Skoči na vsebino

V prihodnosti M-i z 4x4 pogonom?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
48 odgovorov v temi
jocker
jocker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 968
  • Avtomobil: Audi A5 Cabrio

moje mišljenje je , če si navdušenec nad znamko BMW si verjetno zato ,ker ima zadnji pogon in ne gledaš x-drive.

če si pa 4x4 pa verjetno gledaš Audi ali pa kaj drugega...:confused :confused
Prikaži več možnosti

mega_ne
mega_ne

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 859
  • Avtomobil: BMW BRP Aprilia Yamaha

Spoštujem tvoje mišljenje, s katerim se seveda ne strinjam popolnoma :laugh
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 099
  • Avtomobil: 316ti Compact

moje mišljenje je , če si navdušenec nad znamko BMW si verjetno zato ,ker ima zadnji pogon in ne gledaš x-drive.

BMWja kupis ker je BMW. X-Drive je super na 3ki karavan ali limo, 5ki, 6ki GC ali 7ka. Ostali Coupe-ji pa obvezno zadnja vuca :ok
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

BMWja kupis ker je BMW. X-Drive je super na 3ki karavan ali limo, 5ki, 6ki GC ali 7ka. Ostali Coupe-ji pa obvezno zadnja vuca :ok

Kakor kdo ... jst ga povohal ne bi, če ne bi imel zadnjega pogona. X-drive in prvi pogon me ne zanimata. Če bi že hotel 4x4, bi vzel Audija.

Urejal Rottie, 17.03.2014, 21:10.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 064
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Kar se tiče vozne dinamike do pred par leti quatro ni imel osnovnih pogojev proti xDrive-u ;) Pač preprosto zardi zasnove pogona. Višina in točka težišča, način razporeditve moči,...itd

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Luky
Luky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 358
  • Avtomobil: kolo

Po tem, kar je videti v letošnji F1 in pa npr. pri Porsche 918, ter McLaren P1, bi lahko zapisal,
da bomo v prihodnje videli vedno več avtomobilov (in ne samo športno naravnanih), ki bodo imeli poleg danes različnih vrst turbin, še elektromotorje.

Objavljena slika

Objavljena slika

Tako da me nebi presenetilo, če bo prihodni M3, M5 imel poleg 4x4 pogona, samo R4 ali R6 motor s 2000-3000ccm,
ki bo podprt z raznimi izvedbami turbin, ter še dodaten elektromotor, ki bo dodatno pomagal-omogočal hitro pospeševanje iz mesta,
saj je pri elekt.motorju max-navor že v samem štartu.

Zvok motorja pa bo seveda (žal) prihajal iz hi-fi B&O ali B&W zvočnikov. :blackeye

Bolj kot porsche in mclaren to kaže i8, se ti ne zdi? Veliko cenejši pa še bmw? Vseeno pa mislim da tega še nekaj časa nebomo vidl, elektro motorja v m3 mislim..

meni je bmw priljubljen ravno zardi zadnjega pogona

zanimiv nick si si izbral torej:)

nekoč je bilo tako, zdej pa lahko gledaš tudi bmw, nevem kaj tukaj ni jasno??

Kar se tiče vozne dinamike do pred par leti quatro ni imel osnovnih pogojev proti xDrive-u ;) Pač preprosto zardi zasnove pogona. Višina in točka težišča, način razporeditve moči,...itd

In kdaj so potem spremenili zasnovo? Daj razloži zakaj ni imel za burek itd. glede višine tudi prosim, pa točka težišča..
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Klasičen audi quatro z torsen diferencialom:

Cel motor pred prvo osjo (slaba razporeditev teže), visoko postavljen motor....

Nov sredinski doferencial v Audiju RS5 (postavitev, pogon na prva kolesa sumljivo podobno xDriveu :D):

nižje postavljen motor, zamaknjen bolj nazaj in postavljen NA prvo os ;)

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Mogoče v sami dinamiki vožnje, bolj zanimivo pa je da ko se primerja pogone v slabem vremenu (sneg/led)(pa pustimo sedaj Audijeve teste kjer BMW ne pride čez lužo, ali obratno ko Audi komaj vžge) pa navkljub zastareli zasnovi izgleda kot da ima Audi za konkurenco samo Subaru. Ravno zadnjič sem gledal en zanimiv filmček o S klasi, F01 in A8 (2003-2010)..

Urejal Pepsi, 18.03.2014, 21:40.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Kar se tiče vozne dinamike do pred par leti quatro ni imel osnovnih pogojev proti xDrive-u Pač preprosto zardi zasnove pogona. Višina in točka težišča, način razporeditve moči,...itd

Roko na srce za razmere v katerih se vozimo je še najslabši sistem 4x4 zadovoljiv. Vozna dinamika je meni dosti bolj pomembna. In če se avto ziblje čez ovinke in nos rini naravnost meni ni noben užitek vozit avto. :crazy

In ja testov je čuda, ampak nisem še videl masovnega testa AWD pogonov kjer nebi bil xDrive v boljši polovici ;)

Prikaži več možnosti