Skoči na vsebino

Izbira gorskega kolesa

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
483 odgovorov v temi
Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Tomo,

http://www.maraton.s...emart&Itemid=53

http://www.veb-compa...-aim-29-13.html

Isti kolo, ista cena. :ok
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 445
  • Avtomobil: R6 topless

@Pepsi ta vilic aje kar je. Sicer je presenetljivo vzdržljiva glede na ceno ampak ja...raje investiraj 150€ v rabljeno in bo super :ok

Torej s tvojimi cm si nekje na sami meji. Najlažje bi bilo, da se zmeriš in sicer od tal do razkoraka (jajc po domače) in tako bi lahko nekoliko lažje ugotovili velikost okvirja (tam kjer so podani podatki v cm).

Kar se pa teže tiče...glede na tvojo težo priporočam enega od že izbranih top 3, Cube bi jaz dal na stran.
V bistvu, bi jaz za dlje časa in redno kolesarjenje (recimo 1x/teden) začel gledati za kolesi z Deore opremo ali vsaj Alivio.

Kar se 29" tiče, mislim, da dejansko imajo 27.5" višji obroč (za nekje 8mm) ;)
Sicer pa, smo tu že pri 400 €, kar je daleč od zastavljenega proračuna (za tak dnar dobiš tudi super rabljeno kolo z dobrimi komponentami).

Urejal Sorgo, 27.03.2014, 20:26.

Prikaži več možnosti

mistral1
mistral1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 458
  • Avtomobil: Fxx

Jaz sem zaradi drugih stroškov znižal budget na 500€ in kupil scotta aspect 29 col ima pa deore opremo. Kolo je zame fantastično, dal sem 539€ pri novaku v zalcu, je pa letnik 2013 zato popust.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Je bil zadnji kos? Ker 29" za ta denar je kar ugoden, res pa je, da ne vem kakšno opremo ima (bom pogooglal).

Edit: Vidim, da je polna cena 800€ in ima Deore opremo. Dobre specifikacije, na cedilu (po mojem mnenju) ga pustijo le gonilke (octalink) ter vilica.
Vsekakor pa dobra ponudba za plačane € ter lepo kolo :ok

Urejal Sorgo, 27.03.2014, 22:07.

Prikaži več možnosti

mistral1
mistral1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 458
  • Avtomobil: Fxx

Pomoje je bil zadnji, vsaj L velikost.
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsekakor dober nakup :ok
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 422
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Budget je nažalost zrastel na 350 eur kolikor sem pripravljen dati za tega scotta, predvsem zaradi tega ker je s popustom. Ampak jih bom dal težkega srca :blackeye

Ne razmišljaj tako, ker teh 100€ že res, da je precejšen % cene, a v končni fazi kaj je danes 100€? Še en tank goriva za e34 ne dobiš. Če se misliš vozit, stisni malo zobe in odsekaj budget motorju za teh 100€, ker ti bo precej pomagalo pri kolesu. Z njim se boš vozil in če ti ne bo všeč in bo neka podrtija, je tudi tistih 250€ zamanj. Tako da se ti splača dodat malo pri budgetu, se boš vsaj lahko vozil.

Tukaj bi le nekaj dodal...
Kupovat kolo v Hervisu je kakor bi kupil meso v Big Bangu.

To bolj slabo vodo drži. Pozabljata fanta (Sorgo & Pepsi), da se kupuje kolo za 300 +-€. In tukaj so vsi zelo hitro isti šmoren, oprema je +- povsod tam-tam, razlika je le kakšen paket setupa boš dobil, da tebi ustreza.
Že res, da so tisti njihovi popusti in letaki nateg totalen, da je pomoč kupcu več ali manj porazna, ampak če iščeš nekaj za ta denar se da najti uporabno reč ob odprodajah. Tudi intersport ali karkoli je tisti šmoren v Mercatorju prodaja GT-jeva kolesa. Seveda ne Furyja. :ok2
Resno kolo pa itak noben bog ne kupi v Hervisu, ker jih NI.

