Skoči na vsebino

Izbira gorskega kolesa

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
483 odgovorov v temi
Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 244
  • Avtomobil: E91 320d xd

Tega prodam https://www.youtube....h?v=lRGWAVu-VbQ
za 1300 (zadnja cena), narejenih pa ene 300km vse skupaj, če pretiravam. Velikost XL, potopen sedež, etc...
Več na ZS.

Kje si pa najdo tistih 1000€
Ajd 300 razumem ampak ...
Jzt išče kaj do 300 to kar ti ponujaš je extra ampak je za mene preveč...
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 611
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Za 1300€ je tole zelo dober dil (pol cene novega), če ni skoraj nič voženo. Nič nisi napisal v kakšnem  budgetu se giblje kolo. 

Za 300€ ne boš kaj pametnega dobil, razen kaj rabljenega, pa še to boš moral iskati, ker se malo koles za tvojo višino prodaja. 

En konkreten servis rabljenega kolesa je takoj 300€. 

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 131
  • Avtomobil: F10

Če pa kdo išče za svojo boljšo polovico prodajam pa tudi ženskega. Visoka je 176 al 174 tam nekje cm.

https://www.amaincyc...0040715/p460093

Vožen je pa 4 x po 10 km :) (ne sprašujte zakaj, ker bom spet slabe volje :( pač ženska narava, treba kupit pa naj potem stoji...

Cena recimo 600 €.

lp

Urejal Plavi, 06.08.2019, 08:54.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 307
  • Avtomobil: Caravelle

Tega prodam https://www.youtube....h?v=lRGWAVu-VbQ
za 1300 (zadnja cena), narejenih pa ene 300km vse skupaj, če pretiravam. Velikost XL, potopen sedež, etc...
Več na ZS.

Tole bi bilo meni zelo intetesantno, na podlagi podatkov in kredibilnosti forumasa. A zal sem prenizek za xl okvir. Da pa zenskega kupujem, pa ne vem ce izgleda :S
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Koiko cm pa imaš? če si nad 180 pridi poskusit.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 828
  • Avtomobil: Becikl

Tole bi bilo meni zelo intetesantno, na podlagi podatkov in kredibilnosti forumasa. A zal sem prenizek za xl okvir. Da pa zenskega kupujem, pa ne vem ce izgleda :S

Odsvetujem. Prvo ti je prevelik kot drugo pa bajk ni misljen za makedam in je totalrn overkill za vsake toliko kako pespot. Tle je prioriteta spust.

Za 1000 eur dobis solidnega rabljenga polnovzmetenca. Malo spremljaj bolho. Kak trek fuel je bicikel za splosno rabo, specialized camber, scott spark...

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

outsider
outsider

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 315

Odsvetujem. Prvo ti je prevelik kot drugo pa bajk ni misljen za makedam in je totalrn overkill za vsake toliko kako pespot. Tle je prioriteta spust.
Za 1000 eur dobis solidnega rabljenga polnovzmetenca. Malo spremljaj bolho. Kak trek fuel je bicikel za splosno rabo, specialized camber, scott spark...

Se pravi, je to za zacetnika prevec kolesa? Tudi sam se nagibam k zacetku kolesarjenja po pespoteh in raznih gozdnih poteh, ce ze grem v klanec, se bom tudi dol spustil :-Đ
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Moje mnenje, bolje predober bicikl, kot pa da ti zmanjka, ko najbolj potrebuješ. Sicer pa, najbolje, da vsak sam poskusi in se odloči dejstvo pa je, da z boljšim imaš večje veselje ;)

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi, je to za zacetnika prevec kolesa? Tudi sam se nagibam k zacetku kolesarjenja po pespoteh in raznih gozdnih poteh, ce ze grem v klanec, se bom tudi dol spustil :-Đ

Nope ni prevec bicikla za zacetnika. Ce je glavna prioriteta spust je zelo dobra izbira.

Ampak ce nimas namena furat navzdol kot manijak in pa kdaj kak dan prezivet v bikeparku je Reign prevec.

To je kot folk ki ima vzdignjene džipe,off road gume, 3 zapore, vitlo, ma ga pa za na vikend na zaplano...doesnt make sense.

