Skoči na vsebino

Preoblačenje volana

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
151 odgovorov v temi
Danijel 83
Danijel 83

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 399
  • Avtomobil: bmw e90

Pravilno da si povedal resnico, ker laži ne maram.
Sedaj pa nam vsem povej v čem je težava in za kateri avto se gre. Jaz nisem mojster, ker za mojstra moraš imeti določena leta izkušenj in neko potrdilo o usposobljenosti. Za mojstra se bom razglasil sam, ko bom stapeciral gliserja v belem usnju z zlatimi šivi. Do takrat pa sem vajenec.

sma si podobna :ok

volan je od e46 in kot sem že napisal se po 5tkm uporabe lušči usnje po celi dolžini volana
Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 825
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Kako se lahko lušči usnje? Lahko kdo to razjasni, ali je problem v poceni materialu ali je prislo do mehanske poskodbe ali kakšnega čistila? Kaj ni tako ta de pravo kvalitetno usnje ne more "luščiti"?
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 507
  • Avtomobil: BMW E61 Individual 530 xd

Če je E 46 model, prosim če nam napišeš in pokažeš vzorec usnja, ki si ga dobil zraven. Namreč na vsak volan obesim vzorec usnja. Skaja ne uporabljam.
Kdaj je volan bil narejen, pokaži nam fotografijo.

Kako se lahko usnje luči v tako hitrem času 5000 km ne vem, mi ni jasno. Razlogi so standardni, veliko št. km, nepravilna čistila, izpostavljenost soncu, grobe roke, znojne roke.
Luščiti pa se prične tovarniška barva s katero pobarvajo usnje. Bom jutri za predstavo pokazal kako je moja žena svoj volan v Xsari Picasso po 15 tisoč km mogoče celo manj totalno uničila s tem, da si je vsak dan mazala roke z raznimi kremami. Volan je postal bel, izluščen do konca in izgleda kot da ima 400 tisoč km!
Namreč vsako usnje je naravne bave od različnih živali (krava, svinja, itd...) Nato pa se to usnje v tovarni pobarva na željeno barvo (zelena, rumena rdeča, črn itd...) Najbolj pomembno pa je to, kakšna je kvaliteta barvanja tega usnja v tovarni, ki ga proizvaja. Zato se na volanih recimo, ki se ne strgajo izrabi zgronji sloj, torej barva s katero je usnje pobarvano, ali pa recimo sedeži. Svoje sedeže sem popravil na tak način, da sem jih ponovno pobarval ker se je barva izluščila skozi leta.

Zakaj sem napisal kje kupujem usnje zato, da se lahko preveri ta firma oziroma njen glas. To ni neka "šaban" firma izpod kozolca ampak se stem ukvarjajo že leta. Tam kupujejo usnje tudi gospodje nekje iz Prekmurja, ki tapecirajo ultra lahka in manjša letala. Sem jih osebno enkrat spoznal tam in so v pogovoru zatrdili da imajo tu v firmi kvalitetno usnje, ker za letala in takšne naročnike mora biti kvaliteta vrhunska.

Jaz vzamem ponavadi 1 celo kravo torej goveje usnje za katerega sem prej dogovorim, da mi ga vmes sperforira. In vsi volani izmed naštetih so iz istega usnja kot je ta volan za E46. To je sedaj uradno 2 primer, da nekaj ne štima izmed 113, kar pomeni zame 98% vredu izdelkov in to ni sploh slaba št.

Drugače pa če se je to zgodilo se prvo brat ali kdor koli obrne name z imenom in priimkom na ZS in se lepo pove kaj je narobe in pojasni kako je do tega prišlo. to mislim da je prava pot reševanja nezadovoljstva in ustvarjanja medsebojnega zaupanja.

Urejal Danijel S, 21.10.2013, 22:12.

