Skoči na vsebino

V prihodnosti M-i z 4x4 pogonom?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
48 odgovorov v temi
Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 705
  • Avtomobil: BMW x

Seveda da ni, sej pri M-ih tudi ne bi smel bit :laugh. Ok mogoče kot izbira. :-D

Mislim, da izbira je. Za hitro pospeševanje in res spolzek teren pustiš v 4WD mode, za drift užitke pa samo RWD. Zame idealne možnosti izbora.

Tale primerjava ni ravno na mestu, ker se pri človeških rokah zavijanje ne izključuje s pospeševanjem (če že govorimo o monkey style premikanju). AWD v ovinku je nekje med FWD in RWD. Kot že rečeno samo do ovinka, pospeševanje z ovinka je seveda mnogo boljše pri AWD. :ok2

Primerjava je samo za dokaz, da tudi človek podzavestno v sili izbere "pogon" na vse štiri. Res izgleda kot opica a dokazano deluje in je učinkovito :-D

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 217

A ni pri BMW čar prav RWD, ko dobiš kdaj pa kdaj mehka kolena, ko ti zadek lepo malce odnese. :mljask
Sploh če je zadeva konkretno močna.

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 304
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Dejstvo je, da večina M avtomobilov preko zime počiva (vožnja po snegu na 255+ gumah in RWD je pač posebna :skrbast). Medtem ko se quattri vozijo naokoli na široko nasmejani :ok2

Tako da je razumljivo zakaj razmišljajo o tej potezi, če mislijo da izgubljajo tržni delež zaradi tega.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 705
  • Avtomobil: BMW x

Dejstvo je, da večina M avtomobilov preko zime počiva (vožnja po snegu na 255+ gumah in RWD je pač posebna :skrbast). Medtem ko se quattri vozijo naokoli na široko nasmejani :ok2
...

Tudi jaz se z :-D in bogim RWD na dobrih zimskih gumah pozimi odpeljem v zasnežen klanec mimo kakšnega 4WD na letnih gumah. Med njimi je bilo kar nekaj quattrov, 4WD hyundajev, roverjev in suzukijev ter celo rumen hummer :ok2

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 970
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

samo moraš biti pa fejst debil ,da misliš ,čeprav imaš 4x4 ,da ti bo pomagal pozimi z letnimi gumami...:napaka :napaka
Prikaži več možnosti

cruiser
cruiser

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 304
  • Avtomobil: E46 M3, E70 X5

Tudi jaz se z :-D in bogim RWD na dobrih zimskih gumah pozimi odpeljem v zasnežen klanec mimo kakšnega 4WD na letnih gumah. Med njimi je bilo kar nekaj quattrov, 4WD hyundajev, roverjev in suzukijev ter celo rumen hummer :ok2

Tudi jaz se z E39 z novimi gumami peljem kot car :ok2
Ampak tema je o bodočih M-ih. Široke gume pa sneg pa velika moče pozimi ne gredo fajn skupaj.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 032
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja no, samo sej je za avte s širokimi gumami tudi na 4x4 vožnja po snegu približno enako adrenalinska. OK, zadek pač ne gre po svoje, samo še vedno široke gume za spolzko podlago pač niso.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.youtube.c...wOBKSHl-c#t=255

Lep primer je X6 :crazy

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Še preden sem kliknu sem vedu kateri video bo. :laugh Kaj ti si ga dejansko resno vzel? Daj malo pomisli kako se športne cestne letne gume znajdejo na mokri travi ter snegu, na kateremkoli avtomobilu... :crazy
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

en3rgie123
en3rgie123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: 580Nm

Bols stare zimske kot nove letne :ok
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 066
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

BMW Considering All-Wheel-Drive for Future M Cars

http://www.gtspirit....-future-m-cars/

Zanimivo. Pomoje se nebi noben ///M fanatik branil 4x4 pogona:cool

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

bmw_fan1
bmw_fan1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 665
  • Avtomobil: g30 530d xdrive

Dolgo so cakali...
bmw f31 335ix
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 425
  • Avtomobil: star

jst se ga bom vedno;)

ta video mi je všeč:

in točno oz podobno si mislim jaz...

bom pa presedlal n kio al pa hyunday če bodo delali močne rwd... recimo:)

če že nimamo oz je vedno manj izbire med možnimi menjalniki upam da bo vsaj pogon lahko na izbiro...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik

Še preden sem kliknu sem vedu kateri video bo. :laugh Kaj ti si ga dejansko resno vzel? Daj malo pomisli kako se športne cestne letne gume znajdejo na mokri travi ter snegu, na kateremkoli avtomobilu... :crazy

:kava...torej potem takem 4x4 ni ravno to, kar večina misli da je, da se avto potem drži ceste kot vlak na tirih?
Samo če imaš primerne in letnemu času primerne pnevmatik?

