Skoči na vsebino

Črna lista (pre)prodajalcev vozil

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
311 odgovorov v temi
baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608
  • Avtomobil: Porsche

Še enkrat povem. od tega spiska ni koristi.
Tipična slabost slovencljev je, da smo negativni.

Raje poiščite trgovce, s katerimi ste bili zadovoljni, in so po vaših izkupnja vrednoni zaupanja.
Namesto 200 slabih boste tako dobili 10 dobrih, in to je tisto kar iščemo.

BTW: mene prav boli ku.rac, kjer so slabe gostilne. Če hočem biti prijetno sit, me zanima, kje so dobre!

Urejal baufix1969, 27.10.2013, 23:10.

Prikaži več možnosti
    • wacko je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Še enkrat povem. od tega spiska ni koristi.
Tipična slabost slovencljev je, da smo negativni.

Raje poiščite trgovce, s katerimi ste bili zadovoljni, in so po vaših izkupnja vrednoni zaupanja.
Namesto 200 slabih boste tako dobili 10 dobrih, in to je tisto kar iščemo.

BTW: mene prav boli ku.rac, kjer so slabe gostilne. Če hočem biti prijetno sit, me zanima, kje so dobre!

Ja, sliši se ok, da se zbira seznam dobrih, ne slabih, ampak potem bodo nekateri pohvalili enega, drugi bodo spet imeli slabe izkušnje z njim in bo sama zmešnjava ratala iz tega ter bo vseskupaj povsem nepregledno, sploh prikazano to skozi forum z vsem OT še zraven. Za tako zbiranje bi rabil namensko internetno stran, kjer se bi vpisalo trgovce in se jih bi potem točkovalo s pozitivno in negativno oceno, pa zraven bi moral vsak dati utemeljitev (dokaz, kot recimo pri nategunih sedaj) zakaj je podal tako oceno. Skozi temo na forumu pa mislim, da tega ni možno izvesti.

Meni se zdi, da je na način kot sedaj, bolj pregledno zbirati seznam slabih (takih, ki nategujejo). Če je imel nekdo slabo izkušnjo s takim trgovcem ali ve za avto, kjer so "dokazano" mutili in to napiše, se drugi sploh ne rabijo ubadat več naprej s tem, če je slučano ta trgovec tudi kdaj kakšen dober avto prodal ... ker mu ni več za zaupat, saj je pri takem potem loterija kupovati. Kolk pa sedaj verjameš tem dokazom in izjavam, je pa itak stvar vsakega posameznika v obeh primerih, tako pohvale kot graje.

Urejal Rottie, 27.10.2013, 23:31.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

Če delamo črno listo z lahkoto lahko pridemo na 500 trgovcev. Nategunov in zvitih lisic je med avtomobilskimi trgovci 99%. To pač spada k temu poklicu.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Če delamo črno listo z lahkoto lahko pridemo na 500 trgovcev. Nategunov in zvitih lisic je med avtomobilskimi trgovci 99%. To pač spada k temu poklicu.

To ne spada k temu poklicu! Gre samo za nesposobne ali pa požrešne trgovce, kakorkoli že gledaš. Če niso sposobni prodati avta pošteno, bi morali pač zapreti štrcuno in se it ukvarjat s čim, čemur so dorasli in pustiti prodajo avtov tistim, ki so sposobni ta posel opravljat pošteno. Ker to kar delajo je čista kraja denarja iz žepov njihovih strank in niso nič boljši kot tisti, ki čakajo za vogalom in lopnejo z desko po glavi starko, ki nese penzijo iz banke domov ter ji potem ukradejo torbico.

Urejal Rottie, 28.10.2013, 09:15.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • hvilu je všeč

LeQuack
LeQuack

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 190
  • Avtomobil: Kia Pro_Ceed

To ne spada k temu poklicu! Gre samo za nesposobne ali pa požrešne trgovce, kakorkoli že gledaš. Če niso sposobni prodati avta pošteno, bi morali pač zapreti štrcuno in se it ukvarjat s čim, čemur so dorasli in pustiti prodajo avtov tistim, ki so sposobni ta posel opravljat pošteno. Ker to kar delajo je čista kraja denarja iz žepov njihovih strank in niso nič boljši kot tisti, ki čakajo za vogalom in lopnejo z desko po glavi starko, ki nese penzijo iz banke domov ter ji potem ukradejo torbico.

