Skoči na vsebino

Izbira gorskega kolesa

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
483 odgovorov v temi
Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 078
  • Avtomobil: F10

193 cm, sele 19.8.ga dobim...
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 702
  • Avtomobil: /

Ti si iz Celja? Bi probal kak krog da vidim ghosta

Kater model točnim imas in za koliko se ga da dobiti?

Predvsem bi imel elektriko tudi zato da lahko malega (7let) potegnem na kaksen vzpon

Sem, pri Vranskem bolj..lohk probaš.

Js mam enduro model, spredaj Yari vilica s 160mm hoda, zadaj 150, Sram GX prestave, Shimano motor. Redna je nekje 4400, dobil za 3600. Nevem pa kako voziš in kaj potrebuješ. Sam sem prišel iz DH bajka in s tem enako vozim Pohorje ali Peco recimo. Tudi skoke lepo pobere. Če nisi na hard in maš blažji off-road pa kakšne traile, pol je pomoje boljš da gledaš kakšno all-mountain/trail zadevo s 120mm hoda. Takšen te prida vsaj jurja manj.

Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 078
  • Avtomobil: F10

Malo za gušt

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in Bstyn uporabnikom je všeč to sporočilo

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Sem, pri Vranskem bolj..lohk probaš.

Js mam enduro model, spredaj Yari vilica s 160mm hoda, zadaj 150, Sram GX prestave, Shimano motor. Redna je nekje 4400, dobil za 3600. Nevem pa kako voziš in kaj potrebuješ. Sam sem prišel iz DH bajka in s tem enako vozim Pohorje ali Peco recimo. Tudi skoke lepo pobere. Če nisi na hard in maš blažji off-road pa kakšne traile, pol je pomoje boljš da gledaš kakšno all-mountain/trail zadevo s 120mm hoda. Takšen te prida vsaj jurja manj.

http://ghost.si/prod...2-7-al-hybride/

Shoxa ne poznam toliko, kaksna je ta vilica?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

RockShox je čisti vrh, skupaj s Foxom. Razlika med Foxom in RockShoxom je predvsem v servisih, kjer je Fox nekje 30% dražji. Je pa to oboje vrhunsko. Pa Rockshox spada pod isto hišo kot Sram. In maš potem komplet od ene firme, od groupsete do vzmetenja.

Če gledaš v tem cenovnem razredu, potem dej še 100€ zraven in dobiš to kar mam sam - X S3.7 verzijo. Dobiš Yari vilico, ki je v primerjavi s to bolj ojačana. Pa dobiš 160mm hoda namesto 140, ampak ker imaš dual position, potem na vilici takoj prestaviš v 140mm, če to želiš. Recimo za gor daš v 140, za dol 160. Pa v primerjavi s tem, dobiš tudi GX groupseto, ki je stopničko višja od NX..torej hitrejše prestavljanje in lažje komponente. Teh 100€ se mi zdi to ful vredno, ostalo je isto.

Sem pa preveril račun, dobil sem ga za 3520€, servis maš pa itak v Celju. Dejansko neverjamem, če lahko dobiš boljše komponente za tak denar pri kateremkoli proizvajalcu. Razen če ti uspe dobit kje hujši popust.

Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole je res super cena za to konfiguracijo!

Kje si ga pa vzel?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 300
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

Tega sem danes zaaral, ker jih ni nikjer vec na zalogi v EU In je bil se edini v slo Xl stevilka
https://www.extremev...19-p-27826.html

Komaj cakam ;)

ne bo ti žal, imam tole lanski model in je res super!

Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 885
  • Avtomobil: ...

Živjo, mam eno vprašanje in sicer imam možnost dobiti oz kupiti Specialized pitch pro 2011 velikost xl, jaz imam pa 179-180cm pa se bojim da bo preveliko. Jutri ga grem pogledat in peljati vendar kako mnenje lahko podate.

Hvala,lp

Urejal mtc_89, 10.08.2019, 15:22.

:bmw e36 325i, e39 528i, e36 318ti, e46 320i touring
Prikaži več možnosti

BISSON
BISSON

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 106
  • Avtomobil: BMW Xdrive

Živjo, mam eno vprašanje in sicer imam možnost dobiti oz kupiti Specialized pitch pro 2011 velikost xl, jaz imam pa 179-180cm pa se bojim da bo preveliko. Jutri ga grem pogledat in peljati vendar kako mnenje lahko podate.

Hvala,lp

Mogoče bo res malo veliko, kakorkoli, najprej preizkusi kako ti odgovarja in NE kupi,če ti ne "sede"!

Slovenija, zgodba o uspehu,
   pa toliko reklamacij ...

Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik

Skoraj sigurno prevelik, sicer je malo odvisno od geometrije, samo tole je prevec.

Jst sm 191 pa imam L kolo
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Js sm ga pri uvozniku vzel, pač Ghost Slovenija..nevem katera firma stoji zadaj na pamet.

