Skoči na vsebino

Kazen za prometni prekršek iz tujine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
247 odgovorov v temi
theSTIG
theSTIG

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 167
  • Avtomobil: VW

Zanima me kdaj kazen za prometni prekršek v tujini zastara?
Se zastaralni rok šteje po naši zakonodaji?
Položnico dobil ca. 2,5 leta po prekršku.
Prikaži več možnosti
    • e-masteR-39 je všeč

thaking
thaking

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 825
  • Avtomobil: BMW 3 FL

Iz katere države ? Tudi mene zanima ker slišim raznorazn "variante"..
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 389
  • Avtomobil: BMW E65

Jaz iz Avstrije in Nemčije nisem dobil nikoli nič, ko sem bil s slovenskim avtomobilom.
Kadar sem imel avstrijske ali pa nemške tablice, so mi pa vedno poslali kazen v roku enega meseca.
Prikaži več možnosti

theSTIG
theSTIG

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 167
  • Avtomobil: VW

False alarm...
Bilo je v Italiji, avto pa je bil najet - nekaj hitrega, seve...
U glavnem uredu, še vedno pa nisem našel zastaralnega roka za prekrške v Italiji.
Prikaži več možnosti

Pravni-nasveti.info
Pravni-nasveti.info

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

Mislim, da se v primeru prekrška v tujini uporablja zastaralni rok po zakonodaji, ki velja v državi, kjer je bil storjen prekršek.

Ker pa je vprašanje nekoliko specifično, predlagam, da pišete na pravni@nasveti.info in opišete okoliščine glede dejanskega stanja (v kateri državi je bil prekršek, kakšen prekršek itd...), da se bo zadeva natančno pregledala in da se bo podal konkreten odgovor.
Prikaži več možnosti

Pravni-nasveti.info
Pravni-nasveti.info

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 20

Se opravičujem, spregledal sem, da je bilo že odgovorjeno, da je bil prekršek storjen v Italiji. Vseeno po mailu sporočite druge relevantne okoliščine - za kakšen prekršek je šlo, kaj se očita, kdaj je bil prekršek storjen in kdo je lastnik vozila (slovenski državljan?)
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 540
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Jaz sem zanč dobil s češke kazen, ker sem se tam vozil z letnimi gumami v času, ko je pri nas že letna sezona, pri njih pa še ne.

Dobijo pa itak nič, ker ne razumem kaj piše gor.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jaz sem zanč dobil s češke kazen, ker sem se tam vozil z letnimi gumami v času, ko je pri nas že letna sezona, pri njih pa še ne.

Dobijo pa itak nič, ker ne razumem kaj piše gor.

V Avstriji se tudi sezona za obvezno zimsko opremo začne 1. novembra in velja do 15. Aprila, tako da ne bo kdo presenečen :ok2

Urejal Rottie, 12.11.2013, 14:17.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 131
  • Avtomobil: F10

Zanima me kdaj kazen za prometni prekršek v tujini zastara?
Se zastaralni rok šteje po naši zakonodaji?
Položnico dobil ca. 2,5 leta po prekršku.

Italija:

Odkrivanje ali ugotavljanje prekrška ("accertamento") je običajno v pristojnosti posameznih upravnih organov in sicer vsakega na svojem področju ter sodne policije, ki je pristojna za odkrivanje na vseh področjih. O vsakem odkritem prekršku mora pristojni organ uradno obvestiti oziroma seznaniti kršitelja in po potrebi tudi osebo, ki je z njim solidarno odgovorna. Če seznanitve oziroma obvestila ni možno posredovati kršitelju takoj, se kršitelju vroči zapisnik o storjenem prekršku po pravilih o vročanju ("contestazione e notificazione"). Če vročitev ni opravljena, ali če je opravljena po roku za vročitev, kazni od kršitelja ni mogoče izterjati. Roki za vročitev obvestila oziroma zapisnika o ugotovljenem prekršku so različni. Tako je določen rok 360 dni za storilca prekrška, ki je v tujini, 150 dni za storilce prometnih prekrškov in 90 dni splošni rok. Kršitelj ima pravico, da v 60 dneh od prejema obvestila oziroma zapisnika o prekršku sam izbere višino kazni, ki jo bo plačal in sicer lahko plača tretjino predvidene kazni, predpisane za ugotovljeni prekršek, ali pa dvakratni znesek minimalne predvidene kazni, če je ta ugodnejša. S plačilom kazni kršitelj izpolni svojo obveznost, zato se nadaljnji postopek ugotavljanja prekrška ustavi. Ta postopek se imenuje poravnava po skrajšanem postopku ("conciliazione in via breve").

Če ne pride do poravnave v skrajšanem postopku, torej če kršitelj kazni ne plača, lahko v roku 30 dni od vročitve obvestila oziroma zapisnika o prekršku vloži na pristojni organ pripravljalni spis s svojimi dokazi ("nasprotne navedbe" oziroma "ugovor"), s predlogom za zaslišanje.