Nasploh je rahlo hecno, da delamo neka strokovne razlage glede na linke z interneta, ker se na koncu lahko izkaže, da ko določen model vidiš v živo v trgovini, se lahko oprema rahlo razlikuje od nekih uradnih podatkov. Tudi recimo pri Cannondaleu, ki sem ga leta vozil.
V Ljubljani je več Vebcompanyjev, Vitalextreme ima sedaj cel rocketsciencefuckingmiracle salon koles odprt, Funsports... že sama vožnja po Celovški ti omogoči obisk vseh naštetih v par kilometrih (pa imaš zraven še bjakmanijo in ostale bolj specializirane prodajalce).
Največja stvar je pa to, da je osebni pristop drugačen. V specializiranih trgovinah se da pogosto zmenit za ceno, ali pa za kakšen drugačen kos opreme, ipd.
Poleg tega se kolo PROBA, vsedeš se gor, zapelješ- sploh če nisi povsem siguren, kaj iščeš. Prodajalci ti bodo znali pomagat, ker prodajajo predvsem kolesa. Na pamet po številkah kupovat okvir in na podlagi tabel ni najbolje. Je pa res, da če ne veš kaj točno iščeš, je dobra smernica. :ok

In ko smo že pri znamki na okvirju, je tudi ta pomembna. Če nič drugega pa takrat, ko hočeš kolo prodat. In razlika v znamkah definitivno je, še posebaj pri kolesih višjega cenovnega razreda, kjer lahko prestopimo že v "butične izdelovalce" okvirjev, kjer se razlika definitivno pozna. Tam lahko vse Giante, Treke, Kone in podobne reči pomečeš v "smeti", ker so kolesa za "maso" in so neprimerljiva z napol manufakturami za kolesa. V splošnem je vse skupaj postalo drago, ampak še vedno je pa pogosto "you get what you pay for". Tako z podporo pri garanciji, kot spoštovanje standardov, kvaliteta materjala, proizvodnje, vgrajenih ležajev, ipd. Giant Glory, Trekov Remedy/Scratch/Session, kolesa za 2,5-4.000€+- pa v okvirjih kitajski ležaji. :napaka

Kar me moti pri Barro (razen manjkajočega W na koncu imena) med drugim je to, da ima pol teh koles neke xy kvazi disk zavore. Neuporabno. Pri zavorah se ne špara in morejo omogočat servisiranje. Poleg tega, da ima model za dobrih 200€ iste obroče, kot model za 400€. Kje je logika? Ni vsa oprema menjalnik in vilica. Majo pa vsaj KMC jevo verigo in to navedeno v opisu. Vsaj nekaj.
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

@Octopus z večino se strinjam pa vseeno bi še nekaj dodal (seveda moj pogled, lahko se popolnoma ne strinjaš :ok ).

To bolj slabo vodo drži. Pozabljata fanta (Sorgo & Pepsi), da se kupuje kolo za 300 +-€. In tukaj so vsi zelo hitro isti šmoren, oprema je +- povsod tam-tam, razlika je le kakšen paket setupa boš dobil, da tebi ustreza.
Že res, da so tisti njihovi popusti in letaki nateg totalen, da je pomoč kupcu več ali manj porazna, ampak če iščeš nekaj za ta denar se da najti uporabno reč ob odprodajah. Tudi intersport ali karkoli je tisti šmoren v Mercatorju prodaja GT-jeva kolesa. Seveda ne Furyja. :ok2
Resno kolo pa itak noben bog ne kupi v Hervisu, ker jih NI.
Marsikdaj v Hervisu & Co. dobiš za 300€ lahko tudi kolesa z jekelnimi okvirji (bodisi odrasla ali, še raje, otroška), čemur se v spec. trgovini lahko izogneš in za ta denar dobiš alu okvir.
In že to je nekaj :ok

Nasploh je rahlo hecno, da delamo neka strokovne razlage glede na linke z interneta, ker se na koncu lahko izkaže, da ko določen model vidiš v živo v trgovini, se lahko oprema rahlo razlikuje od nekih uradnih podatkov. Tudi recimo pri Cannondaleu, ki sem ga leta vozil.
Tega že dolgo nisem zasledil, nedvomno pa lahko pride tudi do tega.
Bodisi, ker proizvajalcu kaj zmanjka in da ekvivalentno zadevo bodisi zaradi poškodbe med transportom in za čas reklamacije da trgovec kaj nadomestnega gor (seveda ekvivalentnega).
Če se pa vmes proda v s to komponento pa tudi prav. Če je kakor se spodobi napram napisani je tudi ok.

V Ljubljani je več Vebcompanyjev, Vitalextreme ima sedaj cel rocketsciencefuckingmiracle salon koles odprt, Funsports... že sama vožnja po Celovški ti omogoči obisk vseh naštetih v par kilometrih (pa imaš zraven še bjakmanijo in ostale bolj specializirane prodajalce).
Največja stvar je pa to, da je osebni pristop drugačen. V specializiranih trgovinah se da pogosto zmenit za ceno, ali pa za kakšen drugačen kos opreme, ipd.
Poleg tega se kolo PROBA, vsedeš se gor, zapelješ- sploh če nisi povsem siguren, kaj iščeš. Prodajalci ti bodo znali pomagat, ker prodajajo predvsem kolesa. Na pamet po številkah kupovat okvir in na podlagi tabel ni najbolje. Je pa res, da če ne veš kaj točno iščeš, je dobra smernica. :ok
Edini varen način. Tukaj sem mu tudi na privat napisal kako lahko uredi, da mu je malenkost prevelik/premajhen okvir prav (sedež in pipca).