Na cesti placas ta spas z vecjo porabo goriva, na biciklu pa s svojo energijo. Na 60 km turi bo poznat, ce bo xc bike ali pa enduro.

@miha84 je rekel vecinoma makedam pa obcasno kaka pespot. To spada v XC/trail kategorijo, kjer so bicikli lazji (glavna razlika),imajo malce drugacno geometrijo okvirja, pa vzmetenje je ponavadi malce bolj zdizajnirano za poganjanje.

Prikaži več možnosti
    • fp4492 je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo cisto tako predstavitveni video, pa bo vidt cemu so namenjeni bicikli

XC

Trail

Enduro

Cist tolk za feeling. XC je za gonit in podirat rekorde na vzponih in potem uzivat na lazjem spustu.

Trail je uzivancija na biciklu.

Enduro je pa dejmo ta vzpon cim prej cez da pridemo do kamnov, korenin in pa skokov na spustu.

Nibenga bicikla ni prevec za zacetnika, ampak je odvisno v kake vode imate namen it.

Prikaži več možnosti
    • Gambit je všeč

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 307
  • Avtomobil: Caravelle

Koiko cm pa imaš? če si nad 180 pridi poskusit.

Zal ne. 172cm imam  :frown

sem pa ze mislil, da je polnovzmetenc in kot tak fina izbira. Sedaj imam na ekranu odprtih kup slik, pa vidim, da je geometrija bolj ostra, hod vzmetenja daljsi, .... Po prebranem vceraj in danes sodec, bi bil zame vrh glave nek Crosscountry ali all mountain bike (slednji morda ze ne vec?). Hvala ker se trudis in delis svoje znanje z nami :beer

Urejal miha84, 06.08.2019, 18:49.

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Zal ne. 172cm imam  :frown

sem pa ze mislil, da je polnovzmetenc in kot tak fina izbira. Sedaj imam na ekranu odprtih kup slik, pa vidim, da je geometrija bolj ostra, hod vzmetenja daljsi, .... Po prebranem vceraj in danes sodec, bi bil zame vrh glave nek Crosscountry ali all mountain bike (slednji morda ze ne vec?). Hvala ker se trudis in delis svoje znanje z nami :beer

:ok No kot si ugotovil hod vzmetenja in pa koti se spreminjajo po kategorijah biciklov. Še vedno trdak pride v upoštev v kolikor bo večina vožnje speglanega makedama, pa res poredko neka pešpot, kjer so korenine, kamenje itd. Boš preživel. 

V kolikor imaš pa plan se spuščat po Krimu kot si rekel pa rajši daj kakega stotaka več pa kupiš polnovzmeteno kolo. 

Krim je poln tega in vsaj po mojih izkušnjah ko enkrat probaš spust po pešpoteh(singlcah v mtb žargonu) rata fajn  :laugh

https://www.youtube....h?v=W_sFYcVyoxE

Čisto tako tole bo na trdaku muka, sem sam vozil podobne stavri s trdakom in sej je fajn pa vse ampak muka, ni počitka konstanto moraš z nogami pobirat neravnine, korenine itd. Na polnovzmetenemu si lohk vsaj čez manjše korenince pa kuclje mal spočiješ. 

Čez palec velja da so polnovzmetenci z 110-140 mm hoda zadej nekaki all rounderji, tisti proti 110 mm bodo bolj luštni za gonit ker bodo lažji, 140 mm je pa že resen bajk za navzdol 

Jeba je stari tega je toliko da se človek težko odloči. Na tvojem mestu bi rental, poglej po štacunah v lj. Daš tistih 30 eur za en dan, pa skočiš na Krim pa boš videl. 

In potem še dilema 29" vs 27.5" 

Npr. http://www.bolha.com...1343851230.html

moti me ker je vilica samo 30 mm in pa 9 mm QR. Kaj je zdaj to? 30 mm je premer potopnih cevi na vilici, 9 mm je pa aksa in QR pomeni quick release. Enduro bajki imajo 36 mm, pa 15 mm akso, pa thru axle. Po googlej pa boš videl. Ampak predvidevam da pri 172 cm nimaš 110 kg tako da bi se dalo preživet tudi s tako vilico.  Amortizer ne vem če ima funkcijo tudi zaklep ali samo "pedal" funkcijo. Bi bilo za probat koliko se gunca med pedaliranjem. 