Po prejemu poročila oziroma po zaslišanju (če je bilo to opravljeno) ter po proučitvi dokumentacije izda pristojni urad odločbo, s katero ugotovi prekršek in določi višino kazni, ali pa postopek ustavi. Vse to se opravi neposredno brez obravnave oziroma naroka. Odločba ("ordinanza-ingiunzione") ugotavlja prekršek in hkrati poziva k plačilu. Zoper tako odločbo je dopusten ugovor ("opposizione") in sicer v roku 30 dni od vročitve odločbe na pretorja. Ugovor praviloma ne zadrži izvršitve odločbe, razen če pretor iz utemeljenih razlogov odredi drugače. O pritožbi odloči pretor s sodbo, s katero ugovoru delno ali v celoti ugodi, ali ga zavrne oziroma zavrže. O pritožbah zoper pretorjeve sodbe odloča kasacijsko sodišče

vir: http://www.dz-rs.si/...andat=V&tip=doc

Urejal Plavi, 12.11.2013, 14:42.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

warwickrock
warwickrock

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 75

Pred tremi leti sem parkiral v Puli v rumeni coni. Imel sem listek in parkirno uro, vseeno pa sem dobil položnico za prekoračen čas parkiranja. Klical sem na njihovo upravo, kjer so mi rekli, da bodo nalog blokirali ker je bil parkirni listek še veljaven. Letos pa sem dobil poziv k plačilu pred izvršbo. Priložena je bila slika, iz katere pa je razvidna samo prednja maska avtomobila in nič drugega. ne kje je parkiran, kaj je bilo na vetrobranskem steklu, skratka nič. Zadevo mi je poslal slovenski odvetnik. Poslal sem pritožbo z mojo obrazložitvijo in nato pol leta ni bilo nič. Potem dobim skoraj identičen dopis od drugega odvetnika za isto stvar. (odvetnik, ki je prevzel posle parking pula je zamenjal odvetniško pisarno) V tem dopisu so mi napisali, da mi bodo na mojo morebitno pritožbo odgovorili v petih dneh. Pritožbo sem poslal z obrazložitvijo in do danes (cca mesec in pol) se ni zgodilo še nič. MOgoče kakšne ideje kaj se lahko zdaj zgodi? Pritožbe so bile vložene v zakonitem roku.
Prikaži več možnosti

ziga2004
ziga2004

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 267

Pred tremi leti sem parkiral v Puli v rumeni coni. Imel sem listek in parkirno uro, vseeno pa sem dobil položnico za prekoračen čas parkiranja. Klical sem na njihovo upravo, kjer so mi rekli, da bodo nalog blokirali ker je bil parkirni listek še veljaven. Letos pa sem dobil poziv k plačilu pred izvršbo. Priložena je bila slika, iz katere pa je razvidna samo prednja maska avtomobila in nič drugega. ne kje je parkiran, kaj je bilo na vetrobranskem steklu, skratka nič. Zadevo mi je poslal slovenski odvetnik. Poslal sem pritožbo z mojo obrazložitvijo in nato pol leta ni bilo nič. Potem dobim skoraj identičen dopis od drugega odvetnika za isto stvar. (odvetnik, ki je prevzel posle parking pula je zamenjal odvetniško pisarno) V tem dopisu so mi napisali, da mi bodo na mojo morebitno pritožbo odgovorili v petih dneh. Pritožbo sem poslal z obrazložitvijo in do danes (cca mesec in pol) se ni zgodilo še nič. MOgoče kakšne ideje kaj se lahko zdaj zgodi? Pritožbe so bile vložene v zakonitem roku.

Mislim,da si jih zmedel s temi tvojimi dopisi in se zdaj malo lovijo,ker je prišlo do zamenjave odvetniške pisarne ali vsaj imaš potrdilo, da so prejeli dopis?
Prikaži več možnosti

warwickrock
warwickrock

Novinec

• Uporabnik

Menda je ta odvetnik iz prejsnje pisarne pobral vse svoje primere tako da dejansko ima prisebi dve moji pritozbi. Imam potrdilo iz poste in kopijo poslanih papirjev.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 303
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

V Avstriji se tudi sezona za obvezno zimsko opremo začne 1. novembra in velja do 15. Aprila, tako da ne bo kdo presenečen :ok2

Avstrijci niso budale in ja, imajo obvezno zimsko opremo v tem času, a samo, ko so zimske razmere... če je sonce, dobra vremenska napoved in suha cesta, imaš lahko letne gume, kar se njih tiče ;)
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Avstrijci niso budale in ja, imajo obvezno zimsko opremo v tem času, a samo, ko so zimske razmere... če je sonce, dobra vremenska napoved in suha cesta, imaš lahko letne gume, kar se njih tiče ;)

Ni ravno tako, kolker vem ... moraš imeti zimsko opremo in dobiš kazen, če jo nimaš med temi datumi. Če pa narediš brez zimske opreme nesrečo ali zastoj, ko so zimske razmere, je pa kazen še veliko večja.

