Skoči na vsebino

(Pravne) težave pri prodaji avtomobila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
93 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 785
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Lej, mogoče. Upam, v bistvu.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608
  • Avtomobil: e83 3.0d

Moje mnenje: tip ima doma enak avto, mogoče rahlo zbit in slabše ohranjen. Sedaj je kupil tvojega, boljšega, in premenjal par stvari z njega (zato zgodba o gumi, počenih fedrih,...) v vrednosti par 100€ (če bi šel po nove/rabljene dele), sedaj bi pa za ceno dveh prepisov rad prišel do njih, tebi pa uturil svoje dele na tvoj avto nazaj.

Ni za izključit...

Imaš njegov naslov, zapelji se mimo bajte. :-D

Zanimiva teorija.. Ampak useeno, bom poročal kako se je raspletlo, nenazadnje so bile lahko le grožnje in poizkus, da bi dal nekaj zdraven ali pa karkoli. Upam, da do sodnega postopka ne pride, če pa bo, pa seveda poročam, da si bo še kdo drug lahko pomagal s to temo, če pride do te situacije.
Prikaži več možnosti

Pravni-nasveti.info
Pravni-nasveti.info

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

V glavnem - kot je že pisala večina se avto ponavadi kupuje videno-kupljeno in se to tudi vnese v prodajno pogodbo, tako da ima kupec jamčevalne zahtevke kvečjemu iz naslova skritih napak. Glede na opis dejanskega stanja menim, da nima kupec nobenih možnosti za uspeh s tožbo in mislim, da gre samo za manever in se ne bo odločil za sodni postopek.
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 676

Meni se je zgodilo, da me je kupec klical po letu in pol, da ima zanič auspuh. In jaz njemu: "In?" model me začne nadirat pa pravi: "Ja tak avto ste mi prodali ne morem se vozit. Kako bi mi lahko pomagal?" Pa sem mu samo odvrnil, da mu lahko pomagam star auspuh okol glave navit in potem začuda ni več klical.

Skratka, ne sekiraj se, avto je videl in pred nakupom celo preizkusil. Lepo se mu zahvali in to je to.
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 307
  • Avtomobil: Caravelle

Se ena krasna stvar demokracije. Vsi bi kar nekaj tozili :fight Odvetniki si pa manejo roke :blackeye

Vprasaj prodajalca, kaj bi naredil v tvojem primeru? Bi ti kupil novo spulo? Nabil bi te na ku**c, takoj, ko bi podpisala pogodbo in bi pokasiral denar.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

V glavnem - kot je že pisala večina se avto ponavadi kupuje videno-kupljeno in se to tudi vnese v prodajno pogodbo, tako da ima kupec jamčevalne zahtevke kvečjemu iz naslova skritih napak. Glede na opis dejanskega stanja menim, da nima kupec nobenih možnosti za uspeh s tožbo in mislim, da gre samo za manever in se ne bo odločil za sodni postopek.

Kako je, če se vnese v pogodbo tudi to, da se kupec odreče reklamacijam iz naslova skritih napak ... to potem 100% drži, če se kasneje premisli in vseeno pride s kakšnimi reklamacijami glede skritih napak?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Pravni-nasveti.info
Pravni-nasveti.info

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

Pogodbenika lahko omejita ali popolnoma izključita prodajalčevo odgovornost za stvarne napake stvari. Tako da v primeru, da se je kupec odpovedal pravici do zahtevkov iz naslova stvarnih napak, je to dokončno.

Pogodbeno določilo o omejitvi ali izključitvi odgovornosti za napake stvari pa je nično in brez učinkov, če je bila napaka prodajalcu znana, pa o njej ni obvestil kupca.
Prikaži več možnosti

iro
iro

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 209

Ja kupil ja avto za par 100€ ki komaj skupaj stoji in sedaj mu pripada garancija?:blabla
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608
  • Avtomobil: e83 3.0d

No da poročam kakšno je stanje, očitno so bile le grožnje in o tožbi ni ne duha ne sluha. Ko me je klical (zadnjic) sem mu rekel če nebi raje s tistim denarjem, s katerim bi plačal odvetnika, porihtal avto (za katerega točno vem da ni bil v takem razsulu) in je nastala tišina. Nato sem mu še rekel naj me sploh ne kliče več, ker njegov avto ni več moj problem.
Od takrat me ne kliče več. In če bi me še kdaj klical bi ga prijavil policiji, da me nadleguje, pa bi bil problem rešen.

Nasvet vsem, ki se vam to zgodi, da se ne pustite j*bat in se ne smete ustrašit, ker je to njihov namen. Srečno vsem pri prodaji!
Prikaži več možnosti

anzo
anzo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 871

Tudi sam kupil avto in ugotovil da ima avto prevrtene kilometre. Prebral sem temo "Prevertena X5", malo bral na spletu+razni forumi. Če sem pravilno razumel potek najprej priporočeno z povratnico pošljem prodajalcu, da ga seznanim z skrito napako. Potem grem na policijo ali na zvezo potrošnikov? Za skrite napake je rok 6mesecev. Na kupoprodajni pogodbi piše videno-kupljeno. prosim za pomoč.
Brzina, je naša vrlina.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Ogromno je že napisanega na to temo, pa obligacijski zakon si še malo prelistaj.

