Skoči na vsebino

Električno in akumulatorsko ročno orodje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
212 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 505
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Podjetje R&R CNC reže cnc iz eva pene vložke za v kovčke/vozičke, a imajo večinoma klasično "unior modro" na zalogi. Eva peno ti reže tudi vsak tretji laser graver.
V UK imaš drugo foro, shadowfoam, ampak jaz nisem bil zadovoljen, ker se prehitro umaže njihova pena. Je pa zelo dobra za rezanje. Sedaj pripravljajo za pomlad neko novo z boljšo prevleko.
Meni je za pelicase delal tip, ki ima halo za ovinkom od Plame (v Podgradu- Plamapur), k njemu so me napotili iz Plame, ne spomnim se kontakta, ne moreš falit ker je takoj za odcepom hala na samem ob cesti. Odnesel sem mu kufer oziroma staro peno, povedal želje in je poslal po pošti. Če ne boš našel, grem lahko iskat vizitko.

Kakšne so pa približne cene za izrez pene enega kufra?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 217

Pozna kdo proizvajalca, ki bi imel sistem elektro orodij, ki vsebuje

- baterijsko motorno rezalko

- baterijski vijačnik

- baterijski udarni vrtalnik

pomembno je, da lahko uporabljam enake akumulatorje in polnilno postajo

rezalnik primerljiv s tem https://www.crwillco...ry-power-cutter

vijačnik https://www.elektros...k-dtd154z-7934/

Udarni vrtalnik https://www.ideo.si/...DCD796D2_DeWALT

za profesionalno rabo

Urejal RobertH, 19.01.2020, 19:36.

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 220
  • Avtomobil: Becikl

Octopus :ok hvala za odgovor sem popolnoma spregledal.

Urejal _T_O_M_O_, 19.01.2020, 20:48.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Robert h bo stimalo?

https://www.dewalt.c...ut-off-saw.html

Pa tole zraven.

https://www.dewalt.c...-kit/dck299d1t1

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 217

Deluje OK, le še tele akumulatorje moram naštudirati.... 

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot kaze lahko baterija spreminja napetost. Ce jo ctaknes v 20v orodje laufa z 20v, ce pa v 54v pa s 54v.

So pa tezje 54v baterije, tako da zna roka bolet ce mislis cel dan vrtat z vrtalnikom. Z 54v baterijo bo mel 3kg.

Mas tudi milwaukee

https://www.milwauke...Cutting/2786-20

Laufa na 18v baterije

Pa se test
https://youtu.be/i_WHX4AESF8

Na te zage se ne spoznam, kar se tice pa vrtalnika in udarnega vijacnika bi pa raje milwaukee vzel.

Urejal _T_O_M_O_, 19.01.2020, 23:12.

Prikaži več možnosti
    • RobertH je všeč

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 98

Ima kdo slučajno že doma iz kakšne prejšnje akcije in bi delil izkušnje:

https://www.lidl.si/...a-vozila/p38594

Zanima me, če ima v praksi dovolj navora za normalno "hobi" delo (menjavanje gum, kak vijak odtegnit...)
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 98

Je kdo nabavil danes slučajno zgornji vijačnik, pa že naredil hiter test?

Ali pa če ima kdo kakšno podobno močno akku zadevo doma?

Urejal srcnik, 19.03.2020, 16:34.

Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 269
  • Avtomobil: E46 Compact

Težko karkoli konkretno rečem, razen tega, da me lidlovo orodje še ni razočaralo. Pa ga precej uporabljam, predvsem baterijski vijačnik (ne ta udarni, tistega običajnega). Pristaši "priznanih" znamk pravijo, da ni ok. Ampak pri priznanih znamkah je priznana samo cena...
Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.youtube....h?v=z9WHAuPfVD4

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 335
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Težko karkoli konkretno rečem, razen tega, da me lidlovo orodje še ni razočaralo. Pa ga precej uporabljam, predvsem baterijski vijačnik (ne ta udarni, tistega običajnega). Pristaši "priznanih" znamk pravijo, da ni ok. Ampak pri priznanih znamkah je priznana samo cena...

Tudi sam imam tisti ta mali neudarni vrtalnik in sem navdušen nad njim. V bistvu sem ga kupil, ker sem nekaj nujno rabil, dokler ne našparam za eno Makito, ki sem jo imel nagledano. Zdaj je pa sploh ne mislim več kupit, ker mi tale zadeva popolnoma zadošča in sploh nimam želje po čem dražjem.