Sicer pa tudi v SLO ni dosti drugače ... sj si lahko na letnih gumah pozimi, samo verige moraš imeti v prtljažniku.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 258
  • Avtomobil: OOOO

sem živel v splitu kar nekajkrat po par mesecev, nazadnje 3 leta nazaj.
na zadnji 14 ali 16 točki kazni piše: kažnjavaju se sva vozila u evidenciji MUP-a.
ti nisi v evidenci MUPa in jst sem vedno vse listke vrgel v smeti in nikoli mi nobeden nič ni rekel, pa so me večkrat korenito pregledali po tem na meji.

prva napaka je bila, da si se pritožil. si dobil položnico na avto zalepljeno? ker če ne- so s pritožbo dobili tvoje podatke. pošlji jim še en dopis. da si vinko novak iz mozirja in da prevzemaš odgovornost nase in daj naslov od kakšnega tečnega soseda..

Urejal Jerch_, 18.11.2013, 00:26.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 642
  • Avtomobil: BMW x

...
prva napaka je bila, da si se pritožil. si dobil položnico na avto zalepljeno? ker če ne- so s pritožbo dobili tvoje podatke. ...

Kako so šele s pritožbo dobili njegove podatke, če so mu že poslali na njegov naslov/ime :confused

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 258
  • Avtomobil: OOOO

Kako so šele s pritožbo dobili njegove podatke, če so mu že poslali na njegov naslov/ime :confused

do vstopa v EU to ni blo možno.. kako je zdej ne vem. vem pa, da lahko napiše da je avto vozil nekdo ki ga najde v kakšnem cajtngu pod osmrtnicami.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 303
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Ni ravno tako, kolker vem ... moraš imeti zimsko opremo in dobiš kazen, če jo nimaš med temi datumi. Če pa narediš brez zimske opreme nesrečo ali zastoj, ko so zimske razmere, je pa kazen še veliko večja.

Sicer pa tudi v SLO ni dosti drugače ... sj si lahko na letnih gumah pozimi, samo verige moraš imeti v prtljažniku.

:nono

Narobe veš :-D

Bo kar držalo, kar sem napisal. Sem pa vseeno preveril ;)

Für Pkw, Pkw mit leichtem oder schwerem Anhänger, für Klein-Lkw (also bis 3,5 t und B-Führerschein) und für Microcars (seit der 31. KFG-Novelle) gilt vom 1. November bis 15. April des Folgejahres eine witterungsabhängige Winterausrüstungspflicht: Pkw- und Klein-Lkw-Lenker haben bei winterlichen Fahrbedingungen folgende zwei Möglichkeiten:

1. Winterreifen
Bei Schneefahrbahn, Schneematsch oder Eis müssen ...

Alternativa zimskim gumam so pa, kakor pri nas, verige na letnih gumah.

PS: pri njih še vedno velja min. profil 4 mm pri M+S (ampak seveda le takrat, ko je sneg in podobno).

Vir: http://www.oeamtc.at...=2500,1127991,,
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 699
  • Avtomobil: R4,R6,V8

prva napaka je bila, da si se pritožil. si dobil položnico na avto zalepljeno? ker če ne- so s pritožbo dobili tvoje podatke. pošlji jim še en dopis. da si vinko novak iz mozirja in da prevzemaš odgovornost nase in daj naslov od kakšnega tečnega soseda..

To velja tudi za druge drzave. Ce dobit zadevo, za katero mislite da je za prekrsek jo enostavno zavrnite oz. je ne prevzamite pa vam ne morejo nic - sem pred casom debatiral z odvetnikom okol tega.

Ce jo pa prevazmete ali ugovarjate pa bodo zapleti...
LP Pirc
Prikaži več možnosti

warwickrock
warwickrock

Novinec

• Uporabnik

Na avto sem dobil položnico, po skoraj treh letih pa domov poziv k plačilu iz strani slovenskega odvetnika. To naj ne bi bil prometni prekršek, ampak dolg zaradi neplačila parkirne karte. Dolg znaša 100 HRK, stroški poizvedbe o lastniku vozila in stroški odvetnika pa 50 eur. Vse skupaj naj bi plačal na račun odvetniške pisarne v skupnem znesku 63 eur. Stvar je podobna kot pri nas v LJ kjer kazen pošlje JP Parkirišča. Zastaralni rok v mojem primeru je 5let.

Po moji pritožbi pred mislimda več kot mesecem še o ničemer ne duha ne sluha. Sem pa samo napisal naj mi dokažejo, da sem jaz z mojim avtom prekoračil čas parkiranja.
Prikaži več možnosti