In ko smo že pri znamki na okvirju, je tudi ta pomembna. Če nič drugega pa takrat, ko hočeš kolo prodat. In razlika v znamkah definitivno je, še posebaj pri kolesih višjega cenovnega razreda, kjer lahko prestopimo že v "butične izdelovalce" okvirjev, kjer se razlika definitivno pozna. Tam lahko vse Giante, Treke, Kone in podobne reči pomečeš v "smeti", ker so kolesa za "maso" in so neprimerljiva z napol manufakturami za kolesa. V splošnem je vse skupaj postalo drago, ampak še vedno je pa pogosto "you get what you pay for". Tako z podporo pri garanciji, kot spoštovanje standardov, kvaliteta materjala, proizvodnje, vgrajenih ležajev, ipd. Giant Glory, Trekov Remedy/Scratch/Session, kolesa za 2,5-4.000€+- pa v okvirjih kitajski ležaji. :napaka
Znamka je najbolj pomembna ob prodaji (če ne govorimo o butičnih izdelkih ala IBIS, Nicolai itd.,).
Toda spet... pri nakupu lahko dobiš Cube kolo z enako opremo kakor na Commencal ali Cannondale kolesu pa te stane "par" stotakov manj. Seveda se odraža tudi pri prodaji a spet ni toliko izgube kakor preplačila, ko kupiš novo.

Nenazadnje je res, da večinoma material in predvsem geometrijo naroči izdelovalec, varijo pa jih (oz so jih) le dve tovarni na svetu.
In zato se je nemalokdaj zgodilo, da je isti okvir z isto geometrijo, le drugim imenom, bil bistveno cenejši.
Po spec. tudi alu enak (ampak ok, to so spec., če je res alu enak itak ne veš).

Kar me moti pri Barro (razen manjkajočega W na koncu imena) med drugim je to, da ima pol teh koles neke xy kvazi disk zavore. Neuporabno. Pri zavorah se ne špara in morejo omogočat servisiranje. Poleg tega, da ima model za dobrih 200€ iste obroče, kot model za 400€. Kje je logika? Ni vsa oprema menjalnik in vilica. Majo pa vsaj KMC jevo verigo in to navedeno v opisu. Vsaj nekaj.
Prednost mehanskih diskov je predvsem v tem, da imaš predpripravo za hidravliko, s tem pa prišparaš kar nekaj €, če se kdaj odločiš zanjo.
Pa tudi niso vsi tak škrt od škrta kakor je bilo to včasih.

Je pa res, za virtualne pogovore lahko merimo sebe in primerjamo po tabelah, resničen test je pa v živo.
Toliko bolj zato, ker niti en proizvajalec nima enakih mer ter geometrije za okvirje, recimo M velikosti.
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 832
  • Avtomobil: Becikl

No glede na vaše pisanje, in kar sem tudi že sam vedel a si nisem hotel priznati, vidm da je tako kot sem slišal. 500-600 evrov je komaj sprejemljivo, 800 pa naj bi blo solidno. Tako da budget se je dvignil na 500 EUR ali pa kaka gajba pive čez:ok . Sploh če bi se kaj dobilo s takim popustom kot je dobil @Mistral.

Tako da bom šel tudi v te specializirane trgovine, kjer so prodajalci kolikor toliko fer. Pa bom videl kaj bodo kaj ponudili.

http://www.valy.si/i...-4300-disc-2013 Acera menjalnik če prav berem

http://www.extremevi....3-p-12740.html deore menjalnik...boljši bojda

http://www.veb-compa...alog-29-13.html 29" ima isto opremo kot 26" pa isto ceno, glede na to da so 29" povečini dražje je tole dober nakup?

Zdej rabljeni pa kaj pa več vem, ko ne moreš bit več siguren kako je vzdrževan pa vožen. Ker 200 evrov je neki 500 evrov je pa že hudo resen denar :ok Vsaj zame. Ker kot ste rekli nove gume, manjši servis,
štelanj menjalnike pa se nabere kar nekaj.

Bom se še kaj oglasil v tej temi:ok

Sem se spomnil na staro modrost: Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni :ok.....Nisem pa tudi toliko bogat, da bi dal 800 eur za becikl :ok2

BUDGET 500 EUR

Če ima kdo kako ponudba ali pa če ve kdo za kakega rabljenega ampak dobrega kar pište na zs ali pa v to temo. Čeprav mi nov becikl bolj diši

Urejal _T_O_M_O_, 28.03.2014, 00:08.

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Scott Aspect je med tremi najboljši nakup in edini logičen.
Tu ni kaj razmišljat :ok
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Sorgo, saj smo na več ali manj isti valovni dolžini, le razložit je treba. :ok
To, da nekomu podtaknejo jekleni okvir je že res huda, a če nekdo ni niti toliko, da kolo pred nakupom z roko dvigne in opazi kje je hudič, potlej mu bo v končni fazi vseeno kaj je sploh kupil, dokler bo zadeva delovala. Dvomim da tak tip kupca odpelje kakšno resno turo, tlači bicikel na streho kaj šele rame, ipd. Jeklen okvir je težak ko cent, lani sem imel še en jeklen BMX in je v primerjavi s Cromoly občutna razlika, pa je majhen okvir.
Pač pregledati je treba, čim več preveriti in na koncu kupiti to, kar tebi odgovarja in ne komu drugemu.
Če nekaj kupim, kupim, da bo meni všeč in tkao, kot sem si zabil v glavo. Ostalo me niti ne zanima.

Dobro, glede mehanskih diskov je res, da imaš predpripravo, a to je spet dvorezen meč- ker pri jajcu od mehanskih diskov, bo tudi "predpriprava" low budget- slaba pesta, slabi obroči. In spet smo v začaranem krogu, dobre hidravlične zavore bodo stale pol nakupne cene bicikla, na koncu bo odpovedal najšibkejši člen.
Tukaj stojim neomajno za svojimi besedami, je pa to moje mnenje. Raje dober v-brake kot poceni diski. Druga težava teh poceni jajc je pa, da v par letih lahko pozabiš na servisni material.
Verjetno me boš lažje razumel, če ti povem, da so na mojem biciklu montirani GUSTAV M, zadnji mesec proizvodnje, kupljeni novi. Kompromisa ni. Ena najboljših in najmočnejših zavor vseh časov. Teža jih dan danes pokoplje, pa to, da so dejansko neuničjivi in proizvajalci ne bi imeli kaj novega prodajat. Na zavorah se ne špara in ne kupuje low entry stvari, ker so gor le zaradi šminke. Dober v-brake sesuje te poceni diske.

Sem se spomnil na staro modrost: Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni :ok.....Nisem pa tudi toliko bogat, da bi dal 800 eur za becikl :ok2
BUDGET 500 EUR

Dobra odločitev! :ok

No sedaj ti verjetno tudi ni vseeno kaj boš kupil, tako da se vsedi eno popoldne v avto in pejt obiskat v Ljubljano omenjene prodajalce. Tako Valy kot Vital so vsi v živo vedno bili pripravljeni pomagat ko sem kaj kupil, v končni fazi tudi glede cene ali pa kakšnega dodatnega artikla zraven. Pojdi tja, poglej kaj je, PROBAJ, VSEDI SE, ZAPELJI. Le tako boš kupil pravo kolo. :)
Ko boš videl več stvari, boš videl kaj ti odgovarja in kaj ne, magar si še kakšen dan vzameš za razmislek kaj si videl. Na koncu boš ti sedel na njem in grizel kilometre. :)
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Poglej, tukaj imaš istega Treka 50€ ceneje, skratka še 10%, včeraj (uro nazaj) se je akcija začela.
Poleg tega mislim, da so ob seriji 4000 podarjali zraven še nek bontragerjev števec. Ni ravno ne vem kaj, a lahko pač nekomu podariš, recimo. :)

http://funsports.si/...owse=brand#desc

Tisti Aspect iz vitala je dobra izbira.:ok
Sicer pa:
Vebcompany
Funsports
Extremevital, (zdaj novi specialized salon)
Pogojno Bajkmanija, samo ne vem če ima Saša kaj okoli 500€.
Freestyle
Vse imaš praktično na enem mestu.

Factorystore ima nekaj GT-ja ampak ni Ljubljana + na spletu ni nič zanimivega.
(http://www.factoryst...order=price&p=2)
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Octopus, definitivno ja, se strinjava le malo se je blo treba razjasniti. In ja, jaz imam na sedanjem kolesu Julie, se pa še vedno dobijo zavorne ploščice.
Če potrebuješ za Gustav-e pa povej, se lahko pozanimam :ok

Kar se tiče jeklenih okvirjev. Omenil sem zato, ker je res ogromno ljudi se nasralo. Niso vedli kaj kupujejo in voila, Hervis & Co. so jih nasrali.
Pa pazi, ljudi, ki so tudi delali manjše turce. Ko pa so prišli v spec. trgovino pa so kar slabo ostali kako so jih grdo nategnili.