Ni ravno Makita, ampak za 10x nižjo ceno, ni niti ene stvari, ki je ne bi mogel naredit ravno tako dobro z njim. Pač ohišje je neka najbolj kitajska cheap plastika, tako da ni ga ravno za po tleh metat in bolj šlampasto je končno obdelano, pa recimo mehanizem za nastavitev navora, se pač ne obrača tak gladko, kot pri dragih znamkah, ampak za tistih 25€ ali kolikor je že bil, je top zadeva. Majhen, lahek, dovolj močen, baterija zdrži dolgo, zelo uporaben za kakšno hobi pohištvo in priročen za šraufanje avtomobilov. V bistvu za vse, kar ga rabim, razen za vrtanje v beton, ampak tega niti ne rabim pogosto.

Če recimo primerjam z enim Milwaukeejem od znanca iste velikosti, za katerega je odštel 500€, saj je tam kvaliteta izdelave očitno boljša, lepše paše v roko in ima kao več navora, ampak ko vijačiš večje vijake direktno v les, sta oba v praksi zelo podobno zmogljiva. Milsim, da čeprav je tisti Milwaukee v vseh pogledih itak boljši, ni vreden niti slučajno 20x več. Vsaj za hobi uporabo ne, če ga goniš 8 ur + na dan, za kar ga je on kupil, potem verjamem, da bo preživel nekaj lidlovih. Ampak, da jih bo 20 pa tudi dvomim.

Imam tudi eno večnamensko pnevmatsko orodje, pa zadnjič sem kupil en strojček za brušenje svedrov in rezil, ki ga še nisem sprobal, ima pa oboje isto poceni plastiko. Nasploh, kar sem do sedaj držal električnega ali pnevmatskega orodja iz lidla, so vsa imela takšna nekvalitetna ohišja. Mislim, da predvsem na račun tega dosežejo tako nizko ceno, samo "drobovje" pa po moje ni slabo za svoj denar, ni pa seveda narejeno za profesionalce, da se non-stop uporablja.

Sam, če še ne bi imel pnevmatskega udarnega vijačnika in kompresorja, bi verjetno šel kupit tega baterijska iz lidla. Saj za takšno orodje to ni noben denar. Za kakšna kolesa menjavat bo pa ja dovolj močen, tudi če v praksi ne bi doesgel tistih navedenim 400Nm. Razen če jih je montiral kakšen mesar, ki jih je na polno pritegnil z močnejšim vijačnikom. V tem primeru, pač odtegneš na roke ali noge s pomočjo kakšnega rora, pa potem nikoli več ne daš avta v roke temu mesarju. Za kakšne druge stvari pri avtmobilu, je pa odvisno, verjetno bo za 95% stvari dovolj močen. Za kakšne matice kolesnih ležajev bi znal bit prešvoh, ali pa za kaj res močno zarjavelega na podvozju in pa seveda za kakšne vijake, ki jih je pritegoval prej omenjeni mesar.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • tristan01 in Cuore Sportivo uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 285
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Imam tudi sam doma navaden Lidlov vijačnik na baterije. 20V baterija res dolgo drži, pa tudi nadomestne niso drage. Za hobi rabo je zadeva povsem OK. Moči/navora je zadosti, le kak močno zategnjen vijak ga ustavi. Ampak za take primere se uporabi navaden ključ ali gedora z zadosti dolgim vzvodom. 

Sem z njim sestavil nekaj pohištva in drugih manjših opravil pri hiši. Bi pa za domačo menjavo koles raje kot v tale vijačnik investiral v dober moment ključ in kupil navaden vijačnik. Žal je vse preveč mesarjev med vulkanizerji in mehaniki- beri prevečkrat vijake zategnejo tako, da rabiš konkreten vzvod za odtegovanje. V tem primeru je bolje vijake popustiti s pravim orodjem in potem vijačiti z navadnim vijačnikom. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Lidl orodje je po mojih izkusnjah zelo solidno.

Za domaco uporabo vrh glave. Marda so malo bolj nerodne in vecji gabariti. To je pa to.

Potopna lidlova zaga je bila 90 eur. Makita je 400, festool 900 eur.

Pa delam z vsemi tremi, razen malo boljse ergonomije, pa festool ima par bonbonckov, vse tri odrezejo glih tako.

Na konc dneva je bolj pomembno da imas dober sveder ali dobro rezilo, kot pa masino.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.