Prikaži več možnosti

Bmw39
Bmw39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 754
  • Avtomobil: f11 535dM ,e30is ,e39 V8

Danijel S jaz sem videl tvoje izdelke in bom absolutno volan zaupal tebi saj so bili vsi izdelki 1a ! Samo še časovno se morema ujeti ;)
Prikaži več možnosti

zigadesign
zigadesign

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 494
  • Avtomobil: E46 320D touring

Pjebi takle izdelek se pri meni dobi :ok2
Ampak po tem tednu, ko bo delavnica koncana :ok
Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Pjebi takle izdelek se pri meni dobi :ok2
Ampak po tem tednu, ko bo delavnica koncana :ok

Evo pa se je javil tapetnik, ki obvlada. tudi meni je dosti pomagal z nasveti. Žiga ta teden grem po stroj, katerega si mi priporočal skoraj pol leta nazaj:ok
Prikaži več možnosti

scooter
scooter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 062
  • Avtomobil: 4x4

a ni Brecl?

meni se tud zdi.... Brecl je to..

E 60 530d
Can-am 

Prikaži več možnosti

Danijel 83
Danijel 83

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 399
  • Avtomobil: bmw e90

Če je E 46 model, prosim če nam napišeš in pokažeš vzorec usnja, ki si ga dobil zraven. Namreč na vsak volan obesim vzorec usnja. Skaja ne uporabljam.
Kdaj je volan bil narejen, pokaži nam fotografijo.

Kako se lahko usnje luči v tako hitrem času 5000 km ne vem, mi ni jasno. Razlogi so standardni, veliko št. km, nepravilna čistila, izpostavljenost soncu, grobe roke, znojne roke.
Luščiti pa se prične tovarniška barva s katero pobarvajo usnje. Bom jutri za predstavo pokazal kako je moja žena svoj volan v Xsari Picasso po 15 tisoč km mogoče celo manj totalno uničila s tem, da si je vsak dan mazala roke z raznimi kremami. Volan je postal bel, izluščen do konca in izgleda kot da ima 400 tisoč km!
Namreč vsako usnje je naravne bave od različnih živali (krava, svinja, itd...) Nato pa se to usnje v tovarni pobarva na željeno barvo (zelena, rumena rdeča, črn itd...) Najbolj pomembno pa je to, kakšna je kvaliteta barvanja tega usnja v tovarni, ki ga proizvaja. Zato se na volanih recimo, ki se ne strgajo izrabi zgronji sloj, torej barva s katero je usnje pobarvano, ali pa recimo sedeži. Svoje sedeže sem popravil na tak način, da sem jih ponovno pobarval ker se je barva izluščila skozi leta.

Zakaj sem napisal kje kupujem usnje zato, da se lahko preveri ta firma oziroma njen glas. To ni neka "šaban" firma izpod kozolca ampak se stem ukvarjajo že leta. Tam kupujejo usnje tudi gospodje nekje iz Prekmurja, ki tapecirajo ultra lahka in manjša letala. Sem jih osebno enkrat spoznal tam in so v pogovoru zatrdili da imajo tu v firmi kvalitetno usnje, ker za letala in takšne naročnike mora biti kvaliteta vrhunska.

Jaz vzamem ponavadi 1 celo kravo torej goveje usnje za katerega sem prej dogovorim, da mi ga vmes sperforira. In vsi volani izmed naštetih so iz istega usnja kot je ta volan za E46. To je sedaj uradno 2 primer, da nekaj ne štima izmed 113, kar pomeni zame 98% vredu izdelkov in to ni sploh slaba št.

Drugače pa če se je to zgodilo se prvo brat ali kdor koli obrne name z imenom in priimkom na ZS in se lepo pove kaj je narobe in pojasni kako je do tega prišlo. to mislim da je prava pot reševanja nezadovoljstva in ustvarjanja medsebojnega zaupanja.

Lej prvo kot prvo ne išči izgovorov, ker jih ni,
vzrok je slaba kvaliteta usnja (al te je ta firma katero omenjaš okrog prinesla, al pa daješ poceni usnje, ker bi rad več v žep pospravil, to veš ti, kje je problem).

Usnje na volanu ni videlo nobenega čistila in tud premaza ne, kot sem že napisal je to po 5tkm oz. 2-3 mes. uporabe nastalo.

Nevem kaj se s forumom braniš, saj si ti izbral usnje katero si dal gor in ne forum :napaka

Ne kritiziram tvoje izdelave (je ceni primerna), ampak usnje, ki je gor pa ni vredno nič.

