Skoči na vsebino

Izbira gorskega kolesa

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
495 odgovorov v temi
Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 157
  • Avtomobil: F10

Danes prvi resen dan z ebajkom, čist navdušen :) to je to, pure fun. Ni bilo hriba, da ne bi prisel gor razen na enem mestu, kjer so me korenine zaštopale ker so bile 30cm visoke in klanec noro strm. Tam sem sprobal tudi walk assist in vleče bicikl navzgor kot hodiš hitro, ne čutiš, da ga tiščiš.
Navzdol se masa čuti manj, kot sem pričakoval, nisem pa kaj preveč skakal. Pozna pa se večji kot vilice, kot prej na Reignu. Reign 65 stopinj, e trance 66,5 stopinj ampak ni panike, zvozil vse enako brez problema.
Naredil skoraj 900 višinskih metrov in porabil 64% baterije, skoz na najvišji moči (360 % pomoči), če preračunam bi s polno pomočjo lahko naredil okoli 1400 višincev, kar je že več kot odlično, če pa še zmanjšaš pomoč pa itak kamorkoli.
To je to zaenkrat. Jutr pa naprej :)
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • _T_O_M_O_ je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 969
  • Avtomobil: /

Masa ti dejansko prej pomaga, kot kontra. Bajk je ful bolj stabilen, okvir je bolj miren, večino udarcev pa sedaj prevzemajo vilice in amortizer. V praksi se je izkazalo, da vzmetenje na e-bajkih precej bolje funkcionira kot na klasičnih zaradi večje nevzmetene teže. Sedaj se pojavljajo DH bajki, ki imajo možnost dodajanja uteži na spodnjem delu kolesa. So si prišli gor, da je lahko težji bajk precej hitrejši in boljši. Tudi tekmovalci jih uporabljajo...

Js sm ravn prejšnji teden šel s svojim na DH, pa me v celem dnevu furanja ni noben prehitel. Kamot sem sledil proper DH bajkom, tudi skakat je super, samo naštudirat moraš, da je spredaj baterija in tudi težišče posledično bolj naprej. Ko se navadiš in osvojiš, si enako dober. So pa prve fure vedno vsi pesimistični, da jim z ebajkom ne moreš sledit, pa so že po presenečeni, da gre isto..

Urejal neicheq, 20.08.2019, 20:18.

Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 841
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Tudi sam sem sel gledat Ghosta, neicheq kaksno velikost imas ti okvir?

Ima 2 L na zalogi in bi jih dobil za dober denar, mi deluje kar velik za L velikost, sam sem vedno na meji med L in XL. Sedaj vozim trdaka L

Naredil sem tudi en krogec, sicer po parkiriscu, ampak vseeno presenecen kako lepo podaja motor moc, ce ne gledas na stevec in okoli sebe sploh ne zaznas, sem si predstavljal da je vse bolj sunkovito, pa ni. Amortizerji tudi noro pobirajo, sem posmusil na kar konkretnem robniku in se zapeljes cez kot da ga ni
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

L okvir imam, nekje 185 cm. XL bi mi bil prevelik. Tole je mi je v nulo.

Sej pravim, zelo odvisno od geometrije. YT Capra mi je pa XL na meji premajhnega. Prej sem vozil pa Treka mi je bil pa XL super. Zato mores pa probat.. ce si se gor super pocutil, potem je to to. Imet prevelik okvir je slabo, postanes pol manj okreten.

Urejal neicheq, 21.08.2019, 11:31.

Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 841
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

neicheq, kako to da prodajas?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 890
  • Avtomobil: ...

https://ritosa.si/si...rt-2x-2020.html

Živjo.
Kakšno mnenje o tem kolesu? Ga ima kdo ali ga je imel oz vozil? Išče se za vožnjo 90% makadam gozdne poti ostalo asfalt ter mogoče kaka urejena peš pot na izi brez divjanja.
Teža kolesarja cca 100kg. Predvsem zaradi teže me zanima ce so kake komponente na kolesu ki ne bi zdrzale dolgo.

Hvala,lp
:bmw e36 325i, e39 528i, e36 318ti, e46 320i touring
Prikaži več možnosti

SHAdOW
SHAdOW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 113
  • Avtomobil: BMW e90 320d ®

Vse to zdrži težo, nima to kolo nobene omejitve.