Videno - kupljeno ne zdrži pravne podlage. S tem prodajalec misli, da se lahko zaščiti, v resnici si pa lahko s tem stavkom rit obriše. Več pa...

http://forum.bmwslo....t=skrita napaka

http://forum.bmwslo....n skrite napake
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ogromno je že napisanega na to temo, pa obligacijski zakon si še malo prelistaj.

Videno - kupljeno ne zdrži pravne podlage. S tem prodajalec misli, da se lahko zaščiti, v resnici si pa lahko s tem stavkom rit obriše. Več pa...

Nekateri prodajalci sedaj v pogodbe vnašajo tudi, da se kupec odreče zahtevam s strani skritih napak.... pazite na to.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Squirrel
Squirrel

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 99
  • Avtomobil: /

Nisem pravnik, ampak sem prepričan, da se z nobeno pogodbo (tudi če jo podpišeš) ne moreš odreči pravicam, ki ti jih garantira zakon.

Lahko kdo to potrdi?
Prikaži več možnosti

anzo
anzo

BMW fanatik

• Uporabnik

Nikjer pa nisem prebral razpleta, kako se je končalo. Prijava policiji, sodišče, obravnava, kazen. Trajanje verjetno nekaj let in na koncu dobis kupnino nazaj in avto daš nazaj po uporabi (nekaj mesecev ali let)?!
Brzina, je naša vrlina.
Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 972
  • Avtomobil: Ruzak

Nikjer pa nisem prebral razpleta, kako se je končalo. Prijava policiji, sodišče, obravnava, kazen. Trajanje verjetno nekaj let in na koncu dobis kupnino nazaj in avto daš nazaj po uporabi (nekaj mesecev ali let)?!

...to pa zato, ker nategnjeni niso podali končnega epiloga.:blackeye

Se zmaga, verjemi..probaj pa po mirni poti, če pa ne gre, pa štartaj od "blage" inštitucije do najvišje - sodišča :ok
Prikaži več možnosti

anzo
anzo

BMW fanatik

• Uporabnik

...to pa zato, ker nategnjeni niso podali končnega epiloga.:blackeye

Se zmaga, verjemi..probaj pa po mirni poti, če pa ne gre, pa štartaj od "blage" inštitucije do najvišje - sodišča :ok

Je verjetnost da dobim nazaj kupnino ki je napisana na kupoprodajni pogodbi? Od nakupa so minili ze 3-je meseci. Zanima me ce je pomembno v kaksnem stanju vrnem avto in dobim kupnino nazaj. Verjetno bo prodajalec zahteval (na sodiscu naprimer) sorazmeren delez obrabe v nekaj mesecih po prekinitvi pogodbe. Rad bi se preprical tocno. Lahko tudi na ZS od nekoga ki ima izkusnje.
Hvala :ok
Brzina, je naša vrlina.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 486
  • Avtomobil: BMW logicno

Vprašanje je, kako boš dokazal, da je on prevrtel kilometre, on bo na sodišču potrdil, da je to sicer povsem možno, da pa izrecno izjavlja, da on tega ni naredil, niti kdo drug po njegovem naročilu ne, da je pa možno, da je že prejšnji lastnik kaj čaral.....

In na koncu boš zvisel in mu plačal še stroške odvetnika. Pri teh zadevah je bolje nasvet previdnost je mati modrosti ! :ok
Prikaži več možnosti

BMW-Mojster
BMW-Mojster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 519
  • Avtomobil: BMW E46 M-Tech, E39

Če kupec ne opazi skrite napake v 3 mesecih, zakaj bi jih moral prodajalec? Drugo bi bilo da bi ti avto ribnil, še isti dan ko bi ga peljal domov (verjamete ali ne, bilo je že kar nekaj takih primerov).

Ne rečem, probaš lahko, ampak boš skoraj sigurno zvisel. Danes te nategne vsak, s podpisanim papirjem ali brez, žal! V najboljšem primeru, ti bo mogoče rekel, pripelji nazaj in ti vrnem 95% kupnine.

Urejal BMW-Mojster, 06.01.2014, 01:33.

========== BMW ==========
///- CHAMPION ALL THE TIME -\\\

Objavljena slika

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 010
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Pa se ne da preko kupoprodajnih pogodb ugotovit, kje se je dogajalo vrtenje? Pri avtohišah, kjer se avta ne vozi, je lahko to izsledljivo čisto enostavno.
Prikaži več možnosti

anzo
anzo

BMW fanatik

• Uporabnik

Sodisce bi moralo ukrepati in glede na VIN stevilko izpisati/skopirati vse kupoprodajne pogodbe in napisane kilometre na pogodbah. Na tak nacin se vidi kdo je vozil vzratno.
Jaz vem da je zadnji lastnik prevrtel. Samo kako mu dokazati in vozim se ze 3mesece naokoli, poslal priporoceno posto na katero ni odgovora.
Brzina, je naša vrlina.
Prikaži več možnosti