P.s. prilagam 2 slikci iz katerih je razvidno luščenje in tud moj zadnji post v zvezi s tem, ker nimam niti cajta, še manj pa volje tu razpravljat kaj je in kaj ni. LP

Pripete slike za predogled

• IMG_0754.jpg
  • IMG_0756.jpg

Urejal Danijel 83, 23.10.2013, 19:08.

Prikaži več možnosti

Danijel S
Danijel S

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi moj zadnji post v tej temi.
1. Izbral si napačen pristop "pritožbe".
2.Ne iščem izgovorov, sem argumentiral zadevo. Še vedno uporabljam isto usnje in teh težav ni, tudi na mojem volanu. Še vedno bom naprej uporabljal isto usnje.
3. Če je to slaba kvaliteta potem naj bo. Drugega nimam kaj za povedati.
4.S forumom se ne branim, ker ta forum ni moje življenje je pa res, da rad obiskujem ta forum, argumentiram kaj in tukaj sem spoznal nekaj krasnih ljudi s katerimi se dobivam tudi v prostem času.
5. To razumem kot kritiko in tako je prav. Z mojim delom kot sem prebral ni nič narobe, je z usnjem nekaj in to samo na tvojem volanu, kot da bi bil tisti kos usnja slab. Torej to je kritika.
6.Vrži volan v smeti in kupi novega na servisu.
7. Konec.

Dani

Urejal Danijel S, 23.10.2013, 19:24.

Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Če jetole nastalo po res samo po 5000 km je al res eno slabo usnje al pa kaki prstani po rokah.Meni je tapetnik na šihtu oblekel volan z usnjem za kavče najbrž pa se mi ni začel tako kmalu gulit...Sicer pa bo prišel enkrat dan ko bom dal preoblečt svoj volan pa da vidmo.Mam recimo extremne pogoje uporabe pa je originalni zdržal nekih 250000 km mestne vožnje.In ja malo čudna reklamacija,taka precej zadirčna.A se ne da človeka najprej kontaktirat in se normalno pogovorit??

Urejal čare, 23.10.2013, 19:42.

Prikaži več možnosti

spidi
spidi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 238

Če bi bilo slabo usnje,bi se pričelo luščit po zunanjem obodu volana,kjer je najbolj obremenjeno. V tem primeru temu ni tako.
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 076
  • Avtomobil: OPC

In ja malo čudna reklamacija,taka precej zadirčna.A se ne da človeka najprej kontaktirat in se normalno pogovorit??

Po 5 tkm se mojemo bratu lušči volan, ki ga je dal preoblečt enemu "mojstru" tuki iz foruma. :crazy

Ne bom ga blatil, sam tolk sem povedal, da bodite previdni pri izbiranju ponudnika

Če to leti name, prosim da TAKOJ sedaj poveš in napišeš tukaj, da vsi vedo.
V tem letu sem naredil 113 volanov in od tega je na forumu avtomobilizem.com na ZS se mi javil samo 1 uporabnik in mi zajamral, da mu je volan razpadel po komaj 1000 km in od tega je bil avto skoz v garaži parkiran v senci, kar mu nisem verjel in so buče. ....

Dani

itd itd... Mislim, da je bil sprva njegov namen samo opozoriti pri izbiri mojstra ter materiala in ni začel z reklamacijo ampak zgolj z opozorilom.

Se pa strinjam, da se takšne stvari prej rešijo osebno in sem mnenja, da bi se stvar odvila precej drugače, če bi uporabnik tega volana poklical našega forumskega mojstra:ok. Glede na njegove dosedanje poste in delo mislim, da bi prišla celo na skupno pot, tako pa pričkanje preko tretje osebe, pa žal nikoli ne obrodi dobrih sadov.

