Skoči na vsebino

Električno in akumulatorsko ročno orodje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
212 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 301
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Iščem brusilnik žaginih verig. Našel edino tole (v malce cenejšem razredu):
https://www.trisa.si..._verig_gks_108/

Ve kdo mogoče kaj več o tem, so te vredu? So še kakšne cenejše?
Mislim, da so jih v Hoferju nekaj časa prodajali za okoli 30€? Nisem prepričan..

Občasna uporaba.

Pozabi na to in se navadi brusit na roke(naj ti nekdo pokaže ki to "obvlada"),tudi hitreje boš nabrusil kot pa z mašino kjer moraš verigo dajat dol itd. itd. .Z to mašino narediš samo še slabše ker zakališ zob/e in tudi z pilo narediš okroglino na zobu(zaradi okrogle pile) z to mašino ga pa samo ravno sečeš kar je slabše.

Urejal blackberet, 26.09.2013, 19:59.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

sablač
sablač

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 257

jaz sem za milwaukee 28voltno akku orodje.po 4 letih so zaceli akumulatorji jemat slovo in enkrat sem zamenjo krtacke na obeh pormasinah

Urejal sablač, 26.09.2013, 20:30.

Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

Iščem brusilnik žaginih verig. Našel edino tole (v malce cenejšem razredu):
https://www.trisa.si..._verig_gks_108/

Ve kdo mogoče kaj več o tem, so te vredu? So še kakšne cenejše?
Mislim, da so jih v Hoferju nekaj časa prodajali za okoli 30€? Nisem prepričan..

Občasna uporaba.

taksen brusilnik imam jaz in sem z njim zelo zadovoljen, naostrim cca 10 verig letno

je pa res da se ga moras najprej nauciti uporabljati (obcutek) in potem ne bos vec zazigal konic in s tem uniceval verige

pobirati moras res minimalno cca 0,5 mm naenkrat ali pa se manj
ko vidis da veriga vec ne reze jo rajsi nabrusi kot pa da se mucis se naprej ker jo s tem ubijas ,in jo ne bos nikoli vec nabrusil tako kot je bila prvic

ce bos uposteval teh par stvari bos s tem brusilcem zadovoljen

mislim da jih dobis tudi po 25€ npr id poglej
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 426
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Pozabi na to in se navadi brusit na roke(naj ti nekdo pokaže ki to "obvlada"),tudi hitreje boš nabrusil kot pa z mašino kjer moraš verigo dajat dol itd. itd. .Z to mašino narediš samo še slabše ker zakališ zob/e in tudi z pilo narediš okroglino na zobu(zaradi okrogle pile) z to mašino ga pa samo ravno sečeš kar je slabše.

Jaz se tudi poslužujem ketne za motorke brusiti ročno, lepo jo upasat med noge in gasa okrogle linije pod pravilnim kotom ustvarjati. Naj ti kak star mojster gozdarski pokaže in seveda imej pravo debelino pile :ok2

Urejal Taucher, 26.09.2013, 20:58.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

JurcekBMW
JurcekBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 519
  • Avtomobil: E46 320d Touring

ravno ti dve znamki imata najslabsi servis ,mislim da devalt za malenkost vodi:-D

jaz prisegam samo se na hilti in milwoki

aeg ima sicer super servis ampak jim malo akumulatorji pesajo,elektricni program je pa ok

Glede servisa nevem k se tud niti nism neki ukvarjal s tem...men je važno da če kermu crkne baterija in jo prinese k nam v garancijo trgovski potnik kateri pride po to baterijo prinese novo brez komplikacij...

ja za HILTI se tudi strinjam da je res TOP za profesionalno uporabo samo nimajo neke izbire oz. furajo samo PROFI program ( no vsaj kokr sm gledal njihove kataloge )
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 194
  • Avtomobil: avtomatik

Jaz se tudi poslužujem ketne za motorke brusiti ročno,

x3 :)

lepo jo upasat med noge in gasa okrogle linije pod pravilnim kotom ustvarjati. Naj ti kak star mojster gozdarski pokaže in seveda imej pravo debelino pile :ok2

:-D :-D :-D
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Nevem kaj počnejo pri Makiti zadnje cajte sm smo dobil par reklamacij glede baterij...ena je bla že 3x v garanciji...zdej nevem al lastnik z njo tako grdo dela al kaj...

drugače pa kokr mam izkušnje s temi orodji sta Makita pa Dewalt res TOP za profesionalno uporabo pa recimo HITACHI je za svojo ceno tud kvaliteten

p.s. : če je kdo z okolice NM al pa Krškega glih v nakupu kšenga Makita al pa Hitachi orodja se lahko obrne name na ZS pa mu zrihtam kej :)