Jaz bi bolj za namen predlagal 29" 

Prikaži več možnosti

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.veb-comp...mahuna-14792400

Še tale je v izboru.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik

neicheq, kako to da prodajas?

Nisem videl sploh. Eno opcijo imam dobit mesto ambasadorja in zastonj e-bajk, pa sem ga vrgel gor. Ampak mi je škoda prodajat ful pod ceno, kot so ostali iz rentanja in verjetno ne bo šel. Sem pa naredil sedaj cca. 1500km, zadaj prvič menjam pakne, pa v okviru garancije je šla račna, ampak sem dobil kar komplet nov wheelset. Moram res pohvalit servis in dejansko uporabno garancijo. Ni mi žal €, čakam še sneg, kjer se odprejo nove razsežnosti uživancije.

Študiram, da bi dejansko moral dobit že kako lepo provizijo od e-bajkov, pomoje sem vsaj ene 10 bajkerjev prepričal na raznih turih in v parkih, da bodo prešli na ebajk. Še dober kolega, ki je bil oster zagovornik proti e-bajkom in si je marca kupil novega endurca za 4 jurje, je mesec nazaj podlegel.

Urejal neicheq, 30.10.2019, 19:34.

Prikaži več možnosti

Frgazar
Frgazar

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 602
  • Avtomobil: BMW 318

Malo gledam. Mogoče bi svojega starega 26" zamenjal za 29".

Kaj pravite na izbor, recimo :

Specialized

Gorsko kolo Chisel Comp 2019

ter,
ali je res pričakovati on njegovega karbonskega naslednika občutno prednost ?

Ali pa bi kje dobil mogoče več za isti denar ali pa se doda še nekaj in je potem to to ?

Frgazar
Prikaži več možnosti

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik

Živjo,zanima me če je kdo že naročal z Bike sports mtb? Gledam kolesa na njihovi strani in so cene zelo ugodne napram drugim.
Za primer commencal meta am ht je na tej strani 658$ na njihovi strani od commencal pa 1800€. Zato me zanima ce je to sploh možno da je taka razlika v ceni.

Hvala,lp
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 914
  • Avtomobil: Becikl

Ne neki je narobe. Taka razlika ne more bit pri commencalu ker je direct sale firma.

Poglej ce gledas iste modele. Da ni eden osnoven, druga pa top of the range oprema

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik

https://www.commenca...018-c2x23793389
https://www.bikespor...-650b-Bike.html
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 607
  • Avtomobil: -

https://www.trustpil...kesportsmtb.com

Lahko pa probas, mogoce bos mel sreco :D ;)

Urejal the_one, 09.11.2019, 11:16.

Prikaži več možnosti

mtc_89
mtc_89

BMW fanatik

• Uporabnik

Se mi je zdelo da nekaj ne more biti vredu...hvala :-D

Urejal mtc_89, 09.11.2019, 11:29.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 465
  • Avtomobil: R6 topless

Kako vam sploh pade na pamet, da je lahko to vsaj 0.01% legit?

Jaz sem leto nazaj naletel na stran, ki je imela kolesa po -20% do -30% nižje kakor po ceniku in je celotna stran zgledala waay bolj legit kakor ta zgoraj, pa mi je smrdelo.
Tudi številka za nemški register trgovcev (ali kaj za boga je bila) je bila v nekem online registru vpisana kakor legit, pa mi je vseeno smrdelo.
Nova kolesa, letošnji letnik ali leto stari tkoj po -20% in več.
No in izkazalo se je, da sem imel prav. Mesec po tem je šla offline in nikoli več gor (sem spremljal iz firbca).

Če so kolesa izredno poceni (in to letošnji letnik), če je stran "zmetana skupaj" kakor ta na linku, če ima povdarke kakor "original, trusted, special prices, official itd.", če so le zveneče znamke koles gor... si lahko 99%, da je nateg.
Ma kaki 99, 100%.

Sej tudi po FB so krožla Trek kolesa po 25€ namesto 600€.

Urejal Sorgo, 09.11.2019, 18:34.

Prikaži več možnosti