Skoči na vsebino

(Pravne) težave pri prodaji avtomobila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
93 odgovorov v temi
re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608
  • Avtomobil: e83 3.0d

Torej naj razložim tale problem. Prodajal sem Megana 1.6e. Pride fant na ogled vozila in mi reče če imam lučko, da pogleda motorni prostor. Jaz mu dam telefon, use pogleda, avto užge, prej ga opozorim, da izpušni sistem ne tesni in da je potrebno popravilo. In gremo na testno vožnjo.. Preizkusi zavore(da blokirajo), kako potegne v klanec in vse štima. Pridemo nazaj, mu dam karton, da se uleže pod avto in ga pregleda še celega odspodaj. Se dogovorimo za ceno in za prepis naslednji dan. Avto prepišemo, se odpelje in me kliče da avto dela na 2 cilindra,po 20km. Jaz seveda cel paničen, kličem možakarja, ki se spozna na Renaulte in mu povem problem. Pravi da je šla cinšpula. Letim za njim z orodjem, greva v avtotrgovino, kjer kupim novo na moje stroške in se odpelje. Mu še rečem naj mi sporoči, ko pride domov. Mi napiše, da nima sreče in je nekje v okolici doma nekemu tovornjakarju počila guma in je on povozil nek kos, ki je bil na cesti. Danes mu pošljem sms iz vljudnosti, kako je z avtomobilom, in mi našteje da je feder počen spredaj desni, zadnje zavore primejo le 9%,sprednji feder desni počen, katalizator prazen na osnovi trkanja na katalizator, da je avto spodaj čisto gnil. Mi reče, če mu dam 100€ zdraven za popravilo in ga seveda zavrnem, ker je on videl in gledal in seveda preizkusil avto preden ga je kupil. Nato je podal možnost da naj mu dam denar nazaj in on pripelje avto meni in plača prepis in ga seveda spet zavrnem, ker se mi ne zdi logično. Sedaj pa mi grozi s civilno tožbo. Povejte, kakšno je vaše mnenje in rešitve?

Urejal re5pector, 25.10.2013, 19:52.

Prikaži več možnosti

LeQuack
LeQuack

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 190
  • Avtomobil: Kia Pro_Ceed

Men se zdi sumljivo vse skup.
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

Men se zdi sumljivo vse skup.

Kako to misliš?
Prikaži več možnosti

LeQuack
LeQuack

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Zadnje čase sem že dostikrat slišal, tudi od kolegov, da je nekdo recimo kupil rabljen avto in relativno hitro poklical nazaj prodajalca, da mu nekaj ne dela ali kaj manjka. Recimo air baga ni notri, katalizator je crknil in podobno. Če jim ne ustrežeš z dodatnim denarjem pa začnejo groziti.

Urejal LeQuack, 25.10.2013, 20:16.

Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadnje čase sem že dostikrat slišal, tudi od kolegov, da je nekdo recimo kupil rabljen avto in relativno hitro poklical nazaj prodajalca, da mu nekaj ne dela ali kaj manjka. Recimo air baga ni notri, katalizator je crknil in podobno. Če jim ne ustrežeš z dodatnim denarjem pa začnejo groziti.

In kako se zgodbe zaključijo?
Prikaži več možnosti

LeQuack
LeQuack

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ponavadi folk plača ker se jih ne da ukvarjat s to avto mafijo. Ampak ni to nič drugega kot kraja pri belem dnevu.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Tamauga lahko komot pošlješ nekam. Avto je pregledal in se strinjal z nakupom. To kar si naštel ne more uporabiti v primeru kakršnekoli skrite napake (stvarne napake). Bremze, motor, fedre ipd...to je vse pred nakupom že preveril....

Sploh se ne ukvarjaj z njim, kar naj toži, če ima denar :ok2
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

Tamauga lahko komot pošlješ nekam. Avto je pregledal in se strinjal z nakupom. To kar si naštel ne more uporabiti v primeru kakršnekoli skrite napake (stvarne napake). Bremze, motor, fedre ipd...to je vse pred nakupom že preveril....

Ja, no ni mi ravno vseeno, ker sem bil res pošten in povedal in pokazal. Me je pa seveda strah sodnega postopka in seveda neprijetno. Sicer kaj pa mi more?
Prikaži več možnosti

1st
1st

Licence To Sell

• Oglaševalci (neaktivni)
  • Sporočil: 257

Predlagam, da se z kupoprodajno pogodbo in ostalimi dokumenti katere sta podpisovala oglasite pri kaksnem odvetniku ( ce ste v LJ, vam lahko uredimo brezplacen posvet ), saj obstajajo razlicne mozne nepravilnosti pri prodaji avta ( ce v pogodbi nista navedla napak, morda on lahko rece da mu tega niste omenili ), katere kupec lahko izkoristi,... mislim da je mesec dni neka garancija dolocenih stvari ze po zakonodaji, ipd.