Dewalt je ostal daleč zadaj z razvojem... Bili so top 10 let nazaj, zdej pa žal ne več :ok2. Makita ima kul stroje, sem tudi imel pred časom, Hitačija :hihi ne poznam in bom verjel na besedo, da je za svojo ceno kvaliteten.
Jaz prisegam na Bosch in imam doma vse Bosch (eno ta veliko štemarco, eno manjšo štemarco, fleksarco, klasično bohrmašino, 2x baterijska...) - moder program seveda. Eno baterijsko imam že 10 let in zdej se pa počasi poslavlajo baterije (krtačke so še bile 1x menjane zaradi obrabe). Pa nobeno od orodij nimam za okras :ok.
Bosch ogromno dela na razvoju - bom ob priliki prilepil kak članek (sem kar na tekočem :)).

LP A.

Urejal Andy04, 27.09.2013, 07:54.

Član KOS
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

Dobra tema,zanimivo je prebirati kako je kdo zadovoljen s kako znamko,ali pa pac ni

Dajte se se malo razpisati kako je kaj z akumulatorji od profi ali polprofi orodja

Jaz se kaj dosti ne morem ker imam vecino hilti in je ok po vec kot 5 letih
Imam eno makito s katero so mesani obcutki
In eno aeg kjer me je pa ze minilo zacetno navdusenje nad njimi ( baterijski program)
Ker je baterija po dveh letih totalno hin (nima vec kapacitete)
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

In eno aeg kjer me je pa ze minilo zacetno navdusenje nad njimi ( baterijski program)
Ker je baterija po dveh letih totalno hin (nima vec kapacitete)

Ima kolega isti problem :blackeye.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Dajte se se malo razpisati kako je kaj z akumulatorji od profi ali polprofi orodja.

Kar se tiče Boschevih baterij najdeš kar nekaj podatkov na tej strani.. Pri drugih proizvajalcih kaj podobnega še nisem zasledil.
Podaljšanje garancije za ročna električna orodja Bosch na 3 leta tukajle. Brezplačno seveda, ampak je treba orodje "registrirati" v 4ih tednih od nakupa.

LP A.

Urejal Andy04, 27.09.2013, 12:09.

Član KOS
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 301
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Hilti aku imamo skoraj vse, od vijacnikov, lisičjega repa, brusilke, sds... Vse so ok razen ene vmesne serije . Akumulatorji so kar naenkrat odpovedali.
Se pa da vse akumulatorje ugodno obnoviti, v kolikor so sestavljeni( ohisje privijaceno). Podjetje Tehnohit iz Domžal , ki je istočasno zastopnik in serviser za profi orodja FEIN jih ugodno in zelo kvalitetno obnovi.:ok
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 871
  • Avtomobil: BMW x

Vsem, ki uporabljate akumulatorsko orodje in podobne naprave občasno - sezonsko priporočam, da poskrbite za akumulatorje, ki so dostikrat vredni pol orodja ali naprave.

Akumulatorji, ki jih pustimo v aparatu nerabljenem par mesecev se uničijo zaradi preglobokega izpraznjenja. Takih primerov vidim in rešujem vsak mesec kar nekaj.

Preprosta in poceni rešitev, ki jo tudi sam uporabljam že leta, je nabava tedenske programske ure - timerja in podaljška 220V za priklop več naprav hkrati. Strošek <20€.

Objavljena slika Objavljena slika

Vse polnilce za akumulatorska orodja, prenosne merilne inštrumente, radio postaje, itd. imam na takšnem podaljšku, timer pa ga vklopi vsako nedeljo za 4 ure.

Na tak način mi že leta ni bilo potreba menjat akumulatorjev, naprave pa so vedno pripravljene za delo s polnimi akumulatorji.

Urejal Iztok Z., 27.09.2013, 21:46.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Iztok. To je bolj problem pri kitajskih switcherskih napajalnikih , ki zelo spraznjene baterije sploh ne zaćnejo polniti. Po delu so vse baterije na osveževanju, rabim jih pa vsak dan. Tako da pride do obrabe zaradi pogoste uporabe.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Prej napisano ne velja zate in podobne profi uporabnike, ki orodje uporabljajo skoraj vsak dan in ga čez noč polnejo. Poleg tega imaš v svojih orodjih že skoraj zagotovo LiPo akkuje in ga nisi kupil za ceno pod 50€ v trgovini kjer na sosednji polici prodajajo piškote ... :)

Tisto kar sem napisal velja za nizkocenovno ali starejše akumulatorsko orodje v katerem so še NiCd ali NiMh akumulatorji s priloženimi polnilci brez regulacij (avtomatskega izklopa polnjenja) in jim v navodilih piše, da se polnejo 12 do 14h.