Se strinjam.
Prikaži več možnosti

tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

Imaš take, ki samo prikrivajo in popolne nategune (lažnjivce). Tukaj ne smemo biti idealisti. Realno gledano trgovci odkupujejo in jemljejo v račun avtomobile vseh ohranjenosti. Če je avto sklumpan ga vseeno odkupijo, a za nižjo ceno. Trgovci živijo od razlike (RVC). Bolj bodo kupca ovili okrog prsta, višji bo RVC. To, da bi trgovec kar sam od sebe priznal napake na avtomobilu še nisem doživel. Trgovec vedno dobro pregleda avto preden ga odkupi oz. vzame v račun saj išče "postavke zmanjšanja vrednosti." Ko prideš isti avto k njemu kupovat je zgodba popolnoma drugačna. Ko mu dokažeš napake se dela "mangupa", češ da on nič ne ve.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 379
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Zgornji post povzema dejansko stanje in poda realno sliko. Tako pač je :ok2

Ker tudi vemo, kako hitro se rodijo nove firme, ki potem nadaljujejo "pogorele" stare zgodbe, sem tudi jaz mišljenja, da je boljše imeti listo pozitivnih izkušenj.

Dobri trgovci bodo dolgo na trgu... slabi pridejo in gredo... velikokrat hitreje, kakor bi jih uspeli zapisati na črno listo :-D
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 350
  • Avtomobil: E90

Ja, pridejo in grejo in ponovno pridejo z drugim imenom firme. :crazy
Bi bilo res boljše imeti temo kjer bi pisali o priporočilih za (pre)prodajalce vozil.
Prikaži več možnosti

Deyo
Deyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 049
  • Avtomobil: Bmw

• GOLOB TC d.o.o., POLICA 2, NAKLO
  • ERIN M.R. d.o.o., STEGNE 35, LJUBLJANA
  • EKO-AVTO, prodaja rabljenih vozil, Ermin Ćehajić s.p., DOLENJSKA CESTA 117, LJUBLJANA - RUDNIK
  • G&K AVTO, SERVIS IN PRODAJA VOZIL, D.O.O., CESTA KOZJANSKEGA ODREDA 18, ŠENTJUR
  • ST MOTO d.o.o., Trzaska cesta 340, LJUBLJANA
  • AVTO BRUGI M&D, Damir Vrbanić s.p., PE Rimska cesta 42, Šempeter v Savinjski dolini
  • DOMINKO D.O.O., Zadružni trg 08, Ptuj
  • PRODAJA RABLJENIH VOZIL AVTO HANKS NERMIN HANKIĆ S.P., PE-PARTIZANSKA C.7, VELENJE
  • DE-MOBIL D.O.O., P.E. AŠKERČEVA 14, CELJE
  • AVTOPRODAJA IN ODKUP VOZIL JURE REBSELJ S.P., Resslova 4, NOVO MESTO
  • Avto center A&F Celje - pa še razlaga:Danes sem bil službeno v CE in sem si na željo prijatelja ustavil in si ogledal omenjeni avto. Sicer je deževalo, zato se v avto nisem toliko poglabljal, pa vendarle:
    Avto je na oko lep in privlačen, notranjost tudi,vžgal je BP, motor je tekel zelo tiho in mirno, pri speljevanju ni potresal vztrajnik, nagaja pa gumb za i-drive, zato nisem mogel preveriti ene napake, ki je bila prisotna....... kar me je celo vzpodbudilo, da bi ga pa morda kupil zase........, pa si zapišem VIN in grem popoldan do Molka, kjer ugotoviva, da avto pozna, bil je vožen na daljše relacije, lastnik nič kaj prida ( ne bom citiral njegovih besed), večkrat preverten NAZAJ, da ne bo pomote, iz 188.000 na 129.000, nato iz 249.000 na 170.000.....,to dokazujejo zapisi, ki so zabeleženi ob vsakem obisku oz servisiranju avta na pooblaščenem servisu. Nazadnje ko ga je videl Molk je imel blizu 300.000 sedaj pa le cca 200.000, bil je porinjen v račun kot super duper avto na Avtoval-u, ti pa so se ga na hitro znebili....., sedaj pa ušminkan čaka na novega kupca. Zanimivo, kako kljub tolikšnim km, še vedno zgleda dobro in privlačno, za nekoga celo best bay.
    Naprej nisem raziskoval, ker ..........:ok2