Sicer pa so sedaj te debate odveč, _T_O_M_O_ je končno dvignil budget in dejansko je edino Scott Aspect prava odločitev (sploh za to ceno in opremo) :ok2

Edit: Scott je še vedno boljši od Treka :ok, Saša pa dvomim, da ima kaj za 500€ (lahko pa se motim, se nisva slišala že ufff).

Urejal Sorgo, 28.03.2014, 00:50.

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Za Gustava ni panike, ta zavora bo nadživela vse od kraja. Nesmrten je, od novejše serije tudi ročke ne puščajo več- pa še to so pri starejši začele po več kot pol desetletja najhujših zlorab. Edino kar gre "zamerit" je teža, večno oglašanje plavajoče čeljusti in "mesarske ročke". Je pa tako, ker je moto bremza pomanjšana za kolo. Ploščice dobiš vse od kraja od materiala, proizvajalcev, prav tako dele in po želji še pletene zavorne cevi recimo. Večna zadeva, ne grem na nič drugega več, niti mt8 me ne prepriča. Trenutne sem nove iz škatle zmontiral par mesecev nazaj, eni zadnjih.:mljask Problem je sedaj edino v vilici, pestu in vsem ostalem, ki ni doraslo surovi moči.:)

Čas bo počasi za novo mtb turico BMWslo.
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

octopus, me spominjaš na Sašo s tem govorom o teži :ok2
Ko je imel še Scotta (FR) sem mu rekel, da komot zbrusimo okvir in povrtamo, da bo lažji:-D
Skratka, par gramov več za hudičevo dober izdelek pa ja ni neka ekstra cena :ok

_T_O_M_O_ ti pa sporoči kaj si izbral.
Prikaži več možnosti

skyline4
skyline4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 79

tomo, glede na to, da ti je kolo tako kot meni čisto za rekreacijo, raje vzami rabljeno kolo z boljšo opremo, recimo za 300€, kot za ta denar novega..
sam sem vzel par let starega (treking) gianta z deore opremo za 250€ in sem zelo zadovoljen, cena novega je bila okoli 600-700€
The lesbians next door asked me what I would like for my birthday. I was quite surprised when they gave me a Rolex. It was very nice of them, but I think they misunderstood me when I said, "I wanna watch".
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

No glede na nov budget iščem becikl z oljnimi diski vsaj zadaj. Za rabljene pa ne vem se bojim da bo potem sredi poletja začelo vse crkovati. Sej pravim bi kupil rabljenga ampak mora bit res tip top. Pa tudi malo gledam da je moja regija da ne bom pol Slovenije prepotoval za becikl.

Danes grem pogledat scotta aspecta 620, pa bom videl.

No sem malo pogledal po bolhi zdaj ko vsaj vem osnove opreme
Ne vem iz kje je.
http://www.bolha.com...&kw=gorsko kolo

Top oprema samo ni diskov.

Ta se mi zdi nekaj podobnega kot scott

To je nekaj ugodnega

Tale me tudi mika

Do tega grem lahko peš, in kot izgleda je pa že kar konkreten kos becikla, samo ma pa tudi enih kilometrov za sabo. Plus spd pedala kar pomeni da morm kupit tiste čevlje. A kdo ve kake so cene navadnih pedal, pa se da rabljene spd prodat?

No pa še eden ki izgleda soliden. Samo žalec je že kar daleč

Urejal _T_O_M_O_, 28.03.2014, 09:05.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa tale KTM, ima gor Deore, okvirji naj bi bili povsem solidni, cena 470 EUR:
http://www.motorjet....tra-fun-29.html
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah zanimiv tale ktm. Samo piše samo za zadnji menjalnik deore. Me zanima tudi ostalo.

Zanima me za tega http://www.bolha.com...&kw=gorsko kolo , če se sploh da naknadno diske gor montirat in pa koliko bi to cirka stalo. Vsaj zadnji disk. Ali se ne splača.

Urejal _T_O_M_O_, 28.03.2014, 09:28.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanima me za tega http://www.bolha.com...&kw=gorsko kolo , če se sploh da naknadno diske gor montirat in pa koliko bi to cirka stalo. Vsaj zadnji disk. Ali se ne splača.

Diski so precenjeni. :P. Če se misliš vozit normalno in tu pa tam malo divjati, jih ne rabiš.
Prikaži več možnosti