemarljiv napram znanju in storitvi.
Pa je BMW kaj pocenil ključe? Ni. Original daljinec za 20 let star BMW še vedno stane cca 170€ + opcijsko doplačilo za kodiranje.
Vse kar je pod to ceno je kupcu prijazna alternativa, odvisna pa od ponudbe in povpraševanja.

Kar se tiče kvalitete, je hudič v podrobnostih... Preprodajalci ne vedo kaj točno prodajajo, kupci pa še manj kaj kupujejo.
Pri meni si tudi za slabih 100€ potem vedno dobil preverjeno in kvalitetno robo:
- ohišje podobno originalu (zadaj napis, emblem, oznake na tipkah...)
- baterija je akumulatorska in se polni v ključavnici kot pri originalu
- elektronike delujejo že več let brez problemov
- domet daljinca je večji kot pri originalu
Vedno se tudi preveri, če kupec zares rabi nov ključ, ker dostikrat je v resnici problem drugje ali pa je le ta rešljiv za ceno parih kosil.  :ok

Da se avto pripelje za več ur pa zahtevam iz dveh razlogov:
- Sabljo dam vrezat nekomu drugemu in včasih ni takoj na voljo.
- Se je že zgodilo, da sem se je*** pol dneva, ker je nekdo pripeljal avto z "rahlo okvarjenim" EWS-om. Seveda o tem ni nič vedel, ker je ravno kupil avto.
Očitno pa je nekdo že predhodno moral šarit po njem... Skratka ob komplikacijah je za celovit pregled in najugodnejšo rešitev vedno potrebno več časa.

Glede objavljenih oglasov z sumljivo nizkimi cenami, jih pa lahko vsak objavi. Zelo verjetno gre za najcenejšo kombinacijo ključa.
Možno pa tudi, da se je kdo nategnil kot že mnogi in sedaj prodaja naprej. Za tako minimalen znesek se še brezposelnemu ne bi splačalo delat, razen če meni, da jih bo štancal vsak dan, kot po tekočem traku.  :)

Urejal BMW-Mojster, 28.03.2016, 17:25.

========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik

No potem pa jaz pristavim svoj lonček:

Imam stare ključe torej ne v liniji ampak v trikotniku gumbke (en gori in dva spodaj... Pa sej razumete :D).
Sedaj me pa zanima ali se da ta ključ prešaltat na ključ s preklopom oz. na kak način? Ker pri diamantnem ključu ni panike, saj gumbi pašejo z gumbi na ohišju ključa s preklopom in tako samo menjaš ohišje, vezje pa ostane isto. Nisem pa nikjer opazil ključa s preklopom da bi vseboval vezje.

Žal še nisem zasledil takšnega ključa za BMW, tako da vsaj pri meni ni izvedljivo.  :blackeye   :ok

Te preklopne ključe s katerimi se predvsem danes radi hvalijo lastniki Volkswagnov, je imel BMW že več kot 20 let nazaj.  :laugh  

Original preklopnega ključa za E46 ni, obstajajo pa aftermarket zadeve. Cena je enaka kot za nov ključ diamantne oblike, poceni rešitve ni za staro obliko ključa.

Najbolje da pozabiš in pustiš tako kot je... hlač ne boš strgal kartako.  :)

@Falco A novejše ključe za CAS tudi delaš?

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator

Tudi CAS, ampak tukaj je cena malenkost višja (100€), pa tudi preverit je treba, da ključ ni "zaklenjen".

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 025
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Torej če bi rabil nov ključ za e46 pridem k tebi @BMW-mojster in mi za 100€ dobaviš ključ, kodiranje in vse kar pač spada zraven?

Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik

@saso24 drži. Če boš kaj rabil mi kar pošlji ZS.  :ok

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 674

Naj si sposodim temo. Kupil sem e46, letnik 2003 in sem zraven dobil samo navaden ključ brez daljinskega. Je strošek še vedno 100€ pri mojstrih ali se da kaj ceneje priti skozi? 

Prikaži več možnosti

Sandi90
Sandi90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 072
  • Avtomobil: E53 X5 FL

Naj si sposodim temo. Kupil sem e46, letnik 2003 in sem zraven dobil samo navaden ključ brez daljinskega. Je strošek še vedno 100€ pri mojstrih ali se da kaj ceneje priti skozi?

Selmar nov ključ 176€.

; 2007 E91 320dA ; 2002 E46 330i SMG ; 2006 E53 X5 FL

Prikaži več možnosti

bmwgavrin
bmwgavrin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 681
  • Avtomobil: BMW F31 M

Jaz bi se vprašal kje so ostali ključi?
Spet Bayerische Motoren Werke AG :ok
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 674

Je na obali kak stručko ki bi skodiral ključ? Nov ključ je zrezan, daljinec dela rabi samo kodiranje.
Prikaži več možnosti