Kaj pa je s tem "Hanksom"? Mene zanima en avto pri njemu, sem že eno temo odprl, po 400 ogledih nihče nič ne piše :blackeye

:bmw e36 318is coupe; e36 320i; e39 523i :jok ; e39 523i lpg; e60 530i; e39 540iA :coole39 530d "M"
Fact: "There`s no girl that has lines as pretty as the E39 M5!" :-D

Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Vsi ti prodajalci ki so na črnih listah "živijo" od večjih in uglednih avtohiš, kjer dobijo porinjene avte z sumljivo zgodovino,v račun staro za novo, jasno temu primerno so slabo ocenjeni in to je priložnost za prodajalce na črnih listah saj okrog takih avtov lahko ustvarijo biznis, dobiček, kupljen poceni, kilometre dol, avto napolirat, našminkat, preoblečt volan, preoblečt strgane sedeže, notri obvezno globinca, porihtati povešen strop, popraviti prepleskati opraskane dele, zamenjati gumice na stopalkah, zamenjati strgane mašete okrog menjalnika, ugasniti lučke z napakami ki svetijo v armaturi, in avto še za konec dobro povoskati.
Zaradi teh priložnosti čakajo kot volkovi na jagenjčke, že takoj ko se je avto pripeljal in se vzemajo z njega dol tablice ob primopredaji staro za novo v avtohiši, kjer prodajajo in imajo servis novih. Po možnosti jih prodajalci še pokličejo takoj, ko dobijo avto v račun, da si ga pridejo dobro ogledat in mu še pove vse napake vozila.(dobra prednost)
Druga zanimiva plat te zgodbe pa je da ti švercarji imajo "podkupljene " prodajalce, cenilce rabljenih vozil in je ponavadi dogovor tak: za poceni kupljen avto ti dam 300 €, in tako lahko sodelujeva za vsak avto za katerega me obvestiš, da ga dobiš notri, nekateri delajo tudi po načelu dobiček razdeliva fifty fifty in tako cenilci, prodajalci rabljenih v teh uglednih avtohišah postanejo lačni tega extra profita poleg svoje redne plače. Nobeden od teh prodajalcev v uglednih avtohišah pa tega nikjer in nigdar ne bo priznal. Nekateri dajejo tudi direkt tel.cifre lastnikov ki so prišli avto ocenit in se še niso odločili za prodajo. Take potem preprodajalci kličejo direktno domov, ter jim utrujajo z nekaj 100 € višjimi ponudbami kot pa je bil avto ocenjen v ugledni avto hiši. Če uspe avto kupiti zopet nagrado dobi prodajalec ki je direktno cifro stranke dal preprodajalcu, oz. mu je cifro "prodal"
Le na tak dobro organiziran način se da priti poceni do avta in biti v takem biznisu.
Ko pa kupuje tak avto na koncu končni kupec po končni tržni ceni, pa preprodajalci take avte hvalijo, o napakah ne vedo nič, itd itd,...in čakajo kako ga bodo prodali, uvalili po domače povedano ter si tako ustvarili dober RVC (razlika v ceni ) kot omenja kolega nekaj postov gor

Urejal anze12, 22.01.2014, 13:18.

W220 soon
Prikaži več možnosti
    • Mitja, Pepsi in Tilen55 uporabnikom je všeč to sporočilo

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 906
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Enake slike, enaki podatki, isti avto?
enkrat:
Objavljena slika

in drugič:
Objavljena slika

Linki pa tukaj, če bodo dolgo:
http://www.avto.net/...Plus 1.lastn...
http://www.avto.net/...Plus 1.lastn...

LP NEjc
Prikaži več možnosti

e30 316i
e30 316i

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 841

sej to marsikdo dela..al ne zna oglasa uredit pa da drugiga z manjšo ceno....
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

sej to marsikdo dela..al ne zna oglasa uredit pa da drugiga z manjšo ceno....