In ja, glede prispevka o X6 sem ga vzel resno, z vsem cinizmom ki je zraven, ker je tudi meni smešno, da je takšen avto, ki je na takih valerjih (285/45, 315/40, 325/30) in ob AWD tako "neuporaben". Pri takih pnevmatikah, zna biti na AC prav zanimivo zapljati čez kakšen "aquaplaning". (?)
In kateri bi, tudi ob zimskem kompletu, verjento imel v tistem prispevku še vedno podobne, sicer manjše, težave.

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Samo če imaš primerne in letnemu času primerne pnevmatik?

Ja, to velja vedno in povsod. Brez tega ti ne pomaga ne 1x1, ne 6x6.

Uporabnost SUVov je res stvar debate. Jaz jim pravim "curb crawlers", ker "teren" je za povprečnega voznika X6 pločnik v mestnem centru. Po mokri travi ga ne bo noben pameten vozil, v sneg na letnih valarjih pa tudi ne. Kar pa ne pomeni da se ne najde kdo ki bo. S podobnim rezultatom kot v videu. Samo to ne pomeni da je neumen avto, pač pa...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Chivas Regal
Chivas Regal

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 729
  • Avtomobil: E46

tisti ki je omenjal zakaj F1 zmore prenesti toliko moči brez AWD....zakaj?

zato ker F1 nima teže 1900kg kot jo ima recimo M5 in nima toliko navora pri nizkih vrtljajih kot M5 in ker nima tako visokega težišča kot M5 (glede na F1 in težo) in ker pač vozi tudi več kot samo enega človeka (ponavadi je tudi voznik velikokrat precej težji kot povprečen F1 voznik) in ker se vozniku M5 ponavadi ne mudi tako na dirkališču kot vozniku F1 ki mu je pomembna čisto vsaka stotinka sekunde, in ker je asfalt na dirkališču precej bolj oprijemljiv in F1 ne vozi v snegu, da o gumah sploh ne začnem ( F1 jih precej segrejejo in potem vozijo na polno)!!!

razlogov je še več in več, ne samo to da AWD v F1 ni dovoljen in bi bil prekompliciran in bi preveč vplival na težo in sam razvoj!

torej F1 ne vmešavajmo v to debato tako kot tudi ni potrebno vmešati kamiona KAMAZ 6X6 ki vozi sredi Sibirije!
Prikaži več možnosti

Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 358
  • Avtomobil: kolo

Omenil si težo voznika, pozabil pa na downforce in lepljive gume, ki so največjega pomena zakaj f1 ne potrebuje AWD. Zakaj so ga prepovedali, nevem, ker nikol ni imel nubenih uspehov..

Odkar je prišel KERS bi morda bilo bolj smiselno, ker bi samo kers poganjal prednja kolesa in bi tako res eksplodirali iz ovinka pred dolgo ravnino... zdej morjo čakat da aerodinamika začne delat... naj me kdo popravi ne gledam f1..

edit: aha vidim da si omenil gume.. :)

Urejal Luky, 13.10.2013, 11:33.

Prikaži več možnosti

Chivas Regal
Chivas Regal

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 729
  • Avtomobil: E46

Omenil si težo voznika, pozabil pa na downforce in lepljive gume, ki so največjega pomena zakaj f1 ne potrebuje AWD. Zakaj so ga prepovedali, nevem, ker nikol ni imel nubenih uspehov..

Odkar je prišel KERS bi morda bilo bolj smiselno, ker bi samo kers poganjal prednja kolesa in bi tako res eksplodirali iz ovinka pred dolgo ravnino... zdej morjo čakat da aerodinamika začne delat... naj me kdo popravi ne gledam f1..

edit: aha vidim da si omenil gume.. :)

če povzamem, pri F1 ni nuje po AWD in nima take pomembne prednosti kot jo imajo serijski avti za vsakdan.
Prikaži več možnosti

Nimesis
Nimesis

BMW fanatik

• Uporabnik

Po tem, kar je videti v letošnji F1 in pa npr. pri Porsche 918, ter McLaren P1, bi lahko zapisal,
da bomo v prihodnje videli vedno več avtomobilov (in ne samo športno naravnanih), ki bodo imeli poleg danes različnih vrst turbin, še elektromotorje.

Objavljena slika

Objavljena slika

Tako da me nebi presenetilo, če bo prihodni M3, M5 imel poleg 4x4 pogona, samo R4 ali R6 motor s 2000-3000ccm,
ki bo podprt z raznimi izvedbami turbin, ter še dodaten elektromotor, ki bo dodatno pomagal-omogočal hitro pospeševanje iz mesta,
saj je pri elekt.motorju max-navor že v samem štartu.

Zvok motorja pa bo seveda (žal) prihajal iz hi-fi B&O ali B&W zvočnikov. :blackeye

slika.jpg

Rapid eye movement...

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 388
  • Avtomobil: bmw m3

meni je bmw priljubljen ravno zardi zadnjega pogona
Prikaži več možnosti