Geometrija kolesa je zelo pomembna in je super če bajk prej probaš. Kolega ima YT Capro v XL velikosti in proti mojem v L deluje pol manjši. Gor sedim ful slabo, ker ima razdaljo med sedežem in krmilom dost krajšo, pa krmilo nižje..in dejansko gledaš čez prednje vilice. Meni čist neugodno in če bi si ga naročil prek neta, ker ga probat ne moreš..bi se super zaribal.

Prikaži več možnosti

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 885
  • Avtomobil: ...

Na kaj moram biti pozoren? Zapeljal se bom sigurno vendar po 5min ali 10min vožnje ne bo isto kot potem ko greš 1h ali več.
:bmw e36 325i, e39 528i, e36 318ti, e46 320i touring
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Glavno je, da se gor super počutiš. Da ti je lega kul in ne nenaravna, kjer te bo slej kot prej začelo kaj bolet. Nastavi si sedež tako, da imaš skoraj stegnjene noge ko pedaliraš. Če je okvir premali, boš potem sedež tako visoko dvignil, da bo visel že čez zadnjo gumo. Pa ko sediš gor ob primerno nastavljeni višini sedeži, ti more ustrezat razdalja do krmila. Če je okvir prevelik, se ti bo zdelo da preveč ležiš naprej na sedežu in se steguješ do krmila, na takem bajku boš tudi precej manj okreten. Če je premali, boš sedel ful pokončno in imel roke preblizu kolena.

Ampak imaš pomoje idealno višino za L okvir. Si ravno na sredini tega območja večine okvirjev.

Prikaži več možnosti
    • mtc_89 je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

185 cm je za L velikost okvirja, XL, ali potencialno oboje?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Oboje, odvisno od geometrije. Ker model gledaš?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Nič takega, samo razmišljam kupiti nekaj zase, trenutno vozim neko staro zadevo (italijanski no-name "gorc" iz 90ih let), pa bi rad nekaj solidnega rabljenega kupil da, če nič drugega, mulca malo spravim športat. :ok
Gledal bom pa rabljeno na bolhi. Nimam pojma pa kaj gledat.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem glej L, razen če bi šel v smer endura kjer je 160-170mm hoda, potem mogoče XL. Meni je pri 185cm XL hardtail bil prevelik. Bi ga lahko vozil in imel, sam idealno pa to ne bi bilo.

Urejal neicheq, 12.08.2019, 10:34.

Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 522

Je tole dobra cena za opremo?

https://www.bike-dis...team-7.0-785111

Gledam 22", ker imam 195cm.

Hvala!

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 396
  • Avtomobil: R6 topless

Tukaj bi le zavore zamenjal za Deore recimo.
Vilica je solidna, gonilke so sicer nižjega ranga so pa 2 pieces kar pomeni, da ne bo problema z ležaji in bodo tudi te opravile dobro svoje delo.

All in all ni slaba ponudba za ta denar.

Prikaži več možnosti

Guleb
Guleb

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 272
  • Avtomobil: F80

Kaksna so mnenja glede teh dveh?

https://www.extremev...19-p-27063.html

https://www.extremev...ck-p-26780.html

Pri neelektrificiranih preferiram 29", tukaj pa mislim da ogromne razlike niti ne more biti

Sam sem hotel imeti 29'', tako da je Giant odpadel. Je pa za ta denar (in popust) Giant dober nakup za dobro opremo.

Osnovni Specialized Turbo Levo je pa tako kot BMW 316i z ročnim odpiranjem oken in brez klime. Ima lepo značko, dobro osnovo, to je pa tudi vse. Potrebno je dokupiti vsaj nastavljivo sedežno oporo, pa tudi amortizerji so bolj kot ne poddimenzionirani za namen eMTBja. 2020 model bo imel malenkost boljšo opremo (tudi nastavljivo sedežno oporo), kar pomeni, da teh 12% (600€) popusta za 2019 letnik po mojem ni vredno nakupa.  

Če bi se mi mudilo z nakupom, bi sam raje doplačal 900€ za Comp verzijo. Še vedno enak Alu okvir, le da je oprema precej boljša. Vendar pazi; 2020 alu Comp bo že imel 700wh baterijo (2019 ima 500wh), redna cena te večje baterije pa je 1299€! 

Sam sem se pa odločil za Comp Carbon (XL - 193cm), ki pa ga v 2020 modelnem letu ne bo več. Hec je, da ima 2020 Expert (stopnjo višje za norih 8299€) praktično isto opremo, edina omembe vredna razlika je baterija (500 vs 700wh). Vendar za 2600+€ razlike je bil to no-brainer.

Bonus je pa še barva, da se ne bo videlo prask, ko se avto in kolo srečata v garaži...  :ladysman

IMG_20190810_085528-1.jpg

Urejal Guleb, 12.08.2019, 12:01.

Prikaži več možnosti
    • Gambit in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo