Skoči na vsebino

Črna lista (pre)prodajalcev vozil

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
358 odgovorov v temi
sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 468
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Pa saj je panorama odprta. Kako potem ne dela?

Ja iz slik pred vprašanje koliko časa nazaj. Me je pa prodajalec potolažil in rekel, da saj panorame se tako ali tako ne odpira veliko, glavno, da je sedaj zaprta in nič ne moti. Avto pa tako hvalil, kot da je direkt nov iz trgovine.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 948

Mal se tud samu pustimo nategovat. Sej se ve koliko stanejo avti, pogledas 10 komadov na mobile, pristejes dmv in jurja za stroske pa dobis ceno. Ce je manj ne more bit racunice. Ampak vsi bi poceni pa top.
Prikaži več možnosti
    • Milan P in JaaN uporabnikom je všeč to sporočilo

dass007
dass007
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6

Pozdravljeni,

Da še jaz malo obudim temo in moje ne ravno dobre izkušnje z dilerjem iz Šentjurja (zaenkrat še ga ne bom omenjal jih pa ni dosti)

Pred slabim letom sem našel točno takšen model, kot sem ga iskal že en čas. Seveda grem na ogled vozila, vse tipi topi od vzunaj kot od znotraj, motor je tekel bp. V glavnem preverjeno realno stanje km, od opreme ni da ni, seveda cena temu tudi primerna, glede na to, da pričakuješ od vozila da bo še služil en čas...

Čez cca. pol leta opažam da zmanjkuje hladilne tekočine, postopoma vedno bolj zato grem k mehaniku na kar ugotoviva, da tekočina pušča med glavo in blokom motorja. Se seveda odločim, da naj to razdere in pogleda in potem šok...

Prvo, en vijak sploh ni držal, ker je navoj odneslo ker verjetno tisti frajer, ki je zategoval sploh ni zategoval na moment ključ, kaj šele da bi zamenjal z novimi vijaki...

Drugo, posledično ugotovimo, da je bila veriga VTRGANA in se je pač zaradi tega morala glava motorja popravljati ter vse ostalo kar je pač bilo treba...

Vse okej samo, to je bilo potem tako dobesedno šalabajzersko popravljeno, da bi še jaz boljše popravil zadevo (pa nisem ravno mehanik).

Da preidem k bistvu... Tip Diler je moral točno vedeti kaj se je pred tem dogajalo z avtomobilom saj sem iz zanesljivih virov ugotovil, da se je to zgodilo 3 tedne pred tem, ko se je vozilo prodajalo. Verjetno ga je odkupil od prejšnjega lastnika za mali denar in potem za silo naredil skupaj, da ga je potem prodajal kot da ni bilo nič narobe...

V glavnem, da še napišem kaj mi je zatrjeval pred tem ko sem ga kupil: 

PREVENTIVNO je bila menjana veriga motorja. Kot dokaz ti dam zraven staro (seveda sploh ni bila od tega motorja saj je verjetno ona bila na prafaktorjih)

Toliko pač sem se razpisal, ker mi gre res pošteno na k..... ko misliš, da je avto res top za tak denar in potem imaš z njim same probleme namesto, da bi se normalno vozil.

Drugače pa se sedaj motor rihta in se bo vsaj NAREDILO TAKO KOT JE TREBA ne samo na pol kot je bilo pred tem.

Toliko o tem.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 838
  • Avtomobil: BMW

Za katero vozilo/motor se gre?

Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 106
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Dobro si plačal, zdaj še malo šraufaš, pa se še vedno bojiš napisati pri kom si kupil.

Če ti je dal zraven ketno, ki ni prava, imaš v rokah dokaz, da te je nategnil in se nimaš kaj bat.

Prikaži več možnosti

dass007
dass007
  • Uporabnik

Za katero vozilo/motor se gre?

116i 2.0 bencin

Prikaži več možnosti

dass007
dass007
  • Uporabnik

Dobro si plačal, zdaj še malo šraufaš, pa se še vedno bojiš napisati pri kom si kupil.

Če ti je dal zraven ketno, ki ni prava, imaš v rokah dokaz, da te je nategnil in se nimaš kaj bat.

Jap, to je res da imam dokaz, samo kaj naj dosežem s tem, če je vozilo bilo kupljeno slabo leto nazaj s tem, da je bilo videno kupljeno. Ali pač?

Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 106
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Dosegel ne boš nič. Bo samo zadoščenje, ker boš javno delil, kje so te nategnil.

Prikaži več možnosti

telekinetik
telekinetik
  • Uporabnik
  • Sporočil: 16
  • Avtomobil: Japonc

Pozdravljeni,

Da še jaz malo obudim temo in moje ne ravno dobre izkušnje z dilerjem iz Šentjurja (zaenkrat še ga ne bom omenjal jih pa ni dosti)

Pred slabim letom sem našel točno takšen model, kot sem ga iskal že en čas. Seveda grem na ogled vozila, vse tipi topi od vzunaj kot od znotraj, motor je tekel bp. V glavnem preverjeno realno stanje km, od opreme ni da ni, seveda cena temu tudi primerna, glede na to, da pričakuješ od vozila da bo še služil en čas...