Tudi meni se zdijo njegovi volani fantastični in zares obvlada zadevo. Le še tako naprej:ok

Lp

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 825
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Sej sta oba Danijela se bosta že zmenila ;)

Me pa res zanima kako je prišlo do takšne "poškodbe" usnja, kot da bi se nekaj "drgnilo" povrhu ?
Prikaži več možnosti

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 761
  • Avtomobil: Audi A6 3.0 BiTDI

Sej sta oba Danijela se bosta že zmenila ;)

Me pa res zanima kako je prišlo do takšne "poškodbe" usnja, kot da bi se nekaj "drgnilo" povrhu ?

Se strinjam!
Vsaka medalja ima dve plati, tako da ne smemo prehitro kogarkoli obtoževati. Vsi smo samo ljudje, ki delamo in tisti, ki dela lahko tudi greši.
In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti

Marty0707
Marty0707

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 249
  • Avtomobil: E36 325Ci M50TÜB25

Jaz sem dal svoj volan kar oblecti v Zagrebu pri enem odlicnem tapetarju, sicer tako ljudje govorijo.. No ja saj bom videl kakrsne bom jaz srece z tistim usnjem katerega bo dal gor...
Imel sem gor na svojem avtu trokraki volan in je bil kar z usnjem oblecen in sem nosil prstan na levoj roki in kot sem zavijal na raskrizju in bi pustil volan naj se zravna sam, bi kar presel z prstanom po volanu in bi se taksno luscenje vidlo gor na usnju, ampak sem kar videl ze isti moment da sem jaz kriv in moj prstan.. Tako da zdaj vem kaj ne smem delati kdaj bom vozil avto..
Objavljena slika
"Ich bin gar nicht so, wie man mich dargestellt hat"
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 656
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

men je Danijel S preoblekel zadevo in po 30 k km je zadeva brez ene same praske....
Zadovoljen 100%!
Bom pofotkal in objavil!

Urejal bojan.u, 23.10.2013, 21:23.

Prikaži več možnosti

spidi
spidi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 238

Ko bo moj volan potreben preobleke, ga bom dal Daniel S-u.
Brez najmanjšega dvoma :ok
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 024
  • Avtomobil: Saab 9-3 TTiD Hirsch

Ko bo moj volan potreben preobleke, ga bom dal Daniel S-u.
Brez najmanjšega dvoma :ok

x2

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 384
  • Avtomobil: e46 323ci

Lej prvo kot prvo ne išči izgovorov, ker jih ni,
vzrok je slaba kvaliteta usnja (al te je ta firma katero omenjaš okrog prinesla, al pa daješ poceni usnje, ker bi rad več v žep pospravil, to veš ti, kje je problem).

Usnje na volanu ni videlo nobenega čistila in tud premaza ne, kot sem že napisal je to po 5tkm oz. 2-3 mes. uporabe nastalo.

Nevem kaj se s forumom braniš, saj si ti izbral usnje katero si dal gor in ne forum :napaka

Ne kritiziram tvoje izdelave (je ceni primerna), ampak usnje, ki je gor pa ni vredno nič.

P.s. prilagam 2 slikci iz katerih je razvidno luščenje in tud moj zadnji post v zvezi s tem, ker nimam niti cajta, še manj pa volje tu razpravljat kaj je in kaj ni. LP

Se ti potijo roke????
Jaz, ko sem kupil e60 sem imel volan kot nov, kot iz salona. Ker se mi stalno potijo roke, sem volan "zjahal" in zdrajsal v manj kot 3000km. Po cca 5000km je bil zrel za menjavo oziroma preoblačenje, pa ga nisem dal, ker bi bilo čez 1 mesec enako.
To je tudi lahko vzrok za tvoj zdrgnjen volan.
Tako, da če človek uporablja vedno isto usnje,... je problem pri tebi ne pri njemu.
Lp

Urejal BMW4everafter, 25.03.2014, 15:39.

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

sammyboy
sammyboy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 196
  • Avtomobil: 420d xDrive

Pravkar zamenjan volan na Golfu (BMW bo naslednji).
Kaj naj rečem ... Danijel je zakon. Prišel, pokazal, potrdil, zmontiral, plačal, šel ... :laugh

Usnje na volanu izgleda originalno zašito in zdaleč od tega da bi bilo ceneno.

Skratka ... prezadovoljen :ok
Obstajata dve poti ... prva in zadnja
Prikaži več možnosti