No, ce predpostavimo, da se gre kupcu za 100e "prispevka" za popravilo, potem bi bilo malo nelogicno, da ima denar za odvetnike, sodne takse, itd,...je pa zelo verjetno da ima ARAG ( zavarovanje pravne zascite ), preko katerega ima za take zadeve do 100.000e kritja za odvetnike, sodne stroske in vse kar spada v tak postopek, tako da je morda pametno preventivno preveriti pri kaksen odvetniku, ce obstaja kaksna podlaga za kaj takega.

LP

Urejal 1st, 25.10.2013, 22:14.

1ST - Najprej poskrbimo za vas. [ www.1st.si | 040 150 200 | [email=""]info@1st.si[/email] ]
Brezplačna pomoč in svetovanje na področju zavarovalništva, bančništva, prava in nepremičninskega trga.
Prikaži več možnosti

LeQuack
LeQuack

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Mesec dni obvezne garancije je kolikor vem za pravne osebe ne za fizične.
Prikaži več možnosti

kvasek
kvasek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 839
  • Avtomobil: e39 525d, e36 320i cabrio

avto je preveril, peljal in kupil. Pa kaj potem ce je cez dva dni guma šla in fedri? še tisto cin špulo si mu popravil, jaz mu še to nebo. Gre se za megana 1.6 e? torej starejši letnik? kaj pa pričakuje za staro vozilo? koliko je bila sploh cena za to?
Prikaži več možnosti

LeQuack
LeQuack

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Zgleda moraš za prodajo avta imeti tisti telefon za enkratno uporabo, ki ga nato vržeš v smeti.
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik

avto je preveril, peljal in kupil. Pa kaj potem ce je cez dva dni guma šla in fedri? še tisto cin špulo si mu popravil, jaz mu še to nebo. Gre se za megana 1.6 e? torej starejši letnik? kaj pa pričakuje za staro vozilo? koliko je bila sploh cena za to?

Cena je bila 700eur. S tem da sem še cinšpulo plačal nekaj čez 30eur.

Sem mu pa rekel. da če misli pri nakupu rabljenega avtomobila, da bo dobil avto brez investicij in nekega vložka se je pa hudo zmotil. Sploh pa pri taki ceni in tako starem avtomobilu. Da dobiš avto, na katerem ni treba nič popravljat in servisirat je treba dati pa malo več kot le 700 eur in se gre kupovat avto v salon. Potem pa si brez skrbi in nekih investicij.

Urejal re5pector, 26.10.2013, 08:09.

Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

Cena je bila 700eur. S tem da sem še cinšpulo plačal nekaj čez 30eur.

Sem mu pa rekel. da če misli pri nakupu rabljenega avtomobila, da bo dobil avto brez investicij in nekega vložka se je pa hudo zmotil. Sploh pa pri taki ceni in tako starem avtomobilu. Da dobiš avto, na katerem ni treba nič popravljat in servisirat je treba dati pa malo več kot le 700 eur in se gre kupovat avto v salon. Potem pa si brez skrbi in nekih investicij.

Pozdravljen,

kot so ti nekateri že omenili tale tvoj kupec računa, da se boš ustrašil in plačal tistih 100e. Mislim, da je prišel na idejo po tem ko si bil tok pošten, da si plačal tistih 30e za popravilo cinšpule, katere okvaro bi tudi on sam lohka povzročil, kar se pa tiče rje tip je avto videl in pregledal, če sta podpisala kupoprodajno pogodbo na kateri je navedeno, da je pregledal in se odločil za nakup se nimaš ničesar za bat.

glej jaz bi na tvojem mestu vztrajal,da je tip videl podvozje in testiral avto in je se vedno bil toliko zainterisiran za avto, da ga je kupil.

Urejal ziga2004, 26.10.2013, 16:41.

Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Pa ma takle drekać za civilno tožbo??Nima,ker potem bi kupoval tudi dražji in boljši avto.Sicer pa si tudi sam en cepec kaj kličeš človeka??Če bo še kaj gnjavil mu ti zagrozi z tožbo in je to to.
Prikaži več možnosti

čare
čare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 820
  • Avtomobil: Marea JTD

Pa za 100€ ne bo zrihtal fedrov,bremz in gnilobe...
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

pa zgodba o kosu gume je tudi čudna
Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 349
  • Avtomobil: E90

700€ je dal za avto in mislil da se bo vozil naslednjih 5let brez vložka ? Nelogično..
Sicer se mi malo pritisk dvigne ob takih zgodbah, ker sem tudi sam v roku enga tedna po nakupu avta odkril za 1000€ napak, je pa res da sem kupil precej novejši in dražji avto ki se je oglaševal kot avto brez napake.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Moje mnenje: tip ima doma enak avto, mogoče rahlo zbit in slabše ohranjen. Sedaj je kupil tvojega, boljšega, in premenjal par stvari z njega (zato zgodba o gumi, počenih fedrih,...) v vrednosti par 100€ (če bi šel po nove/rabljene dele), sedaj bi pa za ceno dveh prepisov rad prišel do njih, tebi pa uturil svoje dele na tvoj avto nazaj.

Ni za izključit...

Imaš njegov naslov, zapelji se mimo bajte. :-D

Urejal Nixxon, 28.10.2013, 10:07.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik

Nixxon zanimiva teorija samo malo se mi ne zdi logična