To zato delajo ker mislijo da je tako večja možnost da bodo klicali za avto
W220 soon
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik

To zato delajo ker mislijo da je tako večja možnost da bodo klicali za avto

Kilometre poglejte... Teh je manj, cena je pa višja...

LP
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik

Sedaj je oni z višjimi km že izginil... :-D
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Očitno tut BMW forum berejo :laugh
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

buki123
buki123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: BMW

DE-Mobil d.o.o.

V mesecu septembu 2014 sem kupil alfo 147 1.9 JTD letnik 2004 pri lastniku De-mobila Koprivi. Ta mi je po telefonu zagotovil, da so kilometri realni ( 189000km)in razvidni iz servisne. Vozilo je bilo na oko lepo tako, da sem se odločil za nakup. Prav tako mi je lastnik zagotovil, da mi pošlje tudi servisno, katera bi se naj zadržala nekje na poti iz Italije.
Po cca. 10 dneh uporabe pa se mi je prižgala lučka rumena - napaka. Vozilo sem odpeljal h kolegu na servis avto Triglav Ljubljana, kjer me je čakalo presenečenje... okvara na turbini... povrh tega pa ima vozilo preveženih več kot 350000 km...Pri ponovnem kontaktu z lastnikom DE- Mobila ta o zadevi ni hotel slišati nič, bil je zelo aroganten in nesramen....
Zadevo rešujem po pravni poti... vse morebitne kupce pri DE-Mobilu pa opozarjam naj bodo previdni ker je lastnik LAŽNIVEC in GOLJUF pa še kaj bi se našlo..

lp
Prikaži več možnosti
    • -DIN- in Proart uporabnikom je všeč to sporočilo

dre
dre

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 668
  • Avtomobil: e36 320 cabrio

DE-Mobil d.o.o.

V mesecu septembu 2014 sem kupil alfo 147 1.9 JTD letnik 2004 pri lastniku De-mobila Koprivi. Ta mi je po telefonu zagotovil, da so kilometri realni ( 189000km)in razvidni iz servisne. Vozilo je bilo na oko lepo tako, da sem se odločil za nakup. Prav tako mi je lastnik zagotovil, da mi pošlje tudi servisno, katera bi se naj zadržala nekje na poti iz Italije.
Po cca. 10 dneh uporabe pa se mi je prižgala lučka rumena - napaka. Vozilo sem odpeljal h kolegu na servis avto Triglav Ljubljana, kjer me je čakalo presenečenje... okvara na turbini... povrh tega pa ima vozilo preveženih več kot 350000 km...Pri ponovnem kontaktu z lastnikom DE- Mobila ta o zadevi ni hotel slišati nič, bil je zelo aroganten in nesramen....
Zadevo rešujem po pravni poti... vse morebitne kupce pri DE-Mobilu pa opozarjam naj bodo previdni ker je lastnik LAŽNIVEC in GOLJUF pa še kaj bi se našlo..

lp

Ni mi jasno da kupite avto brez da ga priklopite na tester :confused

Upam ugodno rešiš težavo :ok
Prikaži več možnosti

iznogut
iznogut

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 157

DE-Mobil d.o.o.

V mesecu septembu 2014 sem kupil alfo 147 1.9 JTD letnik 2004 pri lastniku De-mobila Koprivi. Ta mi je po telefonu zagotovil, da so kilometri realni ( 189000km)in razvidni iz servisne.

povrh tega pa ima vozilo preveženih več kot 350000 km..

lp

Predvsem si ti bil naiven in verjel na besedo in to preprodajalcu :). Zdaj je pa on vsega kriv. Delno krivdo nosiš kar lepo sam, če verjameš tem capinom.
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 997
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Zakaj je kupec kriv? Pejt k mesarju pa ga vprašaj ce je meso frišno? Ce ni ti bi slabo ali ga boš nesel nazaj pa mu ga vrgel v glavo.
prodajalec mora vedet kaj prodaja. Pri avtu pa niso male pare.
sam tle bi država morala biti stroga do prodajalcev.
Prikaži več možnosti