Čez cca. pol leta opažam da zmanjkuje hladilne tekočine, postopoma vedno bolj zato grem k mehaniku na kar ugotoviva, da tekočina pušča med glavo in blokom motorja. Se seveda odločim, da naj to razdere in pogleda in potem šok...

Prvo, en vijak sploh ni držal, ker je navoj odneslo ker verjetno tisti frajer, ki je zategoval sploh ni zategoval na moment ključ, kaj šele da bi zamenjal z novimi vijaki...

Drugo, posledično ugotovimo, da je bila veriga VTRGANA in se je pač zaradi tega morala glava motorja popravljati ter vse ostalo kar je pač bilo treba...

Vse okej samo, to je bilo potem tako dobesedno šalabajzersko popravljeno, da bi še jaz boljše popravil zadevo (pa nisem ravno mehanik).

Da preidem k bistvu... Tip Diler je moral točno vedeti kaj se je pred tem dogajalo z avtomobilom saj sem iz zanesljivih virov ugotovil, da se je to zgodilo 3 tedne pred tem, ko se je vozilo prodajalo. Verjetno ga je odkupil od prejšnjega lastnika za mali denar in potem za silo naredil skupaj, da ga je potem prodajal kot da ni bilo nič narobe...

V glavnem, da še napišem kaj mi je zatrjeval pred tem ko sem ga kupil: 

PREVENTIVNO je bila menjana veriga motorja. Kot dokaz ti dam zraven staro (seveda sploh ni bila od tega motorja saj je verjetno ona bila na prafaktorjih)

Toliko pač sem se razpisal, ker mi gre res pošteno na k..... ko misliš, da je avto res top za tak denar in potem imaš z njim same probleme namesto, da bi se normalno vozil.

Drugače pa se sedaj motor rihta in se bo vsaj NAREDILO TAKO KOT JE TREBA ne samo na pol kot je bilo pred tem.

Toliko o tem.

Upam, da ni B& G, tipa poznam in mi je do sedaj deloval kot poštenjak?

Upam, da ni B& G, tipa poznam in mi je do sedaj deloval kot poštenjak?

Urejal telekinetik, 14.02.2020, 10:12.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 936
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Z besedo na dan..kdo je to? Zato je tudi odprta tema....in ne ovinkarimo preveč. 

Prikaži več možnosti

telekinetik
telekinetik
  • Uporabnik

Z besedo na dan..kdo je to? Zato je tudi odprta tema....in ne ovinkarimo preveč. 

Točno tako, bika je treba za roge primit :)

Prikaži več možnosti

dass007
dass007
  • Uporabnik

Točno tako, bika je treba za roge primit :)

Res je, imata prav  :)  To je promobil iz Šentjurja. Ni verjetno toliko znan.

Prikaži več možnosti

telekinetik
telekinetik
  • Uporabnik

Res je, imata prav  :)  To je promobil iz Šentjurja. Ni verjetno toliko znan.

Res ni preveč znan, prvič slišim za njega. V glavnem dober glas gre v deveto vas, slabši pa še dlje.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 948

Caki po enem letu so nastopile tezave? Ce bi bilo zanic narejeno bi verjetno prej? Je bil motor vmes kaj servisiran, koliko km si prevozil? Je bil kdaj preturiran, pregret, laufal s premalo olja? Tezko bos to dokazal...
Prikaži več možnosti

telekinetik
telekinetik
  • Uporabnik

Caki po enem letu so nastopile tezave? Ce bi bilo zanic narejeno bi verjetno prej? Je bil motor vmes kaj servisiran, koliko km si prevozil? Je bil kdaj preturiran, pregret, laufal s premalo olja? Tezko bos to dokazal...

Saj se ne bo pritožil, že sam ve da po tolikem obdobju nimaš več kaj praskati.

Prikaži več možnosti

dass007
dass007
  • Uporabnik

Ne po pol leta so se začele pojavljati. Saj se ni moglo prej ker se z avtom niti ni delalo dosti km. Servis z oljem seveda narejen po enem letu od prejšnje menjave. Vseskozi normalno vozen, nikoli hladno "tiščan" ipd... Se nima smisla pritoževat saj mi tako grejo samo živci, nič drugega  :crazy

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 810
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Ne po pol leta so se začele pojavljati. Saj se ni moglo prej ker se z avtom niti ni delalo dosti km. Servis z oljem seveda narejen po enem letu od prejšnje menjave. Vseskozi normalno vozen, nikoli hladno "tiščan" ipd... Se nima smisla pritoževat saj mi tako grejo samo živci, nič drugega  :crazy

Sva si midva v žlahti?

Prikaži več možnosti

dass007
dass007
  • Uporabnik

Sva si midva v žlahti?

Verjetno  :-D  :beer

Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 952
  • Avtomobil: Klijo

Če delata v JU je velika verjetnost :)

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.