Med polnjenjem LiPo in NiCd/NiMh je velika razlika. Prva je že v tem, da imajo LiPo akkuji že v njih vgrajeno lastno regulacijo in balanserje celic, NiCd/NiMh aparati pa imajo (če jo sploh imajo) regulacijo polnjenja vgrajeno v polnilcu. Tudi zato so prvi precej dražji od tistih drugih.

To, da nekateri polnilci nočejo polnit pa običajno ni vzrok made in China ampak varnost. Če je akku preveč prazen bo ob začetku polnjena potegnil prevelik tok in to ceneni polnilci preprečijo s pregoretjem varovalke, malce boljši pa z blokado polnjenja.
Če nimajo vgrajenega nič od tega pa ponavadi polnilec ob totalno izpraznjenem akkuju spusti dim ... :-D

Urejal Iztok Z., 28.09.2013, 11:09.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 416
  • Avtomobil: new age e39

Fantje, tole imam vgledano. Kak komentar?

http://www.bosch-pro...li-30930-ocs-p/

Cena bo ugodna
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Prej napisano ne velja zate in podobne profi uporabnike, ki orodje uporabljajo skoraj vsak dan in ga čez noč polnejo. Poleg tega imaš v svojih orodjih že skoraj zagotovo LiPo akkuje in ga nisi kupil za ceno pod 50€ v trgovini kjer na sosednji polici prodajajo piškote ... :)

Tisto kar sem napisal velja za nizkocenovno ali starejše akumulatorsko orodje v katerem so še NiCd ali NiMh akumulatorji s priloženimi polnilci brez regulacij (avtomatskega izklopa polnjenja) in jim v navodilih piše, da se polnejo 12 do 14h.

Med polnjenjem LiPo in NiCd/NiMh je velika razlika. Prva je že v tem, da imajo LiPo akkuji že v njih vgrajeno lastno regulacijo in balanserje celic, NiCd/NiMh aparati pa imajo (če jo sploh imajo) regulacijo polnjenja vgrajeno v polnilcu. Tudi zato so prvi precej dražji od tistih drugih.

To, da nekateri polnilci nočejo polnit pa običajno ni vzrok made in China ampak varnost. Če je akku preveč prazen bo ob začetku polnjena potegnil prevelik tok in to ceneni polnilci preprečijo s pregoretjem varovalke, malce boljši pa z blokado polnjenja.
Če nimajo vgrajenega nič od tega pa ponavadi polnilec ob totalno izpraznjenem akkuju spusti dim ... :-D

Saj zato sem pa že nekaj baterij otroških igrač, sprva spravil k sebi z " elektrošokom" klasičnega napajalnika potem pa na originalnega.:ok
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi jaz uporabljam "šok-terapijo" za bujenje svinčenih, NiCd ali NiMh akkujev. Tiste male priklopim na servisni usmernik, ki mu pri 30V omejim tok na 1A in za 15 sek. priklopim celico. Potem se že toliko zbudi, da jo naprej polne namenski polnilec.

Največ težav mi je povzročil 48v / 480Ah velik akku viličarja, ki je par let ležal v skladišču in je ob priklopu na polnilec kazal pod 1A polnilnega toka namesto običajnih 50 ...
Ker se niti po treh dneh ni zbudi sem ga priklopil preko močne diode in 2kW infra peči direkt na 220V. Od začetka ni bilo nič, po par urah pa je peč postala malo topla. Tako je v 8. urah prebilo sulfat in je potem začel vleči 30A ob priklopu na original polnilec. Sicer si ni nikoli popolnoma opomogel a je imel vseeno še cca. 50% kapacitete in je bil potem še kar nekaj časa v uporabi za občasna dela v proizvodnji.

Urejal Iztok Z., 29.09.2013, 10:24.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 416
  • Avtomobil: new age e39

Cena bo ugodna

Nobenega mnenja? Andy?
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Cena bo ugodna

Če je dobiš izpod 150€ ne čakaj. Profi zadeva z samozatezno glavo, menjalnikom, regulatorjem zatega, sorazmerno velik Nm moment, Li-Ion ... :ok

Če rabiš samo za občasno in bi moral plačat polno ceno pa se dobijo tudi pol cenejše podobne zadeve.

Urejal Iztok Z., 29.09.2013, 11:33.

Prikaži več možnosti

Ravo
Ravo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 481
  • Avtomobil: E36/2C

Jaz osebno imam kar nekaj strojčkov od firme Fein in sem zelo zadovoljen z njimi.. Zadeva je kar precej draga ampak nikoli nobenih problemov.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.