200 eur več imaš tole

http://www.bolha.com...clct=1564425054

Že lušten bajk. samo morda že malo overkill za makedam, na Krimu bo pa kot doma. 

Je pa tako polnovzmeten ima dodatno amortizer in ležaje nihajke za servisirat. Servis amortizerja je 100 eur, zdej če moraš nardit komplet servis bo tale scott ratal 1500 eur. Oz kontra, Anthem rata 1300 eur. 

Še vedno pa pride v poštev trdak, v kolikor imaš namen kolo imeti samo za nabiranje kondicije po makedamu. 

Npr. http://www.bolha.com...51662&kw=canyon

Še kak evro naj spusti pa je rešeno. Samo pozabi na spust s krima :ok2

Ali pa tole

http://www.bolha.com...kw=scott aspect

Sem imel kolo takega ranga pa je čist ok. Za po makedamih vrh glave. Pa v denarnici bo še nekaj ostalo. 

Urejal _T_O_M_O_, 06.08.2019, 20:09.

Prikaži več možnosti
    • miha84 je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Reign 2 je bil prodan takoj. Ostaja pa še "ženski" po moje je lahko tudi moški.

https://www.amaincyc...0040715/p460093

Vožen je pa 4 x po 10 km  :) (ne sprašujte zakaj, ker bom spet slabe volje :( pač ženska narava, treba kupit pa naj potem stoji...

Cena recimo 600 €. 

Če se hitro najde kupec se lahko pri ceni še naredi kaj pametnega, da bomo vsi zadovoljni.

Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 812
  • Avtomobil: black

Tale "trdak" se mi zdi zanimiv:

http://www.funsports...ber-6-2019.html

:ok

I could never swallow your false ideals
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Ime kdo kakšne fajn veze v trgovini Extreme vital za kakšen dober popust zrihtat. Ebike mam nagledan, pa bi bil dobrodošel vsak %.
Hvala, lp

Urejal Plavi, 07.08.2019, 20:22.

Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Plavi, katerega imas ogledanega?

Mene tudi vedno bolj vlece na ebike

Kaksna so mnenja glede teh dveh?

https://www.extremev...19-p-27063.html

https://www.extremev...ck-p-26780.html

Pri neelektrificiranih preferiram 29", tukaj pa mislim da ogromne razlike niti ne more biti
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 853
  • Avtomobil: /

Poglej ce ti je Ghost vsec. Sem isto zbiral marca, pa ugotovil da ima dalec najboljso opremo za denar. Od zgornjih ima boljso vilico, prestave ima dva razreda visje pa tudi bremze so boljse.

Spredaj 29 zadaj 27.5, tako kot furajo v motocrossu.

Js sm zdej naredu cirka 1000km, vecina gozdnih poti in skokov, veliko DHja..pa zaenkrat brez tezav. Sledim klasicnim enduro bajkom za 6 jurjev bp.

Glej pa obvezno ebajka..ni sans da grem nazaj. Ko kolegi odpelejo en hrib in so crkjeni, mam sam energije se za enega ali dva. Zadnje case prakticiramo tako, da odpeljeml skupaj enega..na drugega jih pa s strikom vlecem gor. Ful vec lahka prevozis pa precej bolj uzivas.

Urejal neicheq, 08.08.2019, 12:19.

Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik

Ti si iz Celja? Bi probal kak krog da vidim ghosta

Kater model točnim imas in za koliko se ga da dobiti?

Predvsem bi imel elektriko tudi zato da lahko malega (7let) potegnem na kaksen vzpon

Urejal u-r-o-s, 08.08.2019, 13:43.

LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik

Plavi, katerega imas ogledanega?
Mene tudi vedno bolj vlece na ebike

Tega sem danes zaaral, ker jih ni nikjer vec na zalogi v EU In je bil se edini v slo Xl stevilka
https://www.extremev...19-p-27826.html

Komaj cakam ;)
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik

Porocaj!

Kolk si pa velik da je nuja xl?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti